Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

husky610 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57342

Gondoltam, hoyg megkapom ezt az óra díjjas választ :O)  csak már nem akartam javítani magam. Mindenesetre így kivül állóként könnyű magyarázni, de fingom sincs mit csinálnék ha bármelyik oldalon lennék.

Előzmény: 95xf (57313)
husky610 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57341

De értem a helyzetet, és fel is fogtam, épp ezért írtam hogy én se tudnám mit csinálnék.  Amint látszik ezzel a lezárással se mentek sokra, most jöttem el ott még mindig ott álldogálnak páran kb fele annyian mint kedden voltak és még mindig nem történt semmi érdemleges előre lépés.

 

Sajnos ebben a kurva rendszerben hivatalosan nem tudod behajtani a pénzed ha meg nem hivatalosan teszed akkor te vagy a szar szemét alak...

 

Állitólag ( az egyik sofőr mondta) elég sok alaktrészt vissza bontottak a kérdéses lidl áruházból a beruházók ami ugye éppenséggel jogos csak a törvény szerint nem szabályos.

Előzmény: Roadtrain (57316)
cicó Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57338

:DD Vagy csak arrafelé a bili is nagyobb és extrább aztán valahogy mindig belelóg neki :))

Előzmény: Roadtrain (57329)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57337

Az eddigiek alapján,bárhol voltam,ha kicsit is nagyobb hely volt,tutira volt magyar.Hallottam,hogy itthon csökkent munkanélküliség.De biztos nem a munkahelyek növekvő száma miatt.:D

Előzmény: Törölt nick (57336)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57335

Enfieldbe a mittoménmilyen Foodnál.Rendes 50-es,lehetne takarító nő is itthon 40ezerér.

Próbáltam angolul a GPS-t,de Andreát nem cserélem le.Szeretem,mikor azt mondja,hogy menj tovább 300 kilométert.

Előzmény: Törölt nick (57334)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57332

Kedden reggel 3-kor keltem,hogy elérjem a 10-es hajót.Sikerült is,onnan küldtem el a beszámolót.Délután 2-re a lerakóra is értem.Azt nem is írtam,hogy mi volt a rakomány:4,5 tonna csokimikulás.:D
Jó,hogy nemrég beszéltetek az angol bookolt lerakókról.A Transbritanniánál nem szokták megadni a lerakók idejét.Menj,lehetőleg minél gyorsabban érj oda.Itt sem volt idő,az egyik papíron volt csak egy szerdai dátum.Az,hogy bookolva van,sehol nem volt írva,ezért igyekeztem,és kedd délutánra ott is voltam.Jól okoskodtam,kedd délelőtt már hívtak,hogy mikor érek majd oda.Megnyugtattam őket,én már kedd délután ott leszek.
Odaállok a portához,mutatom a CMR-t,fejvakarás,telefonálás,ez bizony bookolt szerda 11:30-ra.Szuper.Úgyis csak hazafele igyekszem a héten,van kedvem várni 20 órákat.Telefon az irányítónak:Mondom:"Elküldtek,mert szerda 11:30 a book".Válasz rém szemrehányóan:"És Te eljöttél?"Én:"Igen,próbáltam őket győzködni,de elküldtek,ott nem lehetett parkolni,itt vagyok 1 km-re".Válasz:"És Te eljöttél."(Kijelentő mód,lemondóan)."El,de itt vagyok közel nagyon,2 perc és vissza tudok menni." "Oké,hello" és letette.
20 perc múlva hívom,várjak egy kicsit,mindjárt intézkedik.5 perc múlva hívott,hogy akkor másnapi lerakó,de menjek oda egy órával hamarabb mindenképp.
Szerencsére tudtam a közelben egy billegős parkolót.Viszont nem voltam tankolni aznap(mivel siettem!),így nem tudtam megtölteni a vizes üvegeimet,el is fogyott minden folyadékom.Fél órányira volt egy falu,vagy kisváros,elsétáltam.Egy az egybe beleszaladtam az iskolások hazamenetelébe.Szerintem ha nálunk ilyen rövid szoknya lenne az egyenruha,mint az itteni lányokon,sokkal több lenne a kiskorú abortusz.
Tök vicces volt,ők megnéztek engem,én meg őket.Nagyon nincs angol kinézetem,nekik meg nagyon angol kinézetük van,úgyhogy volt mit nézni.:-)
Megvettem a piákat,aztán pihentem.
Másnap délelőtt fél11-kor már hívtak(ottani idő 9:30),hogy merre járok,ott vagyok-e már.Fél12-re odamentem a mi időnk szerint,ez az ő idejük szerint 1 órával korábban van ugye.A portán egy magyar hölgy ült,tök örültem neki.Azt mondta,nem engedhetne be,csak a booktime előtt fél órával,de ott látom azt a kamionsort,álljak a végére,fél óra múlva pedig menjek be a goods in irodába,de előbb ne,mert akkor lebukik.Így is történt,közben hívott az írányító:"Itt vagyok,bejelentkeztem,de van előttem 10 kamion,várni kell"Erre Ő kissé hisztérikusan:"Ezért kellett volna kora reggel odamenni!"."De a book idő előtt fél órával lehet csak bej..." letette.
A goods in-ben ülő távolkeleti csajszival nehezen értettem meg magam.Amúgy is rossz az angolom,de az ő akcentusa teljesen érthetetlenné tette az egészet.A lényeg,hogy van 6 rámpa,ahogy üres lesz az egyik,a sorban következő kamion beáll.Kint az egyik rámpán egy magyar Scania állt egy fiatal sráccal,vele pontosítottam,hogy mindent jól értettem-e.
Várakozás közben jött egy Wabererses idős ember dobozos póttal,ő meg engem kérdezett,hogy mindent jól értett-e.:-)Közben ment a sor előre("leraktál már?";"rámpán vagy?";"tudsz már indulni?"),odajött a Scaniás srác,hogy végzett,mindjárt kiáll.Ekkor jött a kis rémálmom,a szűken mért rámpáknál betolni a kamionok közé.Az elmúlt hónapokban elkezdtem érezni a kamiont,már nem parázok az útépítéseknél,simán centizek a betonkorlátok között,nem kell folyton a tükröket néznem,hogy sávba vagyok-e még,rámpára is gyorsan ráállok,de amikor kamionok közé kell 90 fokba betolatni,az nagy feladat.Jobbra hátra persze nem ment,intettek,hogy nyugodtan forduljak meg(egyirányú volt a közlekedés a telepen).Végül másodikra,sok segítséggel,sok idő alatt sikerült.Próbálom emelni a pót hátulját a rámpához,meg se moccan.Le igen,fel nem.Szerencsére rányílt a rámpa,de ez a pót tartogatott még meglepetéseket.
Utánam jött a Wabererses,persze neki az egyik szélső rámpára kellett beállni,ahol csak egyik irányból van kamion,mellette a nagy üres placc.Jobbra hátra neki se ment,neki is intettek,forduljon meg nyugodtan.Balra hátra tolat,én ott álltam közel,jön a poén:ablak leteker:"Nézd meg légyszi,hogy jó-e így.Mindkét szemem műtve van,a tükörbe nem látok semmit,csak előre".És dobozossal volt,tehát mindig rámpára tolat.
Kettő órával később le is lettem szedve.Közbe jött az sms,hogy hajózzak vissza üresen,belga felrakó.Aztán fel is hívott,hogy valahogy hajózzak át,ahogy tudok.Ja hogy sztrájk van.Így már értem.
Délután 3-kor indultam a lerakóról,5-re értem Doverbe,az első körforgalom előtt 2 km-rel volt a sor vége.Este 8-ra értem be a kikötőbe,és az éjjel 1 órás hajóra kaptam jegyet.Az ugye fél4-re átért,reggel pedig a lerakón kell lennem,ami 2,5 óra vezetésre van.Pihentem egy órát,majd nekivágtam kipihenve a dolognak.Brüsszelnél fél7-kor gigadugó,így fél8-ra értem el a falut,ahova menni kellett.Kezdődött megint a vesszőfutás.Néztem a GPS-be induláskor,hogy gond lesz,mert nagyon pici utcák közé van dugva a cég,a GPS összevissza kanyarogva vezetett falun belül,próbáltam köztes pontokkal,de a végeredmény ugyanolyan kanyargós lett.Hát lássuk.Eszméletlen szűk utcákba kanyarogtam jobbra balra,egészen egy 3,7-es hídig.Volt előtte kereszteződés,elmentem más irányba.Ott egy 4 méteres híd volt,azon átmentem,minden tele kamionnal behajtani tilossal.Még 10 perc kanyargással végülis betaláltam az utcába,családi házak,parkoló autók között elmentem a cégig.Remek.
Voltak ott kollégák,itt egyszerű volt a menet,porta,referenciaszám,mindkettőnké rossz volt,de küldtek újat.Itt kap az ember egy borítékot,abban egy papíron van,hogy mit tesznek fel,mellé kell tenni egy üres CMR-t,meg kap egy kis műanyag akármit az ember,amit a sorompónál az érzékelőhöz téve be tud menni a cég területére.Egy épületbe kellett beállni,oldala teljesen szétbont.Az áru:Óriási raklapokon gipszkarton.A pótbontás.Nos,végülis nem néztem meg,hogy milyen gyártmányú pót volt,de eltért az eddigiektől.Én még csak olyan rakoncát láttam,aminek a külső oldalán volt egy "kar",amit ha lehúztam,akkor a rakonca felénél megtört a rúd,és ki lehetett emelni alul a tartójából.Ez viszont egybe volt.Némi szarakodás után rájöttem,hogy ha elhúzom oldal irányba,akkor kifordul alulról a tartóból.CSAKHOGY.Két rakonca alul,a tartórész felett teljesen el volt törve egy az egybe!Így emelni kellett,amivel meg is emeltem rögtön a derekam.Lehet menni masszázsra.A ponyva is alig csúszott el,úgy kellett rángatni,szóval volt bajom rendesen.Felraktak 21 tonna cuccot,lekötöttem,aztán rettenetes borzalmak árán visszaraktam a törött rakoncákat a helyére,felraktam a deszkákat,visszarángattam a ponyvát,és 2 óra alatt végeztem is.
Innentől már sétagalopp az egész,csak el kell mennem Hörschingre a telepre,át a kisautóba és hazamenni.Juhéj.De merre menjek ki?Arra nem akartam,amerre jöttem,azokon a szűk utcákon,meg a GPS nem is arra vezetett visszafelé,és közben annyit kanyarogtam,hogy megjegyezni nem tudtam,hogy volt.De nini,ott egy Brüsszel erre tábla,kövessük.Kanyargok újfent a szűk utcákban(az egész falu ilyen,még a főutca is szűk),egyszer csak behajtani tilos,zsákutcatábla,útépítés,féééééék.Pont egy kanyar után,visszatolatni,megfordulni nem kéne,balra kis utca,be hopp,ez hiba volt.Egy háromszög alakú területet képzeljetek el,minden oldalán egy autónyi széles földes úttal,rögtön az út mellett betonkerítésekkel,a közepén meg ilyen elhanyagolt dzsumbujjal,kisebb bokrokkal a közepén.Visszatolatni rémálom,megfordulni nem lehet.A hely épp elég lenne,de akkor a terület közepén át kéne húzni a pótot.Kiszállok,nézem innen nézem onnan,vannak még ott kisebb földkupacok,tégladarabok meg mindenféle szemét is.Meg sár.Fogalmam sincs,hogy egy 21 tonnával megpakolt kamion mennyire sárálló.De gondolom nem.Mögöttem közbe nagy fék,szlovák kamionosunk szintén erre követte a táblákat.Közben elkezdtek gyűlni a helyiek.Kérdezzük őket,nem tudják,mi legyen.Jött egy keverő kamion,az útépítéshez igyekezett.Azt mondta,kövessük.De akkor én meg nem voltam megfordulva.
Nem részletezem,végülis 40 perc alatt,átrendezve a dzsumbujt,félig elásva a kamiont,összesározva végülis megfordultam.Keverő,szlovák kolléga már rég sehol,különben sem tudok utánuk fordulni,mert nincs elég hely a kerítések mellett,csak amerről jöttem.Jóvan,biztos van más kiút is.Erre-arra kanyargok,Andrea újratervez,tábla sehol.Még két faluból kivezető úton fordultam meg,mert le volt zárva útépítés miatt.De hogy nem én voltam a balfa*z,bizonyiték,hogy az egész faluból mindenhonnan,lehetetlen helyekről kerültek elő nyergesvontatók piros fejű kamionosokkal.Volt,aki minimál utcából tolatgatott kifele,mások az egész falut keresztülszövő hidak előtt fordulgattak meg.Kamionos bermuda háromszög.
Végül találtam egy hosszú egyenes utat.Végre.Mentem 5 km-t,jobb kanyar, 3,40-es híd.Megáll,vészvillogó,kiszállok.Azért 3,40-hez kicsit magasnak tűnt az a híd.A hely szűk,de jól látható módon a kollégák a járdán túl lévő füves területet is igénybe vették a megforduláshoz,tehát sokan nem mertek átmenni alatta.Közben lengyel kolléga beáll mögém,vészvillogó.Mutatom neki,fejvakarás.Láttam,hogy rettenetesen ideges ő is.Megállított egy személyautót,és szó szerint beordított,hogy hol van a Promat nevű cég?HOL?HOL VAN???Mondom neki,hé én onnan jöttem.GPS,mutatom neki,valamit ordít,annyira ideges volt,hogy nem tudott nem ordítani.Meg lengyel is volt.De mondom,higgye el,onnan jövök,erre menjen(visszafelé).Jó,szerinte átférek a híd alatt.Szerintem is.Boltíves volt,úgy fordultam rá,hogy középen legyen a kamion,forgalom leáll,szemből Mercis mutatja,hogy van még 40 centi hely,menjek nyugodtan.Végre falu vége tábla,Andrea mondja,hogy menjek egyenesen.
5 km,útépítés,behajtani tilos,de fizikai akadály is van.Majdnem sírtam.Jobbra kis utca,megyek,szembe jön Wabererses óriási lendülettel,piros fejjel.Vajon mennyi kamionos bolyong mennyi ideje azon a területen?
Andrea százötvenedszer is újratervez,komolyan mondom,hisztérikus volt a hangja.Végül az ezredik kivezető út jó volt,át a brüsszeli autópályahíd alatt,be Brüsszel fele,majd visszafordulva nagy kanyarral fel a pályára.Amikor indultam,a brüsszeli kijelölt kutat 24 km-re írta Andrea,amikor megálltam 1 óra 50 perc vezetésbe voltam a felrakótól való indulás óta.Ebből 40 perc volt a megfordulás.Alig hittem,hogy tényleg kijutottam.
Tank,irány haza.Németbe aludtam valami kúton,másnap reggel 6kor indultam.4-re terveztem a telepre érést,éjfél felé a hazaérést.Aztán csörgött a telefon.Két napja egy kolléga balesetet szenvedett,el kéne menni érte a kórházba.A pótot akasszam le biztos helyen(?),aztán menjek el érte.Oké,pót le,kórházba el.Na az se magyar kórház volt.:-)))
Kolléga felvesz,pótért vissza,telepre.2,5 órát vesztettem,fél7 volt,mire odaértem,mire kipakoltam,átadtam az autót fél8 lett.Normális esetben az ember azt hinné,hogy siettem haza.De sok volt ez az utolsó 2 nap.Rengeteg stressz.És nem maradt annyi Eurom,hogy vegyek osztrák matricát.Illetve maradt,de azon inkább serkentő italokat vennék.Beültem az Opelbe,kiraktam Andreát.Rég ismerjük egymást,gyorsan értett a mozdulataimból.Először kivettem az útvonalbeállításokból minden autópályát,fizetős szakaszt,mindent.Aztán beírtam úticélnak az otthont.Andrea rám kacsintott,és tervezett.Tudta mi a dolga,kalandosra tervezett.527 km.Bundáson.
Bejártam fél Linzet,mentem rendes Alpokos szerpentineken,ahol már nincs felfestve a középvonal,tele minden hajtűkanyarokkal.Kis csendes falukon,városokon,el vagy 5 Night Club előtt(Na de Andrea...),és élveztem,minden kilométert,minden métert,végre újra személyautóval,a benzinmotor finom hangját a kamion után,egyik kanyarba be,másikból ki.És végig arra mentem,amerre mondta,Magyarországon is,akkor is,ha másfelé szoktam menni.Az előző napi ezer újratervezés után biztos örült,hogy végre arra megyek,amerre mondja.
Persze ahogy Magyarországra értem,óriási köd lett,gyakorlatilag Soprontól Pécsig nemigen tudtam 80 fölé menni,így végül 8,5 óra múlva,reggel 4-re értem haza.Végre itthon.Végre itthon.


Törölt nick Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57331


Arról a hídról jutott eszembe,ahogy írtad,hogy mellette van a vasúti híd.Valószínűleg olyan embert keresek most,aki nagyon ritka,de sokan olvassák a fórumot.Szóval,ha valaki játszott már sokat a GTA San Andreassal,és esetleg járt az említett híd felé.Szerintem a játékban ez a két híd szerepel.Szinte megesküszöm rá,a játékban ezerszer jártam arra.Van olyan,aki ebben egyet tud velem érteni?:DDDDDDDDDDD
Valóban a Spicers volt,én a másik irányból közelítettem meg az egész területet.Az irányítószámra a GPS a mellette lévő település közepére irányított(az utolsó két betűt sajnos nem tudom beleütni),a laptopos térképem meg nem vette be ezt az irányítószámot,pedig a többit be szokta.De minnyá töltök le valami normális gépes térképet,ami tud minden irányítószámot.
A sármomhoz szerintem nem volt köze a dolognak,inkább,hogy hasonlóan dagadt vagyok,mint a lány volt,feltételezte,hogy van nálam ilyesmi.

Előzmény: Törölt nick (57330)
Roadtrain Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57329
Münchausen ipari tanuló hozzád képest :)
Előzmény: Törölt nick (57328)
Soltaire Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57327

Akkor meg nem tökmindegy mi van itt? De.

Foglalkozz a királynővel :)

 

P.S.:

Nincs. Majdnem csúnyát írtam :)

Előzmény: Törölt nick (57302)
cicó Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57326

A szined meg van hozzá :D

Előzmény: Törölt nick (57323)
TIR BÉCI Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57324

Üdv mindenkinek!

 

Hozzászolnék a lidl-s témához ha engeditek. Szerintem jol tették hogy odab+++tak! Valakinek már kellett megmutatni..... Szerintem az h. enegejük -be csak az ilyen meg olyan kocsikat az amolyan félpályás utlezárás lett vona, tipikus magyar megoldás semmire sem jo. Amugy meg senki elne higgye h. a lidl nem kapott fissza ebből az eltünt pénzből. Gondolja valki h. egy ilyen multi nemtudná megszervezni ezt a munkát tiszta pézmosás. Senkit nem érdekel az a pár tefus sajnos mert tul kinálat van majd most jönnek ujjak meg a befolyt pénzből egy évig a kinai uborkát olcsobban adja mint az ocska. A politikusok mutyiznak a focisták bundáznak a multik szop++nak . sztem. Kis pénz kis foci. Ha közeljővőben odakell vigyek arut és netán beragadok akkor sem az ott sztrájkolokat fogom hibáztatni hanem azt a faszt aki odaküldött áruval amikor tudta h. mi a helyzet.

 

Ui: Zotya egészen megtátosodott pedig nagyobb összeget feltettem volna rá h. következő kör után szögre akasztja slusszkulcsot  csak igy tovább Zotya :) Ja tegnap láttam az M0-M5 bevezetön egy Roburt :( de mire ledöbbentem volna kettövel jött mögötte egy potos Kamaz :) Mik vannak???

maci86 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57322

nemáááár lufit akajoooooooooooooooooook:P

Előzmény: Roadtrain (57321)
Roadtrain Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57321

Ja meg lufit se veszek neked.

Előzmény: Roadtrain (57320)
Roadtrain Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57320

Holnap tuti nem ülhetsz fel semmire :ĐĐĐĐĐĐĐĐĐ

Előzmény: maci86 (57318)
Roadtrain Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57319

Meg hát :) vagy mög hát :D

Előzmény: cicó (57317)
maci86 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57318

Ezt neked:

 

Előzmény: Roadtrain (57315)
cicó Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57317

Lesz egy jó napja?:D

(ha mögmondta hát mögmondta):)))

Előzmény: Roadtrain (57315)
Roadtrain Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57316

Látom nem fogod az adást rendesen rossz az SWR rajtad.

Akkor fordítsd meg a dolgot kicsit.Képzeld magad a cégvezető/vállalkozó helyébe aki a saját házát belízingelte,hogy dolgozhasson és nem fizetik ki a számláját amiért megdolgozott,árut invesztált, sőt már az áfát is befizette azután a pénz után amit még meg sem kapott!!!!!!!!!!!

És most ennek nagy része úszni látszik esetleg a bank viszi a kecót mert a multi nem fizet.Vagyis a fővállalkozó cég meg csőd alatt van.Mit tennél???Melyik a fontosabb??Az,hogy lejár a vezetésed és dekkolsz pár órát vagy ugrik a kecó??

A macska jancsinak meg a legnagyobb problémája,hogy kimarad egy kanyarból??És akkor mi a fax van?Kevesebbet keres 5 pénzzel?Ha meg lejár a vezetés kártya kivesz és haza megy,majd vissza jön ha letelik a pihenője.

Ezért tart itt az ország ahol tart,mert az egyik bajban van és  amásik nemhogy segítené,még rúg rajta.

Vagy vegyünk másik dolgot.

Sofőr vagy LIDL-t cumót viszel,de a főnököd nem fizet már 2.-ik hónapja egyszer csak mondja neked pá,mehetsz amerre látsz.Pénz semmi.Milyen dolgot tennél ami hivatalos is és járható??És ha ezeket végig jártad,de nem jársz sikerrel akkor mit tennél??

Előzmény: husky610 (57309)
Roadtrain Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57315

Én és a hátam holnap a BNV területén lesz,szeretettel várlak ott.De csak a szád jár macska jancsi :))))

De ha ennyire perverz vagy Mutit is elviszem a kedvedért :ĐĐĐĐĐ

Előzmény: Törölt nick (57304)
maci86 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57314

Az a baj hogy ma magyarországon a törvényes követeléseid a saját pénzedért nem érnek semmit! minden multi leszzarja felfogad milliokért ügyvédet ,hogy megoldja stb ahelyett ,hogy kifizetnék az embereket!

 

nah most ha te beszél a lidlibe és kihozol mondjuk annyi kaját amennyi szerinted fedezi a munkád összegét. vagy esetleg bemész sztversz egy irodát esetleg az embert vered meg egyből feljelent és hip-hopp te leszel a bünöző és tuti h elitélnek!!

Előzmény: 95xf (57313)
95xf Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57313

Én nem értem meg Deepfreezert, hisz óradíjas + akik ott ülnek/állnak/fáznak azok csak a pénzüket kérik amiért megdolgoztak. Nem gyökerek, hiszen Deepfreezer is szerintem elmenne a jogi lehetőségek végletéig ha a lakása-élete függene tőle!

 

Vhogy úgy kellene mint a Franciák, mert amit Te javasolsz az pont ennyit ér:( Ott érdekes, hogy megértik akik "benne vannak" (pedig egyik ismerősünknek 2 frigó szerelvénye bánta). De ugye a taxissztrájk után módosítottak a törvényen nehogy érdemben hatásos lehessen egy útlezárás:(

 

Ha nekem lejár a kártyám lefekszek:) Plusz akiktől ilyen helyre mentem eddig, azok megtudták oldani, hogy máshol lerakok és majd az átvevő (lidl/akárki) gondja onnan (tárolás +pénz természetesen)

 

Földútra nem találhat megoldást a jogász, mert a vízelvezető árok befedése! (nem betemetése) építési engedélyköteles!! Egyszerűen kijátszották a "multi vagyok adut" (ezt is csak itt lehet):(

 

A lidl kifizette az építést, a fővállalkozó simlizett és ameddíg ez így marad addíg a "kicsik" rábasznak:( Pl új 0-ás híd)

 

És a Spanyol határzárnál csak azok jártak rosszul akik hepciáskodtak, többiek vártak majd mehettek és a Spanyol is elérte amit akart!!

Előzmény: husky610 (57306)
punish3r Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57312

Az élet  egy nagy kupleráj. Mi vagyunk a kurvák és a sors b*szogat.:)

Előzmény: husky610 (57310)
Don 166 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57311

Köszike !

Ez nem kevés. :-)

Előzmény: vándorló123456789 (57221)
husky610 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57310

a nap mondása:

"Az élet olyan, mint az ásás. Mindig van 1-2 gyökér, hogy
hátráltasson. Rá kell baszni nagyot ásóval, aztán haladni tovább."

Előzmény: husky610 (57309)
husky610 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57309

Persze, hogy kijátsza.

De akkor képzeld magad mondjuk a volt kolegám helyébe a keddi napon. Szép nyugodtan fölkelsz majd elindulsz be dolgozni, de mielőtt beérsz hív az éjszakás hogy lezárták a bejáratot ott áll a kapun kívül megrakva vajda papíros cuccal mert beszállítani volt az éjszaka...

Egész nap ott ülsz a fülkében ( iletve néha besétálsz kávézni) és várod hogy vmi legyen, majd este annyi engedményt kapsz, hogy bevidd a kocsit a parkolóba, és utána el mehetsz haza.

Elbsztad az egész napodat volt rezsi költséged amin odakocsikáztál meg hazajöttél és a napi kajád is pénzbe került DE mivel nem vittél ki 1 fordulót se bevételed nincs.

Én értem, hogy fel kell lépni a nem fizetés ellen, és egyett is értek a demonstrálókkal, de ezzel alépéssel ugyanúgy becsületesen dolgozni akaró ember(ek) től vettél el az aznapi pénzünket.

 

Ez olyan "most légy okos homokos" megoldás mert sehogy se jó. Nekem van egy olyan érzésem, hogy mivel a lidl nem éppen kis cég azért hadja ezt a dolog mert ki tud használni vmi kis kaput amit majd később hasznára fordít és mind a kapu "építés" mind a ki nem küldött fuvarok, vagy időbe be nem érkezett áruk miatt vhol be fogja nyújtani a számlát (bár a joghoz hülye vagyok, nem tudom, hogy egy ilyen szerveződésnél van e vmi perelhetőségi lehetőség)  és mint tudjuk mindig az " erősebb kutya baszik" elven lehet hogy nyerni is fog.

Előzmény: maci86 (57308)
maci86 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57308

Hmm alapvetően ez a másik ki nem fizetése dolog miatt mindíg a kis cégek szívnak!

 

Azt szertem a legjobban amiko nagy milliárdokat forgató cégek 50-100 ezreken cigánykodnak ami nekik nemis tétel de másnak a megélhetése... gyomorforgato dolog...

 

És igenis fel kell lépni a nemfizető cégek ellen! ugy ahogy a leginkább fáj...

 

 

Amugy amit írtál ,hogy megszürni a kamionokat az se lenne megoldás hisz simán kijátszaná a lidl...

Előzmény: husky610 (57307)
husky610 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57307

Először lezárták az egész utat, még a benti alkalmazottakat se engedték ki a kis kocsikkal, utána keveredett elő vmi hozzá értő rendőr és mondta, hogy mit hogyan szabad... így a személyautókkal ki-be járhattak az elején.

 

Gondolom én találtak a lidl jogászok vmi kiskaput ami miatt meg tudták csinálni azt a földutas kijárást.

 

Minden esetre saját véleményem szerint ( mivel az elmúlt 2 év alatt 1 picit ki ismertem a lidlt) ha lenne a lidl ben 1 kis jó szándék és nem mindig csak a saját érdeküket néznék akkor kifizették volna a cégeket már másnap reggel és mindenki boldog lenne.

 

Nekünk is annó mikor az egyik cégnél gondok voltak a fizetéssel és el akartunk jönni fel ajánlották, hogy majd addig vissza tartják a pénzét a vállalkozónak míg nem fizet ki minket. Ha rajtuk mulna még mindig várnám azt a pént.

 

Amúgy meg : "Negatív reklám is reklám"  és akárhogy is nézzük 3 napja minden este benne van a tv ben a lidl, és ha kicsit keresgáltek a neten akkor nem ez az első ilyen eset hogy demonstráció van vmeik lidl üzletnél nem fizetés miatt.

Előzmény: 95xf (57301)
husky610 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57306

Én igazából megértem mind a 2 felet ( sofőr és demonstrálót is).

1részről teljesen jogos amit csinálnak, ki kell állnikuk a pénzükért különben sose lesz belőle semmi ma is jártam arra ott vannak még mindig.

De

Megértem Deep Freezer-t is ( és a többi kamionost is) ő nem tehet arról, hogy az említett cég nem fizet az alvállakozóknak de a demonstrációval az ő fizetését is csökkentik.

Vhogy úgy kellett volna ezt az egészet lezongorázni, hogy kimondottan csak azokat a kamionokat akadályozni ami a központi raktárból a kis boltokba viszik ki az árut.

 

Te mondjuk hogy reagáltad volna le ha épp lepakolás után jöttél volna kifele és mentél volna a következő felrakóra de fél napig nem engednek ki majd ott bent a telepen jár le a kártyád?

Előzmény: 95xf (57301)
té.bé Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57305

Nevezzük betanitott munkásnak, vagy jobbágynak.

A cégedet meg ne ajánlgasd, éppen eleget küzdöttél vele .

Előzmény: Roadtrain (57303)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57304

Megbaszom anyádat a hátadon te senkiházi !

 

Előzmény: Roadtrain (57298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!