Keresés

Részletes keresés

Kompletta Creative Commons License 2008.10.18 0 0 1113
Óóó, ecsetkezelésből mindig kitűnő szakos voltam ;)
Köszönöm szépen a kimerítő választ, így már neki merek látni!
Előzmény: ponex (1112)
ponex Creative Commons License 2008.10.18 0 0 1112
A Cell az nem lazúr, hanem zománc! Igen, márkanév! Ha világosabb barna, az nem gáz szerintem, bár nem mindegy az ecsetkezelés sem :)))) meg, hogy sikerül e megfelelő sűrűségűre beállítani az anyagot, de két rétegnek mindenképpen takarnia kell! Ha teljesen más színt akarsz, akkor érdmes lealapozni előbb, az alapozóba tegyél egy 10%-nyit az új színből, ezzel kend le kétszer, és lehet zománozni, ennek biztosan takarni kell!

Én legfeljebb egy laikust látok, nem hülye-táblát! Én se ecsettel a kezemben születtem ;))
Előzmény: Kompletta (1111)
Kompletta Creative Commons License 2008.10.18 0 0 1111
Hú de köszi, Ponex, ez öröm! A Cell az lazúrféle, és ez a márkanév? Vagy valami speckó anyag? És a színválasztásnál ha véletlenül világosabbat fogok ki, az fedi azért az előzőt nagyjából? Bocs, tényleg tök vagyok hozzá, nem akarok eltévedni a boltban - inkább itt teszem ki a hülye-táblát...
Előzmény: ponex (1110)
ponex Creative Commons License 2008.10.18 0 0 1110
Teljesen mindegy, hogy mi volt rajta! A csiszolást nem úszod meg;) de nem kell az egész festéket lecsiszolni, csak felületileg, hogy érdes legyen, így biztosítasz, jó tapadó felületet az új festék számára! Én kívülre Cell-t javasolnék, szükség esetén két rétegben!
Előzmény: Kompletta (1108)
ponex Creative Commons License 2008.10.18 0 0 1109
Makulatúrát (alátéttapéta), azért kell használni, tapéta alá, (ám nem minden tapéta alá) leginkább papír tapéták alá, mert a papír a papírhoz ragad megfelelő módon, így azt érheted el, mintha egy darabból lenne a falon a tapétád fizikailag! Sokkal tartósabb, és kissebb az esély arra, hogy a szélek elengedik a falat!

Az ösze-eresztések alá elegendő rakni, nem kell telibe maksizni! Ha mégis telibe rakod, figyelj arra, hogy az alátéttapéta, és a tapéta szélei kötésben legyenek! Maksit ugyan úgy megkell kenni ragasztóval, mint a tapétát, csak nem szabad annyi ideig ázni hanyni, mert maksizás helyett sűrű anyázásba fogsz torkollni :DDD 2-3 lapnál többet ne áztass be egyszrre, ha csak sávokat raksz az öszeeresztések alá, akkor lehet többet is megkenni! Nagyjábol hirtelen ennyi!
Előzmény: -cc- (1107)
Kompletta Creative Commons License 2008.10.17 0 0 1108
Sziasztok,
hadd kérdezzek egy nőieset - nincs ötletem sem ugyanis, pedig lehet, hogy (másnak) egyszerű - még ha nem is egészen ide vág!
A kerítésünk fa lécekből áll, sötétbarna festék van rajta. De hogy milyen... hát itt jön a kérdés. Helyenként ugyancsak elfogyott már, még tél előtt lefesteném. Honnan tudhatom, hogy mi volt rajta előzőleg, illetve mit lehet rákenni? Próbáltam "elemezni" a látványt: látszik egy réteg, ami rajta van a fán, tehát nem pác-szerűen beszívódó dolog volt, valami, ami jobban fed. De azért kivehető valamelyest a fa mintázata, bár ha jól figyeltem, inkább "domborzatilag". Minden esetre nem olyan sima, mint egy lakkozott felület. Ahol meg lejött a festék, ott nem pattogzott, hanem mintha elmosta volna az eső: valahogy lekopott, leázott, átmenet van a festékkel még fedett és nem fedett részek közt. Hm? Ki lehet ebből valami okosat olvasni? Lécci ne mondjátok, hogy le kell csiszolgatnom az egészet előbb, mert a kardomba dőlök!! (Bár ahhoz előbb akkor még azt is szereznem kell... ;) ) Előre is köszi minden okos tanácsot!
-cc- Creative Commons License 2008.10.17 0 0 1107
Egy - tuti sokaknak 1.0-ás - kérdésem lenne. Tapétázni fogok. Immáron sokadszorra, eleddig minden "munkám" jól sikerült (jó illesztések, szép egyenletes gyűrődéstől és légbuborékoktól mentes felület - egyszóval szerintem egész ügyes lett). S bár mindenhol olvastam a makulatúráról, még sosem használtam, s lévén, hogy eddig sosem volt gondom a tapétával nem is éreztem szükségét/hiányát.
Holnapután kezdem a szobát és ezúttal vettem egy tekercs makulatúrát. Csak azt nem tudom, hogy hogyan is kell használni és pontosan miért is éri meg pepecselni vele?
köszi előre is
-cc-
ponex Creative Commons License 2008.10.17 0 0 1106
Leginkább lakk álványnak nevezik, és a legtöbb festék boltban lehet kapni, de ahol biztosan az zugló Kalapács utca
Előzmény: Csobánc (1105)
Csobánc Creative Commons License 2008.10.16 0 0 1105
sehol nem kapok olyan fésű szerű állványt,a szakszerű nevét nem tudom,amin a lemázolt ablakokat,ajtókat lehet szárítani,egymás fölé rakva.Barkácsáruházak,festékboltok,sehol nincs.Tudja valaki,hol lehet kapni?
újfelhasználó Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1104
Nagyon köszönöm!
Előzmény: ponex (1103)
ponex Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1103
Laza részeket le kell kaparni, néha jön vakolattal együtt, természetes jelenség! Ami leakar jönni az jöjjön le! Ha mélyek a kitörések, akkor 6-30-as Rigips vakoló glettel ki kell nagyolni, majd mondjuk széria glettel átglettelni szükség esetén többször! Nem árt átcsiszolni az egészet, mármint a régi festék felületét is, ezután beereszteném mélyalapozóval (falfix) és lehet festeni, sokáig fogja bírni!
Előzmény: újfelhasználó (1099)
újfelhasználó Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1102

Üdv,

 

nekem is tudnál esetleg válaszolni a 1099-re?

 

Köszi!

Előzmény: ponex (1101)
ponex Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1101
Szia!

Látni kellene, hogy az ember árat tudjon mondani! kb két hétmúlva lesz egy kis szabadidőm, megoldhatjuk a dolgot, ha Budapesten vagy megtalálható, előtte viszont megnézném valamikor, hogy tisztánlássunk mindketten a dologban!

Hajdu Miklós

Tel: 70/538-20-93

Web: http://festes-mazolas.cwi.hu (az itt található telefonszám sajnos a telefon elvesztése miatt nem él)
Előzmény: Papagena79 (1100)
Papagena79 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1100
Sziasztok!

Remélem, tud valaki segíteni nekem :-)
Egy 12 m2-es szoba kifestésére keresek szakembert, a fal fehérre van festve, új, színesre kellene átfesteni (két szín, középen bordűr).
A szoba üres, bútorokat nem kell mozgatni, két ablaka és egy ajtaja van :-)
Mennyi lehet ennek a munkának a reális ára? Van itt esetleg olyan szakember, vagy tudtok ajánlani valakit, aki ezt a munkát 2-4 héten belül elévégzi?

Köszi szépen a segítséget!!!
újfelhasználó Creative Commons License 2008.10.06 0 0 1099

Üdv,

 

 

az érdekelne, hogy egy fal általában hány réteg festést bír el az évek során?

Felújítok, és jelenleg két régi réteg van a falon. Van ahol lejött könnyen nedvesítés után, van ahol nem, ott egyelőre hagytuk is... Az lenne a fontos, hogy ha mondjuk egy év múlva újra akarom festeni a falakat, akkor inkább most szedjem le csontig a festéket mindenhol, vagy pedig gletteljem ki így, ahogy most van, és el fogja bírni még azt a negyedik réteget is később előkészítés, lekaparás nélkül?

 

Ha nehezen jön le a festék, előfordulhat, hogy a vakolat is jön vele ha mégis lekaparják? (szakembernél)

 

Köszönöm!

silver25 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 1098
Köszönöm szépen.
Előzmény: Masgas (1097)
Masgas Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1097
Szia
Bevágod a tapétát onnan ahonnan a legrövidebba csőbilincsig az "út" vizszintesen vagy függőlegesen és ahol a bilincs szára van sugárirányban bevagdosod Kb 3 centi hosszakon majd rásimítod a csőbilincsre. Ha nagyon szépen akarod akkor a felálló tapéta fülecskéket levágod éles sniccerrel úgy, hogy a csőbilincs szára adja a vágáshoz az alátétet.
A bevágott tapétát meg illeszted egymáshoz.
Masgas
Előzmény: silver25 (1096)
silver25 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1096

Sziasztok

 

Tapétázásnál a csőbilincsek száránál hogy lehet megcsinálni?

 

cityba Creative Commons License 2008.09.20 0 0 1095
Esetleg egy szaki segíthet szoba festés terén! Nézd meg vannak fent ötletek is.
Előzmény: -cc- (1071)
KalásziM Creative Commons License 2008.09.20 0 0 1094

  Köszi utána járok !

 

 KM.

Előzmény: Masgas (1092)
újfelhasználó Creative Commons License 2008.09.20 0 0 1093
Nagyon köszönöm!
Előzmény: Masgas (1090)
Masgas Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1092
Falfix, fixatív. Nagyobb festékesboltban tudnak tanácsot adni.
Előzmény: KalásziM (1089)
Masgas Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1091
Falfix, fixatív. Nagyobb festékboltban tudnak tanácsot adni.
Előzmény: KalásziM (1089)
Masgas Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1090
Újfelhasználó
A repedést ki lehet küszöbölni amíg újra nem kezd mozogni a tetőtér. Festéssel sajna nem lehet csodát művelni, ha a függőleges falsarkokban van a repedés akkor talán ha a tapétázáskor nem kened alá a sarkot akkor esetleg nem fog elrepedni a későbbiekben de akkor meg kihúzódik a sarok száradáskor. :(.
üdvMasgas
Előzmény: újfelhasználó (1087)
KalásziM Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1089

  Sziasztok !

 

 Kérdésem :  milyen vakolat erősítők léteznek ?

 Nekem egy régi elhanyagolt kamra - tehát beltéren - rendbehozatalához kellene.  A lakás sokáig nem volt lakott - a szobák és egyébb helyiségek falai még viszonylag  jók, viszont a kamra fala,  mivel az ablak is ki vol,t törve eléggé lestrapált .

 Gondoltam  a könnyen málló vakolatot eltávolítom, majd valami vakolat erősítő szer és egy v. 2 réteg festés.

 Milyen szerek vannak ? Fantázia nevek ?

 

 KM.

almera28 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1088

Sziasztok!

 

Volna egy nagy kérdésem. Sehol nem találom,h a Polifarbe-nak milyen színei vannak. Leírva megvan az oldalukon, de hogy azok milyenek azt nem mutatják. Én nem tudok keresni, vagy tényleg titkolják?

Még egy: Házilag ki lehet keverni, valamilyen konkrét színt ami tetszik? Arra gondolok, hogy van-e valahol olyan a neten, hogy egy bizonyos szín, milyen alapszínekből áll? Láttam már karosszéria fényezőnél ilyet, de falfestékes, színkódos dolog van-e? Letölthető vajon?

Köszi!

almera

újfelhasználó Creative Commons License 2008.09.17 0 0 1087

Üdv,

 

 

tetőtéri lakás, a falon az éleknél repedések a falon (vakolat?), gondolom az épület mozgásának eredményeként.

Kérdezném, ezt ki lehet-e küszöbölni valahogyan a festésnél, vagy annak előkészítésekor, vagy marad a fűrészporos tapéta mint megoldás?

 

 

Köszönöm!

Masgas Creative Commons License 2008.09.17 0 0 1086
Végső soron azzal se lehet rossz, csak szerintem nem árt két réteg. Hogy bitosasan lezárja a felületet a víz elől.
Előzmény: -cc- (1085)
-cc- Creative Commons License 2008.09.17 0 0 1085
pillanat, csak hogy jól értsem: az "előkezeled" alatt azt érted, hogy csiszolás? merhogy az általam idézett, te általad mégsem preferált H betűvel kezdődő termék azt ígéri, hogy közvetlenül kenjem a rozsdára és "csak" a pergő rozsdát kell eltávolítani. hm?
Előzmény: Masgas (1084)
Masgas Creative Commons License 2008.09.16 0 0 1084
Ja ha előkezeled a rozsdás részeket akkor nagy valószínűséggel jó lesz.
Esetleg az átmeneteket meg lehet egy kicsit csiszolni a rozsdás és az épp részek között.
Előzmény: -cc- (1082)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!