Keresés

Részletes keresés

mzsombi Creative Commons License 2013.02.11 0 0 9029

Sziasztok!

 

A következő helyzetben szerintetek érvényesíthető lenne a PayPal buyer protectionje rám?

Svédországból vennék egy nagyobb értékű hangszert, egy helyi hirdetési oldalon kínálják, nem az eBay-en. Az eladóval sikerült megegyezni, hogy regisztráljon PayPal-re, hogy ott küldhessem el neki a vételárat. Hogyan lehetne ezt úgy megtenni, hogy ha valami gond van, pl. nem küldi a cuccot, akkor visszaszerezhessem a pénzt?

 

Köszi:

Zsombor

t.lantos Creative Commons License 2013.02.11 0 0 9028

az ajanlat tovabbra is el.

 

Előzmény: t.lantos (9014)
Axióma Creative Commons License 2013.02.10 0 0 9027

(marmint akar 60 napon tul is irnek, mert miert ne)

Előzmény: Axióma (9026)
Axióma Creative Commons License 2013.02.10 0 0 9026

Azert ha irsz az eladonak, o tud az altala megrendelt szolgaltatasrol (szallitas) erdeklodni, plusz akar a penzt is visszakapni, ha eltunt, es akkor ha nem o bukja akkor velhetoen refundot is adna. Persze nem kotelezo, de azert ha feladott valamit, akkor nem csalasra jatszik, azert a legtobben igyekeznek korrektek lenni.

Raadasul ha 45-n tul, de 60 napon belul vagy, akkor meg ertekelheted is, tehat ha nem mutatna nagy hajlandosagot egyaltalan foglalkozni vele, akkor a negativ ertekelest kockaztatna, igy talan van valami eselyed egy amugy kozombos eladonal is.

Mondjuk az semmibe se kerul, hogy megkered, kerestesse...

Előzmény: Danny22 (9025)
Danny22 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 9025

már lejárt, akkor ez volt a tanulópénz:(  amúgy minden meg szokott jönni,

Köszi!

Előzmény: tangerine (9024)
tangerine Creative Commons License 2013.02.09 0 0 9024

Az ebay-en reklamálj, ha még nem járt le a 45 nap határidő.

/Resolve a problem - I didn't receive my item, stb.../

Előzmény: Danny22 (9022)
Black Dragon Creative Commons License 2013.02.09 0 0 9023

Ha a fizetéstől számított 45 napon belül vagy akkor igen, ellenkező esetben már nincs mit tenned.

Előzmény: Danny22 (9022)
Danny22 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 9022

Üdv!

Vettem egy motoralkatrészt az amcsi ebay-en paypallal ki is fizettem de soha nem érkezett meg. USPS követés LA-ig megvan a magyar posta már mossa kezeit.

Azt hallottam hogy a paypalnál van erre valami biztosítás, hogy térítenek valamit...?Vagy az ebay-nél próbálkozzak?

Any info??  köszi!

papamaci72 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 9021

És mennyi az az idő?

Több mint 300 vásárláson vagyok túl,igaz eladás 6-7 db volt.Mind pozitív viszajelzéssel.

Előzmény: Pavel (9020)
Pavel Creative Commons License 2013.02.09 0 0 9020

Kezdőknél van sajnos ilyen korlátozás, majd később elmúlik.

Előzmény: papamaci72 (9017)
tangerine Creative Commons License 2013.02.09 0 0 9019

Ezt nem tudom, én csak vásárolok, el még nem adtam semmit.

Előzmény: papamaci72 (9017)
dészáz Creative Commons License 2013.02.09 0 0 9018

asszem,ha a vevő visszaigazol,akkor nyulhatsz a pénzhez.

Előzmény: papamaci72 (9017)
papamaci72 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 9017

Szia!

segítséget kérnék.

Én is eladtam,utaltak,de a pénzhez nem jutok hozzá.

Nem elérhető.Eltellik egy hónap és akkor kapom meg csak a pénzt.

Ez így van jó?Íg működik?nem lehet hogy 1-2 napon belül a rendens számlámra kerüljön az összeg?

Mit csinálok rosszul? 

Várom válszod,és koszonom.

Előzmény: tangerine (8995)
sziti Creative Commons License 2013.02.08 0 0 9016

A kártyádhoz tartozó számla történetében keresd ennek a tranzakciónak a megjegyzésében.

Előzmény: Mr.Y3 (9012)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.08 0 0 9015

Ha nem írja meg valaki addig akkor ma este vagy holnap belépek az otp direktbe és megmondom hol találod. De nekem 3-4 banki munka nap volt mire megkaptam. Nem olyan hüde gyors az otp

 

Előzmény: Mr.Y3 (9012)
t.lantos Creative Commons License 2013.02.08 0 0 9014

ha valakinek szuksege lenne paypal USD-re, dobjon mailben egy ajanlatot.

 

Pavel Creative Commons License 2013.02.08 0 0 9013

Szia!

 

A kódot láthatod webbankon (bankfüggő, nem tudom OTP-nél hogy megy), ha nem akkor telefonon megkérdezheted.

A PP a kártyádhoz tartozó számlát terheli, ha nincs pénz a PP számládon, így nem kell utalgatni.

Előzmény: Mr.Y3 (9012)
Mr.Y3 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 9012

Sziasztok!

OTPs webkártyám van, már le is vonta az 1 dollárt a paypall, és a 400at is a hitelesítésre.

A 4 jegyű PP kódot internet bankon keresztül láthatom? vagy be kell mennem személyesen a bankba?

A másik kérdésem talán kicsit butának tűnhet, de még kezdő "online vásárló" lennék.

Szóval, ha Ebay en vásárolnék vlmit, paypal számlámon nem lenne egyenleg, leterhelné a webszámlámat? (mert vlmi ilyesféle "számlaösszekötést" szeretnék, h ne utalgassak a webszámláról a pp re ha nem muszáj). Vagy csak úgy lehet megoldani h nemzetközi utalással dollárt küldök?

előre is köszi a választ, és elnézést a buta kérdésért

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 9011

Ha netbankba be akarsz lépni akkor küldenek azonosítót. Valamint mobil aláírás is van már az otp nél.

A telefonszámot meg csak te tudod amire a kód jön. 

De tény szomorú hogy ilyen történik :((

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Én meg köszönöm mindenki segítségét ma megérkezett az 5 euró visszatérítés a webkártyára.

 

 

 

Előzmény: krisztike0000 (9010)
krisztike0000 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 9010

Feltörték a gépét és a netbankon keresztül utaltak szerintem. Az OTP-nél intézzétek ezt és mindenképpen írjatok a paypalnak is.

Előzmény: con Sasso (9009)
con Sasso Creative Commons License 2013.02.04 0 0 9009

Sziasztok!

Tanácsot, kommentet kérnék -több szem többet lát.

Nem oly rég a nejem hitelkártyájáról át utaltak 460.000Ft-ot egy paypal számlára.

Ő nem kezdeményezte az átutalást, ő nem nyitott paypal számlát, nem tudni ki, hogy csinálta stb.

Havonta csak egyszer néz rá erre a számlára ez amolyan biztonsági tartalék a családnak.

A kártya meg van, és igen, az egyenlegén rajta van az a regisztrációs vagy milyen  400FT-os utalás is.

Most ügyintézés alatt a dolog OTP-PayPal, a pénz még mindig a paypal számlán van.

Mi történik, mit tehetek még, valaki járt e már hasonló cipőben?

Pavel Creative Commons License 2013.02.03 0 0 9008

 

Igen, nyomkövethető módon kell visszaküldened.
Ennek a költségét nem szokták téríteni.

Előzmény: matuka10 (9007)
matuka10 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 9007

Sziasztok.

 

Segítséget kérek.

 

Vettem egy új műszaki cikket.Kaptam egy hibás terméket írtam az eladónak ,de nem volt hajlandó együttmüködni velem.

Megnyitottam a paypal vitámat már a legvége felé tart a dolog.

 

Ha Paypal úgy dönt nekem van igazam akkor vissza kell küldenem a terméket eredeti állapotban az eladónak és csak utánna kapom vissza a pénzemet.

Kérdésem :

 

Paypal a visszaküldésnek a szállítási díját is visszatériti nekem??

 

Köszönöm.

SzirtG. Creative Commons License 2013.02.03 0 0 9004

Aha köszi.

Sajnos nem tudom használni a kártyámat még másik felhasználónévvel se, mert ugye letíltották a kártyámat.Vártam most jónéhány napot hátha újra aktiválják a kártyámat, de hiába az idő, és a levél nekik, hiába.Fasza ez a paypal...

Mi tévő legyek?

This credit card cannot be added to your PayPal account. Please try another card.

Ezt írja ki amikor beütöm a kártyám adatai. bumm

Előzmény: Törölt nick (8994)
Rothschild Creative Commons License 2013.02.03 0 0 9003
Sziasztok!

A következő a problémám: decemberben az eBay-en eladtam egy terméket, de nem fizették ki. Újra meghirdettem, így a második aukción egy másik vevő megvette és ki is fizette. Mivel nem vagyok gyakorlott eBay-es, így azt hiszem nem értékeltem időben az első (ki nem fizetett) adásvételt, így egyszer januárban levonta a számlámról a paypal a jutalékot, majd most pár napja február elején is megpróbálta, viszont nem volt elég pénz a számlámon, így sikertelenül. Az eBay-en már nem férek hozzá a sikertelen aukcióhoz, hogy esetleg töröljem. Viszont azt írja, hogy értékeltem (azt hiszem negatívan). A paypal egyenlegem mínuszos, így nem engedi törölni se a kártyám, se a bankszámlaszámot. Azt hiszem ez azért van, mert a termék még nem érkezett meg a vevőnek, még utazik a postával. Most attól félek, hogy amint pénz kerül a számlámra, a Paypal rögtön levonja. Kérdésem: hol "kopogtassak"? Ebaynél, vagy paypalnál. Van vmelyiknek magyar nyelvű ügyfélszolgálata? Egyébként az az érdekes, hogy mindkét inkasszálásnál ugyanaz a szám van a közleményben, pedig két különböző ebayes eladásról van szó.
Black Dragon Creative Commons License 2013.02.02 0 0 9001

Fontos, hogy minden olyan adat amit a PP az account létrehozása során kér, pontos és valós legyen. Ha "normálisan" - és megfelelően erős jelszóval - használod, teljesen biztonságos.

Előzmény: Vala ki (9000)
Vala ki Creative Commons License 2013.02.02 0 0 9000

A pay pal regisztrációnál fontos a pontos címet megadni(utca,házszám)?

És tényleg biztonságos?

Black Dragon Creative Commons License 2013.02.01 0 0 8999

Először mindig a PP számládon jelenik meg a visszafizetés, és csak utána megy vissza a forint számlára.

Ha valóban nem lehetséges a kártyáddal a pénz fogadás, akkor marad a PP balanszon, és legközelebb levásárolhatod.

Sőt, ha jól tudom fizetésnél először ez a pénz fog levonódni, és csak a különbözetet egyenlíti majd a kártyáról.

Tehát a pénzed NEM fog elveszni semmiképpen sem!

Előzmény: Törölt nick (8996)
Zsolesz2101 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 8997

Köszönöm, de a mai napon megkaptam az összeget. :)

Köszönöm mindenkinek!

Előzmény: tangerine (8995)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.31 0 0 8996

Sziasztok bocsánat a kérdésért ha már volt.

Regisztráltam a paypalre 2013 01 28.-án. El is fogadta, írta küldik vissza a 400ft t 

Az lenne a kérdésem hogy otp webkártya tud fogadni visszafizetést? Megadtam a webkártya számát is meg a webkártya számlaszámot is.

Azért kérdem mert volt közben egy 5 eurós refundom a paypalen látszik de még az otp nél nem.

Mert az otpben azt mondták fogadni nem lehet pézt vele csak fizetni. De hátha refundos a dolog akkor veszik a pénzem? Mert az nem biznisz így.Elvileg ha leemelni letudják akkor vissza tenni is lehet nem ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!