Keresés

Részletes keresés

tucsok13 Creative Commons License 2023.09.16 -1 1 26092

Igen, elfogadják, tavasszal használtuk.

Előzmény: dodive (26091)
dodive Creative Commons License 2023.09.16 -1 1 26091

Sziasztok!

Esetleg tudja valaki, hogy NY-ban a tömegközlekedésben az MTA automaták és az OMNY terminálok elfogadják a Revolut kártyát?

tucsok13 Creative Commons License 2023.09.12 -2 1 26090

Ez is fontos info.. mi most megyünk decemberben Nassauba, de nem hajóval, repülővel Ft Lauderdale-ből. De szerencsére nekem még "régi" az ESTA, az uramnak meg vízuma van, ezzel együtt most egy percet elgondolkoztam, mire ezt realizáltam, pedig már egyszer végiggondoltam :-D

Előzmény: Durian Mochi (26089)
Durian Mochi Creative Commons License 2023.09.12 -1 2 26089

Az egyik utazási iroda egy Miamiból induló és oda visszatérő karibi hajóútja tájékoztatójában a következőket írja:

 

"FONTOS: utazásunk nemcsak a korábbi ESTA-val és  a "hagyományos" amerikai vízummal, hanem az új, elvileg egyszeri belépésre jogosító ESTA-val is teljesíthető - annak ellenére, hogy ezen az úton ténylegesen háromszor lépünk be az Egyesült Államok területére - mert a hajó egy zárt útvonalon a kiindulási kikötőbe tér vissza és az utazás az USA által deklarált un. szomszédos szigeteket érint, amire kedvezőbb szabályozás vonatkozik."

m_and_m Creative Commons License 2023.09.12 -1 3 26088

Akárhogyan is, egyre "kellemesebb" a nemkívánatos vendégnek lenni a Világban...

Előzmény: Ako997 (26086)
tucsok13 Creative Commons License 2023.09.11 -1 2 26087

Köszi az infot, ez hasznos! 

Előzmény: Ako997 (26086)
Ako997 Creative Commons License 2023.09.11 -1 6 26086

Azért írok, hogy más esetleg ne haljon szörnyet:) NY-ban vagyunk és a következő emailt mind megkaptuk:

 

"There has been an update to your ESTA Travel Authorization Status submitted on (dátum). Please visit https://esta.cbp.dhs.gov/esta to check your application."

 

Nem túl megnyugtató, ha ellenőrzöd az ESTA oldalán, akkor alig észrevehető, kis piros szöveg jelenik meg, miszerint:

 

"Authorization cancelled."

 

Ez még kevésbé vicces. Felhívtuk a megadott US Border Patrol nonstop elérhető számot (12023258000), beazonosítottak (név, útlevélszám, született,stb.), kicsit várattak, majd megtudtuk, hogy

 

NINCS SEMMI TEENDŐNK. 

 

A hölgy azt mondta, ez a jelenleg érvényben lévő egyedi magyar sajátosságok miatt van. Beutazol, törlik az engedélyt és legközelebb igényelned kell újra. 

 

Nem tudom, hogy mindenkivel ez fog-e történni, HA KAPTOK ÜZENETET NÉZZÉTEK UTÁNA! Csak tapasztalatként írom azért, hogy ne csokizzatok be rögtön!:)

tucsok13 Creative Commons License 2023.08.30 -1 1 26085

Mi már ezt az utat többszörösen bejártuk, itt pont az lesz a különleges, hogy egyrészt nem a legnépszerűbb helyekre megyünk (mert azt már láttuk) másrészt meg úgy, hogy benn lakunk a parkban, részt tudunk venni ranger programokon meg ilyesmik. Mi semmiképp nem akartunk nagy batár autót (lett volna olcsóbban is), Izlandon is imádtuk a VW-t, de ez eggyel komfortosabb, hogy van benne rendes méretű ágy, wc, zuhany, benti tűzhely, plusz adnak wifit itt is (ami persze csak ott van, ahol hálózat is, vagyis a városok közelében). Még ha nem is minden este alszunk ingyenes helyen (sőt, még ha minden este fizetősben alszunk, akkor is) olcsóbbra jön ki, mint a szokásos színvonalú hotelek+autóbérlés. És hát más élmény lesz szerintem így.

Azt mondják, a tömeg miatt kell előre foglalni kempinget, de ha nem a legnépszerűbb helyekre megyünk és beérjük az egyszerűbb megoldásokkal akkor nem feltétlenül igaz ez sem, már kaptam egy csomó infot/linket az ingyenes lehetőségekről. Izgalmas lesz :-)

Előzmény: Zs... (26084)
Zs... Creative Commons License 2023.08.30 -1 0 26084

Köszi, kíváncsi leszek milyen lesz. A mérföld limit elég nagyvonalú, legutóbb Washington/Oregonban 2300 mérföldet mentünk 15 nap alatt. Mondjuk ha már ott vagyok, akkor vmi igazi amerikai modellt próbálnék ki, ami akkora mint egy ház, és merev rúdon van utána kötve a terepjáró 😀 De tuti szuper lesz ez is.

Előzmény: tucsok13 (26083)
tucsok13 Creative Commons License 2023.08.30 -1 2 26083

Tőlük béreltem: https://www.cabana.life/ Mercedes Flex-et béreltünk. 

 

10 napra, biztosítással (mivel nekünk nincs amerikai, ezt külön kellett intézni) kuponkóddal ami 600 USD kedvezményt adott 2200 USD. Napi 170 mérföldet lehet menni, ami nekünk bőven elég.

 

Le kellett írni, merre mennénk, és küldtek egy személyre szabott útvonaltervet látnivalókkal, kempingekkel - csak lestem, profi.

Előzmény: Zs... (26082)
Zs... Creative Commons License 2023.08.30 -1 0 26082

Erről a camperről írhatnál, hol hogy mennyiért foglaltad.

Előzmény: tucsok13 (26081)
tucsok13 Creative Commons License 2023.08.29 -3 2 26081

Hm, nagy errefele a kihaltság.. senki nem utazik mostanság?

Lassan vége a nyárnak, hogy kicsit elhessegessem a szomorú nyárvégi hangulatot, nekiláttam megszervezni a jövő évi nyaralást.

Ennyire azért nem szoktam korán kezdeni pedig :-) Főleg nem ilyen elköteleződéssel.

Az izlandi camper túra sikeréből kiindulva megszerveztem (részben) életünk első USA camperezését. Bár a Tripadvisoron a fórumban a többség le akart beszélni róla, hogy terv nélkül (vagyis foglalás nélkül) induljunk el, találtam olyat, aki segített a megfelelő weboldalak megtalálásában. Szóval repjegy van, camper van (és kötbér nélkül nem visszamondható, rám nem jellemző módon) és ha minden jól megy, jövő júniusban irány Oregon-Washington egy camperrel :-)

TD Garden Creative Commons License 2023.08.05 -4 0 26074

Önmagában az ESTA a politika. 

Itt egyelőre egy troll van, de az is minek.

Előzmény: tucsok13 (26063)
_chillout_ Creative Commons License 2023.08.05 -5 2 26073

Pont így. Olyanok is kaptak magyar útlevelet, akiknek a jogi, politikai státusza teljesen tisztázatlan. Sajnos ezek miatt szív most minden magyar állampolgár.

Kiváncsi vagyok, magyar-svájci kettős állampolgárként én is szívni fogok-e a Global Entry vagy akár a következő ESTA jelentkezésemkor.

Előzmény: Teo papa (26072)
Teo papa Creative Commons License 2023.08.04 -5 4 26072

Khmm ..

 

" Azt hiszem, hogy ezt az "osztogatták a vízumot bárkinek, nemzetiségtől függetlenül" dolgot helyre kell tenni, mert szerintem komoly félreértés és tájékozatlanság rejlik mögötte. "

Szerintem elég csak egy kicsit olvasgatni olyan oldalakról, amik igazat írnak. De te magad is megválaszoltad szépen később:

És természetesen akadt(ak) korrupt jegyző(k), aki(ke)t behálóztak a tudjukkik, és (valószínűleg pénzért) olyanok kérelmét is pozitívan bírálták el, akik arra nem lettek volna jogosultak. " Ezen felül vannak a "kötvényes" állampolgárok, meg az egyéb okból állampogárságot kapottak. Akiknek a nevében "kikéred magadnak", azok szerintem pont nem sárosak - legalábbis nem jelentős részben -, tehát ez nem igazán róluk szól, de ők - is - szívnak, mert benne vannak egy csoportban, ahol sok nem kívánatos alak kapott állampolgárságot. És amilyen a magyar ormány hozzáállása, nincs mit csodálkozni, hogy ilyen a "válasz" is.

 

Teo >

Előzmény: Aszpirin (26053)
m_and_m Creative Commons License 2023.08.04 -4 4 26071

Igen, amit leírtál az hivatalos, publikus és teljes mértékben elfogadható és elfogadandó ügymenet. (pont nekem nem kell magyarázni a magyar történelmet, az ide vonatkozó események a családomat is érintették) Csakhogy, ez mögött van egy másik, amikor nem ilyen céllal és nem ilyen feltételekkel mennek a dolgok.(pl letelepedési kötvény). De ugye ez a mi belügyünk. Viszont belügye a másik félnek is, hogy kit, milyen feltételekkel enged be az országába, amely feltételek enyhítésére méltónak tartottak meddig minket. Ez nem kegy, csak egyszerűen egy bizalom irányunkban.

Na most itt támadt a diferencia a két ország között. (ha jól emlékszem, pont ide lett belinkelve az cikk, ahol már 2019-ben panaszkodott az Usa, hogy pl kiutasított orosz és ukrán állampolgárok postafordultával friss magyar útlevéllel jönnek vissza, az Estát lobogtatva)

Nos, ennek a problémának a kezelése  ami véleményem szerint a szokásos módon rossz. A szankciók az egyszerű embereknek rossz, a vezetőség viszont, nem törekszik a megoldásra, csakis a egy újabb, zászlóra tűzhető harcot lát, melynek kellemetlen hatásait mind ráfoghatja a neki kedves bünbakok valamelyikére, ezzel újra és újra megerősítve a saját politikai tőkéjét. Az igazi problémamegoldás pedig újfent elmarad. Tehát, a kormány nem megoldást hoz, hanem csak egy újabb frontot nyit. Az emberek kellően nagy része pedig ettől megnyugszik. "Értünj harcolnak".

A kreált problémákra vannak alibi megoldások, a valósakra pedig csak bűnbakok és lózungok illetve megsértődés. Nincs már olyan szereplő a világpolitikában, akikkel ne rúgtuk volna össze a port. Ennyire nem lehet ellenünk a Világ, ezt ugye senki se hiszi. Annyire nem lehetünk beképzeltek, hogy elhigyjük, ennyire velünk foglalkoznának a többiek. Sőt! Inkább, egyre jobban próbálnak ignorálni minket.

Egy egyszerű iskolai osztály is hamar kiközösíti azt akinek mindig, mindenkivel baja van. Egy idő után totál érdektelen, hogy jogos problémákról van szó, a többiek megunják az ilyen nehéz embereket, elfordulnak tőlük, nem figyelnek rájuk, kizárják maguk közül.

Előzmény: Aszpirin (26053)
pisti072 Creative Commons License 2023.08.04 -2 1 26070

 magának az izraeli ügynökségnek is van oldala. Off.Magyarországról viszonylag kevesen használják mert be kell vonulni katonának, a nőknek is.

Előzmény: tucsok13 (26062)
tucsok13 Creative Commons License 2023.08.04 -4 1 26066

Én is, bár simán benne van a pakliban, hogy ha lejár, vízumot kérek inkább. Már 5 éves távlatban megtérül nekem.

Előzmény: weiszgizella (26064)
weiszgizella Creative Commons License 2023.08.04 -3 1 26064

nem is terveztem túlzásokba esni ;) ..    amit akartam azt elmondtam az üggyel kapcsolatban..illetve remélem hogy vízumkényszerig nem fajul a dolog...

Előzmény: tucsok13 (26063)
tucsok13 Creative Commons License 2023.08.04 -4 3 26063

Ne menjünk át politizálásba, mert akkor megjelennek olyanok, akiket nem szeretnénk itt látni.

Ez egy békés, utazásról szóló fórum, amibe néha belekeveredik a politika is érintőlegesen, de nem szabad, hogy erről szóljon, mert vérszagra megjelennek a trollok és szétzúzzák a topicot, kár lenne érte. 

Előzmény: weiszgizella (26059)
tucsok13 Creative Commons License 2023.08.04 -4 0 26062

És ezt csak most mondod? Mostoha nagymama számít? :-)

Előzmény: pisti072 (26054)
tucsok13 Creative Commons License 2023.08.04 -4 0 26061

Nekem meg fordítva - odafele általában nappal utazunk, akkor kényelmetlen, visszafele az intenzív nyaralás fáradalmaitől meggyötörten, a vacsi és a felszolgált 2 vörösbor hatására kb. az út 70%-át alva töltöm mindegy is milyen pózban :-)

Aki meg azt gondolja, hogy egy 10-11 órás út fárasztó, kényelmetlen és unalmas, annak ajánlom ugyanezt egy 2 év alatti, ölben tartott gyerekkel. Nekem 6 (x2) alkalommal volt hozzá szerencsém. Ahhoz képest ez most nem tud olyan szar lenni, hogy ne élvezzem, hogy végre úgy tudok sorozatot nézni órákon át, hogy nem b.sztat senki és nincs semmi más dolgom.. én a reptéri várakozást nemszeressem, most is megviselt az a 6-7 óra mindkét irányba (hiába nem terveztük így visszafele, a késés miatt újra szívtunk).

Maga a repülés nekem nem gáz, és nem is érzem, hogy jobb ülésben kényelmesebb lenne, főleg annyiért, amennyit kérnek érte. Majd ha már nagyon felvet a pénz akkor esetleg egy vészkijáratot megfinanszírozok, bár legutóbb sem voltam szerencsés ezzel.. A 2 személyes ülésért is csak a nagy gépen vagyok hajlandó fizetni, az EU-s gépen két folyosó és elvagyunk.

Előzmény: jazzcool1,2 (26049)
weiszgizella Creative Commons License 2023.08.04 -4 1 26059

igen utazási fórum ahol az ESTA szigorítás a téma egy pár napja...  hol van az ellentmondás??...

Előzmény: pisti072 (26056)
pisti072 Creative Commons License 2023.08.04 -5 2 26056

Arra azért figyelj,hogy ez utazási fórum nem poli-dili, van ilyen is itt,ott lehet szidni a kormányt vagy Gyurcsányt kinek belátása szerint.

Előzmény: weiszgizella (26055)
weiszgizella Creative Commons License 2023.08.04 -5 5 26055

Sziasztok! Még nem kommenteltem ide de régóta követem a fórumot. Nagyon sok értékes és az USA-ba rendszeresen utazóként hasznos hozzászólásokat véleményeket olvastam már itt. Az ESTA korlátozás kapcsán éreztem hogy regisztrálnom kell és pár rövid gondolatot megosztok. Nem lesz hosszú és bonyolult. Aszpirin Te tényleg jól összefoglaltad hogy jogilag hogy néz ki a helyzet, de ezek a hiperkorrekt idők elmúlni látszanak.  A magyar kormány 13 éve módszeresen és szisztematikusan írja ki az országot a nyugati szövetségi rendszerből. Aláz, gyaláz, beszól,kibeszél, gáncsol, akadályoz... az európai uniót, amerikát és most már a szomszédainkat is  "küllők között a bot, tüske a köröm alatt "  ismerős??..  by orbán...

Mit gondoltatok meddig lehet ezt játszani büntetlenül?.. állást kell foglalni...háborús időkben pláne!... ez egy üzenet volt és amennyiben ez így folytatódik akkor lesz még ez rosszabb is...   na de nem baj persze...  lehet majd menni moszkvába...ott zajlik a nagy élet...emberi jogi konferenciát mondjuk majd ne keressetek...  Üdv!

Előzmény: Aszpirin (26053)
pisti072 Creative Commons License 2023.08.04 -1 3 26054

Igen,jól összefoglaltad. Van ennél "határozottabb"megoldás is,mielőtt a magyart kritizálná valaki. Az izraeli törvények szerint mindenki aki igazolni tudja,hogy legalább egy nagyszülője zsidó,letelepedhet Izraelben(allija) és kérvényezheti és meg is kapja az állampolgárságot.

Előzmény: Aszpirin (26053)
Aszpirin Creative Commons License 2023.08.04 0 5 26053

OFF.

Azt hiszem, hogy ezt az "osztogatták a vízumot bárkinek, nemzetiségtől függetlenül" dolgot helyre kell tenni, mert szerintem komoly félreértés és tájékozatlanság rejlik mögötte.

Szóval, lássuk miről is szól az úőgynevezett egyszerűsített állampolgársági eljárás. Megpróbálom politikai pártállás-foglalás nélkül, pragmatikusan levezetni.

 

 

A mindenkori magyar alkotmány (illetve 2012-től "alaptörvény") nagyon keveset ír a magyar állampolgárságról, de azt igen határozottan: 1. magyar állampolgár született gyermeke magyar állampolgár 2. születéssel vagy jogszerűen egyéb módon szerzett magyar állampolgárságot elvenni nem lehet.

A magyar állampolgárság megszerzésének illetve elvesztésének minden egyéb módját a jelenlegi alaptörvény ún. sarkalatos törvényre hárít át, ez a két passzus azonban nemcsak a mai, hanem az összes előző alkotmányban is benne volt. Benne volt 1920-ban is, amikor Magyarország területe a korábbi kétharmadára csökkent, és 1945-ben is, amikor szintén magyarországi területek és ezekkel magyar állampolgárok milliói kerültek más országokba. Es benne volt azóta is folyamatosan. 

 

Ez ugye azt jelenti, hogy az elcsatolt  területeken élő magyar állampolgárokat aállampolgárságától de facto megfosztották ugyan (és összes magyar papírjukat elvették, még a születési anyakönyvi kivonataikat is), de de jure jogszerűen nem, mert a magyar alkotmány ezt nem tette lehetővé. De jure ők magyar állampolgárok maradtak, és az 1. pontban leírt alkotmány-rendelkezés értelmében könnyű belátni, hogy minden leszármazottuk is de jure magyar állampolgár. Ez teljesen független a nemzetiségtől, Magyarország elcsatolt területein ugyanis rengeteg nem magyar nemzetiségű magyar állampolgár élt, és ezeknek leszármazottaik is vannak a mai napig.

 

A magyar állampolgársági eljárásokban így egy alkotmányellenes gyakorlat állt elő: az teljesen jogszerűtlen volt, hogy azokat, akiket a mindenkori magyar alkotmány magyar állampolgároknak nevez, ugyanolyan álllampolgársági procedúrának és ugyanolyan feltételeknek vessenek alá, mint mondjuk egy kínait, aki itt akar megtelepedni. 

 

Et a jogszerűtlenséget (és történelmi igazságtalanságot) állítja vissza az egyszerűsített állampolgársági eljárás - nem titkoltan a határon túli magyarok érdekében, de határozottan nem nemzetiségi alapon, hanem a fenti alkotmányos rendelkezések mentén. Ez tehát csak azokat érinti, akik  agy magyar állampolgárok voltak, vagy valamely felmenőjük magyar állampolgár volt, és ezt bizonyítani tudják. Függetlenül attól, hogy magyar nemzetiségűek vagy sem. Akik eleve magyar állampolgárnak születtek, de alkotmányellenesen és jogszerűtlenül megfosztották őket tőle, azok "Visszahonosítási kérelmet", a leszármazottaik "Egyszerűsített honosítási kérelmet" nyújthatnak be.

 

Megjegyzem, hogy Románia teljesen hasonlóan ajánlotta fel az összes moldovainak a román állampolgárságot, teljesen hasonló okokból, ugyanis Moldova történelmileg Romániához tartozott).

 

Ez tehát nem osztogatás, hanem a mindenkori magyar alkotmány által biztosított állampolgári státusz helyreállítása.

 

Az más kérdés, hogy a végrehajtását nem eléggé körültekintően szabályozták, így - főleg az elején - a magyar állampolgár felmenőkkel való rendelkezés bizonyítását eléggé lazán vették. Ehhez hozzá jön, hogy a nagyszámú tömeges kérelem-dömpinget lehetetlen volt központilag kezelni, ezért a kérelmek elbírálását települési jegyzői hatáskörbe delegálták.  

 

Na, a történet itt válik problémássá, ugyanis minél devócentralizáltsabb a folyamat, annál nagyobb az esélye, hogy akad egy-két korrumpálható résztvevő. És természetesen akadt(ak) korrupt jegyző(k), aki(ke)t behálóztak a tudjukkik, és (valószínűleg pénzért) olyanok kérelmét is pozitívan bírálták el, akik arra nem lettek volna jogosultak. 

 

De azt minden becsületes kárpátaljai magyar és magyar állampolgárnak született vagy magyar állampolgár felmenőkkel rendelkező ember nevében sérelmezem és elutasítom, hogy őket okolja itt bárki a kialakult amerikai vízumügyi helyzetért - még úgy is, hogy én nem tartozom közéjük.

Előzmény: m_and_m (26048)
Zs... Creative Commons License 2023.08.04 -2 0 26052

Éjszaka jobb, akkor úgyis alszol. Vagyis én ;o)

Előzmény: jazzcool1,2 (26049)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2023.08.04 -2 0 26049

odafelé napközben még oké az economy, de vissza éjjel már nem ugyanaz.

amúgy meg 16 ágyas youth hostel teremben is lehet aludni, meg a Ritzben is :-) 

Előzmény: tucsok13 (26046)
m_and_m Creative Commons License 2023.08.04 -5 4 26048

Ez a megszorítás valóban általánosan érint mindenkit, de ne feledd, maga az Esta is egy általános engedmény: általános vélelmezés, hogy megbízható, biztonsági fenyegetést nem jelentők azok, akik magyar útlevéllel utaznak az Usába. (ez olyan, mint egy jól csengő klub, pl Rotary, aminek a tagsága jó ajánlólevél, elfogadott biztosíték) Ezt az általános állapotot rontotta a rendkívül könnyű és szinte feltétel nélküli állampolgárság osztogatása. (aki akart, az kapott, függetlenül tényleges nemzetiségtől) Kézenfekvő, hogy ha az Usát ez zavarja, akkor nem marad más, mint az egyéni elbírálás, ami  a klasszikus vízum. Az ez irányba tett lépések egyike történt most. Kormányunk pedig a szokásos, arrogáns,  beleállásos, davke, "ki ha én nem", csakazértis és visszatámadásos, de mindenképpen destruktív és kompromisszum kerülő módon áll hozzá (ehhez is). A tényleges problémáról nem beszél, arra megoldást nem keres, ellenben belpolitikai tőkét kezd kovácsolni belőle. "Bántcsák a magyart". 

Mindenezekből egyértelmű, hogy hamarosan eljő újra a vízumkényszer, mert ebből a klubból is kib@sznak minket.

Hurrá!! (merthogy sikerpropaganda lesz belőle az tuti!)

Előzmény: Aszpirin (26040)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!