Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.02 0 0 1169

Szerintem kifejezetten kényelmes

- szélvédő sarkánál kulcstartó elhúzásával ajtókat nyitni-zárni,
- sosem nem merül le az elem,
- ezek az rfid jeladók kb feleakkorák mint egy távirányító.
Arról nem is beszélve hogy ebben a topikban is meg máshol is azt mantrázzák hogy a távirányítós holmikat milyen könnyű kijátszani.

Volt távirányítós riasztóm kocsiban is motorban is, most okkal rakaszkodom az rfid-hoz.

Igazából már csak a pontos márka-tipus a kérdés.

Nyilván nem szereltetek be az autó az árának negyedét kitevő Blue16 M100-at, de ha az általam kérdezett konkrét tipusra sok a panasz és van elérhető árú alternatíva azt megfogadom.

Előzmény: drMinit (1168)
drMinit Creative Commons License 2013.11.01 0 0 1168

:)

 

 

nem is annyira a sziréna miatt, hanem inkább központi zár vezérlés lenne fontos.

 

 

 

Ebben az esetben akkor inkább vegyél távírányítós riasztót és mellé szereltes egy jól kivitelezett, és jó helyen blokkoló!!! rejtett kapcsolót!

Az RFID nem a kényelemről szól.

Előzmény: Törölt nick (1167)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.31 0 0 1167

Kihalt a topic.

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.20 0 0 1166

Caesar Ct-260 Transzponderes (RFID) autóriasztóról mi a véleményetek?

500e Ft alatti autóba venném nem is annyira a sziréna miatt, hanem inkább központi zár vezérlés lenne fontos.

Volt már a kocsiban riasztó, hogy miféle azt nem tudom, de látom a csatit a műszerfal alatt, meg a szirénát a motortérben.

Ez egyszerűsíti, vagy bonyolítja a beszerelést? Szabványosak egyáltalán ezek a csatlakozók?

Adatlapja szerint 20mA az áramfelvétele élesítve, de nem tudom mihez viszonyítani ezt a számot. Sok? Kevés?

Ha a konkrét tipus nem ajánlott akkor van tippetek helyette hasonló árkategóriában?

poffy Creative Commons License 2013.09.28 0 0 1165

kicserélni én is kitudnám,csak nem tudom milyenre...gondolom azért nem teljesen mind1 milyen relére.

Előzmény: drMinit (1163)
drMinit Creative Commons License 2013.09.26 0 0 1164

Dobj rám egy mailt, és elküldöm...

Előzmény: Rihi11 (1161)
drMinit Creative Commons License 2013.09.26 0 0 1163

egy ügyes emberke bármilyen! relére ki tudja cserélni...

Előzmény: poffy (1162)
poffy Creative Commons License 2013.09.22 0 0 1162

Sziasztok!

Spal AS80 autóriasztóm bekrepált.Folyamatosan világított az összes indexem az akkusaru levétele után is.Egy emberke szerint valamelyik relé halt meg benne.

Nem tudjátok hol lehetne venni bele?

két fajta van: goodsky AR-SH-112D1  12v Ebből kettő van

másik: tyco v23072     c1061-A208

Rihi11 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 1161

  Üdvözletem!

kódstop-3 can  (ks-3 can) riasztó beállitásárol van valakinek infója??

állandóan kódót kér, úgy érzem akkor is mikor még nem kéne!

köszönöm!

pitor22 Creative Commons License 2013.09.18 0 0 1160

laserlin 970 ir riasztoról lenne szó

Airbag. Creative Commons License 2013.09.18 0 0 1159

Üdv.

1 db riasztó távkapcsoló,teljesen új ,eladó.

pitor22 Creative Commons License 2013.09.18 0 0 1158

van egy hagyomásnyos riasztóm amiből több kábel fut ki és olyan lenne h ha lefényképezem segitene e nekem valaki hogy melyik lehet a pozitiv negativ kábelje!!

kompressor78 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 1157

Üdv!

 

Vettem egy autót amiben van egy spal as 80-as riasztó! Mivel 1 db kulcsot és távirányítót kaptam az autóhoz (nem volt több),így arra gondoltam,hogy valamit kellene kezdeni a történettel...a komplett zárcsere már megtörtént!

A kérdésem a következő lenne! Meg lehet oldani,hogy a riasztó ne ismerje fel az esetlegesen "hiányzó" távirányítót? Gondoltam arra is,hogy vennék egy új riasztó szettet,de már csak spal as 90-est találok hirdetve! Lehet olyan szerencsém,hogy a csatlakozók ugyan azok a korábbi riasztóéval és nem kell újra kötögetni?

Minden értelmes választ előre is köszönök!

 

Imre

 

 

fater.59 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 1156

Szervasztok szeretnék érdeklödni tud e valaki segíteni abban hogy tudnák beszerezni bekötési rajzot egy ENFORCER -SK937 riasztohoz , köszönöm elöre 

ZsolA400 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 1155

Mint írták szerviz mód, gyujtás 5mp belül ki+be gomb egysszerre nyomvatart míg csippan!

Előzmény: natilla72 (1153)
Korpia Creative Commons License 2013.07.04 0 0 1154

netán szervízmód?

Előzmény: natilla72 (1153)
natilla72 Creative Commons License 2013.07.02 0 0 1153

Spal AS-80 aksi levétel után a led folyamatosan villog, mást nem csinál, nem tudom mit tegyek

Csapacs Creative Commons License 2013.06.29 0 0 1152

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni? Meta system riasztó van a kocsiban, és egyik pillanatról a másikra nem érzékeli a kulcsot, nem zárja az ajtókat, stb. Ami már csak azért is kínos, mert az előző tulaj ledugózta a zárakat, így zárhatatlan a kocsim.

A távirányítót leellenőriztem, rendesen működik, nem azzal van a baj!

 

Mi lehet a gond? Elfelejtették egymást a kulccsal? Vagy mi?

 

Húúúúúú, remélem tudtok segíteni.

 

Előre is köszi!

Csapacs Creative Commons License 2013.06.29 0 0 1151

Szia!

 

Tudnál nekem segíteni? Ugyenez a problémám..., egyik pillanatról se kép se hang, távirányító nem nyit, de tökéletesen működik, nem a kulccsal van baj.

 

Neked mi lett a megoldásod?

Előzmény: rooland87 (1123)
lkcar Creative Commons License 2013.06.07 0 0 1150

Hello

 

Ezt én se értem, de utánnanézek, ha találok valamit jelentkezem.

 

 

Előzmény: devergo74 (1149)
devergo74 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 1149

Köszönöm Ikcar a segítségedet. 

Letöltöttem az általad adott linkről a használati útmutatókat, valamennyire sikerült beállítanom a hangadást a leírtak alapján. Ezalatt azt értem, záráskor ad hangot a riasztó, viszont nyitáskor csak úgy hajlandó jelezni, ha előtte megnyomom a felső gombot a távirányítón. Pedig a felsőgomb benyomására pont elenkezően kellene viselkednie, ekkor kellene némítania a hangjelzést. Nem értem, miért dolgozik nyitásnál fordítva. 

Előzmény: lkcar (1148)
lkcar Creative Commons License 2013.06.04 0 0 1148

Hello

 

Én a riasztókhoz nem értek (mikro elektronikához még értek valamelyest), azonban ha jól láttam a magyar nyelvű doksiban le van írva egy AS-80 esetében hogyan lehet ezt beállítani.

Emlékeim szerint gyári alapbeállítás hogy legyen hang. 

UM1 UM2 (AS-80 esetén)

Talán ezek segytségedre lehetnek.

 

Előzmény: devergo74 (1147)
devergo74 Creative Commons License 2013.06.02 0 0 1147
Sziasztok. Segítségre lenne szükségem. Van egy spal autóriasztó, és beszeretném kapcsplni hogy le, illetve kinyitáskor hangjelzést adjon. Valaki tudna segíteni hogyan kell bekapcsolni ezt a funkciót. Előre is köszönöm a segítséget.
Előzmény: lkcar (1146)
lkcar Creative Commons License 2013.05.22 0 0 1146

Hello drMinit,

 

Persze értelek, megzavart engem az, hogy "Saját fejlesztéses cucc".

Én is használtam ezt a "kifejezést" amikor elektronikai műszerészként dolgoztam, és építettem egy quartz órát.

Az is saját fejlesztés, mivel az osztillátor kapcsolását, a komplett óra kapcsolását én terveztem, én terveztem meg a nyomtatott áramkört kétoldalas lapra, (egyik oldalon a táp, másikon a logika vezetékelése). Én marattam ki a nyák.-ot, én ültettem be az alkatrészeket, ill. üzemeltem be, a dobozt is megcsináltam hozzá aluminiumból, a feliratozással együtt.

Ez nagyon rég volt 1985 környékén. Ráadásul egy elég hosszú osztóláncot építettem, mivel egy 1Mhz-es viszonylag pontos quartz kristállyal építettem meg az oszcillátort, és ugyebár tudjuk mennyi 7490-es IC kell ahoz hogy megkapjuk az 1Hz-es időalapot a nagyobb pontosság érdekében. (no persze ennek megfelelően termisztálni is kelett)

Számos kapcsolási rajzot megépítettem, beüzemeltem stb. ami nem saját fejlesztésű, mivel semmi olyan kiegészítést nem tettem hozzá amitől is csak részben saját fejlesztésű lehetne. Én a saját fejlesztésű alatt kizárólag elektrotechnikai szempontból a tényleg saját általam tervezett/fejlesztett és kivitelezett dolgokra gondoltam. (de már kb. 20 éve nem ezzel foglalkozom)

 

Előzmény: drMinit (1145)
drMinit Creative Commons License 2013.05.21 0 0 1145

Ha te bográcsban csinálsz otthon egy, az általad elgondolt recept szerinti ebédet,

-akkor feltétlen te tenyészed hozzá a marhát,

-neked vannak füszer ültetvényeid,

-bogrács és lábas üzemed,

-és a vörös bort alapanyagát is a te szöllő ültetvényeiden szüretelték.......?

 

 

Jaaa, Hogy neeeem???

 

De attól még te vagy a szakácsa és a te recepted szerinti a pörkölted.

És finomabb mint a kolleszben a menzán???

 

:))

 

és a diódákat sem én gyártom..

Előzmény: lkcar (1144)
lkcar Creative Commons License 2013.05.21 0 0 1144

Jól hangzik.

A saját fejlesztés azt jelenti ezen esetben, hogy te tervezted a kapcsolási rajzot, ill. te készítetted a NYÁK lapot és te raktad össze?

Mit tud még?

Can bus os autókba is jó, kommunikál a can bus "protokol" on keresztül?

 

 

Előzmény: drMinit (1143)
drMinit Creative Commons License 2013.05.21 0 0 1143

 

Saját fejlesztéses cucc, elég sok mindent tud.

Pl. riasztani :)

Az autó saját távirányítójára is élesedik de kikapcsolni csak a saját RFID Teg-el lehet.

Előzmény: lkcar (1142)
lkcar Creative Commons License 2013.05.21 0 0 1142

drMinit

 

Ez az RFID riasztó pontosan melyik tipus, mit tud?

A blue nekem drága.

előre is köszi.

 

 

 

Előzmény: drMinit (1139)
Tasligep Creative Commons License 2013.05.21 0 0 1141

Köszönöm a segítséget.És azért mertem nekiállni mert ezen kivül mindent sikerült bekötnöm.Köszönöm mégegyszer.

Előzmény: drMinit (1140)
drMinit Creative Commons License 2013.05.20 0 0 1140

Ne haragudj hogy bele vau-vau, de miért állsz neki, ha egy alap dolog sem megy.....

Aztán meg ha probléma van, nem gyözöd kapkodni a fejed, netána pénztárcád....

 

A riasztóban a 3-3 vezeték a két oldal. ezek számozás szerint 87; 30; 87A;

 

Ezek közül a 30" -okat kösd testre.

A riasztó nyit és a zár oldalainak 87. pontját pedig kösd az autód azon pontjára, mi negetív jel estén nyit és zár.

Üdv.

Minit

Előzmény: Tasligep (1136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!