Keresés

Részletes keresés

kettőésfél Creative Commons License 2013.09.13 0 0 13479

Üdv!

Tanács kellene:a munkaszerződésemben a munkaidő beosztás napi 8 óra szerepel.Műszakba történő beosztás nincs említve.Ha mégis műszakba kellene járnom,jár-e műszakpótlék.Ennek van-e valamilyen minimális mértéke?

A másik:a munkaszerződésben a munkavégzés helye egyértelműen van meghatározva,cím szerint.Ha a cég máshol végezteti a munkát,jár-e valami kiküldetési napidíj,étkezési-vagy egyéb hozzájárulás.

előre is köszönöm,üdv.

András80 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 13478

Ez inkább etikai kérdés szokott lenni, kérdés, mennyire akarsz korrekt lenni, és mennyire volt a munkahely hozzád.

Jogilag keresőképtelenség ideje alatt nem szüntetheti meg a munkaviszonyt a munkáltató rendes felmondással. 

Viszont egy átlagos háziorvos valós indok nélkül ma már nem fog hónapokig táppénzen tartani, túl sok időt nem fogsz nyerni ezzel a megoldással.

 

Ráadásul ha behívnak egy irodába, akkor ugye bementél dolgozni, és nem vagy beteg...

Előzmény: geri1028 (13476)
András80 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 13477

Regisztrálj elektronikus hozzáféréshez valamelyik okmányirodában, utána tudod ellenőrizni, nem-e kijelentettek.

Mindenesetre célszerű lenne önéletrajzot frissíteni, és nézelődni, hátha találnál jobb, nyugodtabb munkahelyet.

Előzmény: Vébécé (13474)
geri1028 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 13476

Jó napot , 

segítséget kérnék az alábbi ügyben.  Sajnos úgy érzem hogy hamarosan felmondanak nekem. :-( Kérdésem hogy ha ez megtörténik  és behívnak az irodába, hogy köszönjük mától nem kell itt dolgoznia, ez esetben van-e még bármilyen lehetőségem hogy betegállományba menjek...

köszönöm a választ előre is

üdv

kicsimag Creative Commons License 2013.09.12 0 0 13475

Fordulhatsz a munkaügyi bírósághoz.

Nem lehet valakit csak "úgy " a tudtán kívül kijelenteni,  hiszen mindent le kell papírozni...

Előzmény: Vébécé (13474)
Vébécé Creative Commons License 2013.09.10 0 0 13474

Köszönöm a választ! És mit tudok tenni abban az esetben, hogyha mégis kijelentett és bejeltett a tudtomon kívül? Fordulhatok bírósághoz? Vagy nincs értelme? Gondolom ebben az esetben ha felmond akkor végkielégítés sem jár, mivel megszakadt a munkaviszony. 

Előzmény: András80 (13473)
András80 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 13473

Nem vagy köteles aláírni munkaszerződés-módosítást. Törvény szempontjából köteles a munkaszerződés szerint foglalkoztatni, ha ezt nem tudja megtenni, fel tud mondani.

Így jogszerűen nem teheti meg azt sem, hogy kijelent/bejelent. 

Előzmény: Vébécé (13472)
Vébécé Creative Commons License 2013.09.10 0 0 13472

Üdvözlök mindenkit!

Tanácsra lenne szükségem!
A mai napon közölte velem a munkáltatóm, hogy a 8 órás munkarendemet 4 órásra módosítanák. Egyértelműen arra megy ki a játék, hogy beadjam a felmondásom és nekik ne kelljen végkielégítést fizetniük. 4 évem van a cégnél, úgy tudom, hogy 1 havi végkielégítés járna.
A kérdésem az lenne, hogy köteles vagyok-e elfogadni a felkínált részmunkaidőt vagy milyen jogaim vannak egyáltalán ilyen esetben? A munkáltató megteheti azt, hogy a tudtomon kívül kijelent és bejelent, de már részmunkaidősként? Ha nem, akkor milyen intézkedéseket tehetek? Köszönöm a segítséget!

Kurucz Gyöngyi Creative Commons License 2013.08.16 0 0 13471

Én is megtaláltam a munkaügyi fórumon a te általad említett összefoglalóját, de a HR portál

 

http://munkajog.hu/rovatok/munkaido/tavolleti-dij-augusztus-utan

 

bejegyzése elbizonytalanított.

 

21-es osztót azért tartom én helyesnek, mert, ha betegszabi nem jár msz-re, és távolléti díj sem, akkor bér miért járna?

 

Gy.

Előzmény: András80 (13470)
András80 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 13470

Én a 22-es szorzóra szavaztam volna, átfutva az Mt-t (itt ragadnám meg az alkalmat, gratulálni a "hozzáértő" jogalkotónak, ehhez a "könnyen értelmezető" szerkezethez), de nem, 21 a helyes szorzó, havibéresnek nem kell fizetni távolléti díjat augusztus 20-ára, ha nem beteg, ahol megtaláltam:

 

http://www.munkaugyiforum.hu/munkaugyi-segedanyagok/tavolleti-dij-szamitasanak-szabalyai-peldakkal-2013-augusztus-1-tol

 

üdv!

Előzmény: Kurucz Gyöngyi (13469)
Kurucz Gyöngyi Creative Commons License 2013.08.15 0 0 13469

Kedves Fórumozók!

 

Abban kérem segítségeteket, hogy augusztus hónapban havidíjas (teljes munkaidős) dolgozónál aki 3 napot betegszabin van (nem aug.20-án), hogy számolódig az augusztusi bére.

Az osztószám 21 vagy 22 lesz?

o8.Havi bére:

a)havibér/21 X 18    +   (havibér/21 X 3 ) X0,7

 

vagy

 

b)havibér/22  x 19  +    (havibér/22 X 3 ) X0,7  ???

 

Mt 136.§ -ben az általános munkarendbe tartozónak gondolja a jogalkotó   a munkaszüneti napot?

Ha havidíjasnál munkaszüneti napra betegszabi már nem jár, akkor szerintem 21-gyel kellene osztani.

Köszömöm segítségeteket.

Gyöngyi

 

 

Matató ményk Creative Commons License 2013.08.13 0 0 13468

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

 

(amúgy nem dolgozni nem akarok, csak többünkkel nagyon kicsesztek így: leelőlegezett szállások, stb)

András80 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 13467

Ennen az esetben nekem is az a véleményem, mint a másik hozzászólónak, ha az egyetlen utalás a munkarendre az, amit leírtál, akkor egyoldalúan nem cserélhet munkanapot hétvégi pihenőnappal jogszerűen.

 

Gyakorlatban persze az ilyen termelőcégnél jogos, hogy rendeléstől függően hétvégén, akár éjszaka is működik, és nem csak hétköznap van munkavégzés, csak akkor ezzel összhangba kellene hozni a munkaügyi dokumentációt.

 

Előzmény: Matató ményk (13466)
Matató ményk Creative Commons License 2013.08.12 0 0 13466

Magyarul ez a szombati áthelyezés olyan, mintha bármely munkanapot át akarna tenni egy szombatra?

Előzmény: twiaj (13465)
twiaj Creative Commons License 2013.08.12 0 0 13465

Ezt csak egy esetben tehtné meg a munkáltató, az Mt. 143. (4) alapján:

 

(4) A munkaidő-beosztás szerinti heti pihenőnapra (heti pihenőidőre) elrendelt rendkívüli munkaidőben történő munkavégzés esetén száz százalék bérpótlék jár. A bérpótlék mértéke ötven százalék, ha a munkáltató másik heti pihenőnapot (heti pihenőidőt) biztosít.

Azaz 17-ére "túlórát fizet" 50%-os bérpótlékkal, és 24-ére szabadnapot ad ki.

 

Előzmény: Matató ményk (13464)
Matató ményk Creative Commons License 2013.08.12 0 0 13464

Kedves András!

 

A szokásos munkarend H-P. Mérnök jellegű a munkakör. A cég autóipari beszállító, ezzel is indokolták az áthelyezést, hogy a vevőt ki lehessen szolgálni.

Előzmény: András80 (13459)
András80 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 13463

Nekem semmi, más problémájára kérdeztem rá konkrétabban, látszik a hsz-om alján, melyikre...

Előzmény: kicsimag (13460)
zsanna Creative Commons License 2013.08.12 0 0 13462

Keress egy jó gyógymasszőrt. Párezer forintért csodákat tudnak tenni. Megéri.

Előzmény: PPeter2 (13446)
kicsimag Creative Commons License 2013.08.11 0 0 13461

Szia!

 

Kártérítést csak abban az esetben tudsz követelni, ha be tudod bizonyítani,hogy az eü problémáid ténylegesen a munkavégzés során/következtében keletkeztek. És csak abban az esetben fogják neked megítélni, ha orvosi papírokkal, szakvéleménnyel bebizonyosodik, hogy ezeket a problémákat tényleg a munkád miatt szenvedted el, nem pedig mástól. 

Sajnos az, hogy fáj néha a derekad, még nem alapozza meg a kártérítési igényedet a cég felé, sokkal nagyobb problémák miatt sem kaptak az emberek kártérítést :( A derékfájás sok mindentől kialakulhat, ezért nehéz lenne bizonyítani, hogy az a munka miatt keletkezett, nem pedig pl. az otthoni kertészkedéstől/lépcsőzéstől.

 

 

 

Előzmény: PPeter2 (13446)
kicsimag Creative Commons License 2013.08.11 0 0 13460

Szia!

 

A munkaszerződésben, ill. a munkaköri leírásban elvileg belefoglalják. (A munkaszerződésben szerepel a munkavégzés helye, a bérezés, az, hogy határozott/határozatlan idejú-e vagy sem, ill. a munkakör is). Nagyobb cégeknél a munkaköri leírás részletesen tartalmazza a munkavállaló feladatait.

(A dolgozó meg a főnök  általában már a felvételkor megbeszélik egymással a lényeges dolgokat.)

 

A munkaszerződést nem szükséges túl bonyolítani, de a munkáltató köteles a munkavállalót tájékoztatni a pontos munkakörröl, és a természetesen ez magába foglalja mindazon tudnivalókat, ami munkavégzéshez szükséges. Általában ezek a szerződések tényleg sablonosakat, mert a legtöbben "nem hivatalosan" eltérnek tőle (pl. papíron minimálbér, amúgy több stb).

 

A munkaszerződést írásba kell foglalni. Amennyiben nem történt így, akkor te ,mint munkavállaló hivatkozhatsz annak érvénytelenségére (de csak 30 napon belül). Papír nélkül nem érdemes dolgozni, mert az egy sor kellemetlenséget hozhat... 

 

A cég tevékenységi köréről magad is tájékozódhatsz a cégjegyzéken keresztül.  (bár valamelyik cégnek 101 tevékenységi köre is felvan tüntetve, de valójában csak 2-vel foglalkozik, szóval ez nem minden esetben célravezető)

 

Ezeket csak általánosságban írtam, nem tudom, hogy mi konkrétan a problémád.

Előzmény: András80 (13459)
András80 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 13459

Munkaszerződésben, munkaügyi tájékoztatóban (ha van bármelyik :) ) van utalás arra hogy mi a szokásos munkarend? Mi a pontos munkakör ? A cég mivel foglalkozik?

Előzmény: Matató ményk (13456)
tipcsibácsi Creative Commons License 2013.08.11 0 0 13458

Egyoldalúan szerintem nem teheti meg. Sőt lehet, hogy sehogy se.

 

http://www.naptarak.com/munka_2013.pdf

 

Előzmény: Matató ményk (13456)
dr_ius Creative Commons License 2013.08.11 0 0 13457

Már az új Mt-t nem ismerem, de a miniszter dönt  amunkanapokról, nem a munkáltató, főleg, ha amúgy szombaton nem lenne munka amúgy sem a cégnél.

Előzmény: Matató ményk (13456)
Matató ményk Creative Commons License 2013.08.09 0 0 13456

Sziasztok!

Mennyire jogos az, hogy az augusztus 24-i, szombati munkanapot a munkáltató áthelyezi 17-ére, szombatra? Nincs 3 műszak, se munkakeret, alap heti 40 órás munkaszerződésünk van.

Dittenke Creative Commons License 2013.08.08 0 0 13455

Sziasztok!50 nap felmondási időben lesz két fizetett ünnep.Az ünnep is fizetett távollét lesz,vagy marad fizetett ünnep?Mit kell a jelenlétibe írni?Köszönöm előre is!

balu369 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 13454

Normal 0 21

Tisztelt András80!

Köszönöm a segítségét mindenkép sokban segített. Már belátom, hogy későn próbálok bármit is érvényesíteni azokból a sérelmekből, amit okozott a cég nekem. A túlórákra visszatérve tudom bizonyítani, mivel meg van a jelenléti ív az óráimmal. A németeknél kártyalehúzó rendszer van és kiadták a hó végén.

Azt is jó látta, hogy kissé rendszertelen volt a keresetem, ez köszönhető annak, hogy én Németben lakom az ügyvédem otthon. Így nehéz bármit is alaposan átbeszélni.

Megfogadom a tanácsát és megpróbálom a döntetlent. Már bánom az egészet, az ügyvédem is azzal vigasztal, hogy nem minden esetben nyer az igazság. Pedig ilyen vigasz helyet némi jogi paragrafusokat vártam volna, ami az ügyemet segíti. Hát megint a rövidet huzam, mindegy megszoktam már.

Minden esetre nagyon szépen köszönöm a segítséget, üdvözlettel: balu369

Előzmény: András80 (13438)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 13453
Előzmény: twiaj (13452)
twiaj Creative Commons License 2013.07.24 0 0 13452

meg a tesója, a Babati Kamill... :D

 

Előzmény: twiaj (13451)
twiaj Creative Commons License 2013.07.24 0 0 13451

Áhhh... már megvan: a balogék béluskája... :D

Előzmény: dr_ius (13449)
twiaj Creative Commons License 2013.07.24 0 0 13450

ezt most lehet, hogy benéztem... ő nem annak tűnik... bocs...

Előzmény: twiaj (13448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!