Keresés

Részletes keresés

khn Creative Commons License 2000.12.11 0 0 104
Sziasztok!

Tényleg baromi jól néztek ki a banánfák, remélem nemsokára az enyém is teremni fog.

Előzmény: vojtek (103)
vojtek Creative Commons License 2000.12.11 0 0 103
Nem vetted fel véletlenül?
Előzmény: ensingmosing (102)
ensingmosing Creative Commons License 2000.12.09 0 0 102
Láttátok a RTL-en a fókuszt a napokban?

Volt benne egy pali aki egy valami víztartályos nagy üvegmicsodában nevelt banánfákat és az egyik 4 méteres fa meg is hozta a terméseit. Na mit szóltok hozzá juh és csirketrágyával öntözte őket asszem naponta? Kicsit bogaras. Nem?

KILGORE TROUT Creative Commons License 2000.11.10 0 0 99
En harom avokadot ultettem egyszerre es mind a harom virul azota is. Vendeglos ismerosom hozta haza a magokat a konyharol.
ensingmosing Creative Commons License 2000.11.10 0 0 98
Én, én, én kérem, én kérem. Nekem kell úgyhogy légyszives ha nem okoz gondot. A címem tudod ensingmosing@freemail.hu.

Köszi!

Előzmény: onobody (96)
pireisz Creative Commons License 2000.11.10 0 0 97
Helló Onobody! Az avokádó engem nagyon érdekel, de változatlanul nem tudom, mit rontottam el, hogy nem maradt meg. Pedig már fél méter volt. Mit tegyek?
Előzmény: onobody (96)
onobody Creative Commons License 2000.11.09 0 0 96
Sziasztok!

Én eddig hármat ültettem , mindhárom kikelt,
ami nálam maradt az 4 éves , él és virul.
Van jó anyagom róla , ha kéritek elküldöm
e-mailban.

Üdv Onobody

Előzmény: ensingmosing (95)
ensingmosing Creative Commons License 2000.11.09 0 0 95
Szasztok!

Én vettem egyet a Kaiser's-ben vettem egyet amit elültettem sima virágföldbe, nem hajtott ki. A másikat a Tesco-ban vettem azt pedig vízben gyökereztettem fogpiszkálót szúrva az oldalába.

Előzmény: pireisz (94)
pireisz Creative Commons License 2000.11.09 0 0 94
A boltban veszel egy avokádó-gyümölcsöt és a magját frissen elülteted. Ha ügyes vagy ki fog hajtani. Nekem egyszer sikerült, de sajnos egy év után a növény elpusztult, mert valamilyen igényét nem tudtam nyilván kielégíteni. Ki tudja, hogy milyen ápolási igényei vannak az avokádónak?
Előzmény: ensingmosing (93)
ensingmosing Creative Commons License 2000.11.08 0 0 93
Szasztok!

Nem tudjátok véletlen hogy hol lehet kapni avokádó magot? Én már próbáltam 2-vel is de nem sikerült mert azt mondják hogy nagyon kicsi a csírázási idő. Nekem van egy grapefruit magom idén kelt ki olyan 7cm magas 5 leveles.

onobody Creative Commons License 2000.09.21 0 0 90
Nálam akkor konyul , ha
nincs eléggé öntözve!!

Üdv Onobody

Előzmény: KILGORE TROUT (87)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2000.09.21 0 0 89
Ezt hogy erted? Tul sok, vagy tul keves ontozes?
Előzmény: Levendula (88)
Levendula Creative Commons License 2000.09.21 0 0 88
Valami miatt ha jól emléxem a turgor nyomás csökken. Öntözés? Nézd meg esetleg a gyökerét, milyen? (amatôr, jószándéku nem sokat segítô tipp)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2000.09.21 0 0 87
Segitség! Az avocadom levelei kezdenek lekonyulni! Nincs valami tippetek, mi a baja?
Levendula Creative Commons License 2000.09.19 0 0 86
Barnetto! Továbbküldenéd az avokadó anyagot? Kösz! levendulaa@freemail.hu
barnetto Creative Commons License 2000.09.18 0 0 85
Szia Onobody!
Köszi, avokado megjött, mindjárt kiolvasom.
barnetto
LesLee Creative Commons License 2000.09.14 0 0 84
Hello Onobody!

Én sem vagyok nagy avokado termelő csak felmerült bennem ez a gondolat. És ha egy szakkönyv azt irja, hogy teleltetni kell akkor biztos kell. Én csak felvetettem a témát.

Kilgore!
Én mikor átültettem a magot akkor sima virágföldet vettem és vettem hozzá szerves marhatrágyát kb. 2-3 kilós kiszerelésben és azt is kevertem a földbe. Nagyon bejött :-)))

Én is azt tanácsolom, hogy nem kell a magot kivenni a földből hanem egy nagyobb cserépbe kell földlabdástul átteni. Ekkor nem fog sérülni semmi. Bár átültetésre én inkább a márciust javasolnám.

Különben a Nálunk is megterem nagyon jó könyv.

Előzmény: onobody (81)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!