Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.27 0 0 74767

Nagyságrendel drágább megcsinálni egy kutyaolat rendesen, mint megvenni és beszerelmi egy tetőablakot.

Előzmény: Törölt nick (74766)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.27 0 0 74766

Esetleg ha tetőfelújítás lesz, az a tetőablak kicserélhető egy "kutyaólra".

Én legalábbis nagyon megutáltam a tetőablakot, soha többet.

Előzmény: elemes (74763)
elemes Creative Commons License 2016.05.27 0 0 74765

magában drága a tetőablak 60 rugó körül, de a tető újrarakása mellett eltörpül :)

Előzmény: General Specific (74764)
General Specific Creative Commons License 2016.05.27 0 0 74764

Nem tudom, a velux mennyire bontható, de én csak üveget cserélnék.

Megadod a méteretek, és 16 e / m2 körül megcsinálják, sokkal de sokkal olcsóbb mint ennyi újat venni. Pláne veluxot...

 

Istentelenül drága móka a tetőablak, főleg szúnyoghálóval, belső fényzáró rolóval, külső hővédő rolóval, meg miegyebekkel.

Előzmény: elemes (74763)
elemes Creative Commons License 2016.05.27 0 0 74763

Van valami tetőablak topic, de eléggé halottnak tűnik.

Keresgéltem a fórumon, de alig kerül szóba a téma.

Elgondolkodtam: miből él tulajdonképpen a velux?

 

***

 

Ez volt a kérdésem:

 

Húsz éve raktam be Velux ablakokat "vastag" cserépfedésű házba (60 fokos tetőszöggel)

Valószínűleg át kell őket szerelni (újra kell cserepezni a házat -- titokban mindig erről álmodoztam).

Négy nagyobb és egy kisebb ablak, sima 3+12+3 üvegezéssel, az Ug lehet vagy 3, ha nem rosszabb.

Hangosan gondolkodom

- vegyek új ablakokat, hasonló méretben de műanyaggal bevont fa keretekkel? És ha igen, Velux vagy más?

- cseréltessem ki az üvegezést a meglevő ablakokban LowE bevonatúra (Ug 1.2 körül)?

- hagyjam az egészet a fenébe és ha már kiszerelem, elég lecsiszolni, újralakkozni őket?

sb64 Creative Commons License 2016.05.27 0 0 74762

Sziasztok!

 

Ezekről mi a véleményetek? Műszaki leírásból.

Itt-ott nem "kevés az anyag"? Ill. sok a megkötés, ez normális? Plusz strangok, pillérek?

 

"Az épületek alatt beton sávalap készül, fagyhatár alá vitt alapozási síkkal.

Épület földszinti padozatában 1 rtg. vastag bitumenes lemez szigetelés készül, ugyan így emeleti erkélyeken is. Földszinti teraszokon épület lábazatánál készül bitumenes lemezszigetelés. Épületen belüli vizes helyiségek aljzatbetonján, továbbá zuhanytálcák és fürdőkádak körül a falon is kenhető vízszigetelés készül hajlaterősítő szalaggal. Teraszok és erkélyek padlóburkolatai alatt kenhető vízszigetelés készül hajlaterősítő szalaggal."

 

"Földszinti padlóba 6 cm vastag lépésálló polisztirolhab hőszigetelés, Az úsztatott aljzatbeton kerülete mentén polifoam szalag peremszigetelő sáv kerül elhelyezésre.

A padló és födémszerkezeteken – az emeleten 4 a földszinten 6 cm-es lépés hő-és hangszigetelő réteg felett - átlag 6 cm vastagságú burkolat fogadására alkalmas cement esztrich (aljzatbeton) készül.

Emeleti födémre 20 cm  vastag szálas hőszigetelő anyag kerül beépítése U=0,3W/m2K hőátbocsátási tényező biztosítása érdekében. Kültérrel érintkező vasbeton szerkezetek külső oldalára 5 cm vastag szigetelés készül. Hőszigetelés a lábazaton 5cm vastagságban, mozaik, víztaszító bevonattal."

 

"Építési engedélyezési terv, nem minden esetben a legrészletesebb, az építés során előfordulhat plusz strangok megjelenése. Illetve minden egyes födém kivitelezése előtt statikai terv készül a teherbírásokról, és amennyiben indokolt plusz pillér kerülhet kialakításra.

amennyiben műszaki ellenőrzést kívánok alkalmazni, és megbízott műszaki ellenőröm az általam okirat jelen Építészeti Műszaki leírásban rögzített anyagok helyett más, drágább anyagot kér Vállalkozótól, úgy annak költségeit engem, mint megrendelőt terhelnek.

Kőművessel, villanyszerelővel, gépésszel, burkolóval kétszeri egyeztetés díjmentes.

Műszaki egyeztetés 1 alkalommal ingyenes."

topikolos Creative Commons License 2016.05.27 0 0 74761

Ok, ott ilyet használtam, de nekem bent kell. Ahogy írtad, ott tágulhat a beton (padlófűtés), tehát nem hagyhatok rugalmatlan anyagot a hézagban.

Előzmény: Palási (74760)
Palási Creative Commons License 2016.05.27 0 0 74760

 Külső betonnál pl. farostlemez csík, amit vagy kiveszünk utóbb vagy kirohad.

Előzmény: topikolos (74758)
Palási Creative Commons License 2016.05.27 0 0 74759

 Dilatáció  !

 Gyűjtő név. általában a hőtágulás okozta méretnövekedés helyének biztosítására szolgál. ( belső burkolatok, magashőmérsékletű berendezések - kemencék, kályhák. )

 

 A betonnál viszont pontosan a zsugorodás, a méretcsökkenés miatt kell.

 

 Száradás,  hidegben való összehúzódás.

 

  Itt nem annyira a helybiztosításra szolgál, inkább arra , hogy ne összevissza repedezzen hanem a dilatációs osztásnál.

Ez az un. tervezett repedés.

 Mindegy itt mit teszünk oda. A meleg helyen viszont nem, ott kell a későbbi helybiztosítás - rugalmas , kivehető vagy kiégő anyaggal oldjuk meg.

topikolos Creative Commons License 2016.05.27 0 0 74758

A dilatációt mivel kell kialakítani? Mit raksz a két beton közé? Én dilatációs csíkot raktam legutóbb, amit a falhoz szoktak, de az ugye nem az igazi, nem egyenes, elnyomhatja egyik vagy másik oldalról a beton.

Előzmény: Töck Jenő (74754)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.05.27 0 0 74757

Utólag nyűgös lesz flexxel

"A dilatációs rés belső térben minimálisan 4mm, külső térben ennek a duplája is szükséges.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Előzmény: egon1111 (74751)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.05.27 0 0 74756

mennyi egy nm gipszkarton  ?  1700 ft/ nm."

kb 600Ft/m2

Előzmény: a tömeg az tömeg (74685)
Calcitos Creative Commons License 2016.05.27 0 0 74755

Ha jó minőségű a horganyozás, akkor nem kell festegetni.

 Majd mondjuk 15 év múlva elvileg bármely kültéri. De inkább 20 év.

 

 

  Felületelőkészítés, alapozás , kültéri fedő festék.

 

 Van egy esőcsatorna rendszerem.

 11 éve építették be, de még tökéletes a horganyozás.

 

 A korábbiak 35 év alatt tönkre mentek.

Előzmény: kaposznyak (74752)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.05.27 0 0 74754

Egyszerűbb lett volna dilatációval készíteni. Tulajdonképpen minél előbb annál jobb, mert kötés közben zsugorodik. Főleg ha sok vízzel keverték.

Előzmény: egon1111 (74751)
General Specific Creative Commons License 2016.05.27 0 0 74753

Többször csináltam, hogy sokszáz km-ről hoztam mestert, hol megérte, hol többe került a leves, mint a hús (szállás adás költségei és kevésbé számszerűsíthető kellemetlenségei)

 

Ellenben úgy néz ki, hogy míg az anyaggal lehet okosan játszani, jókor és jó helyen venni, a munkaerőben nem válogathatunk úgy, mert szakember hiány van.

 

Példa:

 

1 szem társasházi teraszfelújításhoz érkezett be 3 ajánlat: 1,0 M Ft , 1,7 M Ft, és 2,5 MFt értékben.

Számlás bruttó árak, ha saját házamon csináltatnám a fél millió lenne a max.

 

A közgyűlés lefagyott tőle... és tkp meg is értem.

 

 

 

Előzmény: pajaci (74749)
kaposznyak Creative Commons License 2016.05.26 0 0 74752

Üdv.

 

Horganyzott acél kerítésszerkezetre milyen alapozót+festéket ajánlanátok?

egon1111 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 74751

Tiszteletem!

Betonba utólag mikor szokták a dilatációt bevágni mennyit kell száradnia? Mivel érdemes hozzáfogni (nagy flex jó). Vas nincs benne. Köszönöm előre is az építő javaslatokat.

tgwh8 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 74750

Én meg lapátoltam le a porhavat a padlásról... igaz, felmentem, ránéztem a lámpára, és esett a hó :D

Persze aki szélvédett helyen lakik, az ilyen csodát nem fog látni :D

pajaci Creative Commons License 2016.05.26 0 0 74749

A pesti árakért biztos szívesen felmegy vidékről is az ács.

Előzmény: General Specific (74747)
selgir Creative Commons License 2016.05.26 0 0 74748

régi hódfarkú volt nekem is a tanyán, porhó esetleg a kémény mellett látszott néha:) fólia? hírből sem ismertem még akkor... cseréplécek, szarufák, koszorú stb. minden egyben, korhadás nyomokban sem!

Előzmény: dez1 (74743)
General Specific Creative Commons License 2016.05.26 0 0 74747

Nálunk az ács csinált minden bádogosmunkát, és nagyon jól.

 

Budapesti ácsot én is szeretnék..., mert az előzőekben részemről a vidéki nyaralóról volt szó, most pedig a bp-i házzal vesződöm...

 

 

Előzmény: murray (74742)
General Specific Creative Commons License 2016.05.26 0 0 74746

ami 2000 után épült ott van fólia. előtte nem nagyon volt divat

 

igaz, de mi pl. kerek 30 éve kátránypapírt tettünk fel oda, ahova ma a fóliát teszik.

és még csak nem is mállott szét...

igaz, ha az ember valamiért buzerálja, akkor már nagyon könnyen szakad, sőt, nem is szakad, hanem törik, de hát igyekszünk nem buzerálni :)

 

Előzmény: Törölt nick (74739)
murray Creative Commons License 2016.05.26 0 0 74745

tudom..csak hátha..

Előzmény: pajaci (74744)
pajaci Creative Commons License 2016.05.26 0 0 74744

Mivel Erdélyben él, nem hinném hogy túl sok pesti ácsot ismerne.

Előzmény: murray (74742)
dez1 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 74743

13 éve lakunk 1 öreg fafödémes házban - tény hogy eléggé száraz helyen.... Évi csapaadék kb. 500mm, nagy zivatarok elég ritkák.

 

Ennyi idő alatt 1 szer ázott be az egyik saroknál a tető, ahol a kúpcserép kicsit lecsúszott.  Pedig 1-2 helyen van olyan rész, ahol két cserép között van kb fél centi rés....   illetve állítólag porhavazáskor be tud jönni a hó a cserepek átfedésekor is ha nagyon erős a szél (bár látni ilyet soha nem láttam)  Van ugye átlagosan 5 centi agyag a tetőn + 1 2,5 centi vastag csontszáraz deszka.... az azért elég sok vizet fel tud fogni....

Előzmény: General Specific (74735)
murray Creative Commons License 2016.05.26 0 0 74742

azt kérdezném hogy az ácsok csinálnak bádogosmunkát vagy az egy külön ember/pénz? 

gondolom igen. és ha nincs összehangolva tető cserekor az ács -bádogos munka és az ács végzett  akkor még később jöhet a bádogos? vagy hogy? 

amúgy pesten egy 180 nm nyeregtető cserére nem tudsz ácsot esetleg?  köszi

Előzmény: Törölt nick (74740)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.05.26 0 0 74741

Fagerendán a függőleges repedés kevésbé izgalmas mint a vízszintes. Oka: ha a gerenda teherbírását számolom hajlításra akkor a szélesség első hatványon szerepel, a magassága a négyzeten. Nyírásra hasonló. a fényképen szereplő fedélszék óvatosságra int. 

Előzmény: Csuklósbusz (74734)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.26 0 0 74740

A fólia csak akkor tart, ha deszkázva van a tető. 

A csatornában bevezetni meg nem is olyan egyszerű, elvileg kell tenni egy cseréplécet a csatorna felé, rá a vihardeszka élére (ha egyáltalán van) és arra rögzíteni a fóliát, aztán a onnan vagy 15 cm bevezetni a csatornába. 

Akinek van pénze egy jó tetőre és olyan ácsokra, akik tisztába vannak a részletekkel, akkor tényleg meg van oldva a fólia bevezetése a csatonába, más esetben pont azt áztatja, ami a legérzékenyebb, a szarufa végeit a talpszelemen kármizásainál. 

Egy jó páraáteresztő fólia, ami három rátegű és 16og-os, biza 1.5 euró/nm, egy 2oonm tetőre kell kb. 27onm, de 7onm-res kötésekbe van szállitva, szóval mindenképpen 4ooeuró fölött van a anyagár. Ha sok az víz a tetőn, akkor kell 35onm 2oonm tetőre. 

Nagyon sok ága boga van egy tetőnek.

A jó bádogosmunka is nagyon drága. Le kell hajlítani 6 méteres abkanton a lemezeket, mert minden toldás hibaforrás, a lemezragasztó, amivel tökélettes illesztészeket lehet készíteni, 15Euró a 33ogrammos tubus. Csatornából is van 1oo fajta, a jó az drága. Illesztési idomok, könyökök, lefolyócsatlakozók, külső és belső sarkok, csatornakankó meghajlítva esésbe... 

Az egész tetőépítésnek/javításnak van egy sorrendje, ha az nincs betartva, bajok szoktak lenni.

A városba, ahol dolgozom, Erdélybe, van egy építkezési bumm, akkora a bádogos hiány, hogy ha nincs ideje az alvállakozómnak eljönni, akkor nem kapok senkit, aki megcsinálná.  Állunk a lefóliázott tetővel. 

Veszik az olcsó cserepeslemezt a tulajok (vagy ingatlanfejlesztők) mind a vadak, nem is tudják, hogy milyen nehéz felszerelni helyesen. Botcsinálta bádogosok, szerszámok és szaktudás nélkül feldobják 2 nap alatt, aztán majdnem mindegyik szívárog. 

 

Előzmény: General Specific (74735)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.26 0 1 74739

ami 2000 után épült ott van fólia. előtte nem nagyon volt divat

 

de az é  házamban 2009 pl a nap szètégett. szétmallott.

Előzmény: General Specific (74735)
Lá Kreacione Creative Commons License 2016.05.26 0 0 74738

 No kérem ha már föstésről van szó, akkor a következő eset.

 

 

  4 éve maradék beltéri festékkel lefestettem egy melléképület külső falát. Szép lett és eddig semmi nyoma annak , hogy a kb. 10 eft -nyi kültéri festék tartósabb lenne.

 

 

 Viszont tény hogy kb. 25 -27 éve pala falat festettem kültéri festékkel. Még mindig olyan szép mint a festéskor.

 

 Milyen pala falat ?

 Jó 30 éve amikor még a hőszigetelés gyerekcipőben járt.... a ragasztott technológia sehol, ilyennel burkoltam az un. szerelt hőszigetelésemet.

Előzmény: General Specific (74737)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!