Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Bridesman Creative Commons License 2015.03.19 0 0 19552

Ujra nekifutok!

"Sziasztok! Nemreg vettem egy P407 Zenith-et. Minden mukodik, kiveve a sz elso szivargyujtot s az ulesfutest. A biztositekokat mar atneztem, mindegyik jo. Vagy annak tunik. Tudna valaki segiteni, mi lehet a baj?"
Annyval egeszult ki a lista, hogy neha kiir tempomat hibat. Kb 5-6x egy honap alatt. Vegulis nem letkerdes, de idegesito...
Elore is koszi minden segitseget!

Nyalee Creative Commons License 2015.03.19 0 0 19551

Sziasztok!

Érdeklődenék néhány alkatrész ügyébe hogy tisztába legyek az árakkal,mert idén módosításokat szeretnék végrehajtani.

első hasmagasság szenzor

bal(master)ablaktörlőmotor

kicsi szines kijelző

monokróm kijelző mi a hőre már nem reagál.
eredeti bluetooth kihangosító

rt3
nreg
ezekhez jár a kihangosító rendszer?

előre is köszönöm

gregcomrade Creative Commons License 2015.03.16 0 0 19550
Zolysys Creative Commons License 2015.03.16 0 0 19549

Ha valakit érdekel, van tempomatkar nálam pár darab

Zolysys Creative Commons License 2015.03.15 0 0 19548

Szokásos lapát törés

Keresd zoolan65 topiktársat :)

Előzmény: tboy 41 (19547)
tboy 41 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 19547

Sziasztok!

Tegnap óta a vezetőoldali részen nincs fűtésem.

A klíma 2 zónás.

Várom az ötletek mi lehet a a gond!

Előre is köszi!

betg Creative Commons License 2015.03.15 0 0 19546

Ezek szerint ez benzines ???

Érdemes néhány adat az autóról igy talán lehet irni valamit de diag és paraméterezés nélkül amúgy sem megy.

Előzmény: fecci35 (19545)
fecci35 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 19545

sziasztok!

olyan kérdésem lenne hogy pár napja cseréltettem EGR szelepet és a computerem motor controlle system defect feliratot ir ki.ezt irta ki akkor is amikor a szelepet cseréltettem ki.mi lehet még amire ezt a hibakodot irja ki.katalizátort cseréltettem már rajta .köszönöm elöre is.

betg Creative Commons License 2015.03.15 0 0 19544

Elektromos dobozka kiszerel ecu ki egyebek utána férsz hozzá, ha sokat csináltál kb 30-40 perc

Előzmény: gery407 (19543)
gery407 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 19543

Váltótartó bakkot cserélt már valaki 2.0 hdi-n?

Mennyire macerás?

Draganovic Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19542

Koszonom ezt a hetfoi szelepcseret megvarom masba nem megyek bele ha javul ha nem elhozom az autot a szamod meg van :)

Előzmény: betg (19539)
Draganovic Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19541

Tappenzen vagyok :)

Előzmény: Zolysys (19540)
Zolysys Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19540

Majd ha hazajön külhonbol az egyik 7végére :)

Előzmény: betg (19539)
betg Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19539

Nem tudom hogy merre vagy de mostmár elég kiváncsi vagyok arra az autóra , megnézem neked ha gondolod az nem kerül semmibe.

Előzmény: Draganovic (19538)
Draganovic Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19538

Nem tuti, felmerettem az autot 90 es 120 ezer km koze tippeltek 3 eves ebbol 10 honapot allt FAP adalek azt mondtak 100 ezer korul fogy ki ebben meg volt 7 dl kb meg gyari teljesen kopott fektarcsak voltak rajta plusz betetek.

Ha tekerik mar ugy eltuntetik a nyomat nem lehet megtudni az igazat annyi hogy volt gyari visszahivasa garancias garancia lejarta elott akkor 43 ezer volt benne masfel eves volt akkor az auto.

Maximum 120 ezerre tippeltek en mondtam annyi meg belefer ,ha annyi van benne.

Kuplungnak en szerintem semmi baja szerelom erolteti.

Előzmény: gun111 (19537)
gun111 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19537

Tuti, hogy a 90e km valós?

Előzmény: Draganovic (19536)
Draganovic Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19536

Semmikeppen sem akarok kuplungot cserelni van helye a lovenak mashol is betg forumtars irta ezeknek amugy is kemeny a kuplunguk ,de mar egy honapja volt olajcseren akkor is le akarta csereltetni mert hogy kemeny ...stb amugy szerintem nem az elso nagy dizelem ,semmi baja meg amugy is csunya lenne 90 ezer km-nel egy kuplung kopas ne mar....na mindegy mar hivtam hogy csak szelepcsere johet szoba ,semmifele kuplung meg valtoleszedes meg ki tudja mi nem hianyzik ugy hogy hetfon kiderul mi lesz a szelep probaktol ,ha jo lesz ha nem mindenkeppen el hozom,mert minden kivaloan mukodik csak hangos elektromos hang jon a szelepektol ami csukott motorhaztetonel is zavaroan hallani mikor leallitom a motort 3 masodperc mulva fel berreg 4 masodpercig( tavozik a nyomas) azt elhallgat.

Na most mikor ez ugye ezt a hangot adta alapjaraton o odanyult megfogott valamit es el is hallgatott ,innen indul a fel auto csere ,ez szamomra hihetetlen.

Mindegy ha masik szerelohoz viszem ha nem javul akkor mar tudom mondani hogy mi es hol van a hang forrasa vagy jobb csendben maradni es figyelni hogy mihez nyul?

Előzmény: 407fan (19535)
407fan Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19535

Egy kuplungot akkor kell cserélni, ha rendellenesen működik. Pl. csúszik, rángat, nem emel ki, nagyon zajos, vagy leszakad a lábad a benyomáskor. Egyébként olyan, mint a villanykörte a budiban. Amíg jó, nem bántjuk, aztán ha tönkremegy, kicseréljük. Ez nem egy boeing, ahol előre cserélünk majdan meghibásodó alkatrészeket. Egy biztos, a vákuumrendszernek semmiféle összeköttetése, közös csöve, alkatrésze nincs a kuplunggal. Tuti.

Előzmény: Draganovic (19533)
Draganovic Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19534

Az unix-nal 127 ezer egy kuplung szett de az alvazszamom mast hoz kulso munkahengerhez hozza olyan meg nincs az unix-nal ,mindegy en nem ertek hozza ezt sem en allitom.

A szelepekre is azt mondta egyet rendel 3 napig tartani tudja beprubaljuk ha attol megjavul marad ha nem visszakuldi.

Tenyleg ugy vagyok vele hogy ,be kell jarni 5 szerelot es ha egyezik amit mondanak az a biztos . 

Előzmény: Draganovic (19533)
Draganovic Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19533

Nem tudom hogy be van e szorulva nem sok 508-as van a kornyeken 215 ezerert nezett oda adna 167 -ert amennyiert o meg kapja na mindegy nem ertek en mar semmit ,ha a szelep cserek nem hoznak megoldast elviszem mashova .

Egyszeruen nem fer a fejembe hogy kezzel benyul a problema forrasahoz es megszunik a problema es valami olyat kell cserelni ami tobb szazezer ft-ba kerul ezt nem tudom elfogadni.

Előzmény: 407fan (19532)
407fan Creative Commons License 2015.03.14 0 1 19532

Örülök, hogy pozitívan fogadtad a hozzászólásomat. Van egy fogadásom, hogy a mesternek be van szorulva egy felesleges kuplung szettje, szabadulna tőle. De ez más egyenesen gyanúsítás. Amúgy sok sikert, remélem, hamarosan élvezheted újra az oroszlánodat.

Előzmény: Draganovic (19531)
Draganovic Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19531

Koszonom hogy irtal mert igazabol ertetlenul hallgattam amit mondott es furcsa hogy mindenaron kuplungot akar cserelni de tenyleg minden aron,en meg egyszeruen nem akarom elhinni hogy egy 90 ezer km-et futott autoban rossz ,kopott a kuplung.

Meg ha megfogott a szelepeknel valamit es elhallgatott a hang amit idaig adott akkor hogy jon ide a kuplung ,meg ha ennyitol elhallgat ,hogy jo helyre nyul akkor miert a draga megoldas fele probal terelni,ezert egy szelepet rendeltettem ami kivalt kettot

es szepen csere ha nem hallgat el ugyan olyan rossz akkor csere a masikra ...meglatjuk ez a muvelet utan elviszem masik szerelohoz es meghallgatom az mit mond.

Az a baj hogy 7 eve oda jarok eddig mindent elottem telefonalt le kihangositva hallottam mi mennyi volt mikor adott az o 43% bol " alkatresz"

Az Octaviamba 1.9 pdtdi kuplung kettostomegu csere lehivott nezzem meg igy van szetszedve ez ment szet ezert csereljuk es ezt rakjuk bele .

Aztan hogy most lett ez az 508 asom egyre dragabb lett minden egyre jobban gyanakszom hogy olyan dolgokat kell cserelni amik rohadt dragak,nehez el hinni hogy ha valami nem stimmel az auton akkor mindjart 200-300 ezres tetelek ropkodnek egy 90 ezret futott autonal.

Most meglatom hogy a szelepek csereje mit hoz ,ha semmit elviszem nem egy helyre es meghallgatom hogy mit mondanak.

Előzmény: 407fan (19530)
407fan Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19530

Kedves fórumtag!

Akkor most én vállalom a mocsok féreg szerepét, aki akár az összeveszés árán is, de megpróbálja felnyitni a szemedet. Egy előző hozzászóló finoman próbált figyelmeztetni

Olyan alkatrész személykocsiban, hogy kuplungmembrán NEM LÉTEZIK!!!! A kuplungnak és a sebességváltónak semmiféle rásegítése nincs személykocsikban. Mert ha lenne, akkor egy sokat állt, tehát vákuum nélküli kocsiban sokkal nehezebb lenne benyomni a kuplungot, mint járó motornál. De egyforma nehéz mindkét esetben.

A szerelőd egy kontár, aki találgat és megpróbál lehúzni. Méghogy leveszi a sebességváltót, mert valaki szörcsög a motortérben? Ez egy igazi lehúzás. Ne hagyd magad, hanem azonnal keress egy normális szakit. Az olyan autószerelők, akik barátkoznak veled - megoldjuk főnök, nem lesz baj - ezzel a dumával csak a szakértelmüket vagy az adott típushoz való szakértelmüket pótolják. A szerelő nem a barátod, hiába járt oda még az édesapád is, mert a Béla bá igazi szakember! Az volt a Lada meg a Wartburg korszakban, ahol nagyot nem lehetett hibázni.

Persze ez csak egy tanács. Egy olyan autóstól, aki belekóstolt mindenféle szakember munkájába. Olcsóba, drágába, okoskodóba, hülyéskedőbe, hozzáértőbe és idiótába is, meg felfújt hólyagba is, aki akkora önbizalommal járkált a műhelyben, mintha értette volna a common-rail rendszerek működését. Pedig dehogy.

Ha nem tudsz dönteni, akkor nézd meg a műhelyt. Ha több az olaj a padlón és több a meztelen nős kép a falon, mint a műszer a mester keze ügyében, akkor tudod, mi a helyzet.

És végül ne feledd, hogy én jóindulatból szóltam, nem vagyok konkurrenciája a mesterednek.

Előzmény: Draganovic (19527)
Draganovic Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19529

" mágnesszelepnek lehet hangja amig vákum van a rendszerben , leállítás után is aktív még a rendszer egy darabig"

Van is hangja csak nagyon hangos ,valamit ott megfogott es el is hallgatott,szivhat valahonnan farsot es azert ad ilyen hangot?

Előzmény: betg (19528)
betg Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19528

Hát hogy őszinte legyek elég érthetetlen az egész , mi köze van a mágnesszelepnek a kuplunghoz stb , mágnesszelepnek lehet hangja amig vákum van a rendszerben , leállítás után is aktív még a rendszer egy darabig , stb kár is erről itt irkálni ezt látni kéne ezt a kuplung historiát sem értem a valeo amúgy egy szemét.

Előzmény: Draganovic (19527)
Draganovic Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19527

Szia betg

Nem tudom emlekszel e (PUG 508 120 kw) elektromos hang a motorterbol.

Levittem a szerelomhoz o hatranyult es az elektromos nyomaseloszto szelepektol jon mert "megtorte" a csovet es el is hallgatott,na most ebbol a szelepbol 3 van kozos csovel( 2 ugyan olyan egy kulombozo) egy megy a turbogeometriat allitja masik ketto meg nem akarok hulyeseget irni mast szabalyoz.

Hibataroloban semmi, tehat tokeletesen mukodnek teszik a dolgukat,mert mindent figyel a szamitogep,azt mondta a szerelom a legkisebb elteresre mar hibat tarolna szervizt irna es nem is mukodne jol az auto.

Azt meg tudja csinalni (olcso megoldas) rendelni egy szelepet olyat amibol ketto ugyan olyan, igy ki lehetne zarni kettot ,de nem valoszinu hogy a szelep a baja ,mert hiaba elektromosan szabalyzott nem adhat ilyen hangot valoszinu fars levegot sziv ami nem jo mert azt ha szivja azt a kuplung membrantol teszi ,ha az ment tonkre akkor kerdes hogy a kuplungtol ment e tonkre mert mar kopott es tobbet billen vagy tol a kelletenel,mozog,de ez csak akkor derul ki ha leveszi a szerkezetet es a valtot.

Megmerik a kuplung szerkezetet hany kiloval kell lenyomni ,ha a gyaritol elter 2 kilot pl akkor teljesen jo ,de pl 15 kilonal mar biztos hogy nem jo es a hotol megkemenyedett es elkopott a szerkezet.

Raadasul alig talalni kuplungszerkezetett mert az enyem kulsomunkahengeres /egyszer mar cserelve letta kulso munkahenger 5 ezer km utan megint konnyezte az olajat garanciaba kicsereltek ,de szerelom addig nem teszi be mig ki nem derul hogy mi van a kuplungal/ Ez a kulso munkahenger Konnyezi az olajat ,valoszinu mert nagyobb terhelest kap a kelletenel es nem igazan birja!Ha az automat valeo kuplungal  szereltek akkor a kettostomegu is valeo az meg nem passzol a Sachs olcsobb utangyartott kuplunghoz, csak gyari valeo kuplungot lehet betenni /az is uj cikszamos modositott erositett/ 230 ezer ft-ert :(

Most azt beszeltuk hogy ,hetfon szelep proba,hatha ugy megszunik a hang,ha nem leveszi a valtot vagy az oninditot es onnan hatha lat valami gyari cikkszamot ,kodot amibol kiderul hogy valeo vagy sachs es akkor el lehet donteni hogy mi legyen .........

Ha a kuplung kopott akkor nem erdemes membrant cserelni mert ugyan ugy tonkre fog menni ,ha nem akkor az szerencse mert csak membrant kell cserelni ( mondjuk akkor mi tette tonkre?!)

Bocs ha erthetetlenul irtam laikus vagyok ,te latsz benne raciot talalkoztal mar hasonloval?

Előzmény: betg (19517)
zsolti26 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19526

Köszi, jövő héten hívlak

Zolysys Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19525

Kijelzőm van, elvileg a CD-s rádiódat is meg tudom javítani. A többit betg vagy zoolan

Előzmény: zsolti26 (19524)
zsolti26 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19524

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni (mi a hiba?hol és mennyiért tudom cseréltetni?, vagy akár szervizelés) 407, 2006-os évjárat 2000 cm3 benzin(140LE) Symbole. Hibák: A menü gomb és a cd kiadó gombja nem működik (minden más gomb igen),ez tegnap óta van, az ASR/ESP időszakosan nem működik (mostanában már egyre többször nem, régebben csak kb. havi 1-2 szer írta ki és a következő indításnál kialudt, most már szinte napi rendszerességű), illetve a pixel hibás fedélzeti kijelzőt szeretném javíttatni vagy cseréltetni. Tisztes áron dolgozó szervizt vagy szerelőt is keresnék, aki ért a típushoz, rendszeres karbantartási munkákra. A jelenlegi szerelőm (eddig minden kocsimat korrekt áron szervizelte) szeretném lecserélni, mert bár nagyon ért a PSA-hoz, de mióta ez az autóm van, márkaszerviz áron kezdett el dolgozni (ez a FRIP csapágy cserénél kiderült, mivel a Peugeot-tól is kaptam árajánlatot, és ha ide veszem, hogy a főnix programra 25% kedvezményt kaptam volna, alkatrészből és munkadíjból is, akkor 25%-al drágábban csinálta, mint a márkaszerviz......)

Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm

betg Creative Commons License 2015.03.14 0 0 19523

Talán nem megy egy henger , de erre konkrét választ látatlanban nem hiszem hogy fogsz kapni.

Előzmény: Andriskaaaa (19522)