Keresés

Részletes keresés

chipmunk Creative Commons License 2001.11.21 0 0 126
Most olvastam, mi mindenről volt már szó, tegnap csak belekotyogtam az egészbe.
Megosztom veletek a citromjaim történetét én is, rövid lesz. Egy fél évvel ezelőtt kb. 10 citrom és 5 grapefruit magot egymás mellé körben beültettem egy nagy Rama-s dobozba a közepéig kb. 3 sorba, magyarul egymás hegyére hátára. Az ablakpárkányra tettem déli nap, mind kikelt. Mikor az egyik elérte a kritikus min. négy levél nagyságot külön ültettem, és még csak bújtak a helyébe a többiek. Fogalmam sincs melyik a citrom és melyik a grapefruit. Már elajándékoztam a többséget, meg haltak is belőle, de még mindig van négy. A legnagyobbat anyunak adtam, fél év alatt 20 centis lett! Azt gondolom, ha melegben és fényben vannak, nagyon jól érzik magukat.
Chip
chipmunk Creative Commons License 2001.11.21 0 0 125
Köszi, akkor még várok egy kicsit, mig erősödik.

A banánt meg lehet állapítani, hogy milyen tipusú? Jó lenne tudni mekkora lesz, bár még nagyon fiatal.

Ch

Előzmény: onobody (124)
onobody Creative Commons License 2001.11.20 0 0 124
Ha ceruza vastagságu , akkor lehet oltani .
Onobody
Előzmény: chipmunk (123)
chipmunk Creative Commons License 2001.11.20 0 0 123
Sziasztok,

Nekem van egy akkora, de akkora banánom!
Egész 15 cm magas!(Növény a gyengébbek kedvéért)
'Köll' neki vmi spéci talaj? Savas ilyen-olyan? Mert az enyém hajtogat de folyamatosan dobálja azokat a pici kis leveleit alul. Azt sem tudom milyen fajta, de gondolom megemberesedik/banánosodik egyszer.

Tudjátok, milyen idős korában lehet a magról ültetett citromot oltani?

Köszi

Chipmunk

Creative Commons License 2001.11.20 0 0 122
Ha levágom, hol kell átteleltetni? Lakás? Pince? Balkon?


st.jeromos Creative Commons License 2001.05.26 0 0 117
Van nekem egy kb. 3 éves magról vetett narancsfa kezdeményem, most kb. 60 centis suháng. Mikor illik visszametszeni, hogy vastagabb törzset illetve koronát neveljen?
KILGORE TROUT Creative Commons License 2001.05.25 0 0 116
Ez a vizsugar nem csak a foldet mosta volna le, hanem a gyokereket is eltavolitotta volna. Mint mar irtam elkepzelhetetlenul erzekeny es torekeny gyokere van az avokadonak. A fordoszobaban a zuhanyzorozsaval oblogettim a foldet le rola, utana szalankent probaltam szetbokozni (ebben a kicsomozasban nagy gyakorlatom van horgasz letemre) megis a kezembe maradt jo nehany szal. Pattanva torik a gyokere.

Egyebkent a haldoklo ujra kezd magahoz terni, lehet megis maradt eleg gyokere mindegyiknek.

Előzmény: st.jeromos (115)
st.jeromos Creative Commons License 2001.05.24 0 0 115
Hasonló esetekre van egy kipróbált megoldásom. Bal kézzel megfogom a növények tövét, jobbkézzel meg beledugom a cserép földjébe a kerti locsolócső sugárcsövét, és megnyitom a csapot, az áramló víz lemossa a földet a gyökerekről és mintegy kifésüli a gyökérgubancokat is. Ezután sérülés nélkül szétválaszthatók a növények.
Előzmény: KILGORE TROUT (114)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2001.05.24 0 0 114
Voltam olyan balga, hogy egy cserepbe ket avokado magot is dugtam. Amilyen szerencses vagyok, mind a ketto kikelt es egy ev alatt ugy 70 cm-es novennye cseperedtek. Ma szantam ra magam, hogy kette ultetem oket, hogy szebben fejlodjenek. Senkinek nem kivanom ezt a procedurat. Masfel oran at probaltam kibogozni a rendkivul serulekeny gyokereiket. Szerintem az egyiknek kampec. Ezt a szerencsetlenkedesemet masok okulasara osztom meg.
Opi Creative Commons License 2001.03.29 0 0 111
Üdv újra!:)

Kb. 3 héttel ezelőtt kezdett a 99-ben ültetett grapefruitfácskám bimbózni. Azóta csak nő a bimbó, növöget, de nyílni akarásnak nem sok jelét adja. Nem tudja valaki véletlenül, hogy mennyit kell még várnom rá?:)

vojtek Creative Commons License 2000.12.13 0 0 106
Kölcsön tudnád adni pár napra?
Előzmény: khn (105)
khn Creative Commons License 2000.12.11 0 0 105
Én felvettem!

Már töbször visszanéztem, és nemsokára meg is nézem!

Előzmény: vojtek (103)
khn Creative Commons License 2000.12.11 0 0 104
Sziasztok!

Tényleg baromi jól néztek ki a banánfák, remélem nemsokára az enyém is teremni fog.

Előzmény: vojtek (103)
vojtek Creative Commons License 2000.12.11 0 0 103
Nem vetted fel véletlenül?
Előzmény: ensingmosing (102)
ensingmosing Creative Commons License 2000.12.09 0 0 102
Láttátok a RTL-en a fókuszt a napokban?

Volt benne egy pali aki egy valami víztartályos nagy üvegmicsodában nevelt banánfákat és az egyik 4 méteres fa meg is hozta a terméseit. Na mit szóltok hozzá juh és csirketrágyával öntözte őket asszem naponta? Kicsit bogaras. Nem?

KILGORE TROUT Creative Commons License 2000.11.10 0 0 99
En harom avokadot ultettem egyszerre es mind a harom virul azota is. Vendeglos ismerosom hozta haza a magokat a konyharol.
ensingmosing Creative Commons License 2000.11.10 0 0 98
Én, én, én kérem, én kérem. Nekem kell úgyhogy légyszives ha nem okoz gondot. A címem tudod ensingmosing@freemail.hu.

Köszi!

Előzmény: onobody (96)
pireisz Creative Commons License 2000.11.10 0 0 97
Helló Onobody! Az avokádó engem nagyon érdekel, de változatlanul nem tudom, mit rontottam el, hogy nem maradt meg. Pedig már fél méter volt. Mit tegyek?
Előzmény: onobody (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!