Keresés

Részletes keresés

Pipike77 Creative Commons License 2016.06.07 0 0 14296

Ú, remekül hangzik :( Még szerencse, hogy altatnak! :)

De reméljük, hogy most már rendberaknak!!!

Előzmény: Adrienm79 (14295)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.06.07 0 0 14295

Hát annyit mondott már hogy hátulról kell most műteni. Ki kell "fűrészelni" a két csigolya közül a csontot és ki kell csavarozni az implantátumot. Az ötös és hatos csigolyán dolgozik majd implantátum be a felette levő porckorong ki implantátum be. Majd lemez és csavarok.

 

Amikor "csak" porckorong műtétem volt januárban engem elől vágtak.

Előzmény: Pipike77 (14294)
Pipike77 Creative Commons License 2016.06.07 0 0 14294

Én is pánikbeteg vagyok!!!! :) 1998 óta. Csak már nem szedek rá gyógyszert, elegem lett.

 

Hát, nem vagyok gerincszakértő...azt sem tudom, előről tárják fel, vagy hátulról. Nekem ugye van az a ciszta is a gerincvelőmön/ben, amihez most nem nyúlnak, de egy orvos akinél voltam azt mondta, ha ő azt megműtené, hátulról tárná fel szétnyitná a csigolyát, itt majdnem elájultam és nem emlékszem a többire. De neked a két csigolya közti részt kell gondolom kiszedni, szóval talán nem lesz annyira brutál szabdalás...

Ha felhívod a dokit csütörtökön, szerinted elmondja neked? Vagy a képzeletedre bízza?

Előzmény: Adrienm79 (14293)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.06.07 0 0 14293

Pipike mivel műtét előtt állsz te is nem osztanám meg inkább milyen paráim vannak. Annak ellenére vannak, hogy én már túl vagyok egy nyaki gerincműtéten és tudom mi vár rám. Bár ez a mostani azért komolyabb lesz. Valamelyik nap azon gondolkoztam hogyan szedik szét a csontosodott csigolyáimat.....

Nekem van némi pánik betegségem is ami ront a helyzeten nem is kicsit...

Előzmény: Pipike77 (14292)
Pipike77 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 14292

Azért némiképp megnyugtat, hogy nem csak nekem vannak furcsa paráim :)

 

Meg az is, amit írtál :) Köszi! :)

Előzmény: Adrienm79 (14291)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 14291

Pipike mintha az én para gondolataimat olvasnám :-)

Nekem cage van bent és csavarokkal van rögzítve. Az nem tud elmozdulni. Ne aggódj. Az intubálásnál használt cső én úgy tudom felxibilis.

Előzmény: Pipike77 (14290)
Pipike77 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 14290

Jaj de jó, hogy használ a Contramal!!! Így talán kibírod a műtétig! A többit viszont sajnálom!

Én is csütörtök-pénteken hívom a dokimat, hogy a jövő héten megműt-e.

Persze most meg egy hete csikar a hasam, mint ha hasmenésem lenne... van most valami ilyen vírus? Vagy a kórházi látogatás alatt szedtem össze a nagynénémnél?

 

És megint elkezdtem a parákat gyártani, mi sülhet el balul a műtét során :(

 

Szerintetek az a cső, amivel intubálnak, mennyire merev? Hogy mondjuk a refluxtól felmaródott nyelő- és légcsövemet átszakíthatja-e?

 

A porckorong protézist mi tartja a helyén? Alvás közben mozdulok egy bénát és kilökődik onnan és átvágja a gerincvelőmet, mert fém a széle?

 

Na jó, nem fárasztalak titeket.

Előzmény: Adrienm79 (14289)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.06.05 0 0 14289

Úgy látszik a 100 mg-os contramal jól csillapítja a fájdalmat. Csütörtök - péntek hívom az orvost. Javulás vagy változás nem történt. Minden fájdalom, zsibbadás és gyengeség a régi sajnos.

Jukinyu, Pipike és Andi hogy vagytok? Azért kérdezlek titeket külön mert ti "sorstárs nyakasok" vagyok.

gombóc63 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 14288

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de a közel 7 év alatt nincs amit ki ne próbáltam volna, nincs olyan vizsgálat amit meg ne csináltak volna. Vérnyomásom normális vagy egy kicsit alacsony. Most a migrén kapszulát szedem, gyógynövényes, meglátjuk. Járok gyógymasszázsra rendszeresen. És még sorolhatnám....

Előzmény: porcika88 (14280)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 14287

Akkor majd számolj be a hatásáról!

Előzmény: Pipike77 (14286)
Pipike77 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 14286

Igen, az nekem is kicsit furi volt, de maga a cucc is az, szóval elnéztem nekik, főleg, mert a betegségek le voltak írva nem ayurvédikusan is :)

Még ezt találtam: https://examine.com/supplements/boswellia-serrata/

 

És meg is rendeltem :D

2-5 munkanap :)

Előzmény: Törölt nick (14285)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 14285

Na azért ez elég "ayurvédikusan" van leírva (vata, pitta, kapha emberi alkatokra).😄

 

Előzmény: Pipike77 (14284)
Pipike77 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 14284

Hú, kíváncsivá tettél, rákerestem, találtam egy ilyet, ha tudtok angolul:

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3361921/

 

A hatékonyságáról orvosi kísérlet, mely szerint valóban hatásos ízületi bajoknál.

Előzmény: Lyle Scott (14283)
Lyle Scott Creative Commons License 2016.06.02 0 0 14283

Sziasztok!

 

Én most ezt fogom kipróbálni:

 

http://www.vegafuszeray.hu/termek/boswellia-shallaki-az-izuletek-gyogyasza/

 

Eddig ilyet nem lehetett itthon kapni. Ezekre van magyar engedély, szóval nem kamus.

 

Valakinek valami információja van erről a hatóanyagról?

 

Jobbulást Mindenkinek!

porcika88 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 14282

Nyitott cipőben és zokni nélkül, márciusban.:-DD. Felette bő tréning nadrág, póló és kardigán, hátIzsák. Viszont kellemesen csalódtam az emberekben, mert kétszer kényszerűltem valakit megkérni, hogy kösse be a cipőmet az utcán, és mindkétszer segitettek. Egyedűl az állami orvosi részleg szarta le a bajomat. Az ügyelet szerint ne rinyáljak, ez csak egy lehet sérv, vagy má' ki is szakadt sérv , kb úgy mndta mintha nátha lenne kis köhögéssel, a korházi mri-re való időpontkérésnél meg nem engedték az engem szállító autót lelassitani a bejárat elött amig kiszálok, csak a parkolóban állhatott meg és onnan  gyalogoltam a bejáratig vagy 100 métert. Aki tudja mi a gyulladt ideg az tudja, hogy még 4 méter is sok. és mivel bent ugyanilyen kedvesek voltak, mentem a privi mri-re. Ami állami 16 ezer helyett 21ezer volt és 3 napot vártam csak.

Előzmény: Törölt nick (14271)
porcika88 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 14281

Házidoki meg kolléga mondta , hogy szedjem mikor kaptam az erős gyógyszereket. Hogy kicsit kompenzálja azok májkárosító hatását. Májvédő szer, abszolút ártalmatlan mivel természetes cucc. 

Semmi extra, állatgyógyászatban dolgozom már másfél évtizede, ismerem a gyógyszereket, több kollégám kutató Fejlesztő. Így ha valamire kiváncsi vagyok, csak kérdezek, aztán győzzem kivárni a válasz végét meg megérteni mit mondanak:-DD. Talán emiatt is én sokszor nem névre veszek valamit hanem a hatóanyagra keresek . 

Előzmény: Törölt nick (14272)
porcika88 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 14280

Akkupunktúrát is próbáltad? Anyámnál az erős migrént szüntette meg. Naponta vette be az azóta betiltott Rydol tablettát. Vagy még állandó vesszőparipám a manuálterápia. Kaptam már kezelést fejfájásra is, és segitett. 

Egyébként mi a helyzet a vérnyomásoddal? Megfelelő? Mert nekem is fájt a fejem, és kiderűlt, hogy magas a vérnyomásom. Sajna családi is kicsit, mert szinte minden családtagomnak apai ágon. Tesómnak is. Vérnyomás is magas és pulzus is eléggé. Vagyis volt. Egy Metoprolol Z nevű tablettát szedek, naponta egyet a 25 milligrammosból. Kemény 95forint egy dobozzal. Kész vagyon. DE, 1 hét után a migrénes fejfájás elmúlt. Az igazi hányós sírós, fejgörcsös volt. Most max advil szintre minimalizálódott, és csak hidegfrontkor jelentkezik, ha nagyon front van. Ha rákeresel erre a gyógyszerre, akkor látni fogod, hogy migrén megelőzésre is van. Így nekem 2 legyet üt egy csapásra. Vérnyomásomat 110/80-on tartja, pulzusom meg 90-nél szórakozik. 

Előzmény: gombóc63 (14273)
porcika88 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 14279

Jaj az ilyen nagyon jót tud tenni. Kicsi kényeztetés és lélekápolás meg látogató. Drukkolok nagyon , hogy jobb legyen

Előzmény: Adrienm79 (14276)
gombóc63 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 14278

Nem,szó sincs róla. A fejfájás volt legelőször. Oka nincs meg, marad a fájdalomcsillapító, de sajnos az sem segít sokszor.

Előzmény: Törölt nick (14277)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.02 0 0 14277

Iszonyú lehet fejfájással élni, gondolom nem a mellékhatások okozzák (?)

Előzmény: gombóc63 (14273)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 14276

Kizárólag terápiás jelleggel volt nálam a fodrászom és levágta a hajam. Meg lett lőve egy újabb fülbevaló. Ugyanolyan szarul vagyok testileg de lelkileg kicsit jobb :-)

Adrienm79 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 14275

Nálunk több esetben beválltak a homeopátiás szerek.

 

Mozgásszervi eredetű fájdalmakra lehet őket használni. Én most veszek a gyógyszertárban és kipróbálom.

 

Rhus toxicodendron 9 CH vagy 15 CH naponta 2-4 x 5 golyó
Merev ízületek, a mozgás kezdetén erős fájdalom, amely a lassú, folyamatos mozgásra és meleg hatására csökken- pihenés, hideg hatására romlik a beteg állapota.

Bryonia 9 CH naponta 2-4 x 5 golyó
A fájdalom mozgáskor fokozódik, pihenéskor,meleg hatására csökken.

Dulcamara 9 CH naponta 1-2 x 5 golyó
A fájdalom nedves,hideg időben fokozódik.

Arsenicum album 15 CH naponta 2-4 x 5 golyó
Égő fájdalom amely meleg borogatásra javul, éjszaka rosszabbodik.

Hypericum perforatum 15 CH naponta 2-4 x 5 golyó
Az idegszálak lefutásának megfelelően jelentkező, nyilalló fájdalom.

Actea racemosa 9 CH naponta 2-3 x 5 golyó
A nyakizmok és a lapockák közötti izmok merevségéből fakadó fájdalom, főleg ülő munkát végzőknél.

Apis 15 CH 1-2óránként 5 golyó
Duzzadt, fájdalmas ízület, égő fájdalom, amely hideg borogatástól csökken.

GeriSoft07 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 14274

Ez máriatövis kapszula, olajban is van, asszem olcsóbb is úgy

Előzmény: porcika88 (14267)
gombóc63 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 14273

Nos én pedig veled értek egyet. Lassan 7 éve küzdök fejfájással, erre jött pár éve a derék, térdfájás, majd a migrén. Hogy lehet ezeket kibírni fájdalomcsillapító nélkül!? Már egyes orvosok némi empátiát mutatva szörnyülködve kérdeznek hogyan tudok együtt élni a mindennapos fejfájással. Sajnos semmilyen alternatív gyógymód nálam nem jött be, így kénytelen vagyok mérgezni és rongálni magam, hogy még néha megcsillogtassam a vidám, mosolygós énemet.

Előzmény: Bubuca (14264)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14272

Megnéztem mi az a legalon.

Életemben nem találkoztam még mellékhatások nélküli gyógyszerrel.Hogy te miket tudsz!

Bár nem tudok róla, hogy a májammal gond lenne, de ezt feljegyeztem.

Előzmény: porcika88 (14267)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14271

Szerintem sokan használjuk fel egymás ötletét, pl.ha valami megragad jegyzetelek, majd jön a próba.Minden apróság érhet valamit.

Arról nem beszélve, hogy itt egy kicsit több a megértés, ha "nyafogunk". Mert pontosan tudja a másik, hogy miről beszélünk.

 

Arra is emlékszem, hogy bár nem volt meleg, mégis nyitott cipőben jártál, mert abba csak bele kellett bújni.☺

Előzmény: porcika88 (14270)
porcika88 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14270

Ti nekem itt nagyon sokat segitettetek az biztos. amig feküdtem akkor találtam meg ezt a csoportot. És olvastam olvastam. Szóval nektek nagyon sokat köszönhetek, Neked főleg. Köszönöm!!

ne is mondd a gatyát meg a zoknit, rémálom. Kínos volt és megalázó is valahogy. Hogy az asszisztens húzta fel a gatyámat. Emlékszem akkor sírtam el magam először a dokinál, mikor bementem a vetkőző részre és ott szerencsétlenkedtem, és a doki megkérdezte mi a gond, én meg elbőgtem magam, hogy a gond az, hogy nem tudom levenni a gatyám, csak egyik cipőből sikerűlt kilépnem. Gondoltam gáz és mindjárt rámszólnak mint az ügyeleten, de nem, odajöttek segíteni , hogy miért nem szólok, én meg erre bőgtem egy sort. Meg mikor nem tudtam felfeküdni az asztalra, akkor leengedték térdmagasságig,és ketten odafektettek. Ezek mind megmaradtak emléknek. Életemben nem voltam ilyen tehetetlen és kétségbeesett. Nem is tudom ma mi lenne velem ha állami segitséget kell választanom vagy arra várok. 

Előzmény: Törölt nick (14268)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14269

Engem sem azok a mellékhatások taglóznak le, amelyek sunyi módon a "háttérben" zajlanak és csak laborral igazolhatóak.Egy plusz vesefájdalom a meglévő mellé, na az már megvisel.😕

Előzmény: Bubuca (14264)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14268

Szeretem a te történeted, mert igazi sikertörténet.És bár megszenvedted te is, mert emlékszem a gatyát, zoknit sem tudtad felvenni, mégis kimásztál belőle.Persze nyilván ez függ a probléma súlyosságától is, de olvastam olyat is, hogy valaki kiszakadt sérvvel teljesen rendbejött.

Valószínűleg sok minden kell a gyógyuláshoz, szerencse, egy megértő, segítő család, jó emberi kapcsolatok, kollegák, egy olyan jó gyógyító team, ami ott volt mögötted is....... Azt nem mondom, hogy ez garantálja a sikert, de könnyít.

Persze mi is kellünk a dologhoz, nemcsak a kitartásra gondolok, hanem arra, hogy lássuk, hogy sajnos a fájdalom eltorzítja a személyiségünket, türelmetlenek, igerlékenyek leszünk, amit nem mindenki toleral. És ezt marha nehéz uralni!

Valahogy így látom a dolgokat.

De a lényeg, hogy jól vagy!

 

Nem tudom mi ez a gyógyszi, de megnézem.

 

 

Előzmény: porcika88 (14267)
porcika88 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14267

Legalont is vegyel. Azt hiszem azt szedtem.meg májvédő teát ittam délben. Utáltam, de ittam . 

Előzmény: Törölt nick (14241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!