Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.11.05 0 0 155
És mikor lesz a kerékpáros bejárás? :-)
Előzmény: -balazs- (154)
-balazs- Creative Commons License 2004.11.05 0 0 154

Egy pár praktikus kérdés:

 

Mennyire egyértelmű az útvonal? Lehet eltévedni? Persze, hogy lehet. De ennek a kockázatát mennyire/hogyan lehet minimalizálni?

 

Hogyan van ez az éjszakai futás? Mennyire lehet látni? (Guszti, erre ne Te válaszolj :)) Olyan vak sötét van, hogy tényleg a semmiben tapogatózol vagy elég kopár a vidék ahhoz, hogy valamennyi fényt visszaverjen a talaj? Hogyan nem téved el az ember éjszaka?

 

A Hegy-re fölfelé szakasz mennyire meredek? Mondjuk ha a Gyöngyös-Kékestető emelkedőhöz hasonlítjuk? Mennyi ebből nem aszfalt? Olvasom, hogy ott van valamennyi kivilágítás. Ér az valamit?  

 

 

 

miki Creative Commons License 2004.11.05 0 0 153

Pl. Werderits Brigitta is nagyon keményen dolgozik karral. Régebben én is törekedtem rá, de a mostani technikámhoz ez nem olyan fontos.

 

"van minimális repülőfázis" Lehet, hogy ez csak illúzió. Ha megnézed az előző hozzászólásomban belinkelt képet, láthatod, hogy nincs. Hasonló kép van Kiss Zoliról is és másokról is.

 

Lajos kicsit másképp fut, nála tényleg mindig van repülőfázis, de szinte ő tűnik kivételnek.

Előzmény: ultrafutó (152)
ultrafutó Creative Commons License 2004.11.05 0 0 152

Üdvözöllek Old Bone!

Te mikorra tervezed?

 

Tapirka:

na ezt az egy beszámolót még nem olvastam. Nem akárki írta, az a Georg Weiss, aki tavaly a negyedik napon feladta a Bécs-Budapestet, idén így /ahogy leírta/ futotta a Spartathlont és Spártában szinte mi beszéltük rá, hogy próbálja meg még egyszer a BéBut. Mosolyogva rázta a fejét, aztán eljött két héttel a Spartathlon után és hetedik lett. Éppen előttem. :-)

 

Miki:

A gyaloglás az egyik rokon sportág /az ultrafutáshoz/. Pl.: Sipi és Molnár Misi is gyaloglóként kezdte. Egyébként rossz hírem, hogy a gyaloglók egyértelműen sarkon fognak talajt, ez vitathatatlan. Az ultrafutó technikája nem hasonlít a gyaloglóéhoz. Ha "fut", akkor van minimális repülőfázis, ha sétál, akkor általában nem nyúlik ki a térde. Amit nagyon meg lehetne tanulni, az a karmunka. Kiemelném Kouros karmunkáját /nem tudom, hogy gyalogolt-e valaha is/, de olyan erőteljesen húz karral mint a legjobb gyaloglók és ezzel szerintem nemcsak gyorsan halad, hanem bizonyos mértékben tehermentesíti a lábait is. Ez az én elméletem, de úgy tudom, hogy hasonlóan karmunka-párti pl. Csorba Simon is.

miki Creative Commons License 2004.11.05 0 0 151

Mostanában gyalogolni is próbálgatok, olvastam a technikájáról és nézegettem 24 órás futókról készült képeket, pl. Sárvár eredménylistájához van linkelve pár.

 

Úgy tűnik, a legtöbben ott is gyalogoltak (dobogósok is) még akkor is, mikor futni akartak. Legalábbis, a gyaloglás definíciója szerint, ami azt mondja, hogy ne legyen olyan időpillanat, mikor egyik láb sem érinti a talajt és legyen nyújtva a láb talajfogáskor. Ez a két feltétel úgy tűnik, teljesül a legtöbb 24 órás futó mozgására. A versenygyaloglás szabályrendszere megkívánja, hogy a láb ne hajoljon be addig, míg a függőleges helyzetet el nem éri, gondolom, ezért kell a versenygyaloglóknak billegtetni a csípőjüket. Ez a feltétel nem teljesül az általam megfigyelt futókra.

 

Akkor ők most futnak, vagy gyalogolnak? A különbség nem túl nagy. Pl: klikk

Előzmény: miki (134)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 150

OldBone,

 

Itt találod az idei verseny eredménylistáját: Klikk

 

 

Mindenki,

itt pedig találtam egy német beszámolót az idei Spartathlonról, németül tudók előnyben: Klikk

 

 

Előzmény: OldBone (148)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.11.05 0 0 149
Teljesítők például itt: http://www.ultramarathon.at/25.html
Előzmény: OldBone (148)
OldBone Creative Commons License 2004.11.05 0 0 148

Üdvözlök Mindenkit!

Nagy örömmel olvasom a hozzászólásokat, amiből pedig tanulni lehet

- azokat különösen. A TELJESÍTŐKNEK GRATULÁLOK, az élmények

szavakba formálása is ámulatba ejt!

Érdeklődöm, hogy a 2004-es teljesítők listája elérhető-e vhol,

ill. versenyről készített képek vannak-e a hálón, akár régebbiek

is?

Köszönet: OldBone

NVik Creative Commons License 2004.11.04 0 0 147

Visszavonva

Előzmény: 7241gabi (145)
miki Creative Commons License 2004.11.04 0 0 146
Az a jó a larzen-akibacsi módszerben, hogy egy versenyen megdöntheted az összes egyéni és világcsúcsot, 50 kilométertől 1000 mérföldig :-). Az ultrafutás történetéban nem egy ilyen teljesítmény fordult már elő. Lásd pl. Eleanor Robinson vagy éppen Kouros.
7241gabi Creative Commons License 2004.11.04 0 0 145
rossz felé tapogatózol
Előzmény: NVik (143)
miki Creative Commons License 2004.11.03 0 0 144

Ilyen lazán fordítani csak a szerzőnek van joga :-)

Előzmény: -balazs- (138)
NVik Creative Commons License 2004.11.03 0 0 143

Én mostanában pl. orvosi igazolás és Gabi között kezdek felfedezni apró hasonlóságokat. Mindegy egy háztartás :-).

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (142)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.11.03 0 0 142
Jó lenne, ha az egyszerűség kedvéért közölnéd azon nickek teljes listáját, amelyekhez nincs közöd!
Előzmény: -balazs- (136)
NVik Creative Commons License 2004.11.03 0 0 141
Egészen kiváló ez a módszer is csak az a baj, hogy nagyon hosszú regenerálódást igényel. :-)
Előzmény: akibacsi (140)
akibacsi Creative Commons License 2004.11.03 0 0 140
Ez talán a messze földről híres 'as Nvik as' módszer?
Nekem tetszik, majd vmikor kipróbálom.
:-)
Előzmény: NVik (139)
NVik Creative Commons License 2004.11.03 0 0 139

Itt egy másik cikk: :-)

 

It is obvious that everybody heard about the highly praised Lazen Akibaci method, however it less known to public that something similar exists in cycling. It was independently discovered by an amateur cyclist let's call him Victor who seriously overestimating his physical abilities regularly went out cycling and was going as fast as he could as far he was able to do. He went as long as he depleted all his reserves and at that point started the agony all the way back home. I think it is needless to say that without water money and food. The unpleasant journey was frequently interrupted by 5 minute breaks on the side of the road for he wasn't able to cycle more than 10 minutes continuously.

Előzmény: sárga angyal (128)
-balazs- Creative Commons License 2004.11.03 0 0 138

Talán még nem ismered a híres Larzen-Ákibácsi módszert. Ez a futómódszer úgy néz ki, hogy a hosszú, akár 50-es vagy 100-as futásokat bemelegítés nélkül max tempóval kezded, függetlenül attól, hogy milyen hegyet kell rögtön a rajtnál megmászni. Ezt a tempót addig tartod ameddig tudod majd a kényszerű lassulás és fejreállás után megpróbálsz valahogy talpraállni különféle sajátos módszerekkel, mint például a saját izzadtságod nyalogatásával, hogy ezzel is pótold a kiürült sótartályokat. :-DD

Előzmény: petami (137)
petami Creative Commons License 2004.11.03 0 0 137
nagyon hiányos az angoltudásom. ez a szöveg voltaképp mint jelent? a két nevet értem belőle. tehát valami átverés a ti hozzászólásaitokból nézve.
Előzmény: sárga angyal (128)
-balazs- Creative Commons License 2004.11.03 0 0 136
Kiváló. SK egyik nickjével ír, a másikkal válaszol majd idővel én is gyanúba keveredek. Nem, nem én vagyok sárga angyal. orvosi igazolás sem én vagyok, továbbá gratulálokhoz és szívből gratulálokhoz sincs közöm. :)
Előzmény: miki (133)
akibacsi Creative Commons License 2004.11.03 0 0 135
:-DDD
Jól van, tanul az öreg görög... ;-)
Előzmény: sárga angyal (128)
miki Creative Commons License 2004.11.03 0 0 134

Lehet, hogy gyakorlás és technika kérdése. Ha megnézed egy 24 órás gyaloglóverseny eredményeit, nem túl nagy a különbség a 24  órás futáshoz képest, 200 km fölötti eredményekkel nyerik és full amatőrök is mennek 160 kilométert.

 

Először én is Sipitől hallottam erről, de nem futottam még olyan hosszút, ahol komolyan lenne létjogosultsága, teljesítménytúrák kivételével, de az más műfaj, a meredek emelkedőkön nem pihenésképpen gyalogolunk :-)

Előzmény: BTimea (131)
miki Creative Commons License 2004.11.03 0 0 133
Ez jó :-). Csak tudnám ki az a Sárga Angyal. Először Balázsra gondoltam, de aztán mégsem :-)
Előzmény: sárga angyal (128)
7241gabi Creative Commons License 2004.11.03 0 0 132

hüjjje:-))))))))))

akibaci:-))))

Előzmény: sárga angyal (128)
BTimea Creative Commons License 2004.11.03 0 0 131

A tervszerű gyaloglást - futást én már évekkel ezelőtt hallottam Sipitől, biztos, hogy vannak, akiknek beválik ez a módszer.

Látva a szintidőtáblázatot én is azt hittem, hogy nem lehetetlen tartani a 7'30-8'30 perc/km tempót, és akár gyalogolva is be lehet érni (ha jól emlékszem, Guszti talán még mondott is ilyet menet közben), de egyrészt ebbe bele kell férnie a frissítésnek, öltözésnek, stb. is, másrészt fáradtan már a gyaloglás is lényegesen lassabban megy.

Előzmény: miki (127)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 130

Hogy valaki ennyire hülye legyen :-))))

Látom, nem is merted beírni csak az egyik skizo nickeddel :-)

 

Nálam ez a hét hozzászólása!

Előzmény: sárga angyal (128)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.11.03 0 0 129
Majdnem a végéig bevettem! :-)))
Előzmény: sárga angyal (128)
sárga angyal Creative Commons License 2004.11.03 0 0 128

Erről én is olvastam. Linkelni sajnos nem tudok, a BBC-nek adott Kouros egy interjút: www.bbc.uk/kouros

 

"You have mentioned a new race method."

 

"Yes. To my great regret I have know this method only for a few years. I can recommend this for every serious runner, it has revolutionize the ultrarunning. You just bump into mountains, until you have any power. Then you find out what to do. This method is called from the developers, two famous and great runners: Larsen and Akibaci."

Előzmény: miki (127)
miki Creative Commons License 2004.11.03 0 0 127

Ahogy nézem a szintidőtáblázatot, úgy tűnik, hogy az első 80-100 kilométer után egy rutinos gyalogló akár futás nélkül is tarthatná a szintidőt. Vagy ez nagyon eretnek elképzelés egy futóversenyen? Végül is van egy sebesség, a technikától függően ez valahol 7:30-8:30 perc/km körül lehet, ami alatt a gyaloglás energiatakarékosabb, kevésbé terheli a lábat, kevésbé rázza az emésztőszerveket.

 

Amennyire tudom, Kouros is szeret gyorsan futni, amíg tud, aztán pedig gyalogolni. Én pedig inkább a tervszerű futás-gyaloglásban hiszek, már a verseny korai szakaszától kezdve. Mit gondoltok?

ispi70 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 126

-balazs- (vagy bárki más!)

 

Ilyen esetekben inkább hívjál fel, hátha én is éppen alulmotivált vagyok (ilyesmi azért elő szokott fordulni...), s akkor el tudunk menni egy közös szenvedésre, amiből -némi endorfin felszabadulása után- akár futásnak látszó cselekvés is összejöhet...

 

Ma olvasott gondolat (legtöbbetek gyakorlati tapasztalat alapján érezheti, mi van benne), kissé "ultrafutósra" alakítva:

 

"az ultrafutást megérteni nem lehet, csak átélni..."

Előzmény: -balazs- (122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!