Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

cimbóka Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31690

Megtaláltam, de még nem kaptam választ.:(

 

Nem muszáj a Grand, csak jobban tetszik. ( Nő vagyok vagy mi.:)) Meg szeretem a tágas tereket. Volt kis Polskim, meg Suzukim régen, de elég is volt. Sose vágytam" olyan kis helyes "autóra.

Amúgy igazad van 300 ezer igazából nem oszt nem szoroz ebben az esetben. Ráadásul céges, úgyhogy az ÁFA egy része visszajár.

Én is úgy terveztem, hogy használtat veszek majd max 2-3 éveset, de félek tőle. Dízelt szeretnék, ugyanakkor mindehol óva intenek attól, hogy használtan dízelt vegyek. Nem értünk az autókhoz, az órákat tekergetik, nem látom meg ha karambolos volt.

Az új autóra garancia van(igaz a renaultok 2 éves garanciája a többihez képest elég kevés.), így remélhetőleg pár évig nem lesz költeni való rá.

Azért ha belefutnék, egy 2 éves , garantáltan kevesett futott, újszerű állapotú, jól felszerelt Scenicbe. akkor biztosan elgondolkodnék ezen a lehetőségen.

Tulajdonképpen hülyeség új autót venni.:) De tényleg!

Előzmény: Törölt nick (31685)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31689

Ha már a Toyota Verso is belefér a költségvetésbe, akkor annyiért, vagy picit többért a VW Tourán is játszik, nem?

Előzmény: stevie-13 (31686)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31688

A zafira motorokkal mi a gond?? Komolyan érdekelne.

Előzmény: stevie-13 (31686)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31687

Urak,

 

ezt megyek holnap megnézni. Kicsit túl van árazva, de szépnek tűnik. Majd helyben kiderül.

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/grand_scenic/renault_grand_scenic_1.5_dci_dynamique_mo.-i._vezetett_szervizkonyv-6294508

stevie-13 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31686

Ami még szóba került:  Nissan Qashqai, Opel Zafira, Peugeot 3008, Toyota Verso.

 

 

Szóval új autó...

 

A Scénc III-hoz képest:

 

Nissan: magasabban ülsz, jobban átlátod a forgalmat, de a beltere kisebb és kevésbé praktikus. Igen jó értéktartás. Átlagos műszaki színvonal.

 

Opel Zafira: az újat nem ismerem. Értéktartása átlagos, műszaki színvonala átlag alatti, mert nincsenek igazán jó motorjai.

 

Pug: nézz meg egyet a szalonban. Csapd be az ajtaját. Nem lesz több kérdésed :-) Az értéktartása rossz.

 

Verso: én szeretem a Versot, de sokkal kevésbé praktikus, mint a Scénic. A leghátsó üléssor teljesen szükségmegoldás, gyakorlatilag használhatatlan. Viszont az összes közül ebben vannak a legjobb motorok. Az értéktartása a várakozásokkal ellentétben maximum átlagos. 

 

 

Előzmény: cimbóka (31666)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31685

Láttam már megtaláltad:)

 

Már nem kaható, de az 1.9 dci sem eszik sokkal többet, mint az 1.5, pláne ha autópályázol nagyjából ua. a fogyi.

Gradn az mindenképpen kell, sima nem elég?

Azért, bántás szándéka nélkül, ha lizingeled, nem mindegy már 300 e Ft többlet?

Mondjuk én nem szalonból vennék, hanem használtat, olcsóbb sokkal.

Előzmény: cimbóka (31681)
cimbóka Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31684

Mekkora a fogyasztásban a különbség?

Előzmény: Bubi504 (31678)
cimbóka Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31683

Miért??

Előzmény: ThomBoy (31676)
cimbóka Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31682

Újat szeretnénk venni. Van javaslatod?

Előzmény: stevie-13 (31677)
cimbóka Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31681

Igen újat szeretnénk venni. Köszönöm a tippet a másik fórumról, eddig még nem fedeztem fel, remélem megtalálom.

A Toyotáról én is írtam már az előbb.

A saját Renaultammal tényleg az a tapasztalatom, hogy kuplung, fékbetét és vezérműszíj cserén kívül nemigen volt vele gond. És elég olcsó a szervíze. Főleg mióta már nem márkaszervízbe hordom.

Előzmény: Törölt nick (31675)
cimbóka Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31680

Mi a baj az 1,5-össel? A 2,o-es nekem sajnos nagyon drága.:(

Előzmény: Trotter66 (31670)
cimbóka Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31679

Igazából az 1,5 Dci-ben gondolkodom egyelőre, mert árban az ami elfogadható. Máskülönben elképedtem most, amikor ajánlatokat kértem. Több100ezres különbségek vannak ugyanazon típusoknál. Van ahol az Expression felszereltséggel is 150 ezerrel lenne drágább, mint egy másik helyen a Dinamique felszereltséggel.

Az 1,5Dci-re kértem eddig ajánlatot, az 1,6-os árat csak a katalógusban néztem. Ott Kb 300ezerrel drágább, mint az 1,5-ös.:(

Az az igazság, hogy én nem száguldozom most sem, és az alacsony fogyasztás fontos nekem. Sokat járok városban és autópályán. Ez a jellemző.

A Renault Megane Grandtourom most 8,5 éves, és előtte is Meganom volt. Akkor is a jó ár-érték arány miatt döntöttünk újra a renault mellett.

A Nissannál is csak az 1.5-ös jöhet szóba, mert többet nem költenék egy autóra. Az ezzel a motorral és hasonló felszereltséggel is 350-ezerrel drágább, mint a 7 üléses Grand Scenic.

A férjemnek egyébként Toyota Rav4 van, igaz már az is 8 éves, de nagyjából 10-szer annyi probléma volt vele, mint nekem az enyémmel. Ha a folyamatosan kiégő izzókat nem számolom.

A Nissan is elég lenne mérete szerint egyébként. De jobb autó az? Megéri az árát? Jobban tartja az értékét? Nem mintha mostanában el akarnám adni. Szerintem az is kihúzza majd a 8 évet, akkor meg már szinte mindegy.

Előzmény: ThomBoy (31668)
Bubi504 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31678

Dettó. Mikor kérdezik mennyit fogyaszt (nekem automata váltós), azt szoktam mondani, hogy leszarom (és tényleg így van) :-) Már nem vagyok száguldozó, de jó érzés, hogy mindig van benne tartalék.

Előzmény: ThomBoy (31676)
stevie-13 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31677

Ami még szóba került:  Nissan Qashqai, Opel Zafira, Peugeot 3008, Toyota Verso.

 

 

Új vagy használt?

Előzmény: cimbóka (31666)
ThomBoy Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31676
Én nem győzök hálálkodni a sorsnak, hogy nem találtunk normális 1.5 dCi-t és ezt a 2.0 dCi-t "tolta" elénk...
Előzmény: Trotter66 (31670)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31675

Pont ezek a részletek érdekelnének. :) Mi az az anyag pontosan, milyen ragasztó, stb.

Kreativitás márkatárs, márkaszervíz, vásárlás, ennyi:). Gumit csak ott tudod beszerezni szerintem, ebből talán gyári a legjobb, megkérdezed mivel ragaszd fel. Ha nem jön be az első üveges kisiparos megmondja.

 

Azt vettem (mármint elvielg minőségit), de egyszerűen nincs elég felület, amin tudna ragadni. Neked nem jobra fel van a hatodik?

Én már nem emlékszem minden részletére évekkel ezelőtt volt, fényképezd le akkor jobban látom:) Nem, miért lenne jobbra fent???? 

 

 

cimbóka

Milyenek a mai Renaultok?

Ha jól értem újat vásárolnál, akkor keres a Scenic III fórumot, itt az indexen.

A felsoroltakról nagyjából az a véleményem, mint amit irtak. Annyit tennék hozzá, hogy a toyota sem fenékig tejfel, van baj ott is. Opel meg ugye olajproblémás. A legfontosabb talán amit irhatok, hogy alkatrészárakban Scenic jobb egy picivel.

 

 

Előzmény: _Zsolesz_ (31665)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31674

Figyu, korábban ezt irtad:

Minden más kifogástalanul működik az autón! Én egy darabig a vonóhorog elektronikájára gondoltam, de cserélve lett és a hiba nem szűnt meg.

Az elektronika alatt a horog ajzatát érted, amibe bedugod a futónak a csatiját? Ha nem akkor én azt nézetném meg, cseréltetném ki.

Illetve egy márkatársal cserélnék lámpatestet, vagy valahol hirdetnek ilyet használtal elmennék kipróbálni:), beszerelném és kiderül mi a rossz.

 

Előzmény: GyepiScenic (31663)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31673

Nem csak az 1-s, arra gondolok, keveset megy 100 felett ezért érdekesebb:)

Előzmény: develooper (31672)
develooper Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31672

ŐŐŐ nem nagyon.

Amint kikerül az 1 szám a 00 elé akkor mindhárom behalványúl?

Előzmény: Törölt nick (31655)
amator11 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31671
Koszonom. Termeszetesen az ar alkukepes. Javaslom elotte a megnezest. Csak nem akartam hogy nepperek hivogassanak eurotax veteli ar x 0.8 ajanlattal..
Előzmény: Trotter66 (31669)
Trotter66 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31670

Ezt akár én is írhattam volna. Max annyit tennék hozzá, hogy a mai fejemmel inkább egy benzinest vennék, abból is a kétliterest, nekem az egyhatos vérszegény lenne.  Ha mindenáron dönci - egyébként imádom -, akkor egykilences, vagy kétliteres.  Sajnos az egyötösökkel annyi baj lehet, hogy racionálisan NEKEM nem érné meg. (csak a fórumot kell nagy vonalakban átböngészni)

 

Előzmény: ThomBoy (31668)
Trotter66 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31669

Segítségként a "köreimben" meghirdettem a linkedet, remélem jó helyre kerül.

Előzmény: amator11 (31664)
ThomBoy Creative Commons License 2012.11.16 0 0 31668
A Nissan Qashqai-hoz képest a Renault nagyobb belül, ha 2.0 dCi-ben gondolkozol, akkor a motor ugyan az. Opelt nem vennék francia autó után (volt opelem, semmi baj nem volt vele, de puritán), a 3008-at nem ismerem, de ha francia és nem Renault, akkor inkább Peugeot, a Toyota Verso nálunk is alternatíva volt, néztünk is, de annyival nem tud többet (sőt, nem tud, kisebb belül), mint amivel drágább.

És ez nem egy elfogult válasz volt, van másik autó (igaz 1) a családban ami nem Renault.

Előzmény: cimbóka (31666)
sisti007 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 31667
Thnx! Asszem lassan már csukott szemmel
leszedem a lököst...:))
Előzmény: Törölt nick (31662)
cimbóka Creative Commons License 2012.11.15 0 0 31666

Valami egyterű autót szeretnénk venni (nyíltvégű pü-i lizinggel), és mivel kb. 15 éve Renaultom van, egyértelmű választásnak tűnik a Grand Scenic. 1,5 Dci, ami szóba kerülhet, mert a benzinestől tartok egy kicsit. szeretm, hogy az én diesel Renault Megane Grandtourom 5,4-et fogyaszt átlagban.:) És igaz, ami igaz:a bosszantó elektromos problémákon kívül 8 éves nem volt gondom vele, a szokásos cseréken kívül. Milyenek a mai Renaultok?

 

Ami még szóba került:  Nissan Qashqai, Opel Zafira, Peugeot 3008, Toyota Verso.

 

Tudom, hogy ide Renault-fanok járnak, de azért hátha van véleményetek a többiről is.

Köszönöm előre is.

_Zsolesz_ Creative Commons License 2012.11.15 0 0 31665

Szia!

 

>>Az egyszerűség, olcsóság kapcsán lehet részleteket megtudni?

> Persze, olcsóbb mint a tetőablak mechanika, egyszerübb, mert csak jó minőségű ragasztó kell hozzá

> és otthon is megcsinálható. :)

 

Pont ezek a részletek érdekelnének. :) Mi az az anyag pontosan, milyen ragasztó, stb.

 

>> 6-osban (jobbra le) úgy kibillen egyre többször a helyéből a nyavalyás, hogy csak na!

> Nekem is hatos van, tökéletesen megfogta, persze itt sem kommersz ragasztó kell, minőségi

> kívánatos.

 

Azt vettem (mármint elvielg minőségit), de egyszerűen nincs elég felület, amin tudna ragadni. Neked nem jobra fel van a hatodik? 

 

Üdv': _Zsolesz_


Előzmény: Törölt nick (31653)
amator11 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 31664

Elnézést az offért.

 

Árulom nejem 2004-es Opel corsáját 41.000 km-el. Az árban benne foglaltatik a friss műszaki is.

 

Ha valaki kedvet kapna az egyerűek mellé egy másik autóhoz a párjának..

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa_c/opel_corsa_c_1.2_eurocool_41_ekm_maganszeme-6314742

 

On.

GyepiScenic Creative Commons License 2012.11.15 0 0 31663

Sziasztok!

Korábban írtam, hogy nem tökéletesen működik a féklámpám (2007-es GrandScenic).

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy a hátsó lámpa érintkezőin hol és mit kellene mérnem? A hármas érintkező (LED-es rész) érdekelne, mert szerintem az enyém el van kötve. Az a gond - mint már említettem -, hogy a féklámpám 8,5 Voltot kap fékezéskor (emiatt haloványan világít), ha nincs bekapcsolva a világítás. Világítással tökéletes.

Esetleg kapcsolási rajza van valakinek? Kb. 1 éve van fent a vonóhorog, lehet, hogy az óta működik így, én a nyáron vettem az autót.

Köszönet!

Üdv_ GyepiScenic 

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 31662

Amig meg nem csinálod a vágást, ne vegyél újat.

Ja é s neked is szárazon töröl a hátsó pár alkalommal?

Ha igen mikor szét van szedve az elej, tegyél bele a hátsó csőbe egy visszacsapószelepet.

Előzmény: sisti007 (31661)
sisti007 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 31661
Akkor ezt most kimazsoláztuk...:-)
Előzmény: Törölt nick (31660)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!