Keresés

Részletes keresés

Abrash Creative Commons License 2006.04.02 0 0 40744
"rajzosabb" a C is; ezt nézd meg bármely scanen.

Ugyanarról beszélünk szerintem
Előzmény: Százbolha (40743)
Százbolha Creative Commons License 2006.04.02 0 0 40743

Csak tapasztalat:

 

Pirosal vagy naranccsal szűrőzőtt fekete-fehér negára készült felvétel élesebbnek látszik.

Digin viszont nagyrészt kilövi G,B csatornát és így életlenebbnek tünik.

 

 

Én arra a következtetésre jutottam, hogy a pára/égkék-fény kiszűrése csak részben indokolja ezt a hatást.

De lehet hogy 99%-ban.

Előzmény: Abrash (40741)
Majdnem Creative Commons License 2006.04.02 0 0 40742
talán arra gondolt, hogy a párás levegő kékségét ...  ködöt csökkentve a tájkép "élesebb" lesz, hasonlóan, mint a narancs szűrőnél
Előzmény: Abrash (40741)
Abrash Creative Commons License 2006.04.02 0 0 40741
tudom mire való a polár, kérdőleg irtam, hogy csökkeni -e a párát. Tehát nem csökkenti - csak a becsillanást, meg sötétiti az eget napra 90fokban stb)

Még nem értem Százbolha szerinti FF élesitést. És FFben az ég sötétitésére, pisos/kék árnyalatok elválasztására (pisosat világosítja) használnám a piros szűrőt.

Lehet hogy ugyan arra gondolunk, csak rosszul fogalmazok. Egy scan C szinkivonához fog hasonlítani, ha FF filmen pirosat szűrőzünk.
(ami nem meglepetés, filmre C szinkivonatot scanenrek előtti időben pont piros szűrővel csináltak negativra, és abból a pozitiv a C. Csak össze ne keverjem, mert kiröhögtök :) . Végiggondoltam: a C kivonat (c= zőld+kék) visszaveri a papirról a zöldet kéket, elnyeli a vöröset. Másképpen: pirosban nincs cián, csak az árnyékrajzban, tehát piros folt C kivonaton világos.

Filmen: piros szűrő csak a pirosat engedi át, piros foltból sötét folt lesz a negán, világos a pozitiv kópián)

Persze a "szinkivonat" fogalma itt nyomdai; ha valaki annak értelmezi, hogy a vörös csatornával azonos, akkor az is lehet egy "csatorna" értelmezés. Tehát a scaners példám erre vonatkozott.
Előzmény: apca (40736)
apca Creative Commons License 2006.04.01 0 0 40737
Sokszor annyira gyenge az anyag, hogy technikailag hibás - dilettáns módon teljesen komponálatlan, vagy életlen - fotókat hoznak le.

Ez elsősorban a szerkesztő felelőssége.
Mint ahogy az is, ha rossz felirattal jelenik meg.

Mára már sokkal jobban felgyorsultak a hírrovatokban az átfutási idők, de még a '60-as években se nagyon volt idő-mód egy riport alkalmával "művészkedni" Az favágás, le kell tudni, sok kép kell, fő a gyorsaság,mennyiség. (sajnos)

Azért néha sikerül egy-két KÉPet is készíten, ezekből szoktak összeállni a kiállítások anyagai.

Az ilyen napi anyagok alapján - ex catedra - kijelenteni, hogy na ezek nem értnek a fotózáshoz nem szerencsés. Nekem csak ezzel volt bajom. Hogy példát is mondjak: Friedmannak, Molnár Editnek, Kunkovácsnak, Barának stb., stb is voltak gyengébb képeik az eseményfotózás kapcsán, mégsem jutna eszébe normális embernek azt mondani, hogy nem értettek a fényképezéshez. Sokszor nem is találkoztak a képeikkel, mert mire lehívták őket, már masik helyszínen voltak.
Előzmény: kneissl (40731)
apca Creative Commons License 2006.04.01 0 0 40736
élesít - > a levegőtávlatot (párát) szünteti meg. csökkentéshez inkább a különféle sárga, narancs szűrők. A vörös drámai hatást ad.

ködpárát? inkább a polár
a polár nem erre való.
Előzmény: Abrash (40734)
Százbolha Creative Commons License 2006.04.01 0 0 40735

digin homályosít.

 

de én fekete-fehér filmet mondtam....

Előzmény: Abrash (40734)
Abrash Creative Commons License 2006.04.01 0 0 40734
illetve kontrasztositani a kék eget; erős piros szűrővel drámai sötét lesz. A piros ruhákból meg világos, ezzel jár. Digivel gyorsan lepróbálhatod, akármi scant tegyél ás cmyk-be, és nézd meg a C szincsatornát. Ha portréra használod, eltünteti az arc bőrhibáit (pirosat tartalmazó kivakart pattanás stb), az ajkak haloványak lesznek

hogy élesit -e, azt nm tudom - ködpárát? inkább a polár
Előzmény: Százbolha (40733)
Százbolha Creative Commons License 2006.03.31 0 0 40733

élesíteni.

 

fekete-fehér felvételi szűrő

Előzmény: Egy Kockasfulu (40732)
Egy Kockasfulu Creative Commons License 2006.03.31 0 0 40732

Sziasztok!

Van egy piros szűrőm, de nem tudom, hogy mire jó.

Aki tudja, mondja meg? :-)

Mir elehet használni egy piros szűrőt?

Köszönöm!
kneissl Creative Commons License 2006.03.31 0 0 40731
Az index fotóival kapcsoltban Zsoltuval értek egyet, és azzal együtt, hogy ez napi eseményfotózás, még lehet(ne) normálisan csinálni. De ha valakinek nincsen vizuális kultúrája, vagy nem tud a keresőben képet komponálni, akkor ez sem fog neki menni.
Én fotóztam már párszor nagy nyüzsiben, de ilyen képeket még a képszerkesztő elé sem lett volna arcom odatenni. Sokszor annyira gyenge az anyag, hogy technikailag hibás - dilettáns módon teljesen komponálatlan, vagy életlen - fotókat hoznak le.

(pl ha most belenézel a grippenes képekbe, akkor látható, hogy a "korszerű pilótafülke" és a "légi utántöltésre is alkalmas" feliratok vagy képek össze vannak cserélve, ilyen a képszerkesztés színvonala.)

Zsoltu meg belevág a lecsóba, de ha valaki értelmesen ellenkezik, azt értékeli.
Előzmény: apca (40726)
apca Creative Commons License 2006.03.31 0 0 40726
tudtommal egy jó laboros vagy.

Rosszul tudod. Illusztrátor voltam, viszont a laborhoz is kellett - nem is akárhogy - érteni. Tudni, hogy mit és hogyan lehet megcsinálni a műteremben, és mit és hogyan a laborban. Ha a laboros nem tudta, akkor megmutatni, megcsinálni.

mennyiben gondolod az indexen megjelenô képeket jónak?

Sem nem jók, se nem rosszak - így globálisan. Vannak közöttük ilyenek is, meg olyanok is. Arról nem is beszélve, hogy az egy más kategória: napi eseményfotózás.

már csak hogy kinyilatkoztatásról beszélsz. van egy véleményem. elmondom. sok netes csükától eltérôen akár arccal. nem értem a problémád.

Legtöbbször nem is a mit, sokkal inkább a hogyan. Van egy véleményed, amit ex catedra kinyilatkoztatsz, mintha az volna az egyedül helyes, üdvözítő.

Veled csak egyetérteni, vagy ellentmondani lehet, megbeszélni nem. (legalább is itt, ebben a köryezetben. Máshol lehet, hogy ez nem igaz, de én csak itt ismerlek, erről az oldaladról tudok véleményt mondani.)

Végül a Lenke képekről. Szerintem vannak közöttük nagyon jók is, az egész anyag együtt értékes, friss.

Azért a fejem a nyakamon maradt, és a hajam sem égett le.

Előzmény: Törölt nick (40719)
Százbolha Creative Commons License 2006.03.31 0 0 40725

Leggyengébb:

 

A középső bekezdésed én nem akartam/bátorkodtam leírni.

pedig nem biztos hogy megkerülhető probléma.

Előzmény: Törölt nick (40722)
Százbolha Creative Commons License 2006.03.31 0 0 40724

zsoltu:

lehet hogy igazad van.

 

De... bocs, hogy közeli példát hozok: mikor kinyitom a Titanic-ot, akkor az úgynevezett "átkötő" képek nem akasztanak meg, nem lohasztják az érdeklődésem, hanem épp csak annyira adnak "ritmust", hogy kedvem legyen tovább lapozni.

 

 

Majd próbálom befogadni az újszerüt.... a kedvedért (is).

Pl. az E-klub c. fotót.

Előzmény: Törölt nick (40721)
Százbolha Creative Commons License 2006.03.31 0 0 40720

A mese jó. és megtámasztja a képanyagot (nálam)

Máris másképp látom.... mint mikor a múzeumban a tárlatvezető elmeséli miért félfülű az önarckép.

Tágul a befogadó előképzettsége és ezáltal más absztrakciós szinteken is képes értelmezni a látottakat.

 

***

 

Hadd ne merjek esztétikáról itélkezni az általam tisztelt szerző néhány fotójánál.

Megint csak azt írom: Néhány képnél nem tudom felfogni az esztétikai "helyzetet".

És ezért nem tud megérinteni az amiről a "mese" szólna.

 

 

Előzmény: Törölt nick (40717)
Százbolha Creative Commons License 2006.03.30 0 0 40716

Az én egyszerű világomban kell lennie valaminek ami a művészit, a megborzongatót megkülönbözteti a mindennapitól.

 

Bentről nézve szinte mindegy, hogy én nem veszem észre vagy nincs is.

 

Ez csak néhány képre igaz.

És szubjektív.

És van olyan fotó ami nekem szól. De nem sok.

 

összefoglalva: elhiszem hogy több van ebben az anyagban mint amit felfogni tudok.

Előzmény: Törölt nick (40702)
Majdnem Creative Commons License 2006.03.30 0 0 40715

azta, mekkora akarat! olvashatatlan, inkább bosszantó, mint informatív

 

 

Előzmény: Törölt nick (40714)
Abrash Creative Commons License 2006.03.30 0 0 40713
sehogy? (bocs) nekem nem is jönnek be ((bocsbocsbocs))
Előzmény: Törölt nick (40712)
apca Creative Commons License 2006.03.30 0 0 40711
Na a mai napra rendelt kinyilatkoztatáson is tűl vagyunk, hála Istennek.
kneissl Creative Commons License 2006.03.30 0 0 40708
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Előzmény: Törölt nick (40703)
Majdnem Creative Commons License 2006.03.30 0 0 40707
de az vót! én emléxem!
Előzmény: Törölt nick (40706)
Majdnem Creative Commons License 2006.03.30 0 0 40705
és a kanon a barbár? pl.  :)
Előzmény: Törölt nick (40701)
Majdnem Creative Commons License 2006.03.30 0 0 40704

de főleg a válogatatlanság, a "sokkép" miatt!

 

a barakonyinak van stílusa, a huszti meg jól utánozza, más meg nem fotózik ott

Előzmény: Törölt nick (40703)
Százbolha Creative Commons License 2006.03.30 0 0 40700
Te nem a contaxg vagy aki pár bejegyzéssel alább mailt kapott?
Előzmény: Törölt nick (40698)
Majdnem Creative Commons License 2006.03.30 0 0 40699
merni és akarni kell...  és élni a (művész)életet  :)
Előzmény: Százbolha (40697)
Százbolha Creative Commons License 2006.03.30 0 0 40697
fura.
Előzmény: Törölt nick (40695)
szkzze Creative Commons License 2006.03.29 0 0 40696
Jó buli lehetett...és?
Előzmény: Törölt nick (40695)
Majdnem Creative Commons License 2006.03.28 0 0 40694
én árulom a 300/4L (nem IS) -emet  ...  a mélem él
Előzmény: Vincent (40675)
kneissl Creative Commons License 2006.03.28 0 0 40693
Mi van?

Nem bírod a kapkodást, és keresel valami megfontolt céget?
:-D
Előzmény: Vincent (40675)
kneissl Creative Commons License 2006.03.28 0 0 40692
A sátrat fapadosan PAUSZ-SÁTOR-nak hívják.

Építesz egy vázat falécből, és bevonod pausz-papírral.
Egyik oldala legyen kivehető ajtós, mint az NDK turmixgép.
Legyen rajta luk, ahol benéz az objektív.
Ennyi.
Előzmény: E.B.P. (40683)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!