Keresés

Részletes keresés

demjengi Creative Commons License 2002.05.21 0 0 156
Sziasztok!
Engem nem szeretnek a banánfák. Már a másodikkal járok úgy, hogy el kezd gyerekeket hajtani. (Ezeket még egyszer sem tudtam meggyörkerezteteni, pedig Endru még irodalmat is küldött róla.) A felnőtt növény pedig elpusztul. Azt hiszem feladtam.
Tozatu! Te mit csinálsz a lefagyott barátcserjéddel? A tövénél nekem is van egy pár hajtás)
mergez Creative Commons License 2002.05.20 0 0 155
Hali! Vojtek vagyok csak a polforumon vegleg kimoderaltak, ugyhogy uj nevet kellett keresnem, hat ez sikerult, ezutan igy leszek errefele.

Tegnap jottem vissza Horvatorszagbol, Rab szigeterol. Valaki irta lent a palmamagokat. Nos en most is talaltam sokat Opatiaban, az angolparkban van par Phoenix, azokon mindig van par darab mag egesz evben, vagy a tavalyi magok a fa alatt. Rabon volt egy kert, ami evek ota el volt hagyva, ott szazszamra voltak kikelt magoncok!

Az idei kemeny teltol szinte minden novenyem szenvedett, a banan szinten, teljesen kifagyott/ kirohadt. Azota elultettem kettot. A Kerteszeti Egyetemen is van egy, meg kell nezni kihajtott-e mar, de szerintem annak is annyi. Nagyon nedves es fagyott volt a talaj.
Elfagyott teljesen a fuge, a baber, a Trachycarpus, persze fiatalok voltak meg. Sebaj iden ugy nez ki sikerul teljesen felujitani a gyujtemenyemet, eztan jobban vigyazok rajuk. Iden leanderrel es golgotaviraggal kiserletezek. Persze takarom oket.

Volt szerencsem Rabon friss, kerti citromot kostolnom, hat olyan savanyu volt, hogy majd kiugrottam a szekbol, de kicsit aromasabb volt az ize, mint amiket itthon kapni.

Tozatu, a lapomon van par kep, az egyik telallo banan, hogy fajditsam a szivedet.

Előzmény: Tozatu (154)
Tozatu Creative Commons License 2002.05.19 0 0 154
Kedves Vojtek!Ha erre keveredsz,mondd meg nékem a banánfád kihajtott-e már?
chipmunk Creative Commons License 2002.03.26 0 0 153
A januárban elültetett (majd felfordítva újraelültetett) avocado magom már egy centis kis hajtást produkált a hétvégére. Örülök neki, remélem megmarad... Szóval úgy tünik ki bír bújni, még nem kiabálom el, de ha valaki próbálkozik, akkor ez biztató lehet.
És köszi mindenkinek a segítséget.
Chip
Dun Ringill Creative Commons License 2002.03.18 0 0 152
A "dísz-datolya" minden bizonnyal a Phoenix canariensis, magyarul talán Kanári főnixpálma. A Földközi-tenger menti országokban mindenhol ültetik. Ha valaki ősszel, szeptember-októberben jár mondjuk Horvátországban, több tonna magot tud összeszedni. Én Rogoznicában és Trogirban gyűjtöttem, ugyan olyan könnyen kikeltek, mint a datolyamagok.
Előzmény: endru (148)
Opi Creative Commons License 2002.03.18 0 0 151
Lehet!:)
Előzmény: KILGORE TROUT (149)
sarpy Creative Commons License 2002.03.18 0 0 150
Igen, én ilyenekkel csináltam!
Előzmény: KILGORE TROUT (149)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2002.03.17 0 0 149
A zöldségesnél kapható cukrozott-fóliázott datolyát is ki lehet hajtatni?
Előzmény: endru (148)
endru Creative Commons License 2002.03.17 0 0 148
annyit még irnák a datolyapálmáról,volt olyan nekem, hogy elfeküdt a mag és vagy fél év múlva kelt ki, amikor már teljesen lemondtam róla és már mást ültettem a cserépbe. Megtudtam viszont, hogy időnként néha lehet kapni disz-datolya magot ami szebb, tömöttebb levélzetet hoz. Kisebb a magja. Mivel mostanában ilyennel nem foglalkozom, nem tudom kapható-e. A pálmamagokat meg szoktam reszelni (irtó kemények) a két végén úgy hogy a hosszati vágás a magon ne sérüljön. Nem tudom másként megmagyarázni, talán érthető. Ilyenkor hamarabb kel ki, de ha megsérül az u.n. "szem" akkor vége. Ha sok magod van akkor probáld csak ki. Ha már földben van ne szedd ki!
Előzmény: sarpy (147)
sarpy Creative Commons License 2002.03.17 0 0 147
Én is az Opi által leírt módszer szerint jártam el kb 1 éve, az eredmény mostanra úgy 1m-es :-).
De a kezdet annyira nem volt biztató, az az 1 hónap nekem sokkal többnek tűnt, emlékszem már ki akartam dobni a tejfölöspoharat földestül magostul, és ki is öntöttem a földet amikor megláttam, hogy a magból már kezd valami fejlődni, gyorsan visszaraktam és meglett az eredménye. Az is igaz, hogy kettővel is próbálkoztam, de a másik kb 5 centis korában kirohadt.
Előzmény: KILGORE TROUT (145)
Opi Creative Commons License 2002.03.16 0 0 146
Biztosan.:)
Előzmény: KILGORE TROUT (145)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2002.03.16 0 0 145
Köszi a tanácsot, én is így tettem :) remélem kihajt!
Előzmény: Opi (144)
Opi Creative Commons License 2002.03.16 0 0 144
Nem elásni kell szegényeket, csak egy cserépbe (meg persze némi földbe) bedugdosni, locsolni, és viszonylag meleg és "napos" helyen tartani.:) Az eredmény kb. 1-2 hónap múlva nagyjából 5-6 centis halványzöld hajtásocskák formájában jelentkezik.:)
Előzmény: KILGORE TROUT (143)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2002.03.16 0 0 143
Datolya magrol való szaporitásával van valakinek tapasztalata? Aposomat megsértem, ha nem próbálom ki, a datolya magjainak az elásását. Kérlek segítsetek!!!
Opi Creative Commons License 2002.03.10 0 0 142
Az ananász nem olyan igazi "pálmaféle" (utolsó infóim szerint), hanem egy kb. másfél méter szélesre megnövő bokor...(Ne kövezzetek meg, ha nem így van:) )
Előzmény: Garancia (141)
Garancia Creative Commons License 2002.03.10 0 0 141
Sziasztok!
Lentebb olvastam, hogy kell ananászt termelni. (veszek ananászt, a zöldjét vízbedugom, stb...) Van valaki akinek így ültetett ananásza van? Gondoltam kéne egy pálmafa féle, ehhez kellenének tapasztalatok.
Köszi.
Opi Creative Commons License 2002.02.14 0 0 140
Hopsz! Bocsánat, kissé elhanyagoltam a topicot.
Igen, magról lett ültetve, és kb. 10 fokban teleltetve. (A mostani télen sajna ők is szobafogságban voltak, így nem tudom, virágoznak-e majd megint. :( Viszont mocorognak a citrusok tövében a datolyamagok!:) )
Előzmény: chipmunk (131)
ruffneck Creative Commons License 2002.02.11 0 0 139
Sziasztok!
Meg tudja valaki mondani, hogy hol lehet kapni az országban kínai kenderpálmát (Trachycarpus fortunei)? Lehetőleg minél kisebbet. Mennyibe kerül egy olyan kisebb példány?
Elöre is köszi!
chipmunk Creative Commons License 2002.01.28 0 0 138
Jujj de jó, hogy így egymásra jönnek az infok. Kedves barátomtól épp most kaptam egy citrus könyvet (teli van betűvel és mind a citrusokról!!!) és annak a végén is van erről a kertről szó. Jeszenszky kert vagy milyen, asse tudom jól irom-e oly fáradt vagyok (jó duma) és tényleg lehet látogatni. Telcsiszám is van. Ha kell szóljatok.
Ha infó kell vmiről akkor is szóljatok, kinézem az okos könyvemből.
Mondjuk az az én magról ültetett növénykéimen nem segít, de nagyon sok faj le van írva, érdekességek, még nem olvastam végig behatóan, de jófajtának tűnik.
Kezdem gyüjteni a citrusokat is lassan. Kicsi lesz a kéró.

Chip-ke, a citromfűűűááááárus
megyekaludni...

pvoocloek Creative Commons License 2002.01.21 0 0 137
Ezúton kell megkövetnem a Fűvészkertet. Az infó a citrusokról és a türelemről nem a Fűvészkertből, hanem egy közeli virágboltból jött, kommunikációs hiba történt.
Viszont a Fűvészkertben van citromkert is, egész évben látogatható (Chipy!!!), előzetes bejelentkezés alapján. Ott talán tudnak segíteni a beoltásban.

Előzmény: endru (135)
chipmunk Creative Commons License 2002.01.15 0 0 136
Ez nem túl biztató...

Még próbálkozom azért...

Chipy

Előzmény: endru (135)
endru Creative Commons License 2002.01.14 0 0 135
Nem tudom kit kérdeztél meg a Füvészkertben, mert ha beoltod a fát, (vagy amit lehet dugványozol) akkor az új növényed életkora kb. az oltó ág életkorának felel meg ezért néhány év alatt teremhet. Viszont nagyon öreg ágból nem csinálhatsz sem oltványt sem dugványt. Nem beszélve arról, hogy esetleg használhatatlan citromod lesz. Sajnos nehéz olyan valakit találni aki ad nemes oltó ágat, a Kertészeti Egyetem kiállitásán találtam valakit de olyan áron adta volna, hogy azért kész fát kapsz. (Rabló)
Előzmény: pvoocloek (134)
pvoocloek Creative Commons License 2002.01.14 0 0 134
Én egyszer egy ismerősömnél láttam citromfát, amin lett is citrom! Kicsit tényleg satnya volt, de legalább gyümölcs volt a fán!
Szakember (Fűvészkert) szerint a magról ültetés sikeréhez három dolog kell, türelem, türelem, valamint türelem. 1-12 év alatt bármi lehet. Szerinte a beoltás nem oszt, nem szoroz igazán, attól gyorsabban nem lesz termés. Ők egyébként nem tudnak oltani. Viszont magról ültetésnél új faj keletkezik (persze a grapefruiton belül) ettől lehet satnya, a grapefruit és narancs ligetekben ezért gondolom a jobb fajták vannak.

Ha nem hagy nyugodni a beojtás (copyright: J.A.), akkor lehet, hogy érdemes lenne az Állatkert növényházát megnézni, ott élnek déli gyűmölcs fák, valaki lehet, hogy a fűvészkertesnél is okosabb!

Sok sikert!

pvoocloek

Előzmény: chipmunk (133)
chipmunk Creative Commons License 2002.01.14 0 0 133
Ez eddig ok, csak honnan fogok én grapefruit oltóanyagot szerezni?
Mondjuk még most bújtak ki, tehát egy-két évet úgyis várni kell, de nem tudom, honnan lehet oltóanyagot szerezni. Kertészetben beoltják, ha szépen kérem? Vagy kit lehet megkeresni ezzel?

Chip

Előzmény: endru (132)
endru Creative Commons License 2002.01.09 0 0 132
Chipmunk!
Azt tapasztaltból elárulom, hogy nekem magról ültetett citrom, narancs, mandarin, gránátalma, avokadó 10 év után sem virágzott. Egy ismerősömnél szabadban levő gránátalma 15 év után virágzott először. Ha teremne is ( néhány fajta narancs kivételével)igen silány gyümölcsöt hoz. Ezért szokták a 2 - 4 éves mag alanyt nemes ággal beoltani, nekem egyéves citrom oltványom már virágot hozott. (utána a meztelen csigák lerágták)
Avokádoról azt olvastam, hogy hegyével lefele kell ültetni, ezt nem tudtam, de háromból 1 kikelt.
Előzmény: chipmunk (131)
chipmunk Creative Commons License 2002.01.09 0 0 131
Onobody,
Lécci küldd el nekem is az avocado anyagot! Vettem egy gyümit, elültettem és most várok. Remélem kibújik. Kell vmire különösen figyelni?

Opi,
A virágzó grapefruitod magról lett ültetve? Magyarul: fog nekem a gyümölcs magból nevelt grapefruit növényem virágozni???
Vagy nem? :(

Köszi
Chipmunk

demjengi Creative Commons License 2001.11.30 0 0 130
Köszönöm a hozzászólásotokat. Szerintem is azt hiszi, hogy tavasz van. Öntözni kénytelen vagyok, mert különben lehullatná minden levelét. Remélem túl éli ezt a telet és jövőre jobb helyre kerül.
chipmunk Creative Commons License 2001.11.29 0 0 129
Demjengi, nekem csak egy dolog ütötte meg a szememet, hogy vadul virágzik. Szerintem egyszerűen lehet, hogy most melegbe került és assziszi tavasz van, azért.
Anno volt egy virágommal, (marantha, most is megvan) hogy elkezdtem bolondul locsolni, mert nagyon szerettem. Először nőtt mint az őrült, aztán virágzott mint az őrült és elkezdtek sárgulni a levelei. Aszittem vmi fertőzés, de egy kertészetben a levelet megnézve azt mondták, hogy ha egyszerre túl sok tápanyag, víz éri a növényt, akkor megpróbálja először felhasználni és mindent kihoz magából, csak utána már ártalmas. Jobban is lett mikor visszafogtam magam.

Ez lehet, hogy a te citromodra nem érvényes, csak én korábban erről nem tudtam, és a te citromodról eszembe jutott, gondoltam leírom nektek is.
De hogyha csak virágzik, az szerintem se baj, azt jelenti, hogy jól érzi magát.

Chip

Előzmény: demjengi (127)
tibor0322 Creative Commons License 2001.11.28 0 0 128
Nem vagyok "jobban hozzáértő", de 2 ismerősnél is láttam citromfát (meg más eddig nem nagyon válaszolt)-
1. Mivel a mo.-i körülmények között a citrom szabadban nem érik be, így annak az ismerősömnek, aki világos, de nem túl meleg világos szobában (emeleten) tartja a fáját, beérik a citromja.
2. Annál az ismerősnél, aki hideg (nem fűtött), de világos zárt teraszon tartotta, nem mindig ért be, de korábban kezdett el virágozni (február-március).
3. Nekem úgy rémlik, hogy a citrom-narancs egy évben többször is teremhet, tehát én természetesnek tartom a növényed viselkedését. (de ennek inkább olvass utánna, vagy kérdezz nálam hozzáértőbbet :)
Előzmény: demjengi (127)
demjengi Creative Commons License 2001.11.27 0 0 127

Sziasztok Jobban Hozzáértők!
Van egy kb. 13 éves citromfánk, amit tavaly kaptunk apósomtól. Tavaly télen sikerült egy ismerősnél megfelelő helyen teleltetni. (fény, kb 10 fok). Idén a tavalyi helyen már nem tudtuk elhelyezni és egyenlőre ilyen körülményeket nem tudunk biztosítani, ezért most bent van a fűtött szobában. Tudom, hogy ez nem jó de egyenlőre a saját lakásunkat renováljuk, építjük, és csak jövőre próbálunk jobb megoldást találni a virágoknak.
Először vadul elkezdte dobálni a leveleit, szerintem azért mert sokkal kevesebb vizet adtam neki, mint a szabadban (télen ugye kevesebb öntözés kell, igaz, hogy hűvös helyen) , de miután rendesen locsolom ez mondhatni megszűnt. De amit észrevettem, hogy vadul virágozni kezdett. Sosem volt rajta ennyi virág. Baj ez szerintetek vagy nem? Locsoljam rendesen tovább, mintha nyár lenne? Csak a jobb körülményeket ne ajánljátok, mert építkezés alatt lehetetlen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!