Keresés

Részletes keresés

vaesz Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1600

Én most rengeteg blogot, topikot olvasok a külföldi munkavállalással kapcsolatban. És mindenhol azt írják Amerikától Ausztráliáig, hogy a magyarok ilyenek. Mások akár kérés nélkül is segítenek, de a magyar irigyli a másiktól, nehogy a másiknak is jó legyen. Ez a tapasztalat. Persze, mint mindenhol, itt is vannak kivételek, én is találkoztam segítőkész magyarral, aki szívesen elmagyarázta a dolgokat. Csak ritka...

Előzmény: Hayloft Ezekiel (1598)
Eleonoora Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1599

Ja értem ha szóban elmagyarázza hova kell mennem és kihez kell forduljak angy kérés?Értem,ez is nagyon magyar.Van német kollégám,ő valahogyan másképp áll hozzá mind a munkához,mind az emberekhez,meglátszik ki mit hozott otthonról.Amikor munkát kerestem senki nem segített igaz nem is kértem senkitől.Mindenhol visszhanga van ennek a fórumnak,hogy itt milyen "segítőkészek" a magyarok.Meglátszik.Pár éve még neki indultam volna én is de inkább olyan helyen jó dolgozni ahol 100km-es környezetben nincs magyar (hála az égnek) :))

Előzmény: Hayloft Ezekiel (1598)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1598

egy indiaitól vagy kínaitól miért nem várod el, hogy segítsen, miközben a magyarokon számonkéred? számíts arra, hogy senki sem segít és akkor majd kellemesen csalódsz, ha valaki mégis. az nem az angol nyelvterület hibája, ha rengeteg kivándorolni akaró alapvető dolgoknak sem képes utánanézni. elég karcos elvárás, hogy a már (részlegesen) beilleszkedettek tologassák a te szekeredet, amikor éppen a saját életüket kezdik újra. (ez persze nem mentség a lehúzásokra, de az meg nem kizárólagos magyar sajátosság)

 

lehet, hogy csak ők is nyugodtan akarnak élni és dolgozni, nem pedig fogalmatlan magyarokat terelgetni, hivatalos papírokat fordítgatni

Előzmény: Eleonoora (1597)
Eleonoora Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1597

Sziasztok!Ez így van de mindenhol.Van kollégám 6 hónapja hajózik de már angol szlengben beszél,és amikor megkérdeztük,tud e segíteni mi kell ahhoz h jelentkezzünk mi is,azt mondta,hogy nem szeretik a magyarokat.(Nem mintha nem néztünk volna utána,de kiváncsi voltam ő mit mond,és nem is csalódtam,tipikus irigy magyar hozzáállás)Sajnálom,hogy sokan azt hiszik,ha kimegy egy másik akkor el akarja venni a munkáját,de az is lehet,hogy CSAK dolgozni akar és nem sz@rér hugyér mint itthon.Mi letettünk mind Amerikáról,mind angol területről mert már sok a magyar és ölik egymást.Nem tudnak normálisan élni,sem itthon,sem máshol.Mi meg nem megyünk oda ahol nem "szeretnek",inkább oda ahol kevés vagy egyáltalán nincs magyar.

Előzmény: beteg ez a világ (1582)
romesz Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1594

Latom nincs ertelmes hozzaszolasod. 

:D

 

Előzmény: Törölt nick (1592)
romesz Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1591

Akkor idonkent idegeskedni fogsz, mert csak ertelmes kerdesre tudok valaszolni. 

Ha nem tudsz valamit szolj es utana jarok szivesen.

Előzmény: Törölt nick (1590)
romesz Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1589

Nem hianyossagot potol a hozzaszolasom.

De orulok, hogy megnyugodtal vegre.

Előzmény: Törölt nick (1588)
romesz Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1586

A kovetseggel csak az a gond, hogy egy-ket dologrol maskent nyilatkoznak mint ami a tapasztalat.

Ezt mondjuk hivatalbol teszik. 

Előzmény: Törölt nick (1585)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1584

Ha engem kérdeznek, mindig válaszolok, ha tudok. De szerintem semmi értelme, mert egyértelmű, hogy a Budapesti Amerikai Nagykövetséget kell megkérdezni. Ők mindent tudnak, 1 napon belül válaszolnak és nem tévednek. Jobb pontos és megbízható információt kapni hivatalos helyről, mint egy téves választ egy fórumon.

Én már azért sem válaszolok ebben az esetben, mert nem tudok. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretnék segíteni, de inkább azt tanácsolom, hogy legelőször mindenki írjon emailt a nagykövetségnek.

romesz Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1583

Latod ebben tevedsz. 

Azert nem segit mert nem tudja az ugyintezes pontos menetet.

Aki tudja az segit, de azokrol soha nem szol a hozzaszolas, csak azok bofognek minden forumon akiknek nem tudtak segiteni.

Előzmény: beteg ez a világ (1582)
beteg ez a világ Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1582

miért nem segít ??? mert MAGYAR !!!!

erről beszéltem...

sz@rhazi kintlivévők addig vannak érdekelve, amíg a saját érdekük ezt  diktálja.

utána lesz@rnak, mert ők már AMERIKAIAK   .......

egy mekától több támogást remélhetsz mint a Hazád szülöttédtől !!!!!

 

Előzmény: gabi19g (1581)
gabi19g Creative Commons License 2011.05.25 0 0 1581

Ha ennyire kepben vagy, akkor miert nem segitesz neki?

Előzmény: togo33 (1579)
togo33 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 1579

De ugye itt sokan csak poénbó írogatnak be???? "munkakadóm kikéri az engedélyt" "úgy néz ki, van egy család aki vár rám" Mi vaaaannn? Persze, kikéri az engedélyt, elpostázza neked és már kapsz is egy munkavállalói vízumot! Sőt! Ha jól dolgozol, 2 hét múlva le is telepedhetsz!!! Ember!!! Kérdezzetek már olyat is meg, aki kint él, volt kint, ne csak olyat, aki látott már olyan embert, aki ismert olyat, aki hallott olyanról, aki tudta! Hát beszarás, hogy ennyire naív legyen sok ember! Vagy tényleg csak bohóckodás, meg egymás hülyítése megy itt?

romesz Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1578

Ha munkavallalasi vizumod van akkor nem forditanak vissza. 

Csak azokat forditjak vissza akik turista vizummal vagy ESTA-val jonnek es valami nem stimmel a papairjaikon.

Előzmény: Irenke49 (1571)
Irenke49 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 1576

Munkavállálási vízummal. A pontos menetét megírnád nekem? Először a munkakadóm kikéri az engedélyt, majd visszaküldi nekem, aztán  az eredetivel és a repülőjegyekkel plusz a kitöltött kérelemmel bemegyek az előzetesen kért időpontra a nagykövetségre? Mikor fizetek a vízumért? Ha jól vettem ki 380 dollár, ugye?

Előzmény: gabi19g (1574)
gabi19g Creative Commons License 2011.05.22 0 0 1574

Szerintem biztosan meglesz, de add be minel elobb. Amugy milyen vizummal szeretnel kimenni?

Előzmény: Irenke49 (1573)
Irenke49 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 1573

Köszönöm Gabi, megnyugtattál. Szerinted július 1.-re van esélyem megkapni a vízumot? Már mindennek utánaolvastam, hétfőn megyek be a követségre. A repülőjegyre van egy jó recepted?

Előzmény: gabi19g (1572)
gabi19g Creative Commons License 2011.05.21 0 0 1572

Szia!

 

Vizummal a kezedben nem fognak visszaforditani. A vizum nehany het alatt meglesz, itt megtalasz minden infot vele kapcsolatban:http://hungarian.hungary.usembassy.gov/non_immigrant_visas.html

Előzmény: Irenke49 (1571)
Irenke49 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 1571

Sziasztok.

Miamiba szeretnék menni dolgozni házvezetőnőnek. Úgy néz ki, van egy család, aki vár tám. Halottam. hogy a reptéren is visszafordíthatnak. Mennyi az esélyem erre? Mennyi időt vesz igénybe mire megszerzem a vízumot?

gabi19g Creative Commons License 2011.05.18 0 0 1570

Szia!

 

Koszi, hogy megosztottad az infot!

 

Ettol fuggetlenul az estat akkor sem lehet hosszabitani.

Előzmény: togo33 (1569)
togo33 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 1569

Sziasztok!

 

Csak olvasgatni szoktam ezt a fórumot, de annyi hibás, hiányos infó van itt, hogy gondoltam legalább egy alapvető dolgot érdemes tisztába tenni minden USA-ba induló szerencsét próbáló számára.

Az amerikai túrista vízum az Egyesült Államokba történő belépésre jogosít fel.

A belépéskor a CBP egyik alkalmazottjától kap mindenki egy pecsétet a fehér kártyájára (I-94), amit még a repülőn kell kitölteni. A fehér kártya megfelelő részét elválasztják a másiktól és beletűzik az útlevélbe, a rajta található pecséten lévő dátum pedig megszabja a legális tartózkodás időintervallumát az USA területén belül.

Az, hogy a vízumom meddig szól, ezek után a kutyát nem érdekli, ugyanis túristaként a fehér kártyámat kell meghosszabbítanom, ha tovább akarok maradni, nem pedig az útlevelemben található túrista vízumot.

Jó esetben belépéskor 6 hónap tartózkodást nyomnak rá, de láttam már 1 hónaposat is!

Abban az esetben, ha valaki már az új vízummentességi program keretén belüli nem papír alapú vízummal utazik (ezt szokták itt ESTA-ként emlegetni), akkor pecsételnek az útlevélbe!

Tehát nem a vízumot kell egyik esetben sem hosszabbítani, mivel az adott időtartamra szól.

 

Rob_ Creative Commons License 2011.05.16 0 0 1567

A H1B témát és a milyen módon lehet elfogadtattni a magyar diplomát elég jól kibeszéltük itt  múltban, ha visszaolvasol kb 2 évet akkor sok hasznos infót találsz itt. Jobban képben leszel akkor. sok sikert.

Előzmény: jaki_uk (1566)
jaki_uk Creative Commons License 2011.05.15 0 0 1566

Szia Beteg ez a Vilag!

 

Bocs most vettem eszre, hogy osszekevertem a B1-B2 turista vizumot a H2 vizummal.... Persez B vizumokkal nem lehet semmit csinalni kint.... Te kint vagy egyebkent vagy keszulsz? En sima vizummal, a felesegem meg ESTA val lepett be az USA ba de nekunk soha nem volt kekeckedes a belepeskor...kiveve eloszor 2000 ben amikor meg nem beszeltem angolul es a hataron kerdeztek hogy hoztam e magammal hust meg zoldseget az orszagba en meg okoson bologattam ra... :-)

Esetleg tudsz valami kontaktot adni a BME papirokkal kapcsolatban? Atkuldjem a privat email cimem?

 

Koszi minden segitseget

 

Udv:Jaki

 

 

 

 

 

Előzmény: beteg ez a világ (1557)
gabi19g Creative Commons License 2011.05.14 0 0 1565

Koszi szepen!!

Előzmény: Törölt nick (1564)
gabi19g Creative Commons License 2011.05.14 0 0 1563

Meg sosem voltam es nincs is gyanus kinezetem, remelem nem szamithatok semmi rosszra, ha ugy alakul, hogy megyek.

Előzmény: Törölt nick (1561)
gabi19g Creative Commons License 2011.05.14 0 0 1562

Keresztmuterom meg 99-2000-korul kert vizumot, neki be kellett menni a kovetsegre interjura es ami a rohej, hogy se ferje, se munkaja, se csaladja es megis kapasbol 10 evre megkapta. Amugy vegul azota se ment ki, mert pont utana halt meg anyukaja es lemondta az utat.

 

Amugy en sem tudom milyen, mert meg sosem voltam, de konnyen lehet, hogy az esta ota meg tobbet szivoznak, mert az ok is tudjak, hogy a vizum ottkint hosszabithato, esta pedig nem. Bar az is lehet, hogy inkabb konnyebben megadjak, mert a sumakolok ugyis estaval mennek, hiszen a neten  kell csak megkerni es aki nem keresett bunozo, meg is fogja kapni. Franc se tudja. A keleti reszre mennek en elvileg, new york es kornyeke.

Előzmény: beteg ez a világ (1560)
beteg ez a világ Creative Commons License 2011.05.14 0 0 1560

Szia.

Nem tudom, hogy mostanában milyenek az interjúk. Nekem még érvényes 2 évig -anno 10 évre kaptam-,szval különösebben még nem aggódom.

09.11. előtt pedig be sem kellett menni a követségre, hanem ahol intézted a repjegyet, ők intézték a vízumot is.

 

Kedden vittem ki a barátaimat a reptérre. LA-be mentek ESTA-val, nem biztos, hogy vissza akarnak jönni. A belépésnél sokat köcsögöltek velük.

Talán érdemesebb egy kevésbé frekventált reptérre érkezni, ahol nem biztos, hogy egyből azt gondolják, ez is melózni jött.

 

Előzmény: gabi19g (1559)
gabi19g Creative Commons License 2011.05.14 0 0 1559

Hello!

 

Igen, igy van, legalabbis en is ezt olvastam, hogy barkit visszafordithatnak, kiveve a zoldkartyalottosokat, mert azokhoz semmi koze az officernek, ugy ertem nincs merlegelesi lehetosege a beleptetesnel. A kerdes-valaszokkal tulajdonkeppen nem lenne gond, mert van hova mennem es el tudom mondani mit fogok csinalni es meddig, csak ez a ki-beutazas erdekes, mert irtak valahol, hogy siman megtehetik, hogy nem engednek be par honap mulva, ha epp olyanjuk van, vagy azt sejtik, hogy melo miatt vagy annyit ott. Ez mondjuk megint erdekes, hogy az europaiakat is ugyanugy szivatjak, mikor a mekak meg ozonlenek be dolgozni minden papir nelkul, de ez egy masik tema.

 

A vizummal az a baj, hogy nagyon lutri. Mindenhol azt olvastam, hogy pofara megy. Az allastalan, penztelen singliknek siman osszak a vizumot, a csalados, bankszamlas, allassal rendlelkezoket meg lazan visszadobjak, ha epp ahhoz van kedve a konzulnak. Szoval szerintem nincs sok jelentosege annak, hogy motorzoni mesz ki, vagy az evergladesbe setalni. De en meg sosem voltam interjun, szoval csak az alapjan irtam ezeket, amit olvastam a temarol.:)

 

 

Előzmény: beteg ez a világ (1558)
beteg ez a világ Creative Commons License 2011.05.14 0 0 1558

Szia Gabi !

Ahogy előttem írták, elméletben ok,de...az amcsik sosem az ésszerűségükről voltak híresek.

Akár az ELSŐ ESTA-s belépésnél visszafordíthatnak ha nem tettszel az officernek. Az amerikai bevándorlási törvény szerint a Te fellépéseddel kell bizonyítanod, hogy ki is fogsz lépni az országból. Kérdések özöne: hol leszel, ki neked az a személy, ő hol lakik, mit csinál, te mit fogsz csinálni , stb.

Szóval nem egy egyszerű játék.

 

B1/B2-t bármikor lehet lehet igényelni, nem kell magyarázkodni, csak megfelelő papírok kellenek ill. bankszámla igazolás, hogy van egy halom pénzed amiből vígan el tudsz lenni több hónapig is. (Pl: be szeretném járni motorral a route66-t, és minden egyes városban,helyen 1-2 napot el akarok tölteni, utána pedig gyalogtúrázom a GC-ban, majd levezetésképpen megyek az Evergladesbe - ez min.4-5 hónap) Az a lényeg, hogy amikor interjúvolnak a követségen, akkor meggyőző legyél.

Előzmény: gabi19g (1551)
beteg ez a világ Creative Commons License 2011.05.14 0 0 1557

Szia Jaki !

 

San Josét (Silicon Valley) ajánlanám. Papírokat tudsz Mo-on is csináltatni (pl: informatikus mérnök a BME-n, 120 ropiért megcsinálják, utána meg lefordíttatod az OFI-nál), de ez csak beugrónak lehet jó, mert a jenkik sz@rnak minden papírra amit nem az USA-ban csináltak..

Az a lényeg mit tudsz.

Ott ahol sok a magyar az nem feltétlenül előny, sőt... de erről tudnának azok jobban mesélni, akik arra számítottak,hogy a kintiek majd segítenek.

 

Ezt a B1/B2 vízummal való meló lehetőséget hol olvastad ? Meglepne ha igaz lenne. Ha van infod róla, tedd már közkinccsé.

 

Munkakeresés: elküldöd a CV-d   n+1 amerikai cégnek és akit érdekelsz, majd megkeresnek. Utána ők intézik a H-2B vízumhoz szükséges nyomtatvány kitöltését,amivel a hazai vagy bármely követségen folyamodhatsz a fenti visaért.

 

Előzmény: jaki_uk (1554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!