Keresés

Részletes keresés

ppmoni Creative Commons License 2005.07.09 0 0 13
OK, szerintem ne hagyjátok abba, más is okulhat az itt leírtakból, de:
megvettük a hűtőt, egy Elektrolux alulfagyasztósat. Hűtő 235, fagyasztó 95 literes. Nálunk a méret is alapvető fontosságú volt, mivel összesen 6-an vagyunk, illetve nyáron akár 8-an is. Meg az ára is limitáló tényező volt.
Egyelőre meg vagyunk vele elégedve, bár persze jobb lett volna
- két kompresszoros
- 0 fokos zónás
- páraszabályozós
hogy csak a legelső "álmaimat" említsem, de ezek árkategória-ugrás után elérhetőek csak, ha ragaszkodom a fenti méretekhez.
Egyébként kösz a javaslatokat minden hozzászólónak. Ha később gázos lesz a hűtő, majd panaszkodom ;-)
t3v3d3s Creative Commons License 2005.07.08 0 0 12
oh, azt majdnem elfelejtettem, hogy nekem tetszik a dizájn, semmi hivalkodó, semmi hatalmas logo, és nincs fogantyúja, ami letörhet! az ajtó tetejébe, ill. aljába kell kapaszkodni, ahol végig mélyedést képeztek ki.
Előzmény: t3v3d3s (11)
t3v3d3s Creative Commons License 2005.07.08 0 0 11

szerintem a márka lényegtelen, mindenből ki lehet fogni szériahibást vagy eldurranhat a készülékben valami, meg aztán a jászberényiek kivételével lehet, hogy mindent kínában gyártanak :) én legalábbis így indultam neki hűtőt keresni, és még életemben nem hallottam az aristonról, amikor pár éve megvettem. sőt a név alapján azt hittem, orosz... aztán kaptam egy 190x70x60 cm-es, nettó 316+74 literes cuccot 120-ért, mindenki döntse el, mennyire volt jó buli, nekem (egyelőre, mert vígan muzsikál, kop-kop) megérte a köv. miatt:

ami számomra fontos szempont volt:
- no frost fagyasztórész (amikor hűtőt kerestem, alig 1-2 ilyen modell létezett a piacon)
- 70 centis szélesség (2 nagy fazék elférjen egy polcon)
- óriási hűtőtér (csak ketten vagyunk (még), de egy-két polc mindig tele van joghurttal)
- A energiaosztály
- üvegpolcok
- megfordítható ajtónyitás (az ajtóhűtéses LG-k ezzel sajnos kiestek, pont balos hűtő kellett)
- jó ajtóbeosztás és sok tojástartó :)
- min. 100 literes fagyasztórész (ez az egy nem teljesült, de ebben is elférünk, nincs kert meg vetemény...)
- nem ártott volna még: 2 kompresszor

ami nekünk nem fontos, de van:
- 0 fokos fiók (tényleg sokáig eláll benne a felvágott meg a sajt)
- gyorsfagyasztás meg minden
- hatalmas, praktikusan nyitható zöldséges fiókok (valami páraszabályzónak becézett vicces tolóablakkal)

amin meglepődtem a használat során (néhány ezeréves albérletes lehel elnyűvése után):
- a kaják nem veszik át egymás szagát! az antibaci bevonat és a levegőkeringtetés/páramentesítés miatt gyakorlatilag nyitott edényeket is beletehetek (egyetlen kivétel a fokhagymás ételek... de néhány órán belül annak a szaga is felszívódik)
ja, mintha a penész is ritkább vendég lenne, pedig nem az étkezési vagy vásárlási szokásaink változtak.

ami szerencsére a mostani hűtők már mind tudnak:
- zárt hát (ne porosodjon, ne forrósodjon fel)
- görgős láb (néha takarít mögötte az emberfia)

ami még lényeges lehet:
- zajszint (kis konyhában éjszaka már 40 decibel is dübörög )

tekintve, h egy csomó készülékre van 0%-os hitel, én az árral nem különösebben törődtem, mert úgy gondoltam, egy hűtő elég sok időre szól, hogy fizessek a kényelemért, ha úgy alakul. még egyszer mondom, nekem tök mindegy volt, mi a márkája, ha kielégíti a kívánalmaimat (amit egyébként még a bosch egyik készüléke tudott, de az 200e lett volna...)

a lehető legalacsonyabb fokozaton menetem nyáron is úgy, hogy legtöbbször legalább 3/4-éig tele van. fogyasztást még soha nem mértem (az olaszok tényleg trehányak, kiderülhet, hogy van eltérés a hivatalos adatokhoz képest, bár ezt a gépet konkrétan a törökök gyártották), de szinte éjjel-nappal két számítógép megy, villanytűzhely van, és nem egetrengető a villanyszámlánk. a konyhám egyébként kicsi, eza böhöm a sarokban áll, és úgy nem tűnik monstrumnak.

ppmoni, majd azért tudasd velünk, mit vettél, ha már itt koptatjuk a szánkat :)
doyen62 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 10
Nekem két ajtós AEG SANTO  tip. hütőm van, üvegpolcos. Nem tudom, jó választás volt-e.  Nem ugy hüt, mint a korábbi Lehel. Lehet, hogy a németeknél a hüvösebb idő miatt jobban bevált? Vagy az  üvegpolcok miatt nem jó a levegőáramlás? Tény, hogy állandóan a 4. fokozaton megy. / 5. a legmagasabb/, s igy is megromlanak dolgok egy- két nap után. Mit tehetnék?
H_G Creative Commons License 2005.07.08 0 0 9
Itt meg egy Zanussi, az is tökéletesen műxik már minimum 5 éve, semmi karbantartással.
ZsuR Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8
Most neztem meg a hutonket - 92-ben vettuk - e remelem nem kiabalom el, de meg semmi baja nem volt. Jol esik, ha valami hozza azt amit igert! Nem surun folrul elo ilyen.
párizs Creative Commons License 2005.07.07 0 0 7
Nekünk Gold Star van 11 éve,No Frost-os,nagyon meg vagyok elégedve vele,2 kompresszoros,külön lehet működtetni a mélyhűtő-részt a simától,van benne 0-ás is.Ajánlom!
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.03 0 0 6
A Whirlpool is OK, de meg kell nézni, hol gyártották. Az olasz gyártásút nem ajánlom senkinek, bár a minta nem reprezentatív (néhány ismerős). A méreteken és a tömegen kívül egyetlen rájuk írt paramétert sem teljesítettek (értve ezalatt elsősorban az energiafogyasztást, merthogy nem járkálunk zajmérővel:-) ). Az amerikai és svéd gyártásúakkal ellenben semmi baj.
Előzmény: CatBaBy (5)
CatBaBy Creative Commons License 2005.07.02 0 0 5
Nekünk Indesit van, nagyon tudom ajánlani, nagyon szép  formája van, és semmi probléma vele. De mivel nem vagyok elfogult, ezért ami még nagyon jó és szinte a legmodernebbeket gyártja, az a Whirpool.
CharlieBrown Creative Commons License 2005.07.02 0 0 4

Nekünk az előző egy Whirlpool ARC 5420-as volt.

Ahogy nézem, ez most ~90k HUF.

Nettó kapacitás: 265 liter
A energiaosztály
Hűtőszekrény hasznos térfogat:210 l
Fagyasztó hasznos térfogat: 55 l
1 kompresszor
Rácspolc
Megfordítható, lekerekített ajtó
Energiafogyasztás: 306,6 kWh/év
Zajszint: 38 dBA
Méretek (Mag. x Szél. x Mély.): 1675 x600 x 600 mm
Bruttó méretek (Mag. x Szél. x Mély.):1735 x 650 x 650 mm
Nettó súly: 64 kg
Bruttó súly: 68 kg

 </P>Kattints ide a részletekért

Előzmény: ppmoni (3)
ppmoni Creative Commons License 2005.07.02 0 0 3
Alsófagyasztós kombira vágyom, üvegpolcokkal, és max. 100-ért, inkább alatta
Előzmény: CharlieBrown (2)
CharlieBrown Creative Commons License 2005.07.02 0 0 2

Mik az igényeid?

2ajtós amerikai stílus, kombi hűtő/fagyasztó, méret, L, stb...

 

SZVSZ 2ajtósból samsunk v LG.

LG 200 körül mozog, és teljesen korrekt A osztályos.

Antibakteriális üvegek, ajtóhűtés, stb. szerintem teljesen elfogadható áron.

 

Vagy olcsóbb kell?

ppmoni Creative Commons License 2005.07.02 0 0 1
Jelen pillanatban nálunk is "ő" áll nyerésre, de ebbe az elérhető akciók is belejátszanak.
Pillanatnyilag az Electrolux ERB 3641-es kapható 90 E-ért.ú

De versenyben van még a Whirlpool is. Róla van valakinek jó/rossz tapasztalata?
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.02 0 0 0
Szerintem az Electr0lux a legj0bb. Csendesek, keveset fogyasztanak, szépek, és ritka vendég a szerelő.
Előzmény: ppmoni (-)
ppmoni Creative Commons License 2005.07.02 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Ha valakinek vannak tapasztalatai, szívesen olvasnám: kinek milyen konyhai hűtőszekrénnyel van tapasztalata, melyiknek mi a hátránya, melyik vált be, stb.

- Én épp hűtőt akarok választani, de talán másnak is hasznára válna a későbbiekben ;-)

Ppmoni

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!