Keresés

Részletes keresés

oldrad Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1121

Itt nem a készülékeid lebecsüléséről, hanem elméleti kérdések taglalásáról van szó (beleértve az olcsó tömegtermelést is )

A PL-259-es csatlakozót nem légbőlkapott ötletként vezérelve találták ki a 40'-es években, hanem az akkoriban is használatos banándugó "leárnyékolására".

Nem véletlen, hogy ezután a nagyfrekvenciás csatlakozókba már nem lehetett bedugni a banándugót (ki lehet próbálni egy SMA-n, BNC-n, N-en, Siemens-en...)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/UHF_connector

 

 

Ettől fogva lehet dicsérni vagy elmarasztalni a terméket...

 

 

 

 

 

Előzmény: Viktor34 (1120)
Viktor34 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1120

Köszönöm mindenkinek a felvetett problémámra adott válaszát, de még mindig nem tiszta semmi. Tehát a Kenwood rádióm azért ilyen "hihetetlenül olcsó", mert a gagyi használhatatlan Pl csatolás sokkal olcsóbb mint az N? És ha így van akkor a sok elégedett felhasználó, mint én, mind vak és nem veszi észre, hogy a felszerelése szar?

oldrad Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1119

1.Ezen kérdésekre a válasz egy emberöltőt igényelne, részletesen elemzik a témába illő honlapok...

2. Azért egyelőre működnek a minőségellenőrzési rendszerek : TQC, TÜV, ISO....

3. Mert én is megbízhatóbbnak tartom az N-csatikat, mint az Amphenolt, BNC-t, banándugókat, erősen bevizezett MM-falvezetéket csokiba csavarva :-))

 

 

Előzmény: Terjedés (1118)
Terjedés Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1118

Két úton elinduló válaszlehetőséget vártam.

 

Egyik:

Azért N mert N, mert minden neves cuccon N van, meg mindenki erre esküszik, és az N az azért na, az enn... 

 

Másik:

Azért jobb az N, mert elektromos szempontból...  ...és a nagyfrekvenciás... (ide esetleg képletek) ...a hullámellenállása pedig... ...és így a veszteség...  ...csak töredéke... (ide is kehetne valami képlet) ...a mechanikai kivitele pedi... ... tehát mindent összevetve... ...ebből látszik, hogy az N csatlakozó lényegesen jobb.

 

---

Nekem is van N csatlakozós rádióm, jó, nincs vele probléma. Ugyan úgy nincs a PL csatlakozóssal se, elektromos tapasztalataim egy részét ezzel kapcsolatban leírtam.

Előzmény: oldrad (1116)
oldrad Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1117

A legolcsóbb munkaerő, lakatlan szigeti cégek, dzsunka-művek....

 

Előzmény: Terjedés (1115)
oldrad Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1116

" Na ezt is dogmának tekintem :)"

Addig azért óvnálak ettől, amíg "meg nem ismerkedsz az N-el..." (Hofi)

( Byrd, Anritsu, Takeda Riken és hasonló gyártók műszerei....)

 

 

Előzmény: Terjedés (1113)
Terjedés Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1115

És a minőségi osztó/szorzó hol van a képletben?

Előzmény: oldrad (1114)
oldrad Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1114

A gazdasági alapkalkulációk a bekerülési árba beszámítják a felhasznált alkatrészek "legkisebb közös osztóját". A darabszám x alkatrészár végén kiderül a lehetséges önköltség-csökkentés lehetősége a kevésbé árigényes alkatrészek felhasználását illetően.....

 

Előzmény: Terjedés (1112)
Terjedés Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1113

Na ezt is dogmának tekintem :)

Előzmény: oldrad (1111)
Terjedés Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1112

Na hát igen, ezen is az van, pedig ez gondolom nem 2 filléres cucc. Szerintem sok rossz minőségű csatlakozó került forgalomba, vagy pedig egy "iránymutató szakember" valaha ezt kijelentette, és emiatt dogmává vált ez a tétel.

Előzmény: oldrad (1108)
oldrad Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1111

PS. Az igényesebb készülékek (antennák, műszerek, rádiók...) jellemzője az N-tipusú csatlakozó.

 

Előzmény: oldrad (1110)
oldrad Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1110

Ezen hátrányok kiküszöbölésére javallott az "N-type connector" :

 

http://www.google.hu/search?sourceid=navclient&hl=hu&ie=UTF-8&rlz=1T4SKPT_huHU396HU396&q=N+type+connector

 

Előzmény: Terjedés (1109)
Terjedés Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1109

Ennek a PL lekicsinylő legendának az lehet az oka, hogy a kapható olcsó PL csatlakozók zömébe valami nagyon rossz szigetelőt tesznek és az rontja el az egészet. Olvastam olyat is az index forumán, hogy a PL-nek nincs semmilyen hullámellenállása :). Megmértem, kiszámoltam, és az adott geometriai méreteivel, és jó minőségű dielektrikummal 50 ohmos. Szóval ha rosz, akkor a dielektrikuma miatt rossz, és sok olcsó csatlakozó tényleg rossz, persze így már nem is 50 ohmos... Van olyan 60 forintos csatlakozó, aminél kézzel érezhetően langyosodik a szigetelése 100 watt teljesítményen és 28 megán. Nyilván egy ilyen csatlakozó 70 centin már semmire se jó. Ahogy tapasztaltam, van az az öntvény féle, esetenként sorjás menetű, elég ocsmány kivitelezésű, sötét vöröses barnás dielektrikumú csatlakozó ami elég rossz.  De más gyártású PL csatlakozóban is láttam ilyen szigetelőt. Legjobb talán a habosított PVCs, az fehér. Viszont nem tudom mért, de ilyet ritkán kapni, ha kapni akkor meg horror.

Előzmény: Viktor34 (1105)
oldrad Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1108

Valóban elgondolkodtató a felvetés, pedig egy 2,6 GHz-ig működő vevőről van szó :

 

http://www.anico.hu/products/scanner/VR5000_hun/VR-5000.htm

 

 

Előzmény: HG4I (1106)
Viktor34 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1107

Köszönöm a gyors választ!

 

"Igényes szerkezetekhez nem is használják"

 

Pl csatlakozót igénylő dolgaim: Diamond bc-202 antenna, diamond sx27p swr mérő, Kenwood tm-v71a rádió. Ha jól értem ez mind igénytelen szerkezet lenne?

Ne értsd félre, nem kötekedni akarok csak művelődni.

Előzmény: HG4I (1106)
HG4I Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1106

A PL-259-et (hivatalosan: UHF, köznyelvben: Amphenol) csatlakozót valóban nem javallt 30 MHz feletti frekvenciákon használni, 200 MHz felett pedig egyáltalán nem.

 

Igényes szerkezetekhez nem is használják. Te se tedd, ha lehet.

Előzmény: Viktor34 (1105)
Viktor34 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1105

Sziasztok!

 

Van egy kis káosz a fejemben, aki tud kérem segítsen!

Önképzésem során sok helyen olvastam, hogy a Pl csatlakozó nem alkalmas a 70cm-es és a 2 méteres használatra. Így értetlenül veszem tudomásul, hogy a gyári 70cm-es antennámhoz pl csatlakozó kell, továbbá a kétsávos mobilrádiómhoz és az urh frekikre gyártott swr mérőmhöz is. Ráadásul használom is a sok Pl csatlakozót és működik is minden tökéletesen. Ha valaki ezt érti, kérem viágositson fel.

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 1104

Alig olcsóbb. De gyengébb minden szempontból.  Egyedül a méretben előnyösebb.

Előzmény: Törölt nick (1102)
ha1ta Creative Commons License 2011.03.14 0 0 1103

ilyen forma trafókat találhatsz a régi,rossz internetes modemekben is.

könnyen kitermelhető belőlük.

meg olcsón(ingyen is fogsz kapni ilyent).

sok sikert,jó kísérletezést!

üdv.attila

Előzmény: ThinRedLine (1099)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 1102

Hello!

Segítsetek!

 

Airsoftozok és egy rádió beszerzésén gondolkodom.

A csapatban szinte mindenkinek puxing px-777 vagy px-888 van.

Azon gondolkodom, hogy veszek egy PUXING PX-2R UHF 400-470 Mhz Smallest Ham Radio PX2R -t.

 

Az lenne a kérdésem, hogy egy egy jó alternatíva a fentiekkel szemben. Jelenleg olcsobb.

Gégemikrofont akarok majd használni vele.

Tudok majd kommunikálni velük?

 

köszi.

Előzmény: hejo (1101)
hejo Creative Commons License 2011.03.11 0 0 1101

Volt többféle kínai rádióm (Wouxun, Puxing). Szerintem az árához képest nagyon jó. Vannak ezeknél jobb rádiók, de Ár/érték arányuk a legjobb!!

A hang minőségről itt hallhatsz:

http://www.cbradio.hu/articles.php?article_id=8

Ha esetleg valamelyik kicsit dobozhangúbb, lehet rajta segíteni!

Nokia akksija a Puxing PX-2R-nek van (jelenleg egy ilyent használok nap-mint-nap), a 888 saját akksi típussal rendelkezik.

Lásd:

http://www.youtube.com/watch?v=xMWuoeJh9S0

Hidd el nem rossz választás!

Előzmény: Törölt nick (1100)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.11 0 0 1100

Tervezem, hogy veszek egy Puxing PX-888-as rádiót (pontosabban 2 db-ot). Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Ugye ez kínai cég, ők tervezik és gyártják, ezért azért vannak aggályaim, annak ellenére, hogy ők is tudnak jó minőséget produkálni, ha akarna. A minőségük milyen? Elsősorban a felhasznált anyagok minőségére gondolok, és ami még fontosabb: mennyire gyakori, hogy meghibásodnak? Hangminőségük milyen? Visszaolvastam, írta valaki, hogy dobozhangja van (de van rá megoldás). Ez mennyire zavaró? Utolsó kérdésem: meddig bírják az aksik? Lehet őket helyettesíteni más típussal, ha tönkremennek? Valaki írta, hogy egy másik Puxing típushoz jó valamelyik Nokia aksija.

ThinRedLine Creative Commons License 2011.03.10 0 0 1099

Mindössze szeretném néha felvenni a forgalmazást amit hallok. Szóval csak a rajz felső részére van szükségem pillanatnyilag.

Ez a megoldás a trafóval-kondival nem tűnik bonyolultnak, szerintem ezt fogom megvalósítani. Az egész ráadásul könnyen hordózhatónak ígérkezik.

Köszönöm a rajzot.

Előzmény: ha1ta (1098)
ha1ta Creative Commons License 2011.03.10 0 0 1098

szia.

a kivitelezést mindig a felhasználási terület határozza meg.

mi lenne a célod az összekötéssel,egyszerű felvétel,vagy valami más.

használhatsz így kondit szimplán,kis leválasztó transzformátort,vagy célszerű és egyszerű az opto csatolós megoldás,mert az galvanikusan is elhatárolja a két berendezést egymástól,és nem fog a cucc elcsettenni.....

Előzmény: ThinRedLine (1097)
ThinRedLine Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1097

Konkrétan csak a rádió hangszóró/fülhallgató kimenetét szeretném rákötni hangkártya/magnó mikrofon (line in) bemenetére, hogy rögzítsem.

Nem akarom (egyelőre :) ) vezérelni, adni vele.

 

Közben keresgéltem, és találtam mindenféle megoldást, attól kezdve hogy direktben összekötik, egy db kondi közbeiktatásán keresztül bonyolultabb megoldásokig. Szóval sokkal okosabb nem lettem.

Viszont elővéve a józan paraszti észt, ha óvatosan bánik az ember a hangerőszabályzóval, akkor nem lehet nagy galiba a direkt összekötésből sem. Legfeljebb nem működik. Javítsatok ki ha hülyeséget gondolok. :)

Előzmény: gbg (1095)
hejo Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1096

Lásd eQSO...

Rádió és hangkártya összekötése, ugyanaz mint az előző...

Én rábíztam RC elemekre...

Tudja minden elem a dolgát...csak ötlet.

De ha rám halgattok, mindenki azt csinál, amit akar...

:)

Előzmény: gbg (1095)
gbg Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1095

Miután nem tudjuk a konkrét feladatot és az összekapcsolni kívánt technikákat, nem biztos.

Én mondjuk az Icom rh rádióm CAT kimenetét nem bíznám RC elemekre.

 

Előzmény: hejo (1093)
gbg Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1094

Ha nem találsz, 350 ft a postaköltség.

Előzmény: ThinRedLine (1091)
hejo Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1093

Kondenzátor és ellenállás is megteszi!!!

Előzmény: ThinRedLine (1092)
ThinRedLine Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1092

Jut eszembe (elnézést a duplázásért): nem tudnám egyszerűen ellenállás közbeiktatásával biztonságossá tenni a direkt kábeles megoldást?

Előzmény: ThinRedLine (1091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!