Keresés

Részletes keresés

Cirkusz01 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1429

Szia! valamit rosszul tettem. Megpróbálom újra elküldeni

 Üdv Cirkusz

 

Előzmény: MG Petimester (1427)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1428

Szia!A kaptár anyagát majd az akkor leggyakrabban használt anyagok közül választom ki.A mostani kaptáraimra kellett egy plusz menekülő tér.Vagyis olyan 9 cm.-er körül. Ezt a befőttes üveg adta meg. Ez most a legolcsóbb Ez a méret is változhat .Ezt a légfékes etetést itatást,már rég olvastam. Úgy 3 éve elmúlt. Már akkor tökéletesnek gondoltam. Az egyesületi elnökünk  a Papp Laci bácsi, és pár cimborája évek óta januártól ezt használja.Most értem el odáig, hogy prototípus szinten elkészítsem. A hallomások alapján, és a pár fénykép segítségével.Teszek fel képet a prototípusról. A szerkezet még nem szép, de valami hasonló formája , és kialakítása lesz.A nyári serkentésre, és a kora tavaszi itatásra szánom. A kisebb sejt méret meg nem érdekel. Egyszerű oknál fogva. Kis sejt kis méh.Szóval sokkal gyorsabban kellene cserélni a fészeklépeket  mint ma . Nálam olyan 2 évente cserélődnek.

Szóval akkor itt vannak a képek.

  Üdv Cirkusz

Előzmény: MG Petimester (1427)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1427

Menyi magasítást jelent ez méretben a bakhát ,(háló ) és a nyitható fedél között ? Mivel ezt a szírup-itatót nem ismerem beszerelve. A novemberi újság éppen említést tesz az NB évfordulójárol ,100 éves.

Előzmény: Cirkusz01 (1425)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1426

Klasz , én a légfékest nem ismerem gyakorlatban. Az anyaga lehetne collos vagy picit erősebb (gyalulás miatt), borovit ? Esetleg hazai fenyő ? Létezik műanyag lép, ami kisebb a szokott 5,4 mm -es sejt (Zelle) méretnél ? Kimondottan 4,9 mm-est keresnék egy próbára. Ígéretes beszámolókat olvastam rolla.  5,1 milkóst már olasz gyártmányban találtam, méreg drágán persze. A nagy ászok esküdöznek a tized milliméter hatékonyságán. Persze ,hogy tapsi fülekkel kezdtem sassolgatni rá. Nem ködösített utalások voltak, és film anyaggal is segítették az érdeklödőket. Ezért a kérdésem, mert soha sem voltunk az utolsók méhészetben véleményem szerint. üdv.

Előzmény: Cirkusz01 (1425)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1425

Szia! Semmi hadi titok nincs! Természetesen 24 keretes lesz, egy anyával. Alsó , és középső kijárókkal, hideg építményes lesz, és higiénikus az alja.Bakhátasra tervezem, de kicsit magasabb lesz a tető és  a bakhát közötti rész, épp annyira, hogy egy légfékes etető beleférjen. Ami még sok méhésznek nem jutott az eszébe, , kényelmes magasságra emelve. Ne keljen olyan mélyet hajolni. Mivel akkor már vándorolni biztos nem fogok, szóval fülét nem terveztem neki.A belső elrendezésen nem kell változtatni. Az úgy tökéletes, ahogy ki találták.

Gondolom most már tisztán látod.A fal vastagsága  is a régi megszokott , vagy a körül alakul majd. A pontos anyagát az idő meg mondja.Legrosszabb esetben fából készítem majd.

 Üdv Cirkusz

Előzmény: MG Petimester (1424)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1424

Mit jelent az ,hogy "- A modern fekvőm rajza" ..?? Talán csak arra tudok gondolni ,hogy nem 24-es...hmm. Nem csak a 24-es súlya miatt kérdezem (gericsérv és 60 felett), mindent figyelemben kel venni majd ugye? Még abban az esetben is ha két füle van annak a "doboznak" . xDD Az új tervrajzos alsó kijáros ? Keretszámot is megkérdezhetem ? Bocsi ha "hadititkokat feszegetnék.  ,-))  üdv.

Előzmény: Cirkusz01 (1424)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1424

Szia! Bocs, de tegnap valami volt a billentyűzetemmel. Valószínű vírus. Szóval már a 4 évet kezdem Egyenlő kertes Hunorral. Sok munkával sikerült az összes fekvőt le cserélnem.nem azért mert rosszak voltak.Amikor öreg leszek  újra visszatérek rá. A modern fekvőm rajza el készült. Szóval, ha szükségem lesz rá, akkor gyorsan elkészül az 20-30 kaptár. 

A varroa ellen a porcukor, és a szárított bodza virágot lehet használni. Aztán illó olajokkal is meg lehet zavarni  a szaglását. Az amitráz még mindig hatásos. Akármilyen formában be juttatva.

Egyenlőre ennyit Jó újra kezdést.

 Üdv  Cirkusz

Előzmény: MG Petimester (1423)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.03 0 0 1423

Jelenleg kicsit északabbra vagyok és 28 km körzetben sehol egy méheket kedvelő, méhészről meg se híre se hamva. 2 éve a "csávakárosult" 30 családot vesztett, öregebb utolsónak számító méhész teljesen feladta. Olvasok reménykeltő eredményekröl jelentéseket Varroa és betegségeg tekintetében az idevalósi oldalakon. Na, nem "pistabácsis" homályos utalások ezek. Ezért kérdeztem ,hogy felelős szokott itt lenni ? Nem mindegy ,hogy hogyan inditana az ember ha már éveket kihagyott. Pár jó tanács nem is árthattna. Otthoni körülményekben ismerem a nagyboci 24-est, ami nekünk is volt. Te is átnyergeltél a nagy rakodóra , úgy tudom ? üdv.

Előzmény: Cirkusz01 (1422)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 1422

Szia Petimester! Örülök, hogy újra méhészkedni szeretnél.Bizony a méh család számok átlagba el érik  a hektáronkénti 11.-t Néhol a 22.őt, a szezonban.A kívánatos 5-6 helyett. azért az atka ellen nem kötelező a mérgek használata. Porcukor, illó olajok, bodza virág. ezekkel szinten lehet tartani őket.Most abba hagyom  mert baj van a klaviaturral.

Előzmény: MG Petimester (1421)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.03 0 0 1421

Szerbusz Csaba, köszönöm a választ. Egy jó pár év után szeretnék majd ismét méheket tartani öregségemre, (nagyon hiányzik) mivel nyugtatna. Egy kis lemaradásom van e.ü. készítmények és talán módszerek terén. A thymol nyári védekezést, és a OS téli szirupos formáját ismerem,vagy a  hangyasavast is a beteleléskor. Füstölésre nálam nem került sor, hiszen úgy említették ,hogy 150C fok felett nem hatna. (tabletta és kristályos) formában is láttam már. ABC felszerelésemet 1975-ben leadtam a hadseregnek...stb  xDD  ,-))  Nagy gondom nem volt 5 ével ezelött utoljára, mert megbízható helyröl kaptam a méheket és nem volt átfertőzés sem. Úgy hallom ma már sűrübb az átfedés, méhsűrüség is ?. üdv. Bandi (Patrol-papa)

Előzmény: Cirkusz01 (1420)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 1420

Szia Petimester! Minden méhész a saját egészségügyi felelőse.Mindent tudnunk kell amit  ő tud. Annyi a különbség, hogy ő neki van jogköre. Vagyis minden gyanús esetnél a hivatalos eljárást ő indítja el. Ő az állatorvosok, és a többi hivatalos szerv jobb keze.

 Üdv Cirkusz

Előzmény: MG Petimester (1414)
Sanyi 65 Creative Commons License 2014.02.01 0 0 1419

Sándor!

Egy igen egyszerűen elkészíthető a Mohai féle készülék.

http://www.mohai2007.hu/index.php?t=atkaolo

Előzmény: Bozóki Sándor (1415)
Sanyi 65 Creative Commons License 2014.02.01 0 0 1418

Mesterke!

Ez nem oxálsav szublimáló!  (ez ködölő, furettó,)

Előzmény: MG Petimester (1417)
MG Petimester Creative Commons License 2014.01.31 0 0 1417

1000 bocsánat rossz film ment ki az elöbb.. talán ez lenne , :0:30 és 6:30 nál látni lehet müködés közben..

Előzmény: Bozóki Sándor (1415)
MG Petimester Creative Commons License 2014.01.31 0 0 1416

Szia,

Előzmény: Bozóki Sándor (1415)
Bozóki Sándor Creative Commons License 2014.01.31 0 0 1415

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne,hogy az oxálsav füstölőt hogyan lehetne elkészíteni?

MG Petimester Creative Commons License 2014.01.31 0 0 1414

Üdvözlet a méhész társadalomnak. E.Ü.felelős is szokott fent lenni nálatok ? üdv.Bandi

Sanyi 65 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 1412

Cirkusz! Mást nem írhattam, mert én ezt tapasztaltam más fórumokat olvasva.

Előzmény: Cirkusz01 (1411)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 1411

Sanyi! Köszönöm! Jól esett. Megtisztelsz!

 Üdv

Előzmény: Sanyi 65 (1403)
Destroyah2 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1410

Üdv!

most helyzet van, de  én holnap  mindenképpen kitöltöm!

Előzmény: Thomas (1408)
Thomas Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1409
Előzmény: Thomas (1408)
Thomas Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1408

Esetleg egy az akáccal, erdővel és mézzel kapcsolatos szakdolgozat elkészítését két kérdőiv kitöltésével segíthetnétek :)

 

Előzmény: Gaben4x4 (1406)
Sanyi 65 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 1407

Akkor minden optimális!

Előzmény: Gaben4x4 (1406)
Gaben4x4 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 1406

Hát van pár méhész, van aki már főállásban csinálja, van aki mellékállásban fizetés kiegészítésként, és vannak kisebb méhészek, de ezek nem egy kupócon vannak hanem elszórva. Tőlem olyan 5-6km-re vannak aki messzebb az kb 15-20km-re. Szerintem idén jó pár helyen lesz napraforgó és sok helyen látok repce földeket is. Környékemen rét is található nem kevés akácossal.

Előzmény: Sanyi 65 (1405)
Sanyi 65 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 1405

Gaben!

Azt tudni kell a megyédről, hogy igen sok a méhész, vagyis nagy a méhsűrűség. 2012-es adat szerint Országosan 11 család/km2, Zala megye 21 család/km2.

Szerintem tájékozódj mielőtt belevágsz. Településeden, szomszéd településeken mennyi a méhész? Mennyire nagy méhészetek vannak? Álló méhészek, vagy mennek mindenre ami virágzik? Gazdák, gazdálkodók miket vetnek? Nagyon fontos a méhlegelő!!!!

Üdv!

Előzmény: Gaben4x4 (1404)
Gaben4x4 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 1404

Szia! Köszönöm megtisztelő Válaszodat. Helyileg Zala megyében Nagykanizsa mellett lakom. Van pár méhész a környékben. Van aki Hunor rakodót használ és van aki NB 18-as kaptárat. Nem szórakozásnak tekintem, inkább jövőmnek, idén csak 4-5 családot szeretnék vásárolni, és szépen felépíteni, terjeszkedni. Még fiatal vagyok, Hunor rakodó kaptár fiókjainak pakolása nem okozna gondot. :) Nekem mind a rakodó mind a fekvő kaptár tetszik. Méh szúrásra nem vagyok allergiás hála Istennek. Szakkönyveim vannak. Örösi Pál Zoltán - Méhek között című könyve 8. kiadás, Ignácz Sándor - Hogyan méhészkedjünk? 1941-es kiadás, Dr. Lengyel Géza - Méhek és virágok 1943-as kiadás. Visszatérve a kaptárakra, még mindig nem tudom, hajlok a Hunor rakodó felé, öcsém is azt akar, akkor legyen mindkettőnké egyforma, és akkor egyféle pergető kell stb, De még párszor átrágjuk mire oda kerül a sor hogy legyártassuk a kiválasztott kaptárat.

Előzmény: Cirkusz01 (1402)
Sanyi 65 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 1403

Cirkusz!

Ez így volt tökéletes ahogyan írtad, nincs mit hozzáfűzni!

Gratula!!!

(nem hiába tartalak ásznak, mert kevesen vagytok ám!)

Előzmény: Cirkusz01 (1402)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 1402

Szia! De állj neki nyugodtan. Amennyiben egy kis szórakozásra vágysz, és nem sajnálsz bele ölni akár 100 ezreket sem. Mint hobbi. A mellék jövedelem eléréséhez olyan 1 millió kell. A fő állást már meg sem említem.

Mindenesetre tudnod kell nagy felelősség. Nem csak a saját méheidért felesz, hanem olyan 5-600 körüli család egészségéért is .Ugyanis durván ennyi van a gyűjtő körzetedbe . Akárhol is laksz. Ez képletesen, de minden olyan méh család amit nem gondoznak rendesen,nem figyelnek potenciális veszély forrás.

A kérdésedre elég nehéz választ adni. Minden esetre tudnod kell a méh család alapvetően függőleges irányban nő, illetve húzódik össze. Ehhez a mozgáshoz a rakodók passzolnak.Nálunk kiszorulóban van, de még jelentős számban van jelen a NB rendszerű fekvők.Van más keretméretű is jócskán de ezek nem jelentősek.

Azt is el kell döntened  akarsz e  sokat dolgozni, aránylag kevés pénzért.Precízen, tervszerűen. Az időjárástól függetlenül.A legfontosabban el felejtettem, nem vagy allergiás a méh szúrásra?

Az én véleményem a fekvő akkor NB 24  egy anyával, vagy bármelyik rakodó.Akár 10 vagy 12 keretes változata.

Először is keress szakkönyveket, egy , vagy több mentort, segítőt, tanítót, aki segít az első pár évben.

Azért ránk is számíthatsz itt, és másik netes fórumokon is.Szívesen segítünk.Minden valós gondban, és problémát át beszélünk, meg vitatunk.

Gyere sűrűn, és kérdezz okosakat.

A kaptár típus, keret méretre még vissza térünk akkor mielőtt konkrétan bele vágnál.

 Üdv

Előzmény: Gaben4x4 (1399)
Thomas Creative Commons License 2014.01.18 0 0 1401

Egy érdekes hír a magyar méhészekkel kapcsolatban:

http://www.eppgroup.eu/press-release/Megvédjük-a-magyar-méhészek-érdekeit!

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.17 0 0 1400

Mindkettőnek van előnye és hátránya.

Derékfájósoknak az nb 18-ast, a fajtaméz termelőknek a hunort.

Előzmény: Gaben4x4 (1397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!