Keresés

Részletes keresés

Mijo Creative Commons License 2010.08.15 0 0 2694

"Bár nem teljesen idevág, de szeretném,ha tudna valaki válaszolni, mert a mások fórumon nem adtak rá választ és fontos lenne."

 

Mi szükség van ilyen állításokra, amikor az USA-vízum topikban eddig mintegy tucatnyi választ kaptál az aggályaidra? :(((

 

Előzmény: veronik82 (2178)
romesz Creative Commons License 2010.08.15 0 0 2692
Montam egy szoval, hogy nem erdekli oket amit be masoltal?

Nem most fordult meg :) ebben a pozicioban ul mar két és fél éve.
A végén ugyis a biróságon lesz eldöntve, hogy építkeznek e vagy sem.
Előzmény: denes (2691)
romesz Creative Commons License 2010.08.15 0 0 2690
igen ez valoban a new yorki magyaroknak fontos lehet :D
Előzmény: denes (2689)
romesz Creative Commons License 2010.08.15 0 0 2688
"De gondolom ha már bent jártál a cégnél és megállapodtatok, akkor utána ez miatt nem mondják vissza , vagy igen? Lehet?"
Nem hiszem, hogy visszamondjak, hisz nekik is sok penzuk es idejuk fog ramenni arra, hogy a nekik szukseges embert megszerezzek.


Itt van angolul az ugyintezes menete, mivel nagy szamu kerelmezo van, igy hosszu idot vesz igenybe.




Eligible foreign nationals may be able to obtain a green card through employment. If a U.S. employer has a permanent job opportunity available for you and is willing to sponsor you for permanent residency, then you may be able to immigrate to the U.S. based on employment.

To be eligible for employer-sponsored immigration, you must fall into one of the following four categories:

EB-1 Priority workers
EB-2 Professionals with advanced degrees or persons with exceptional ability
EB-3 Skilled or professional workers
EB-4 Special Immigrants

Obtaining the visa is a multi-step process.

First, the U.S. employer must complete a labor certification request and submit it to the Department of Labor's Employment and Training Administration. The DOL must determine that there are no qualified U.S. workers "able, willing, qualified and available to accept the job at the prevailing wage for that occupation in the area of intended employment and that employment of the alien will not adversely affect the wages and working conditions of similarly employed U.S. workers". The DOL will either grant or deny the certification request. (Note: This does not apply to foreign physicians who will practice medicine in an area of the U.S. which has been certified as underserved by the U.S. Department of Health and Human Services.)

When the certification request has been approved, the U.S. employer (known as the petitioner) must submit an immigrant visa petition, Form I-140, Petition for Alien Worker, for the person wishing to immigrate to the U.S. (knows as the beneficiary).

After the petition has been approved, USCIS will send a notice to the petitioner and send the approved petition to the Department of State's National Visa Center where it will remain until an immigrant visa number becomes available. This applies to beneficiaries both within and outside the United States.

Once you receive an immigrant visa number, you will need permission to live and work permanently in the U.S. This is achieved through conditional permanent residence.

If you are already in the U.S. when a visa number becomes available, you will apply to adjust your status to that of a lawful permanent resident by submitting Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status.

If you are outside the U.S. when an immigrant visa number becomes available, you will complete the processing and secure a visa number at your U.S. consulate. The American consulate or embassy will provide you with the information you need to complete the processing. You will be asked to finalize a packet of information, which will include supporting documents and additional fees. You must also attend a medical exam and interview.

If you completed your immigration processing outside the U.S., you will have received conditional permanent resident status. Conditional permanent residence is valid for two years after approval. To remain in the U.S., you need to remove the conditions on your residency. Within 90 days of the 2-year anniversary date of residency, you would file Form I-751, Petition to Remove Conditions on Permanent Residence.



Igaza van Denesnek, tenyleg vigyazzni kell a kibicekkel.
Előzmény: big apple (2685)
big apple Creative Commons License 2010.08.15 0 0 2686
Bocs, nem a munkavállaló, hanem a munkáltató
Előzmény: big apple (2685)
big apple Creative Commons License 2010.08.15 0 0 2685
Szia romesz, köszi.

Ez új és jó infó volt. Elég fura, mert a magyar mentalítás az, hogy ha nem tudsz pl 2 hét múlva kezdeni vagy 1 hónap, akkor választanak olyat, aki tud és megelégednek esetleg egy kevésbé kvalifikáltal.

Az a tapasztalatom, hogy itthon a munkavállalók nem kezdenek el időben keresni, hanem már az utolsó pillanatban és ezért képesek ilyen kompromisszumokra.

Írtad, hogy meg kell hírdetniük 3x az állást és utána jöhet csak a külföldi.

De gondolom ha már bent jártál a cégnél és megállapodtatok, akkor utána ez miatt nem mondják vissza , vagy igen? Lehet?

Mindenesetre elég szimpatikus dolog ha képesek egy külföldi munkaerőre várni ennyit.

Vagy tudatosan gondolkodnak előre, vagy nagyon jónak kell lennie a külföldinek gondolom.

Folyamatosan pörög az agyam... :-))

Üdv.,
Előzmény: romesz (2684)
romesz Creative Commons License 2010.08.14 0 0 2684
Igen vartak ra, mert nekik szukseguk volt ra.
Cserebe alairt 2-3 evet veluk es csak utana lepett ki.

Az eloirasok szerint 3szor meg kell hirdetni a poziciot ujsagban es ha az itt lehetseges munkaero piacrol nem talalnak megfelelo jelentkezot, akkor lehet elkezdeni az ugyintezest.
Mivel a bevandorlasi hivatal allami, igy nem dolgoznak tul gyorsan es ugyan lehetseges, hogy valakinek hamar kiadjak a megfelelo vizumot, ajanlatos hosszabb varakozassal kalkulalni.



Nem csak NY-ban van ilyen, hanem az egesz orszagban, de munkaltatotol fugg.

Masik ismerosomre 2 evet vartak, de mondjuk az mar nagyon ritka.
Előzmény: big apple (2682)
big apple Creative Commons License 2010.08.14 0 0 2683
bocs, 2x ment el a hozzászólás
big apple Creative Commons License 2010.08.14 0 0 2682
Köszi mindenkinek, persze még olvasgatok!

Ami kérdésem lenne még, hogy a barátodra vártak 8-10 hónapot?

ennyire jó, vagy ez bevett szokás N.Y-ban, hogy aki vízumra vár, azt megvárják?
Előzmény: romesz (2678)
big apple Creative Commons License 2010.08.14 0 0 2681
Köszi Mindenkinek, persze olvasok még.

Ami kérdés maradt bennem így hírtelen. A munkáltató aki felvette, simán várt 8-10 hónapot rá?

Ez így megy kint? Vagy nagyon kellett a barátod annak a cégnek?
Előzmény: romesz (2675)
Lola99 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2680

????

Kisbudagyöngyét én is szeretem. Zöldkapubn topictalin voltam Óbudán.

 

Előzmény: Törölt nick (2671)
Rob_ Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2679
Kosz, beszelek majd veluk.
Előzmény: romesz (2678)
romesz Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2678
Az allas meg volt mar 2-3 nappa kesobb, de vegig jarta a tobbi ceget is biztos ami biztos alapon.
Nem MO-rol jott, egy nemzetkozi szallitmanyozo ceggel hozatott at mindent.
A kontener nem veszes, nem ment tonkre semmi az oceani para miatt.

Erdeklodj ezeknel, a batyam es mas ismeroseim tobbszor is szallitattak veluk, nem volt rajuk sok panasz. Ha nem toltod ki a kontenert az sem gond, mert akkor kitoltik majd ok.
A vam nem sokat torodik vele, de ezt is elintezi a ceg. Sokkal pontosabb informaciot tudnak adni mint en.
Előzmény: Rob_ (2677)
Rob_ Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2677

Romesz, a baratod hogy intezte ezt a konteneres szallitast? Ha tudod kerdezd mar meg melyik ceg volt a szallito es milyen arban hoztak mekkora mennyiseget. Es esetleg azt is, hogy hogyan kellett csomagolni, mert gondolom tengeren jott es a sos para nem tesz jot semminek. Es az is erdekelne, hogy amikor itt volt a cucc akkor mi a teendo pld vamkezeles stb. Van "par" holmink Mo-n... 

Amugy jo lehet a szakmajaban ha 3 het alatt megvolt az allas, nem semmi.

Előzmény: romesz (2675)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2676
Igen, a munkahelykereses valszeg sok honap. Igen, konnyebb innen intezni, interjukra jarni. Arra vigyazz csak, sose lepd at a legalis tartozkodast. Bizony, haza kell menni, es munkavizummal vissza. Szobakereses raer.
Előzmény: big apple (2673)
romesz Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2675
Leirom egyik baratom hogyan intezte.

Beutazott az orszagba 3 hetes turista utra. Elotte mar kapcsolatba lepett az itteni lehetseges munkaltatokkal es az interjura jott valojaban. A targyalasok utan visszautazott hazajaba es kivarta a vizumot otthon. 8-10 honap varakozas utan minden kesz volt. Eladott mindent amire itt nem volt szuksege a tobbit feladta kontenerben es atkoltozott.

A kerdesed, hogy pl egy lakast mennyi ideig tartanak, szerintem semeddig.
Amint van ra megfelelo berlo egybol kiadjak. Nem szereti senki ha uresen all a kiado lakas. Lehet, hogy az online lakas mar akkor sincs meg mikor nezed online. Mivel nincs az orszagban hitel multad, az is lehet, hogy szoba sem allnak veled. ( gondolom nincs)
Ha egyaltalan kiadnak lakast igy, akkor elkernek 2-3 havi eloleget is. Attol felnek, hogy tonkre teszi vagy lelep ido elott a berlo.

Ha meg van a munkahely nem kezdhetsz dolgozni, munkavallalasi engedely nelkul nem allhatsz legalisan munkaba ( szerintem sehol a vilagban). Ezt konnyen elfelejti az ember mikor hazajaban szinte szuletesetol meg van ez a lehetoseg.

Mindig a teljes fizetest irjak ki, mert a levonasok szemelyenkent valtoznak.
pl akinek 10 gyereke van az kevesebbet fizet mint az egyedul allo ember. De a jovedelmuk egyforma lehet.




Itt egy jo pelda, 1 heti fizetes $1495 es a levonasok utan $834.09
Termeszetesen ezek a levonasok valtoznak a helyi adok miatt. De az elso 4 levonas az szinte minden allamban elofordul.
Előzmény: big apple (2673)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2674
Olvass meg kicsit.
Előzmény: big apple (2673)
big apple Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2673
Köszi Romesz!

Minden hozzászólásnak örülök! Nagyon sok mindent olvastam már össze a neten.

Amit leszűrtem-és kérlek erősítsetek vagy cáfoljatok meg ha rosszul értelmezném.

1., előszőr kellene egy munkahely, ami alapján a vízumot tudnám intézni.
De ahhoz hogy munkahelyem legyen, kint kell töltsek némi időt hetet, hónapot???N.Y-ban, hogy interjúra menjek, stb. Nem tudom mennyi idő alatt zajlik le egy ilyen N.Y-ban, mert tudom, itthon hónapok is eltelhetnek az első és a végső interjú között. Addig meg bizonytalan vagy és több helyre elmész stb.ami egy csomó idő.
Vagy nem?

Ami nem tiszta, hogyha meg van a munkahely, akkor már elkezdhetek dolgozni, vagy meg kell várni a vízumot?

2., Ha on line keresek lakást, szobát, azok mennyi ideig aktuálisak? Célszerű a netet böngészni ha már ott vagyok, vagy sikeres lehet itthonról is ?

Lehet, hogy hülyéket kérdezek.

Ja! A béreket , amit lát az ember éves bérként az bruttó vagy nettó?

Azt tudom, hogy függ az SZJA attól, hogy egyedül vagy e, gyerek stb?
Az úgy nevezett SZJA-n kivűl vonnak még valamit?


Köszi
Előzmény: romesz (2672)
romesz Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2672
Amerikaban elni lehet turistakent 6 honapot egy huzamban. ( csak vimummal nem ESTA-val)
Munkat vallalni mar sokkal bonyolultabb. Persze azt is el lehet intezni semmi sem lehetetlen.
Elobb jarj utana mennyi realitasa van annak, hogy egyaltalan munkat vallalhass az orszagban.
Valoszinu nem irtam semmi ujat, hisz aki ennyire szeretne az orszagban elni es dolgozni az mar minden ilyen jellegu informaciot beszerzett.
Előzmény: big apple (2651)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2671
Nekem szivem csucske az a hely. Meg kisbudagyongye a szomszed utcaban.
Előzmény: Törölt nick (2670)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2670

Hat en ebbe hadd ne szoljak bele, es te se szerintem, az o dolguk. Nezem, van 4 hozzaszolasod, abbol 1 Zoldkapu Obudan :)

Előzmény: Lola99 (2669)
Lola99 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2669

Azért egy 65 éves férjet, ha a házasságom jó, már nem hagynám ott semennyi időre. Az élet néha nagyon rövid és soha nem bocsátanám meg magamnak, ha történne valami. Sajnos van tapasztalatom.

 

A másik meg, hogy állást találni 40 évesen se könnyű már, külföldinek meg pláne. Controller nem egy hiány szakma tudtommal. No meg azt se tudhatjuk, hogy tényleg olyan jó lenne-e egy pár hónap után egyedűl egy nagy városban.  Néhány napos, hetes szabadság alatt ez nem fog kiderülni.

Előzmény: Törölt nick (2665)
big apple Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2668
Majd referálok, hogy mi lett a vége.

Addig meg vágyakozom az óceánon túlra :-))

Kösziiii
Előzmény: Törölt nick (2667)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2667
Nem tudtam, csak azt, hogy Florida, es South Beach ugrott be, erre a beszelgetesre. Tokeletes helyszin. :)
Előzmény: big apple (2666)
big apple Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2666
Megint igazat szóltál! Megfogadom a tanácsodat mindenképpen!

Honnan tudod, hogy South Beachre is megyünk??? :-))))
Előzmény: Törölt nick (2665)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2665

Azert azt te se tudod, orokre jonnel-e. Lehet fel ev utan rohannal vissza. Lehet, 3 ev, es akkor. Valast emlegetni, amig le sem ultetek beszelgetni, minek. Tulajdonkeppen egyetlen tuti 30 eve boldog hazassag ismeroseim, feleseg 6 evig kulfoldon dolgozott, nagyon jol keresett, es most mar otthon, siman atveszeltek a 6 evet, ide-oda utazgatva. Ferj intezte gyereket otthon kozben, de nalatok nincs is gyerek, ugye.

Talald ki mit akarsz, es pasinak meseld el. South Beach vacsi kozben, es beszelgessetek, mi fer bele a kapcsolatotokba.

Előzmény: big apple (2664)
big apple Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2664
ez jó hír.

Igen tudom, de sajnos a kimenetelét is. azt mondaná Ő nem jön, de ha nekem ez annyira fontos menjek és válljunk el, és itt vagyok meglőve. Mert tudom, hogy tök jól ellenék egyedül a nagy városban, szeretm a munkámat. De nem tudom hogy nem bánnám e meg. Ő most lesz 65. :-(
Előzmény: Törölt nick (2663)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2663

Azzal, hogy 40 vagy es nem 25, senki nem foglalkozik itt, ha allast palyazol.

Ferjeddel neked kell leulni beszelgetni, ebben segiteni mi itt nem tudunk.

Eleg oreg vagyok, sok mindent lattam mar, mindenre tudok peldat mondani, de felesleges.

Előzmény: big apple (2662)
big apple Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2662
Aspen, köszi!

Olvasom is mindjárt.
Én is legálisan gondoltam természetesen. Néztem, hogy pl Controllerként (amit most itthon csinálok) milyen lehetőségek vannak. Úgy látom lennének, csak ugye kérdés, hogy ott is a 25 éveseket keresik vagy azért nem vetik meg a 40 éves tapasztaltat sem ?

Meg ugye a legnagyobb dilemma, hogy van egy férjem, akit szeretek, és ez akadályoz meg abban, hogy elinduljak.
Ha egyedül lennék, már holnap indulnék :-)
Elég hülye helyzet ez.

Köszönöm még egyszer, hogy időt szakítottál rám!
Előzmény: Törölt nick (2658)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2661

Meg nem voltal NY-ban, de ez a nicked? :) Ez aranyos.

En a nyugati partot szeretem jobban, de kulonbozoek vagyunk.

Előzmény: big apple (2659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!