Keresés

Részletes keresés

tordaitibi Creative Commons License 2015.03.03 0 0 134516

Ha nem idézel, észre sem veszem hogy új szakszót alkottam! :-) Jól elírtam.

Köszi a kiigazítást.

 

Témára visszatérve, van egy hótt gagyi webcamom, ami a gépemen lévő 8 usb közül az előlapi 2-be

működésképtelen, (valszeg. az előlapi csatlakozó 30 centis kábele zavar be) a többiben jó.

Valami zavart szed össze, vagy szimplán csak vacak. 

 

Nem szinkron hálózatot hoztam fel példának. Ott a késések is zavaró tényezők.

 

Az analóg jelen lévő digitális zajt iszonyat nehéz kiszedni, a zavar forrása körül kell kereskedni ez igaz.

Anno életem első kapcsitápos autó subwoofer erősítő építése során ezt nagyon is megtapasztaltam.

Előzmény: didyman (134515)
didyman Creative Commons License 2015.03.03 0 1 134515

Interferencia, nem interferáció az. :-) De a ferrit nem ezért van ott. Ilyen okokból nyugodtan nélkülözhető is volna. Kipróbálhatod analóg jeles dolgoknál is, ha beszivárog valami digitálisból eredő zörej egy analóg kábelbe, azt ilyen gyűrűvel nem fogod tudni szűrni (tompítani is alig), mivel a hallható komponens a gond, amely frekvencián a ferrit semmit nem fog érni, a komponens pedig nem a fogadó analóg bemeneten szuperponálódik a jelhez, hanem még a forrás körül. A ferritet tulajdonképpen inkább EMC előírások okán alkalmazzák, a sokféle órajel miatti interferenciákat, illetve a tápegységek üzemi dolgait földhurkok felszámolásával, hazárdmentesítéssel, és megfelelő minőségű, kialakítású szűrésekkel szokták kezelni, a példában szereplő USB kábeleknél rendszerint a csatlakozóhoz közel szinte mindig találsz egy bifiláris tekercset a panelen-na az az az eszköz, ami az USB adatvezeték szűrését végzi, nem a ferritgyűrű. Szinkron hálózatokat ilyen szempontból nem érdemes az analóghoz hasonlítani, noha a problémák egy része közös, de a hatások és azok leküzdése jelentősen eltér (például a jitter).

Előzmény: tordaitibi (134513)
tordaitibi Creative Commons License 2015.03.03 0 0 134514

de neked táp problámád lesz, próbáld meg külső táppal a vinyót, ha nem 2,5 collos laptopvinya, akkor  amúgy is ilyenről megy, próbáld ki egy másikkal. Ha nem, akkor usb kábel csere első körben, másodikban a  csupasz, rackból kiszedett vinyót sata kábellel-tápkábellel bekötni egy asztali gépbe. Ha így jó, akkor döglődik a külső házban az elektronika. Ha így is szar, akkor vinyó a rossz.

Előzmény: Garfield007 (134511)
tordaitibi Creative Commons License 2015.03.03 0 0 134513

Egy pc-ben, laptopban és szűk környezetében minden bizonyos órajelen működik,

mvel a digitális technikának ez az alapja.

Amennyiben zavarszűrő nélkül kapcsolódnak a komponensek, bizonyos extrém esetekben interferáció jöhet létre. Azaz ha valamelyik órajel pl. 100kHz, a másik cucosé pl. 1000-10000 stb-kHz, jó eséllyel összegerjednek, erősítik-gyengítik, kiolthatják egymást.

A bumszli a kábelen egy ferritgyűrű, ami ezeket hivatott tompítani, semlegesíteni.

Nálam csak: maga a pc, benne minimum 8-10 különböző órajel, a monitor, az usb frekvencia, a külső hangkártyám, stb. Mocskosul csúnya dolgokat művelt az analóg tecnikában is, itt is képes rá.

Előzmény: Garfield007 (134511)
Jahno Creative Commons License 2015.03.03 0 1 134512

Mindig mondogattam, hogy OEM/retail/egyébben az OS nem olyan drága, erre ja:

 

http://www.notebook.hu/dell-inspiron-3542-166843-ezust

http://www.notebook.hu/dell-inspiron-3542-166823-ezust

 

Más különbséget nem látok, viszont árfekvésben nagyon kemény.

Garfield007 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 134511

Ettől miért fog működni?

Komoly a kérdés érdekelne a magyarázat.

Előzmény: Qkorica (134509)
didyman Creative Commons License 2015.03.03 0 0 134510

Nem hiszem. Ez inkább tápellátási gond lesz, ha egyáltalán az.

Előzmény: Qkorica (134509)
Qkorica Creative Commons License 2015.03.03 0 0 134509
Előzmény: _nyunyuka (134505)
smith Creative Commons License 2015.03.03 0 0 134508

Hátsó porton, Y kábellel etetve is?

 

Előzmény: _nyunyuka (134505)
Jahno Creative Commons License 2015.03.03 0 0 134507

shutdown -s -f

Előzmény: tordaitibi (134503)
lxt Creative Commons License 2015.03.03 0 0 134506

Elromlott az USB 1.0?

 

Vagy csak lehalt, lötyögős lett az USB aljzat? Vinném szomszédba, haverokhoz... nézzük már meg, ott mi a helyzet.:-)

Előzmény: _nyunyuka (134505)
_nyunyuka Creative Commons License 2015.03.02 0 0 134505

Sziasztok!

 

Egy érdekes hibajelenség, mi okozhatja?

 

Külső vinyó 2TB, Win7PRO 32bit, gép felismeri, formázva.

 

Pár perc múlva föl-le dobálja magát, adatforgalmazás közben "leakad", majd kiírja, hogy az eszköz illesztőprogramjának telepítése sikertelen volt.

 

Ki-be kapcsolás, a gép formázni akarja. Ha nem teszem, nem működik. Ha igen, közben leakad. Ha mégis sikerül, az adatok felírásának kb. felénél fel-le dobálja magát az USB-portra, majd jöna hibaüzenet, Csak a balta segítene? :-)

tordaitibi Creative Commons License 2015.03.02 0 0 134504

Ja, a legfontosabb, a tesztüzem megvolt, az eredmény tökéletes.

Nem lehet máshogy, hisz a munkamenet ugyanaz, csak a pendrive lett kiváltva a felhő tárhellyel,

de azért izgultam...  

Előzmény: Jahno (134501)
tordaitibi Creative Commons License 2015.03.02 0 0 134503

https://dl.dropboxusercontent.com/u/61285504/Dokumentumok/Downloads/FreeFileSyncPortable_6.2.paf.exe

 

Az eredetit már nem tudom, honnan szedtem le.

Portable lesz a telepítés után.

 

Ez a "batba beleírsz egy lekapcsolást" érdekel, csak bele kell másznom a parancssor 

rejtelmeibe...  

 

 

Előzmény: Jahno (134501)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.02 0 0 134502

Szép estét!
Mint "számtekanalfabéta nagyonegyszerűfelhasználó" szeretnék kérdezni egy (valószínűleg a többség számára nyilvánvaló) dolgot:
Facebook...

Alig akarja betölteni a képeket. A bélyegképeket szinte egyáltalán nem, a hozzászólások képeit is csak randomszerűen, ahogy neki tetszik, holott bármilyen oldalt nézek, soha nincs probléma sehol ( pl : eBay, fórumok, cikkek, stb.)

Gondolom valami nagyon egyszerű probléma lehet csak nekem okoz fejtörést mert kényelmetlen úgy modellezésről beszélgetni hogy nem látom a lényeget.

 

 

 

Jahno Creative Commons License 2015.03.02 0 0 134501

Lekapcsolás előtt van, vagy a batba beleírsz egy lekapcsolást... Ez is jó, működik, aztán elég egyszer elfelejteni, vagy ne szinkronizálódjon fel, ésatöbbi.

 

Mondjuk a Free file syncet linkelheted, gyűjteném az ilyen egyszerű hasznosakat, mert inkább sok fizetőset használok, régebben néztem a Synctoyt, csak 6-10 terába pld. csúnyán bele tud dögleni és már a fejlesztése is annyiban maradt.

Előzmény: tordaitibi (134500)
tordaitibi Creative Commons License 2015.03.02 0 0 134500

Megvan a pendrivementes megoldás, űrtechnika, és a tudásom java benne,

és nem maradt ki a felhőtárhely sem (azé"  az elegáns, és dizájnos..  :-)  )

Mindkét gépre a Free File Sync nevű program letöltve. Azért ez, mert ehhez értek , és guin lehet paraméterezni, a végeredmény egy batch file.

Mama gépén c:ekosys -->dropbox  és egy dropbox-->c:ekosys batch file létrehozva,

bolondbiztos névvel ellátva. Én gépemen ugyanez. Ha idejövök, gép bekapcs, a felhőből_c-re batch filére 2 katt, ilyenkor rászinkronizálja a felhőből a c-re. Amennyiben az otthoni gépen NEM volt munka, változás, akkor semmit nem csinál, ez fordítva is igaz.

Munka végén a cről-felhőbe filén 2katt, ekkor fellövi a változásokat. 

Hazaérve, én otthoni gépemen ugyanígy. Ma lesz a tesztüzem, este 8kor már okosabb leszek.

Működnie kell, a pendrivés módszerem is így megy fél éve, csak a változásokat  hurcolásztam a gépek között.

 

Előtte az eredeti egész programot  lemásolva elmentettem, biztos ami biztos.

 

Az első két kattintást tudom automatizálni, pl. feladatütemezővel, indítás után pár perccel ütemezve,

a másodikat macerás,

lévén nincs olyan opció, hogy a gép kikapcsolása UTÁN indítsa a szinkronizálást. 

 

 

Előzmény: Gorcsev (134499)
Gorcsev Creative Commons License 2015.03.02 0 0 134499

Ja, ha ekkora, az kevésbé gond.

Az a baj az ilyen dolgokkal, hogy a "ránézek és tudom, mi a teendő" bombabiztos leprogramozása irdatlanul aránytalan munka- és maceramennyiséggel jár.

Előzmény: tordaitibi (134497)
Jahno Creative Commons License 2015.03.02 0 0 134498

Az a 100-200 kilobyte leheg egyben van nagyobb filében, ilyenkor sok cucc újraszinkronizálja az egészet. Elég megnyitni, az már változás. És manapság ez nem méret, de ha 50-60 megáról van szó, akkor egy gyengébb ADSLen időbe tellik.

Előzmény: tordaitibi (134497)
tordaitibi Creative Commons License 2015.03.02 0 0 134497

Feltölteni pár pillanat, maga az egész program 70 mega, ebben benne van 12 év lezárt adata,

ami konkrétan naponta változik, az 100-200 kB.

De megfűztetek, marad a pendrive. Fél éve jól működik, csak hát ugye 21század, meg atomreaktor, MI, és akkor itten állok bambán az ötletemmel. De marad a pendrive.

És köszönöm az építő ötleteket, megint egy kicsit okosabb lettem.

Előzmény: Gorcsev (134496)
Gorcsev Creative Commons License 2015.03.02 0 0 134496

"Már csak mindkét gépen be kellene paraméterezni a Robocopyt"

Szorri, de nem fogok neked hüjebiztos szkriptgyűjteményt tákolni, több okból.

 

"kitéve az asztalra, és a gép bekapcsolása után, és kikapcsolása előtt pár perccel futtatva, teljesen jó lenne."

Egyáltalán nem vagyok benne biztos. Azt pl. kiszámoltad/megmérted már, hogy a mentett cuccot feltölteni mennyi időbe telik? Mer' a mienk pl. ~ 2 óra...

 

"Mamabiztos, énbiztos lenne"

Hát annak még vóna néhány kritériuma.

Előzmény: tordaitibi (134492)
aamen Creative Commons License 2015.03.01 0 0 134495

esetleg berelsz egy vindozos vps-t, aztan otthonrol is meg munkabol is meg akarhonnan is dolgozik a mama azon

oszt jonapot

Előzmény: aamen (134494)
aamen Creative Commons License 2015.03.01 0 0 134494

"Mamabiztos"

 

a mamabiztos az rdp-s megoldas

ott nem lehet nagyot tevedni, egy helyen vannak a dolgok

a masolgatos verzional az lesz hogy egyszer mama dolgozik mar harom napja egyik gepen aztan rakettyint a betoltesre es huss elveszett harom napi munka mert felulirta a masik geprol hozott harom nappal ezelotti verzioval

vagy mama visszaallitja a datumot a gepen hogy ki tudjon nyomtatni a progibol egy listat azzal a datummal, es a datum alapjan irja felul a masik verzio ezt

kurva nehezen lesz az kontrollalhato hogy mikor melyik verzio az utolso

vagy elindul az export a dropbox fele de mama meg nem lepett ki a konyvelesbol, a file zarolva van, es kiexportalodik egy nullas file

a masik gepen meg beimportalodik

mama meg dolgozik abba

csupa-csupa szopasi lehetoseg

Előzmény: tordaitibi (134492)
Jahno Creative Commons License 2015.03.01 0 0 134493

Meg a két gép közé hálózatot csinálni... És visszafelé is megoldani. Szóval ha köztes állapotban nem dolgoznak sem itt, sem ott, akkor egyszerűbb penre tenni. Elvileg hülyeálló, gyakorlatban ki tudja, lesz valami zárolt file, vagy elfelejti és elindítja a programot, vagy valami akármi, akkor ismét szétdől. Ezekre sajna nagyon nehéz olyat csinálni, ami egyszerű, strapabíró, ésatöbbi. Ez van, léteznek csoda megoldások, jó 40 éve jártunk a Holdon, ez meg majdnem bonyolultabb, ha egyszerűen és rugalmasan szeretnénk használni.

Előzmény: tordaitibi (134492)
tordaitibi Creative Commons License 2015.03.01 0 0 134492

Gorcsev, ez kell nekem. a Robocopy.

Parancssorban teljesen hülye vagyok, tehát:

 

én gépem:   C:ekosys-----M:444tibi_dropboxDropboxekosys

másik gép:  C:ekosys-----C:Documents and Settingsuserrdropboxekosys

 

Már csak mindkét gépen be kellene paraméterezni a Robocopyt, hogy az adott

két mappa között az újabb dátummal rendelkezővel írja felül a másik mappát.

Ez batch fájlba, vagy nem tudom mibe, kitéve az asztalra, és a gép bekapcsolása után, és kikapcsolása előtt pár perccel futtatva, 

teljesen jó lenne.

 

Így menne a dolog? És Mamabiztos, énbiztos lenne.

Előzmény: Gorcsev (134483)
Jahno Creative Commons License 2015.03.01 0 0 134491

Naja, csak ha kétszer működik, még lehet nem lesz konstans és mindig igényel némi odafigyelést, manuális melót.

Előzmény: tordaitibi (134484)
Jahno Creative Commons License 2015.03.01 0 0 134490

Arra gondolunk, hogy bekapcsolva kell hagyni és távolról azon dolgozni. Sok megfejtéstől kíméled meg magad, az biztos.

Előzmény: tordaitibi (134486)
pajaci Creative Commons License 2015.03.01 0 0 134489

Ha nektek lejön, akkor biztos nálam van a gond, de elég fura minden mást sikerül letölteni. Download helper 4.9.24 és a yuotube video downloader (lite) 0.1.5 a szerencsétlenkedésem tárgya.

Előzmény: oljeg12 (134488)
oljeg12 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 134488

Nem tudom, hogy milyen letöltő programot használsz? Én az FLV DOWNLOADER-el egyből letudtam tőleni.

Előzmény: pajaci (134485)
tordaitibi Creative Commons License 2015.03.01 0 0 134487

Nekem lejött, a 720P-t próbáltam, 41 mega, pár másodperc alatt, Opera27 (ami egy Chrome)  a böngészőm.

Passz nálad mi lehet.

Előzmény: pajaci (134485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!