Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.09 0 0 185
Nem tudom, ez a regenerálódás dolog sem volt tiszta: Sylar ugye rendesen érzett, Bennet is azt mondta, h nagyon sok vért veszített és megpróbálták helyre hozni amennyire lehetett. Sylar is megmondta, h azért kellett neki Claire, hogy az új és új képességek miatti DNS-változáokat kompenzálni tudja, és ne csavarodjon be végleg.

Szóval szerintem nem regenerálódott, legfeljebb csak enyhített az esést a TK-val, illetve Peter-re esett.
Előzmény: delfinvibrator (176)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.09 0 0 184
Ezzel nekem az a bajom, h akkor a haiti fickónak mindig ott kellett volna állnia Sylar cellája mellett, mert egyébként bármikor kiszabadíthatta volna magát. Igazából nem értem, h miért várt az üveg széttörésével Edenig, illetve miért gondolta Bennet h blokkolni tudja a képességeit a cellával. Gondolom, egyszer majd megtudjuk.
Előzmény: Ijász (182)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.09 0 0 183
Hát igen, még nem tudjuk, hogy hogyan működik Syler. De az biztos, h elég neki ránézni, hogy lássa hogy mi a probléma, mi az a rész az agynak, ami másként működik. Amikor először találkoztak, akkor ugye sötét volt, illetve nem tudta, h Eden is spéci, ezért gondolom, nem is nagyon nézte. Feltételezem, h azzal, h látja, h hogyan működik a képessége, már tudta blokkolni és nem hatott rá. Viszont ahhoz, h megszerezze a képességét, ehhez kellett volna, h Eden agyát közelről is megtekinthesse, és ezért lőtte magát fejbe a csaj. Így Syler nem szerezte meg a képességét.
Előzmény: delfinvibrator (176)
Ijász Creative Commons License 2006.12.09 0 0 182

Nem lehet, hogy Sylar képességeit is a haiti fickó blokkolta? Míg mikor elkapta Edent, a fickó éppen házon kívül volt (talán éppen Claire-féle melót szabotálta el).

 

Íjász

Előzmény: emem (181)
emem Creative Commons License 2006.12.09 0 0 181

ezzel összefüggésben az is érdekes, hogy Sylar képességei sem működhettek volna

Claire apja tett rá utalást

Előzmény: the soft cushions (167)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.09 0 0 180
Hú, de jó rész volt ez basszus.
Bateman Creative Commons License 2006.12.09 0 0 179

jeleiő=jelenidő

kontinutssal=kontinuitással

Előzmény: Bateman (178)
Bateman Creative Commons License 2006.12.09 0 0 178
igen, én is ezt pedzegettem alább. egy állandó jeleiő van, ami kontinutssal rendelkezik az időben előre. hiro az idő utazgatásaival eznnek pillanatnyi jelen időnek az eredményét változtatgatja...
Előzmény: emem (174)
Alice Creative Commons License 2006.12.09 0 0 177
**spoiler***

Ez az Eden-es szál engem bánt, (bár nagyon drámai volt) szerintem a leányzónak, aki ennyi nagykutyával dolgozik legalább fél éve, több esze van, mint hogy ilyennel próbálkozzon. Nekem nagyon fog hiányozni.
Előzmény: delfinvibrator (176)
delfinvibrator Creative Commons License 2006.12.08 0 0 176
nincs még egészen tisztázva, hogy sylar mikor szerzi meg a képességet. csak miután kiette/kiszedte az agyat? mert ez már a folyamat vége, a képesség rögzülése? (ami peter-nél elmarad) mindenesetre úgy tűnik, sylar már azzal, hogy megérzi és - mint az óra mechanikáját - megérti a képességet, már adaptálja is.
márpedig ahogy eden bemegy hozzá, sylar egyből leveszi milyen képesség birtokosa áll vele szemben. a megfejtése elöbb megvan, mint hogy eden próbálna rá hatni.
engem inkább sylar utolsó mondata gondolkodtatott el (a pisztolyra utalva):
"Oh, Eden, you know that won't hurt me."
de persze sylar együtt pottyant le peter-rel és mindketten regenerálódtak...
Előzmény: the soft cushions (167)
Borosi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 175
Mondjuk az a kép elég durva, én tudom mit fognak ebből kihozni, de nagyon durva lesz :)
Előzmény: emem (174)
emem Creative Commons License 2006.12.08 0 0 174

sziasztok

Isaac legújabb képe egyértelmű utalás Ray Bradbury Mennydörgő robaj (A Sound of Thunder) című novellájára. Ezt Hiro szövege is megerősíti:

"What if I step on a bug? I could change history..."

az eredetiben, úgy emékszem, lepke szerepelt egyébként, lásd pillangóeffektus :-)

az én értelmezésemben a film logikája, legalábbis a múlt-jelen viszonylatában azt az elvet követi, hogy a múlt megváltoztatása nem egy új idősíkot hoz létre, hanem a "meglévő" jelent módosítja, a fent emített műhöz hasonlóan

erre már láthattunk példát: Hiro viszautazása a múltba Ando jelenében idéz elő változásokat, pl: a Charlie-Hiro kép megjelenése, az idősebb pincérnő ismeri Hiro-t 

e_dora Creative Commons License 2006.12.08 0 0 173
nem lehet, hogy az már a javítás rész a részéről? mindenesetre utalt rá, hogy tervezi... azt nem értem, miért nem szabadult ki, ha ennyiből tart kitörnie a falat
Előzmény: sixx69 (172)
sixx69 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 172
Nem tanulta el Eden képességét, ahhoz fel kell nyitni a fejét, agy kivesz, stb.
e_dora Creative Commons License 2006.12.07 0 0 171

nemtom, de viszont már csinált ilyet a rendőrnővel is annó az fbi épületben... bár leht, hogy az csak telekinézis volt

Előzmény: the soft cushions (170)
the soft cushions Creative Commons License 2006.12.07 0 0 170
erre utalt vmi, v csak egy tipp?
Előzmény: e_dora (169)
e_dora Creative Commons License 2006.12.07 0 0 169
túl hamar eltanulta tőle
Előzmény: the soft cushions (167)
XyRia Creative Commons License 2006.12.07 0 0 168
A 9. resz elejen a homecoming queen kihirdetes utan az egyik gyereken fekete Battlestar Galactica polo van :o)))
the soft cushions Creative Commons License 2006.12.07 0 0 167
SPOILER
azt erti vki, miert nem hatott sylarre a csaj meggyozoereje?
Bateman Creative Commons License 2006.12.07 0 0 166
az lenne az igazi bizony! jó kis sötét fordulat és költségvetési ráta emelkedés:)
Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 165

Huh, megnyugodtam:))))

 

Igen, én is értem a másik verziót is, csak azt akartam jelezni, hogy jelen pillanatban még mindkettő lehet /mert egyikre sincs még bizonyíték/ és egyiket sem szabad elvetnünk.

 

Ugyanakkor, én is úgy gondolom, hogy bele fognak avatkozni a történésekbe és megváltoztatják a jövőt, mivel nagy valószínűséggel nem fog felrobbani New York. Bár, szvsz ha ezt meg mernék húzni, na az lenne az igazi.

Előzmény: Ijász (164)
Ijász Creative Commons License 2006.12.06 0 0 164

Értem mindenki mondandóját:

az az ellentmondás köztünk, hogy egyikünk elfogadja az alternatív/párhuzamos idősíkokat, míg másikunk (jelen esetben én) egyetlen folyamatos idősíkot fogad el, amelyben ugrál előre/hátra Hiro.

Nem, nem arról van szó, hogy nem ismerném ezeket az elméleteket (sci-fin nőttem fel), csak valahogy egyszerűbb így elképzelnem :)

De:

szerintem ebbe ne menjünk bele, mert a film alkotói se fognak ilyen mélységig, haza is vágnák vele a sztorit, ha pl. 10 rész (és sok Hiro-mozgás) múlva egy rész csak arról szólna, hogy ezeket a paradoxonokat javítgatják-toldozzák-foltozzák.

A lényeg, hogy mindannyiunknak lehet igaza, de ez nem az a film (sorozat), amelyikbe ilyen szinten el kéne merülni :)

Sőt, önmagába nézve maga a képregény is paradoxon, mégse bajlódnak a magyarázkódással (valaki már feszegette ezt a témát is).

 

Üdv:

Íjász

 

Előzmény: Cinnamon (163)
Cinnamon Creative Commons License 2006.12.06 0 0 163
én értem. :)))
Előzmény: Törölt nick (161)
Bateman Creative Commons License 2006.12.06 0 0 162

ezzel egy gond van, hogy csak akkor teljesül ha nincs kiinduló pont. azonban mint mindennek az életben van kezdete és vége, itt is valamelyik idősik a kezdetet jelenti a történések szempontjából. tehát ez a paradoxon nem állhat fel. Ugyanis valamely idősik fiktiv. Nyilván az, amelyikből hiro visszajön. Az egy lehetséges jövő volt és azért sikerült az onnan jövő hiro-nak, a Peter-nek tett figyelmeztetésével változtatni a számára már rosszul végződött múlton, mert képes volt az időben utazni. Ha nincs olyan hős aki erre képes, akkor a jelenben minden úgy történik, ahogyan az a külső befolyás nélkül történne. Ergo Claire meghal. Csakhogy mivel Claire nem halt meg, Hiro számára az az alternativ jövő már nem létezik, ahonnan vissza kellene jönnie.

most már csak az a kérdés, mi lett volna, ha Claire meghal. Soha sem tudjuk meg....

Előzmény: Ijász (158)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 161
Hát, azt hiszem nem sikerült úgy leírnom, h érthető legyen.

Te abból indulsz ki, h abban a jövőben, ahonnan Hiro jött, nem mentették meg Claire-t és nem mentették meg a világot.

Na, ez az, amit nem tudunk.

Mert az is lehet, hogy abban a jövőben, ahonnan Hiro jött, megmentették Claire-t és megmentették a világot. Még hozzá pont úgy, ahogy a mi jelenünkben is megtették. /Ha megtették./

De ahhoz, hogy a mi jelenünkben is megmentse Peter Claire-t és megmentse a világot, ahhoz az kellett, hogy megjelenjen Hiro a jövőből és megmondja neki, hogy save the chearleader, save the world.

Pont úgy, ahogy abban az idősíkban, amiben a jövőbeli Hiro jött, szintén megtette Hiro ugyanezt.

Ez egy örökös körforgás: Peter azért menti meg Claire-t, mert Hiro szól neki, hogy meg kell mentenie. Ezért kell visszamennie Hironak a múltba, mert nélküle nem történt volna ez meg egyszer sem.

Tudom, h ez így nagyon absztrakt, de valójában az egyetlen épkézláb magyarázat a jövő-jelen közti ugrálásokra: soha sem volt és nem is lesz olyan jelen, amiben jövőbeli Hiro ne jelenjen meg Peternek és Peter ne mentse meg Claire-t.

A jövőbeli Hiro jelenéről semmit sem tudunk: csak annyit, hogy Peternek sebhelye van és hogy egy karddal mászkál. Semmit más nem. Egyáltalán nem biztos, hogy Hiro azért jött vissza a múltba, hogy megváltoztassa azt. Lehet hogy azért jött vissza a múltba, h biztosíthassa azt a jelent, amiben él.

Ezt ennél jobban nem tudom elmagyarázni, szóval még egyszer nem írom le:)))) De örülnék, ha valaki jelezné, h érti, h mit akarok mondani, mert ez így nagyon magányos dolog:))))
Előzmény: Ijász (158)
e_dora Creative Commons License 2006.12.06 0 0 160
egyszerűbb, ha úgy nézed, hogy egy meg-nem-történt jövő alternatívából jön vissza, mintha valaki visszasétálna egy úton, aztán másmerre megy...
Előzmény: Ijász (159)
Ijász Creative Commons License 2006.12.06 0 0 159
Ja, paradoxon feloldása: Peter elmondja Hironak a találkozásukat, és így Hiro ok nélkül (hisz Claire él), de mégis visszamegy, hogy szóljon Peternek, így nem lesz paradoxon.
Előzmény: Ijász (158)
Ijász Creative Commons License 2006.12.06 0 0 158

Ellent kell hogy mondjak...

Hiro azért ment vissza, hogy manipulálja Petert, és ezzel a saját (leendő) múltját, azaz hogy megváltoztassa (ha megtörténik néküle is, nincs oka visszamenni). Peter nélkül Claire meghal, és a jövőben szükség lenne rá, ezért odaküldik Petert. De mivel most Claire él, így Hironak nincs oka visszamenni Peterhez, így Peter nem megy megmenteni, tehát Claire meghal, így Hiro visszamegy Peterhez... na ez egy paradoxon, jobb ha nem megyünk bele :)

 

Más: nem Sylar okozza az atomrobbanást, mint kiderül a 11. részből :)

 

 

Íjász

 

 

Előzmény: Törölt nick (157)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 157

Egyáltalán nem biztos, hogy Jövőbeli Hiro azért jött vissza, hogy megváltoztassa a múltat. Lehetséges, hogy Jövőbeli Hiro jelenében is Peter elment Odesszába, megmentette Claire-t stb. JH pontosan azért ment vissza, h ezt megmondja Peter-nek, h mindez megtörténjen. Lehet, h JH idejében is ugyanígy visszament egy másik JH Peterhez és ugyanígy megmondta neki, h mit kell tennie. Ez egy állandó körforgás, a kérdés mindössze annyi, hogy mikor kezdődött el. De erre meg lehet azt mondani, h mindig is így volt.

 

Szvsz Peter sebhelye, az h felrobban New York, ugyanúgy megtörténhet ebben a timeline-ban is, a STC,SWTW lehet h teljesen másra vonatkozik.

 

Isaac festményei közül eddig még mindegyik bekövetkezett, és Isaac ennek a jövőnek a darabjait festi meg.

 

Szóval egyáltalán nem biztos, h JH megváltoztatta saját múltját azzal, h visszament Peterhez és Peter megmentette Claire-t. Lehet, h éppen ezzel biztosította azt, hogy a múltja ugyanaz legyen.

Előzmény: Ijász (156)
Ijász Creative Commons License 2006.12.05 0 0 156

Hali!

 

Ma találtam ezt a topicot, megosztanám az én meglátásaimat is:

 

Baki: Hiro azt mondta, hogy nem tudja megmenteni a pincér lányt, nem lehet megváltoztatni a múltat. Ennek ellenére már megtette (meg fogja tenni): mikor visszajön a jövőből, és mondja Peternek, hogy mentse meg a pompomlányt (és ő megteszi). Erre kell majd magyarázat, hogy mégiscsak meg lehet változtatni valahogy a múltat.

 

Sylar: mit csinál az ellopott agyakkal? (megeszi?) (amúgy óraismerőként valami lehetetlen mozgást művelt az órája, mikor szerelte, azt nagyon elszúrták)

 

Niki/Jessica: mikor az apjának olvasott a fejére, hogy mit is tett vele, arra gondoltam, hogy ez nem egy szimpla skizofrén Niki, hanem lehet akár... lélekvándorlás. Mi van, ha Jessica halála után új testet keresett magának, történetesen a testvéréét? És következő halálakor megint csak tud osztozni egy másik testen?

 

Az atomrobbanás: Sylar elkapja Atomantit, és nem tudja kezelni az új képességét, azért következik be?

 

Mohindernek mi lesz a szerepe? Összehozza a szupercsapatot? (összeállnak szép lassan maguktól is). Szerintem ő is tud valamit, gondoljunk csak arra, hogy a nővére is különleges volt valamiben, és ha ez igaz, genetikai alapon ő is lehet.

 

Álommanónak lesz szerepe? Vagy ennyi volt, vagy mindenki álmában bölcselkedni fog.

 

Üdv:

Íjász

 

 

 

SPOILER:

 

Most jött le a 11. rész, belenéztem kicsit, a végén 90%-a már együtt van a csapatnak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!