Keresés

Részletes keresés

Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 2462

Még azt szeretném megkérdezni, hogy a drót meddig lesz benne?

Esetleg nincs fotód, elötte,utána a lábadról?

Azért jutott eszembe, mert én most fotóztam le a lábam, megörökitve a bütykeimet:)

Előzmény: Nelli80 (2456)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 2461

Örülök, hogy ilyen szépen sikerült a mütét, és elégedett vagy.

Először is szeretném megkérdezni, hogy hány éves vagy? 80-ban születtél?

Mert gondolom ezen is mulik a gyógyulás időtartama.

Az epidurális érzéstelenités mellett, kicsit el is altattak, vagy végig fent voltál a mütét alatt?

A kezelőcipőt használtad az utcán is??

Mert ugye mint tudjuk, elég órmotlanul néz ki, és rongy anyagból van, lehet hogy én március április környékén nem igazán tudnám használni, főleg ha akkor lesz hóesés:)

Azért az megnyugtat, hogy 6 hét után már ennyit gyalogoltál és vonatoztál:)

Még az lenne a kérdésem, hogy most igy másfél év elteltével , ha sportolsz, az mennyire megy?

ÉN futni szoktam, szerinted ugyanugy fogok tudni pár hónap után?

A jégzselét ismerem, van is nekem, mivel tavaly volt már egy harántsüllyedés mütétem, akkor kellett használni.

Idáig is ülő munkám volt, remélem ha találok valami hasonlót, akkor nem kell egész nap állnom.

Segitségem lesz, a gyerekeimmel lakom.Olyan rend és minden nap friss ebéd nem lesz, az biztos, de majd valahogy átvészeljük:)

Köszi szépen Nelli, még biztos sok kérdésem lesz, örülök, ha néha benézel)

Cip-cirippel a facebookon is beszélek,igy azért nem válaszolok, de köszönöm, hogy Te is megerősitetted, miért jó a jégzselé.

Szép napot mindenkinek!

Előzmény: Nelli80 (2456)
Nelli80 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 2460

Kedves cip-cirip!

 

Elnézést, hogy kérdezés nélkül belekotyogok, csak olvastam a leveledet, amiben Ágicától a jégzseléről érdeklődsz. Mivel ezt én tanácsoltam neki, ha nem veszed zokon, szívesen küldök egy linket róla.

http://gyogyaszati.hu/termekek/egeszsegmegorzo-termekek/4/hoterapia/72/page=1

A jegelés nagyon jól enyhíti a műtét utáni duzzadt lábat!

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (2458)
Kristaly1 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 2459

Szia! Én tudok mondani tapasztalatokat, ugyanis engem ő műtött szeptemberben az egyik lábammal és most fog januárban a másikkal. Miket írjak le róla? Egyébként én csak pozitívan tudok nyilatkozni vele kapcsolatban.

 

Előzmény: Denisz38 (2453)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.08 0 0 2458

Szia Ágica!

 

Látom, kaptál kimerítő választ! De jó! 

 

Mi az a jégzselé? Még nem is hallottam róla. December 3-án műtötték a lábujjamat, de még  mindig duzzadt a lábfejem, lehet, hogy jegelni kellene?

 

Vigyázz magadra!)

 

Előzmény: Ágica6105 (2455)
Nelli80 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 2457

Az Austin azt hiszem, hogy műtéti technika + drót alkalmazása. Nem tudom pontosan. :-)

Előzmény: Ágica6105 (2454)
Nelli80 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 2456

Kedves Ágica!

 

Örülök, ha segítettem! Amióta túlvagyok a műtéten, mindenkire egy kicsit sorstársként tekintek. :-)

 

A bütykökről: a bal lábamon rosszabb volt, mint a jobbon, de mind a kettő szép lett. Nem lett teljesen egyenes, de nagyságrendekkel jobb, mint volt! Sosem felejtem el az első látványt, amikor a műtét után először láttam, hogy egyenes a lábam... Percekig néztem... Persze, miután ismét rendesen használtam a lábaimat, egy kicsit olyan lett, mintha elhajlana a nagyujj, de nem kell aggódni emiatt! Ha óvod, akkor nem fog kiújulni a bütyök. A doktor úr majd elmondja, hogy mit lehet tenni ezért.

 

Ha kényelmes cipőt veszel (nem feltélenül sportcipőt), nem fog fájni a lábad. Sajnos én is átéltem, hogy bütykösen kegyetlenül tud fájni. De a műtét óta nem fáj, pedig azóta már másfél év eltelt. Se frontra, se hidegre nem érzékeny. Persze, lehet, hogy ez adottság is + nagyon kényelmes cipőket veszek.

 

Maximálisan bízhatsz a doktor úrban! Kitűnő szakember. Csak nagyon fontos, hogy be kell tartani, amit a lábadozásra mond és a felépülés után is vigyázni kell a lábra.

Megértem a dilemmát, főként a munkavállalás miatt. Az egészség legalább már meglesz a műtéttel.

 

Nálam is epidurális volt. Nagyon jól csinálták, nem fájt. A műtét után még aznap nem szabad felkelni, vagy felülni az ágyból az epidurál miatt, csak másnap, ez fontos.

 

6 hét után én már a saját lábamon mentem be dolgozni kezelőcipőben és mankóval (azzal én biztosabban közlekedtem, lehet, hogy már nem is kellett volna). Napi 2 x 1 km gyaloglás a vonatig, amivel dolgozni járok + 8 óra ülőmunka már ment. Előtte fokozatosan készültem fel a terhelésre (séta a kertben, az utcán, egyre messzebb). 

Reméljük, hogy Nálad is lehetséges lesz és sikerül olyan munkát találni, ahol nem kell sokat állni. A lábad érzi, hogy mennyit bír. 

 

Rendes cipőt egy kicsit később kezdtem el hordani. Eleinte nagyon rossz volt, nem is erőltettem. :-( Aztán felválta hordtam a kezelőcipővel. Talán az utolsó kontrollra már rendes lábbelibe mentem.

Egy tapasztalat: a műtét előtt hol 38-as, hol 39-es cipőm volt. A műtét után kizárólag 39-est veszek, mert annyira kiegyenesedett az ujjam, hogy hosszabb lett a lábam.

Nagyon jó a lábnak a jégzselé. Nem a tubusos zselére gondolok, hanem egy hosszúkás tasakra, ami fagyasztható és azzal lehet jegelni a lábat otthon. Sokat segít és jólesik, amikor még duzzadt a láb.

 

Lesz, aki segít Neked otthon? Nekem a műtét utáni két hét volt a legnehezebb, mert ezalatt max. a WC-re lehet kimenni a műtött lábbal... Nekem volt segítségem, enélkül szerintem nem lehet boldogulni. 

A lábadozás jól átrendezi az ember életét, ügyesen kell boldogulni a hétköznapi teendőkben, de megéri.

 

Írj nyugodtan!

Előzmény: Ágica6105 (2454)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 2455

Ja, és már régebben beszereztem a kezelőcipőket is, hallottam, hogy ez nagyon megkönnyiti a közlekedést a lakásban.

Te használtál?

Előzmény: Nelli80 (2452)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 2454

Kedves Nelli!

 

Nagyon szépen köszönöm a részletes tájékoztatást!!

Aranyos vagy, és azért is olvastam érdeklődve, mert pont ilyen mütétem lesz nekem is, és mindkét lábamat müti.

Nem is igazán voltam tisztába avval,mit jelent az Austin mütét. Tehát drót lesz benne.

És mikor kerül ki?

Még ami a kérdésem, irtad, hogy jól sikerült, de a bütyök teljesen el is tünt?? Tehát szép egyenes lett a lábad?

Nekem elég nagy már, és ott tartok, hogy ha zárt cipőt veszek fel (kivéve az edző cipő) akkor egy idő után rettentő  fájdalmaim vannak.

Nagyon bízom  Mády doktorban és a tudásában, a kedvességérőlés emberségességéről már megbizonyosodtam a konzultáció alatt.

Nagyon nagy dilemma volt nekem ez a mütét.

Ugye hozzá nem egyszerü eljutni a mütétig, én is majdnem egy éve kezdtem el (időpont kérés) és oktoberben kaptam a februári időpontot.

Novemberben váratlanul egyiknapról a másikra megszünt a munkahelyem.

Rettentően kétségbe estem, hogy akkor le kell mondjam a mütétet, hiszem nem engedhetem meg, hogy most hónapokig itthon legyek.

De még is ugy döntöttem, hogy ha már van időpontom, akkor nem szabad lemondanom, mert késöbb , ha esetleg dolgozom, akkor sem könnyü egy hónapra elmenni betegállományba,

Igy most itthon várom a február 5.ét és belevágok.

Ugy számolom, ha minden rendben lesz, talán március közepétől már dolgozhatok.

(Feltéve persze, ha 50 évesen találok valami munkát:(

Ugy hogy nem könnyü döntés,de azt gondolom,minél idősebbek leszünk, annál durvább lesz a lábunk, és  nagyon vágyom arra, hogy nyáron ne kelljen dugdosni a papucsba.

Természetesen tudom,hogy a tüsarku cipőket el kell felejeteni, de ha néha egy alkalmi cipőt fel kell huzni, akkor az remélem nem fog gondot okozni, mint most.

Téged is epidurális érzéstelenitéssel mütöttek?

Igen, sokat olvastam itt a fórumon a gyógyulásos történeteket, tudom, hogy pontosan be kell tartani azt, amit mondanak, mert igy lehet csak szép eredmény elérni.

Biztos lesz még kérdésem, köszi előre is a válaszod!

Kb mennyi idő után tudtál rendes cipőt felhuzni? Kb 6 hét után lehetséges szerinted, hogy dolgozzam?

 

Előzmény: Nelli80 (2452)
Denisz38 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 2453

Van valakinek bármilyen tapasztalata Dr. Babay Miklós orthopéd orvossal a Kelen Kórházból???

Nelli80 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 2452

Kedves Ágica6105!

 

Nem gond, megpróbálom még egyszer leírni.

Engem Austin-műtéttel műtött a doktor úr, drótok vannak a lábamban.

Szerdán befeküdtem („akklimatizáció" :-), adatfelvétel, stb.), csütörtökön volt a műtét és péntek délután már haza is vittek. Hála Istennek, minden rendben ment.

 

Én emlékeim szerint 20 vagy 25ezer forintot adtam, mert egyszerre műtötte meg mindkét lábamat (saját kérésre). Ezzel még azt is kifejeztem, hogy már a konzultációktól kezdve nagyon-nagyon rendes volt velem. Hozzáteszem, semmi utalást nem tett arra, hogy neki mennyi „jár”, hogy ő mekkora szaktekintély, stb., csak finoman jelezte, hogy annyit adjak, amennyit jónak látok. Azért ez sem mindennapi…

 

A lábam nagyon szépen meggyógyult (a vágások alig látszanak, de engem különösebben nem is érdekel :-) ).Sok korábbi panaszom elmúlt, amiket a rossz lábaim okoztak.

Ha egy szóval kellene jellemezni a lábadozást, ez a szó a TÜRELEM.

6 hétig voltam otthon a dupla műtét miatt + a biztonság kedvéért. Nagyon pontosan betartottam az előírásokat. Ezt tényleg komolyan kell venni, mert ez a kulcsa a gyógyulásnak!!! A doktor úr részletesen el fogja mondani, hogy a műtét után hétről-hétre hogyan és mennyire szabad terhelni a lábat. No, ezt SZÓ SZERINT be kell tartani!!! Sok összetevője van a gyógyulásnak, erre mind figyelni kell.

Vannak nagyon klassz eszközök, amelyek segítenek a lábadozás alatt.

Fontos, hogy miután ismét rendesen használod a lábaidat, akkor is vigyázni kell rájuk. Kényelmes cipő, talpbetét (ha kell), semmi magassarkú cipő, mert akkor lőttek az egésznek!!!!! Sajnos olvastam, hogy van, aki a lábadozás alatt már a magassarkúról álmodozott… No comment, akkor minek a műtét??? Nem azért csinálják, hogy a bütykös lábfejet „belefaragják” egy magassarkúba, ahol aztán ismét tönkremegy…

 

Annyi még, hogy az én műtétemnél nemcsak a doktor úr, hanem az egész műtős asszisztencia is nagyon-nagyon rendes volt!!! Nagyon empatikusak és megnyugtatóak voltak, sok-sok dicséret illeti őket is. Nekem ez volt az első műtétem, már ezért is ennyire sokat számított az emberi tényező.

 

Remélem, hogy hasznos dolgokat írtam le. Ha bármiben tudok még segíteni (gyakorlati tanácsok), írj nyugodtan, szívesen válaszolok. Pl. szervezést igényel az is, hogy hogyan jutsz haza a kórházból, otthoni ápolás…

 

Neked az egyik vagy mindkét lábadat műtik?

 

Előre is sok sikert a műtéthez!

Előzmény: Ágica6105 (2451)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 2451

Sajnos nem jött át a válaszod:((

Előzmény: Nelli80 (2450)
Nelli80 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 2450

Kedves Ágica6105!

 

Írtam egy hosszabb választ. Remélem, átment, de nem vagyok benne biztos. Ha nem, kérlek, jelezd.

 

Előzmény: Ágica6105 (2449)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 2449

Ez engem is érdekelne, mivel február 5.én műt engem is a Mády Doktor Úr.

Kiváncsi lennék, téged hogyan mütött, tehát melyik fajta műtéttel?

Meddig kellett bent maradni a kórházba?

Ha nem tul indiszkrét a kérdés, mennyit illik adni a műtétért egy ilyen nagytudású orvosnak?

Hogyan gyógyult a lábad? Azóta szép, és mindern redben?

Nagyon érdekel minden:)

Köszönöm, ha válaszolsz!

 

ui: és avval tökéletesen egyetértek, hogy egyy fantasztikus, tüneményes ember!

Előzmény: Nelli80 (2448)
Nelli80 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 2448

Kedves Aletta67!

 

Szívesen! Ha van valamilyen kérdés, szívesen válaszolok a saját tapasztalataim alapján.

Előzmény: Aletta67 (2447)
Aletta67 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 2447

Kedves Nelli80!

Nagyon köszönöm!

Előzmény: Nelli80 (2446)
Nelli80 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 2446

Kedves Aletta67!

 

2012-ben estem át a bütyökműtéten, mindkét lábamat műtötték. Dr. Mády Ferenc doktor urat ajánlom, Budapesten, az Ortopédiai Klinikán dolgozik. Kiváló sebész, a Balettintézet orvosa, látott már "néhány " rossz lábat...

Mind szakmailag, mind emberileg a legkiválóbb! Végtelenül kedves, türelmes, empatikus, nincs orvosi attitűdje. :-) Úgyhogy bátran ajánlom őt felkeresni! Sok sikert kívánok a műtéthez!

 

 

 

Aletta67 2014.01.05 21:19:11 ©
2445

Sziasztok!

Érdeklődve olvastam a hozzászólásokat, mivel most jutottam el arra a pontra, amikor már nem halogathatom tovább a műtéti beavatkozást. Sajnos mindenféle rémhíreket hallottam, olvastam ennek kapcsán, ezért szeretném megkérdezni, hogy Budapesten tudtok-e ajánlani olyan orvost, akihez bizalommal fordulhatok. Előre is köszönöm a válaszokat!

Előzmény: Aletta67 (2445)
Aletta67 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 2445

Sziasztok!

Érdeklődve olvastam a hozzászólásokat, mivel most jutottam el arra a pontra, amikor már nem halogathatom tovább a műtéti beavatkozást. Sajnos mindenféle rémhíreket hallottam, olvastam ennek kapcsán, ezért szeretném megkérdezni, hogy Budapesten tudtok-e ajánlani olyan orvost, akihez bizalommal fordulhatok. Előre is köszönöm a válaszokat!

Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 2444

Igen, igy van, Mády doktorúr  csinálja a műtétet.

Még tavaly májusban kértem időpontot hozzá, és októberre kaptam.És akkor beszéltük meg a mütétet és az időpontját február 5-re.

Téged is ott mütenek?Van már neked is időpontod?

Előzmény: catnoir (2442)
catnoir Creative Commons License 2014.01.03 0 0 2443

Most olvastam csak vissza és látom, hogy Mády prof. fog műteni és októberben fixáltátok a február 5-i műtét időpontját...

Előzmény: Ágica6105 (2436)
catnoir Creative Commons License 2014.01.03 0 0 2442

Szia Ágica,

Megkérdezhetem, hogy az Ortopédiai Klinikán ki műti meg egyszerre mindkét bütyködet és mennyi idővel előtte fixáltátok a dátumot? Már nekem is s.o.s a műtét, valószínűleg nálam is az Austin módszer lesz a megoldás (mindkét lábamon).

Előzmény: Ágica6105 (2436)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 2441

Köszi, én is olvasgatok sok felé hozzászólásokat.

Nekem Austin eljárással csinálja a doki, nem igazán tudom mi a különbség a mütéti eljárások között.

Mitőlfügg, hogy csavart, vagy drótot tesznek bele?

Nekem annyit mondott, hogy elég nagy a deformitás, és ez egy nagyobb mütét lesz.Talán ezt jelenti az Austin?

Előzmény: Törölt nick (2440)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.29 0 0 2440

Ági, az nlc.hu-n olvasgattam a bütyök műtétről, de nem találtam érdemlegeset.

 

Valaki ezt írta az idén nyáron a topikba:

 

"Nekem tavaly októberben volt Shede-típusú bütyök műtétem. Egy hónapig szinte csak feküdtem-polcoltam és a "kezelőcipőben" járkáltam a lakásban. Még sokáig utána is használtam a "kezelőcipőt" ha fáradtnak éreztem a lábamat. Az első hónapban én is nagyon megijedtem, hogy hogy nézett ki, de most már nagyon szép és nem fáj. 

Kitartás, türelem, kímélet!"

 


Boldog Új Évet, Ági! :)

 

 

 

Előzmény: Ágica6105 (2439)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 2439

el sem olvastam a leveled, csak az elejét és már válaszoltam is:)

igy most válaszolok a kérdéseidre.

Háát még legyél türelmes, még sokáig lesz dagadt.

Én talán még két hónap mulva is sántikáltam.

a szendvics betétet, ott a kórházi boltba vásároltam talán 2 ezer ft volt,

azt hiszem hat hét után már áztathatod, akkor már beülhetsz a kádba .

Lassu folyamat a láb gyógyulás, csontot törnek.

Kitartás, mindennap jobb lesz!

Boldog Ujévet Neked is és aki olvassa itt a fórumon mindenkinek!!

Előzmény: Törölt nick (2437)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 2438

Szia:)

 

de  jó, te legalább itt vagy:)

hogy van a lábad?

igen,ugy döntöttem, ha már  van időpontom, tulleszek rajta,mert utána ha elmegyek dolgozni, megint hol díjazzák, ha elmegyek egy hónapra betegállományba?

Nehéz döntés, mert nehéz lesz pár hónapig, de szeretnék tul lenni rajta.

 

Előzmény: Törölt nick (2437)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.29 0 0 2437

Szia Ági!

 

Csak belevágsz? :-)

Hajrá!:))

 

Csodálkozom, hogy mindkét bütyköd egyszerre megműtik.

 

Akartam már írni neked.   December 3-án műtötték a csontelhalásos lábujjamat, és még mindig duzzadt, dagadt. Ez természetes még ilyenkor?  Neked meddig volt megdagadva? Még nem tudok teljes súlyommal ráállni, de javulgatok napról napra.  A második lábujjamat majdnem elvágták a tövénél, mert a perc-eknél vágták ki az elhalt csontokat. Biztos kell még egy kis idő, míg rendbejön. 

Aztán nekem is szendvics betétet kell csináltatnom, felírta az orvos. Neked is felírta? Így olcsóbb lesz? 

A zuhanyzást én is úgy oldom meg, ahogy te javasoltad: zacskó a műtött lábamra, majd a kád szélére pakolom a lábam és jöhet a zuhanyzás.

Víz mikor érhette a lábadat? Már úgy beleülnék egy nagy kád forró vízbe:)

 

majd biztos jönnek élménybeszámolót tartani neked a bütykösek:)

 

Szia))))

 

Előzmény: Ágica6105 (2436)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 2436

Mostanában volt valakinek bütyök mütéte?

Február 5-én megyek az Ortopéd Klinikára mindkét bütykömet levágatni:)Austin módszerrel mütenek.

Várom már, de azért kiváncsian várnék élménybeszámolókat!

Bár már az egész fórumot elolvastam, de kiváncsi vagyok,ki hogy élte át, és a régi mütöttek véleményére is.

tegzi235 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 2435

Kedves "ki vagyok ..."!

 

A csavarok kiszedése után nem kellett bent maradnom, ugyan itt a fórumon olvastam olyat, hogy 3-4 órát utána bent maradtak, nekem azt mondta az orvos, hogy mehetek haza. Én lefotóztam műtét előtt, majd utána is a lábamat, a varratok helye nekem ugyan nem volt szép, de most ha kiveszik ismét a varratokat, rögtön elkezdem kenegetni azzal a csodaszerrel, amit itt a fórumon olvastam, remélem segít a hegesedés halványításában. Majd lefotózom ismét, meg majd kb. fél év múlva is. Persze én is láttam, hogy óriási a különbség a műtét előttihez képest, a csavarok helyén volt csak duzzadt. A háziorvosodat rakd helyre, ne hagyd magad!

Üdvözlettel: tegzi

ki vagyok váncsi Creative Commons License 2013.12.15 0 0 2434

Ó, köszönöm Tegzi!

Én sajnos nem tudtam megvárni a nyugdíjat, mert annyira előrehaladott volt a lábaim romlása; meg hát sok idő van még addig (hál'Istennek, meg a politikának - ez utóbbi miatt nyilván akkor megyek nyugdíjba, amikor már a gyerekek tolókocsival érkeznek óra előtt értem a tanáriba :))!

Érdekes, amit a csavarkivételről írtál: egyrészt jó ötlet, én is elkérem majd a csavarokat :); másrészt nem is gondoltam, hogy az is egy kisebbfajta műtét. De ugye nem kellett a kórházban maradnod utána, hazaengedtek aznap?

Azt külön köszönöm, hogy te is megerősítesz abban, hogy egy tanárnak is nehéz a munkája, és hogy ezzel a műtéttel legalábbis nehéz eképzelni a teljes értékű munkát. Ui. a háziorvosom miatt már lelkifurdalásom lett, mintha valóban "lógni" akartam volna a munkából! Pedig úgy mentem az orvoshoz, hogy nyáron legyen a műtét, a szünetben - de azt mondta, hogy a lábdagadás miatt ilyen műtétet nyárra nem vállalnak, csak őszre vagy tavaszra. Én pedig az érettségi miatt az őszt választottam. Ráadásul inkább vállaltam a 2 láb tortúráját, csak hogy ne kelljen kétszer hiányoznom sokat a suliból... erre azzal vádol a háziorvos, hogy jogtalanul akarok otthon maradni.Egyszóval: köszönöm!

Egyébként meg vagy elégedve? Mert velem madarat lehetne fogatni, annyira szépek a lábaim még így dagadtan is - ahhoz képest, amilyene voltak!

Üdv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tegzi235 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 2433

ki vagyok váncsi!

 

Két napja, azaz pénteken végre kivették a csavarokat, mint írtam 3 hónapos bentlét után. Én is tanár lévén, megvártam a műtéttel míg nyugdíjba megyek! Azt nem is tudom, hogy mások hogyan tudnak dolgozni, lehet, hogy segít ebben a kezelőcipő. Én nem vettem ilyen cipőt, dupla zokni + szandál volt a megoldás, mert a zárt cipőben fájt a lában nagyon. A csavarok kiszedése (3,5 cm hosszúak, elkértem emlékbe) aránylag rosszabb volt, mint a nagyműtét, de 15 perc alatt megvolt a 2 láb! A kezdet u.olyan, mint rendes műtétkor, ágyon betolnak a műtőbe, beleszúrnak néhány helyen a lábba, pár pillanat és már nem is érzel semmit. Utána, ha az érzéstelenítő hatása elmúlik, ajánlatos - főként éjszakára - 1 voltarent bevenni, még talán másnap is 1-et. Az ujjakat mozgatni kell előre-hátra, mindjárt műtét után rá lehetett állni. Most már sokkal jobb a csavarok nélkül, de - én tehetem - még csak óvatosan járok itthon, sokat ülök, térdelek - úgy főzök. A jövő pénteken újra varratszedés, de már kisebb a vágás, így kevesebb a varrat is. 

Írj, ha van még kérdésed!

Üdvözlettel: tegzi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!