Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.06 0 0 768
Abban igazad van, hogy az összes nyelvvizsga egy jó nagy lehúzás, főleg mióta egyre több mindenhez kell. Dehát ilyen volt már a régi világban is a Rigó utcában. Pénz be, papír ki.

Előzmény: balboa007 (766)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.06 0 0 767
a szóbeli vizsga minden egyes részeredményét dokumentáljuk

nem tudom máshol hogy műxik, de az Euronál az eredeti adatlapodra minden kérdéstípus kódját, a partner kódját és 5 különböző pontozás eredményét írjuk rá etikai nyilatkozatal együtt

ezeket olyan szigorú ellenőrzés mellett adjuk le, h a mikor a saját fiam vizsgázott a másik teremben, akkor is csak a hivatalos vizsgaeredményből tudtuk meg h h sikerült neki
Előzmény: balboa007 (765)
balboa007 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 766
bocsi módosítók a 4200+regdíj, ami 2000 és hát ha vkit meghúznak,az a 2000 Ft simán megy a suli zsebébe+még bizonyítványt se kell kiállítani,meg hát a postára se kell költeniük!Ez a nem mindegy!!!
balboa007 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 765

Hát éppen ez az,hogy mikor voltam vizsgázni, magabiztosan jöttem ki a teremből,mert tudtam kommunikálni és nem az volt,hogy végig csendbe ültem, hanem igenis beszéltem, de mégis rohadtul le lettem pontozva!!! Egyszerűen korruptságot érzek, az anyagiagról nem is beszélve, mert elég szépen felnyomták  vizsgák árát, azért ha csak az alap A árát vesszük 100embernél 420.000 Ft, tiszta haszon! Persze vannak helyek, ahol 10 alatt meg se úszod ezt a tipust! Undorító,hogy ebbe az országba mindenki arra utazik,hogy huzza saját embertársát! Én tisztába vagyok a tudásommal, nem állítom,hogy perfekt vagyok, viszont ezek szerint vagy 12évig az általános iskolai tanáraim és középsulis tanáraim "hazudtak" és habokra kaptam jó osztályzatokat, vagy pedig a vizsgáztatók variálnak! És hát valljuk be az utobbi valószínűbb,mert egy szóbeli feleletnek nincs nyoma sehol!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.06 0 0 764
Nem tudom, hogy tanulod 12 éve a nyelvet, ha az alapfokú nyelvvizsga akadályt okoz.

Menj el máshova vizsgázni, hátha ott sikerül, rengeteg hely van.
Előzmény: balboa007 (763)
balboa007 Creative Commons License 2007.05.05 0 0 763

Sziasztok! Szeretném veletek megosztani alapfokú nyelvvizsga tapasztalataim! Sajnos már harmadjára kell mennem,mert kétszer feltűnően lepontoztak. Én a pannonos alap A-ra jelentkeztem, és ugyebár az áll egy kötetlen beszélgetésből, 5szó-asszociációból+1szituáció! Mindkétszer ment mind a három feladat és először 4pont hián, az utobbi vizsgán pedig 2ponton múlt,hogy nem adták meg a 60%-ot! Ráadásul akivel mentem vizsgázni, ő csupán 2éve tanulja ezt a nyelvet én pedig 12 és hihetetlen de ugyanannyi pontot kaptunk!

Tisztába vagyok vele, hogy ez a szint egy nevetségesen könnyű és tényleg alaptudást igényel, de én azt vettem észre,hogy a vizsgáztatók inkább a pénzt látták rajtam, és nem arra hangolódtak,hogy megadják legalább a minimális pontszámot! Érettségimen 4es lettem angolból, tehát itt is sikerülnie kellett volna már az első vizsgámnak! Igazság szerint azt sem értem,hogy hogyan pontoznak,mert az 5szóból mindegyikre tudtam 5-öt mondani, a szituációt is jól sikerült és a pontozásnál 20ból 10pontot kaptam a szókincsemre! Akkor most hogy is van ez????

Várom a véleményeteket!

Anna ) Creative Commons License 2007.05.03 0 0 762
bocsi, a nyelviskola ILC a nyvizsga TOEIC
Anna ) Creative Commons License 2007.05.03 0 0 761

Sziasztok!

Hallot vki vmit az ILC ( International LAnguage Centers ) nyelvvizsgákról?

Milyen szinten van? Inkább TELC, vagy Rigó/BME?

 

Köszi

zrínyi62 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 760
Az egyik tanitványom NO-ban szeretne felsőfokú néme nyelvvizsgát tenni. Meg tudná valaki mondtani,  milyen feladatokből áll az irásbeli? köszi.
bmon Creative Commons License 2007.04.29 0 0 759
Tedd fela vatera-ra, biztos elviszik.
Előzmény: funny7777 (758)
funny7777 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 758

Sziasztok!

El szeretném adni az egyik nyelvvizsgafelkészítő könyvemet.

A TELC nyelvvizsga közepfokú vizsgájához való.

A címe:Feladatgyűjtemény az angol közép- és felsőfokú TELC államilag elismert nemzetközi nyelvvizsgára készülőknek írta:Simiginé Fenyő Sarolta - Váraljainé Csorba Éva

Ez egy átdolgozott kiadás.

TELC Level B2 ad Vantage ÚJ Középfok

Eredetileg ez a könyv a közép és felsőfokú vizsgákhoz készült 2004-ben de átdolgozták a változások miatt és így a felsőfokú feladatok megfelelnek a középfokú feladatoknak.Régebbi tipusfeladtok is vannak benne.2 db CD-t tudok hozzá adni.

Jó minőségű nincs beleírva és 4000 FT. körül szeretném eladni.

 

Van egy alapfokú vizsgára felkészítő könvyem is.

Címe:Nyelvvizsga gyakorlatok és úgyszint a TELC nyelvvizsgára készít fel.Ez a köny is jó minőségű nincs beleírva körül belül 4db teljes nyelvvizsgafeladat van benne írás és szóbeli felkészítő anyagok.Ehhez CD-t nem tudok adni.Ezt a könyvet 2000FT. körül adnám el.

 

e-mail:szinti700@citromail.hu

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.27 0 0 757
A mintafeladatok ne vezessenek félre, azoknál nehezebb a vizsga (főleg a német!). Nyelviskolában vizsgázni: hazai pálya összes előnye, főleg a szóbelin lehet hasznos.
Előzmény: ropacsek (756)
ropacsek Creative Commons License 2007.04.27 0 0 756

Szia cuebic!

 

Köszi a választ. Ezek szerint nem lehetetlen megcsinálni:)

Mi az előnye annak, ha nyelviskolában vizsgázok és nem a BGF-en? Én így fogok, de a BGF-es kiadott mintafeladatokhoz képest a nyelviskolai próbavizsga kicsit durvának tűnt.

 

ropacsek

Előzmény: Törölt nick (755)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.26 0 0 755
Én több nyelvből is voltam.

Nagyon változó. Angolból kétfélét írtam, és sokféle sort láttam, szerintem nem olyan nehezek. Németből az írásbeli elég gennyes volt, de szóbelivel fel lehetett húzni.

Nagy előnye, hogy sekélyesebb nyelvtani ismeretekkel is lehet abszolválni - ami nekem a németnél nagy előny volt - , mivel a várható témák és szókészlet eléggé kiszámíthatóak. A szóbeli sem annyira véres, főleg ha valamelyik nyelviskolába jársz előtte, és ott vizsgázol.
Előzmény: ropacsek (754)
ropacsek Creative Commons License 2007.04.26 0 0 754

Sziasztok!

 

BGF üzleti nyelvvizsgán volt valaki? Kíváncsi lennék, mik a tapasztalatok, de nem nagyon találtam róla véleményt.

 

ropacsek

Angel DC Creative Commons License 2007.04.07 0 0 753
én 1988-ban rigóztam, ott voltak pontok tényleg, csak nem százalékban, de az mindegy is

azért külalakban sokat fejlődtünk, az egy rossz a/4-es lap volt, a fiam bizijét meg meg lehet nézni

én minden szempontból ngyon megbízható, magas szintű és korekt vizsgának tartom az eurót

amúgy hallottam már rumour szintjén hogy a c2-őt is fogjuk mi, magyarok akkreditálni, de semmi konkrétumot nem tudok
Előzmény: Lucilius (751)
Lucilius Creative Commons License 2007.04.07 0 0 752
Igen, én is láttam és hallottam ezeket az infókat, és sajnos senki nem tudott felvilágosítani és megnyugtatni ezzel kapcsolatban. Mikor beírtam a googleba h CAE, a kereső mindig ezeket az oldalakat dobta elő, úgyhogy egy idő után már én is elkezdtem aggódni. Ráadásul éreztem, h nem fogom elérni a 80%-ot, úgyhogy amíg meg nem kaptam a nyelvvizsga bizonyítványt, én sem voltam nyugodt...

Ne tudom, h a BC ezzel kapcsolatban miért nem ír a honlapján világos infókat, és h a többi nyelviskola, amelyik felkészíti a diákjait erre a nyelvvizsgára miért nem frissíti az oldalait... Többek között az árak is enyhén szólva emelkedtek...

Amúgy a CAE már honosított, nem kell külön honosítanod!
Előzmény: Törölt nick (750)
Lucilius Creative Commons License 2007.04.07 0 0 751
Régen a magyarba aprólékosan beírták a ponotkat is. A 90-es évek közepén "rigóztam" egy másik nyelvből, és egy teljes táblázatot belenyomtattak a nyelvvizsga bizonyítványba :-) Szvsz elegánsabb a mostani módszer.

Amúgy a Cambridge-i nyelvizsgában nem "untatnak" azzal, h elárulják miben hány százalékot értél el, csak azt mondják meg h A, B, C, D, vagy E szintet értél e el a nyelvvizsgán. Plusz kapsz egy homályos grafikont h az adott vizsgarészeken milyen szintet értél el. Az EURO (ha erre gondoltál) ezek szerint ebből a szempontból korrektebb.
Előzmény: Angel DC (749)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.07 0 0 750
Hűű, ez nagyon hasznos info volt, meggyőztél, köszönet! :) Viszont a BC honlapra igazán kiírhatnák hogy itthon mire lehet a CAE-t honosítani. Lehet írok nekik.

Üdv, Matthiasz
Előzmény: Lucilius (743)
Angel DC Creative Commons License 2007.04.07 0 0 749
megnéztem, a magyarban csak a nyelv van, a szint, plusz h komplex és h általános

az európaiban van minden vizsgarész százalékosan is
Előzmény: Angel DC (748)
Angel DC Creative Commons License 2007.04.07 0 0 748
én nem találkozom mindenféle bizivel, mi főleg eurózunk, de h úgyis duplabizit kapsz, akkor a nemzetköziben benne van h melyik c-s szintet érted el, ha jól emlékszem, akkor valamelyikben a kettőből a %-os lebontás vizsgarészenként.. de ha ez érdekes, megnézem a fiaméban
Előzmény: Lucilius (747)
Lucilius Creative Commons License 2007.04.07 0 0 747
Köszönöm az infót!
Én azt hittem h az államilag elismert nyelvvizsgában is megjelenik a C2-es minősítés. Ez csak azért fontos, mert terveimben szerepel, h kb 1 év múlva nekimegyek a CPE-nek. Nem a papír miatt, csak szeretném elérni angolból a proficiency szintet, és ha már úgy érzem h ott vagyok, akkor megkoronázni egy ezt igazoló bizonyítvánnyal.
Előzmény: Angel DC (746)
Angel DC Creative Commons License 2007.04.07 0 0 746
azt nemtom, de a nemzetközi bizonyítvány feltünteti h c1 vagy c2, a honosított, vagy eredetileg is magyarul kiadott bizik csak felsőfokot ismernek

ez korábban is így volt, a magyarban volt h felsőfok, az európai biziben meg h mastery vagy proficiency
Előzmény: Lucilius (745)
Lucilius Creative Commons License 2007.04.07 0 0 745
Igen?
Ezt nem tudtam!

Akkor a Cambridge-i CPE (C2) milyen besorolást kap? Sima C?
Előzmény: Angel DC (744)
Angel DC Creative Commons License 2007.04.07 0 0 744
magyarországon most sem használjuk a c2-őt, csak a b1, b2, c1-et
Előzmény: Lucilius (743)
Lucilius Creative Commons License 2007.04.07 0 0 743
A CAE C1-et ér! Teljesen mindegy h 62%-ra, 77%-ra, 89%-ra vagy 100%-ra sikerült. Miután Magyarországon is már a B1-B2-C1-C2 felosztás használatos, ezért a belinkelt oldalon található információk már évek óta nem érvényesek. (Ez még a sima B-C-és felosztás idején volt így. Miután Magyarországon akkoriban nem a B1-B2-C1-C2 felosztás volt, ezért a C1-nek megfelelő advanced vizsgát felszeletelték erre a 80% fölött felsőfokú C, azalatt középfokú B-re. Szvsz nem volt igazságos dolog, dehát így oldották meg...)

Amúgy ha nem győztelek meg, akkor még egy infó erről. Nekem 80% alatt sikerült a CAE-m, de mind az oklevélen, mind a kiküldött Államilag elismert nyelvvizsga bizonyítványomban felsőfokú C1 minősítést írtak be.
Előzmény: Törölt nick (742)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.07 0 0 742
Tényleg nonszensz, de eddig két helyen olvastam erről NyelvcenterFisz. Viszont nemrég egy ismerősöm felhívta az akkreditációs bizottságot és azt mondták neki hogy ilyen fajta honosításról még nem hallottak. Egyelőre csak ennyire vagyok megvilágosodva, az hogy az A-B-C minősítésű "megfelelt" jegyek milyen szintet érnek sajna csak véglegesen május elején derülnek ki, amikor megtudom az eredményem. Mindenesetre már van egy B2-es nyelvvizsgám, a TELC-től, mert akkoriban a felsőről pont lecsúsztam (79,46% (!) ), és egyáltalán nem hiányzik még egy.

Előzmény: boher (741)
boher Creative Commons License 2007.04.06 0 0 741

Szia Matthiasz!

 

Engem is világosíts meg légyszi! Ez tényleg így van? Én TELC-et tettem két éve, 80% fölött volt felső "C" (akkor még csak B2 nemzetközit kaptunk :-( ).

 

Röhej lenne, ha a CAE is csak 80% fölött lenne C1, mert a két vizsga színvonala ég és föld(most épp erőt gyűjtök egy CAE-hez, pedig 90% fölött voltam a TELC-en), nem is véletlen, hogy az EU-ban a kutya nem hallott a TELC-ről, míg normális egyetemeken, munkahelyeken a CAE (vagy a TOEFL, vagy az IELTS) a követelmény.

 

Üdv

 

Boher

Előzmény: Törölt nick (738)
SZÖCSKE Creative Commons License 2007.04.05 0 0 740
KITEX :o) De oda már nem mehetsz 4-5 hét múlva csak ősszel
Előzmény: kalap_ur (729)
Artificial Intelligence Creative Commons License 2007.03.22 0 0 739

Pannon 

 

ECL

 

Szivi :)

Előzmény: zrínyi62 (737)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!