Keresés

Részletes keresés

elemes Creative Commons License 2016.05.17 0 0 74570

az egész programra rendelkezésre álló keretösszeg (5 milliárd forint) is viccesen kevés a jogos igényekhez mérten.

sajnos a korábbi alkalmakkor olyan méreteket öltött a kontrollálatlan lopás, hogy nem nagyon mertek e fölé menni.

Előzmény: topikolos (74569)
topikolos Creative Commons License 2016.05.17 0 0 74569

Otthon melege program 2016-al a kapcsolatban belefutottam egy dologba, leírom, hátha valakinek hasznos.

Szóval az eredeti pályázati kiírás szerint: egy lakásos lakóépület vehet részt a pályázatban. Mint kiderült, ebből az ikerházak is ki vannak zárva, ez egy GYIK formájában közzétett doksiból derült ki számomra. Telefonon is megkérdeztem. Ugyanaz. Tehát családi ház csak az, amit körbe tudsz járni, hiába önálló telek, saját helyrajzi szám...

Még jó, hogy eddig egy fillért nem költöttem rá, de már a határán voltam.

https://csaladihaz2016.nfsi.hu/uploads/gyakori_kerdesek_informaciok_gyik_v1.pdf

KalásziM Creative Commons License 2016.05.16 0 0 74567

 Mégis eltörött, valami oka csak lehet !!

Előzmény: Törölt nick (74563)
KalásziM Creative Commons License 2016.05.16 0 0 74566

"rosszabb gázminőség esetén kénessav is lehet, jobb gáz esetén salétromossav, salétromsav és persze szénsav."

 

  Rosszhírét keltjük a mo.-i vezetékekben lévő gáznak. Lehet így van a termelés helyén, de azért tisztítják is  azt a natural gázt.

 Talán a gáz összetételével kellene kezdeni.

Előzmény: elemes (74562)
Kapocska Creative Commons License 2016.05.16 0 0 74565
Előzmény: ozntia (74547)
digium Creative Commons License 2016.05.16 0 0 74564

Ennek a fehér csőnek nem kellett volna kilátszódnia, mert nem UV álló. Hiányzott a végidom vagy a védőcső (eternit, bádog, alu) róla.

Előzmény: ozntia (74547)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.15 0 0 74563

Kemény PE-ből polietilénből vannak készítve a gyári kémények a kondenzációs kazánokhoz. Szinte átlátszóak, teljesen más mind a PE gáz vagy vízcső. Szerintem az törhetetllen is. Meggondolandó, mert nagyon sokat tartanak, van mindenféle idom és rendes kondenzpohár is, amit le kell kötni a lefolyóba (tehát ez egy rendszer, nem kell kokányolni rajta semmit- megrendeled a kazánhoz való méretet, kijön egy szaki és megnézi, megméri és kihozzák- gyerekjáték beszerelni).

Biztos, hogy olcsóbb mint egy inoxkémény.  

Nagy gázas kondenzációs kazánokhoz kötelező, nem adnak másképp garanciát a kazánra. 

A PE jobban bírja a hőt mind  PPR, 13o fokon kezd lágyúlni. A konzenzációs kazánnak a füstje nem tudja elérni a 8o fokot sem. Ezt a  kéményt a ház nem fűtött szakaszán kell rendesen leszigetelni. 

 

A tetőn vagy készítesz egy falazott kéményt, vagy veszel  két-három darab Schiedel UNI Plus kéményhez való beton burkoló elemet és egy betonsapkát rá. 

Előzmény: eekeili (74552)
elemes Creative Commons License 2016.05.15 0 0 74562

A prolipopilén jól ragasztható és hegeszthető. Ellenőrizheted, egy letört darabkán, már a sima motorbenzin is oldja.

 

A kondikazánok égéstermékének kondenzátumában rosszabb gázminőség esetén kénessav is lehet, jobb gáz esetén salétromossav, salétromsav és persze szénsav. 

Előzmény: ozntia (74550)
KömKel Creative Commons License 2016.05.15 0 0 74561

Ha valamit elbontasz, akkor onnantol a max beepitesi % erejeig epithetsz barmit.

Raadasul be kell tartanod az elokert-oldalkert-hatsokert eloirasokat, es a HESZ egyeb rendelkezeseit.

 

Ugyanabban a meretben kizart, hogy ujraepitheted emiatt.

Előzmény: Tramonta (74559)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.05.15 0 0 74560

Egy építészt kell ebben megkérdezni, mert ők foglalkoznak ezzel rendszeresen, de szerintem az eredeti méretben nem sok. 

Előzmény: Tramonta (74559)
Tramonta Creative Commons License 2016.05.15 0 0 74559

Sziasztok! Kicsi telek, 100 éves ház, a beépítettség meghaladja a maximumot. A házhoz csatlakozó épületrészt (fészert, amely a ház mögött a bal oldalon van) szeretném lebontani és újraépíteni a jobb oldalra, ugyan abban a méretben. Persze mindezt engedéllyel. Van-e erre lehetőségem?

ozntia Creative Commons License 2016.05.15 0 0 74558

A kemeny.hu oldala is "hozza" a műanyagot.

 

 

Előzmény: ozntia (74556)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.05.15 0 0 74557

Inox az saválló és mérsékelten rozsdamentes.

Előzmény: ozntia (74555)
ozntia Creative Commons License 2016.05.15 0 0 74556

A diametrus.hu oldala hasonlót javasol:

 

A zárt égésterű készülékek égéstermék-elvezető része készülhet FuranFlex®-Turbo, vagy merev ötvözött alumíniumból, flexibilis acélból, kondenzációs készülék esetében polipropilén alapanyagú merev, vagy flexibilis csőből.

 

Előzmény: ozntia (74555)
ozntia Creative Commons License 2016.05.15 0 0 74555

A mestikomplex.hu oldalán e olvasható:

 

Kazán működési elv szerinti kémény megoldások:

  • Turbós kazán esetén INOX rozsdamentes béléscső
  • Kondenzációs kazán esetén PPS műanyag béléscső
Előzmény: ozntia (74554)
ozntia Creative Commons License 2016.05.15 0 0 74554

Az alagsorban ahol a kazán van, ott a cső induló része teljesen jó.

A padláson a tisztító nyílásnál is jó a cső állaga. Azonban a padlás és a kémény teteje közti részt nehéz megállapítani.

 

 A "megfelelő méretű cső" milyen anyagból legyen?

 

Ha fémre cseréltetném az egész béléscsövet akkor annak az UV nem ártana, a vegyi hatás ellenben igen?

 

Előzmény: eekeili (74552)
eekeili Creative Commons License 2016.05.14 0 0 74553

 Természtesen bélelni lehet az egyéb fűtőanyagok égéstermékeit elvezető kéményeket is.

 Lehet, de nem kell !!

 Mivel nagyon sokan nem tudnak tüzelni, így tönkre vágják a kéményeiket.

 

Kátrányt gyártanak . Az meg beleivódik a téglakémények falába.

 

 Az okok pl. vizes fa, nem megfelelő huzat, időelőtti elzárás, lefojtott égetés és még számos ok.

Előzmény: eekeili (74552)
eekeili Creative Commons License 2016.05.14 0 0 74552

 

 Ráadásul fehér ez a cső. Érzékeny az UV. sugárzásra.

  Az UV. álló műanyagok általában sötétek, pl. feketék.

 Melegen egy megfelelő méretű csövet beletolsz és kész  !

 

 Miért kérdezte volna  a bélelő szaki ?

 

Volt választási lehetőség ?

 

 

 A korábbi kérdésedre :

 

"Meg   tudná mondani valaki, hogy a kondenzációs gázkazán égésterméke ilyen agresszív..... "

 

  A földgáz, főleg a mi a csövekben hozzánk jut,   már nem tartalmaz ként,  így az égésterméke nem agresszív. Igaz veszélyes .

 

  A földgáz égésterméke sok vizet tartalmaz , így bizonyos kéményeket megrongál a fagy. Ezért is bélelik a földgáz égéstermékeit elvezető a kéményeket.

 A savassággal meggyanúsítani  sokkal hatásosabb.

 A kondis kazánoknál, ha jól van beállítva akkor az égéstermékekből a vizet  eleve lecsapatják és a csatornába vezetik, tehát   elvileg ott csak  CO2 és CO távozhat.

 

 Na és az hogy a cső többirésze milyen állapotban van  az a te gondod... ki kell deríteni !

Előzmény: ozntia (74550)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.05.14 0 0 74551

UV sugárzást nem szereti ez a cső. A többi részével nem lesz semmi baj.

Előzmény: ozntia (74547)
ozntia Creative Commons License 2016.05.14 0 0 74550

Ez azt jelenti, hogy csak a felső része ment tönkre a béléstestnek, amit nap ért?

 

A gond csak az, hogy ha a felső részt akarom cserélni, akkor az új béléscső (ha nem hasonló műanyag) nem fog illeszkedni a régihez szerintem. Erről a gyártók gondoskodnak.

 

Persze még azt is megjegyzem halkan, hogy a szaki aki beépítette, nem kérdezte meg, hogy az olcsót szeretném ami 10 évig jó, vagy drágábbat.

 

Előzmény: eekeili (74549)
eekeili Creative Commons License 2016.05.14 0 0 74549

 A műanyagok, főleg amit napfény ér hamar tönkre mennek. 10 év törik, porlik.

 

 Egyébként ha nem éri nap  nagyon sokáig tartósak.

Sok sok vegyianyagot tartanak műanyag tartó edényekben, még a nagyon agresszíveket is. 

Viszont a kondenzációs kazán égésterméke nem annyira agresszív, mint ahogy egyesek vélik.

Előzmény: ozntia (74547)
dez1 Creative Commons License 2016.05.14 0 0 74548

A vídia lapkás fejek ütvefúróval működnek jól... De asszem van spéci fej is amihez nem kell ütés.

Előzmény: HLJ (74533)
ozntia Creative Commons License 2016.05.14 0 0 74547

Törik a béléscső mint az ostya.

Lefújta a szél a bádogsapkát a kéményben lévő műanyag béléscsőről. Felmentem, hogy visszaragasszam, vettem hozzá folyékony szeget, azt mondták az jó lesz.

Mikor fent voltam akkor vettem észre, hogy a műanyagot nagyon könnyen törni lehet. Tényleg mint az ostyát.

 

Meg tudná mondani valaki, hogy a kondenzációs gázkazán égésterméke ilyen agresszív és az egész cső porlad széjjel ...

 

vagy az időjárás viszontagságait nem bírja és csak a látható rész ilyen?

Most nekem (illetve egy hozzáértő szakinak) 10 évente béléscsövet kell cserélni?

 

elemes Creative Commons License 2016.05.14 0 0 74546

Ne sokat kölcsön, vegyen inkább költsön.

Előzmény: HLJ (74543)
HLJ Creative Commons License 2016.05.14 0 0 74545

A helyzet az, hogy egy melléképület előtt kell lecserélni a tető egy részét, mert elöregedett. Fa oszlopok vannak benne most is és az lesz az új is. Arra is gondoltam, hogy a régi fa kivágni és ami megmarad rész abba befúrni a talpazatnak, csak ezzel akkor van gát ha megsüllyed... tehát jobb a beton. Tiplit kell szereznem ami betonba való gondolom nem egy eget rengető összeg.... Minden más megvan hozzá már csak jó idő kellene hogy lehessen csinálni :-) vagy legalább az, hogy ne essen....

Előzmény: Palási (74544)
Palási Creative Commons License 2016.05.14 0 0 74544

 Azért még mindig nem derült ki, hogy vajon milyen átmérőjű az a leendő furat.

 Nem mindegy.

 A betonfúró nem egy  hatalmas költség. Párszáz forint max.

 

 Nekem speciel van vagy  100 db. különféle méretű " fúróhegyem" / fúrószáram. Köztük un. csigafúrók, beton és tégla fúrók és kimondottam fa fúrók is.

 A választék hatalmas  átmérőre, szárhosszra és anyagminőségre.

 

 

 "Az említett videóban az illető sima akkus fúrógéppel igaz betonfúrószárral dolgozott de ment neki,"

 

 

 a profik manapság már akkus gépet használnak, igaz nem barkács minőségben.

Előzmény: HLJ (74543)
HLJ Creative Commons License 2016.05.14 0 0 74543

Köszönöm a kimerítő válaszokat. E betont még a nagypapám csinált és mesterien értett a betonöntéshez mindenféle kritériumnak megfelelt a kor követelményeinek megfelelően. Tehát mindenképpen kell vennem betonfúróhegyet és valami jó gépet beszerezni...... Tudom ütvefúró lenne a legjobb megoldás, de hogy kitől tudok kölcsönkérni jó kérdés. Az említett videóban az illető sima akkus fúrógéppel igaz betonfúrószárral dolgozott de ment neki, nekem össz-vissz 4 furatra lenne szükségem... Jó lenne megúszni az ütvefúrót, mert nagyon nem használjuk ki....

Palási Creative Commons License 2016.05.14 0 0 74542

 Nagyon jó   ! 

  "sima beton alatt sóder és cement megfelelő arányát értem  "

 Valóban fontos , de egy 'sima betonnál' van még ezenkívül számos egyéb  tényező a gyártáskor.

 Így a szemcse szerkezet, a víz cement tényező.

 Na most ha teleibe kap az a szerencsétlen fúróhegy egy   kavics szemcsét, ami az egyik legkeményebb anyag, mit tehet szerencsétlen ?

 Gyorsan elkopik, elég !!

Előzmény: HLJ (74533)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.05.14 0 0 74541

A kocka működik de akkor egyszerűbb ha a keret alá kerülnek és a keret arra kerül rögzítésre.

 

A kockában vagy inkább téglatestben a falhoz rögzítő furat az egyik szélen az ablakrögzítőnek a furata meg a másik szélénél.

Előzmény: j4ck (74540)
j4ck Creative Commons License 2016.05.14 0 0 74540

Sziasztok!

Fa 88mmes (3r uvegezes) nyilaszaro beepitesevel kapcsolatban kernem velemenyeteket.

Kulso sikra lenne teve, a nyilas mar korbe van szigetelve 5 cm xps-sel. Sot van ahol 10 cm a fuggoleges mert a piller is kapott meg 5cm-t.

En arra gondoltam hogy egy ablak 2-3 kemenyfa kockara (10x10x5cm) lenne ultetve, az oldalso rogzites pedig fulekkel tortenne, csak kerdes, hogyan... Gyartassal le egyedi fuleket, amik aterik a 10cmes xpst is, vagy itt is mukodhet hogy mondjuk kemenyfabol rogzitek egy-egy 10x10es "oszlopot", amire lenne a ful es ablak rogzitve.

Vmi otlet?

Koszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!