Keresés

Részletes keresés

demjengi Creative Commons License 2009.04.10 0 0 359

Sziasztok!

 

Elkészült a zenés összeállítás az Óvárosról. Remélem tetszeni fog.

 

http://www.youtube.com/watch?v=59GyaIFYSeE

 

A Skanzenről és a Vasa Museumról készülőben egy másik kisfilm.

A püspök inasa Creative Commons License 2009.03.17 0 0 358
Hát nem semmi.
Gratulálok.
Sajna nálunk vitt némi pénzt a Hobgoblin sörök lelkes fogyasztása.
Egyébként tényleg nagyon szépek a képek.
Legközelebbi északi tervem a Feröer-szigetek. Ez életem egyik fő vágya.
Előzmény: demjengi (348)
demjengi Creative Commons License 2009.03.14 0 0 357

A fényképezőgép: Sony Alfa 200 türkörreflexes 10 Mgpixel.

Nem volt olcsó, de sokat utazunk és a férjem nagyon jó képeket csinál, megérdemli.

Előzmény: hooker007 (356)
hooker007 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 356

ha Stockholmra gondolok mindig az jutt eszembe mikor megyek már vissza :)

Remélem hamarosan :)  csak én úgy vagyok vele , hogy minimum 1 hét kell  , ami sajnos nem pár ft :(

demjengi Creative Commons License 2009.03.13 0 0 355

A férjem ez elött az út előtt vett egy nagyon jó fényképezőgépet, mert a régivel nem lehetett ilyen belső felvételeket készíteni.

Holnap megírom a paramétereket.

Előzmény: hooker007 (353)
demjengi Creative Commons License 2009.03.13 0 0 354
De jó Neked, hogy nyáron láttad. Még beszéltünk is róla, hogy nyáron ez a tér milyen hangulatos lehet, amikor zöldelnek a fák, és meleg van.
Előzmény: Sárgarózsa71 (351)
hooker007 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 353

nagyon jó képek :)

léci áruld el hoyg csináltad , milyen géppel, mert ano nekem sehogy nem ment egy normális kép bent , mivel a fények nem a hely erősségei :(

 

Előzmény: demjengi (347)
hooker007 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 352

nekem a Lite Pojke tér az egyik kedvencem :)

Tudom nem ez a neev , de nálam csak így maradt meg :)

Van a téren egy kisfiú , amiről el mondta az egyik helyi , hogy le kell rakni egy aprópénzt a talpazatára , megsimogatni  afeját és kívánni valamit :) És ha Lite pojke elfogadja az adományodat , teljesül a kívánságod :)

 

 

Sárgarózsa71 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 351

Jövök,hogy ne légy egyedül. Amikor mentél, nem mertem mondani, hogy keresd meg a 3. képen lévő kis teret. De látom megtaláltad.:)))Ha Stockholmra gondolok mindig ez a tér jut eszembe. Annyira kellemes, kis zug.

 

 

Előzmény: demjengi (345)
demjengi Creative Commons License 2009.03.13 0 0 350
Jól elvagyok itt magamban.
demjengi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 349

Stockholmi utazásunk során mi itt laktunk:

 

Connect hotel akkor remek, ha későn érkezel a reptérre, és nem akarsz éjjel utazni tovább. Eszméletlen tiszta és modern, a reggeli svédasztalos. Minket csak az emeletes ágy zavart, de ez már a korunk miatt van.

http://www.connecthotel.se/default.asp?id=skavsta-en

 

..

 

A Red Boat nagyon hangulatos. Szuper helyen van, óváros 8 perces séta.

A közös zuhanyozó nem valami fényes, és itt is emeletes ágy van.


http://www.hostels.com/hosteldetails.php/HostelNumber.5720

 

demjengi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 348

Püspökinasa 60 ezres költségvetését azt hiszem megdöntöttük.

3000 SEK volt kettőnknek az út, utazással, szállással, mindennel együtt. :-)

demjengi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 347

Vasa muzeum:

 

demjengi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 346

Képek a Skanzennél:

 

demjengi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 345

Sziasztok!

Nagyon szép volt az utunk.

Későn este érkeztünk Skavsta reptérre, ezért a reptér melletti Connect szállóban töltöttünk egy éjszakát. Reggel a transzfer busszal mentünk Stockholmba. A centrumból elsétáltunk át az óvárosi szigeten a Red Boat hostelhez, ami nagyon romantikus szállás volt.

A délutánt az óvárost néztük meg. Nagyon szépek, színesek az épületek, hangulatosak a szűk kis utcák. Sajnos őrségváltást nem láttunk, de bebarangoltuk az egész kis szigetet. Mikor besötétedett, bementünk a belvárosba, és ott nézelődtünk. (nem vagyok egy modern városnéző tipus)

Másnak vettünk napijegyet és elbuszoztunk a Skanzenhez, ahol 3, 4 órát töltöttünk. Gyönyörűek a régi falusi házak, templomok, nagyon sok fotót készítetünk. Ez után a Vasa muzeum volt a program. Nagyon örültem, hogy egy eredeti viking hajót megnézhettünk. A kiállítás nagyon szemléletes volt, több órát is el lehet ott tölteni. Igazi élményt nyújtott.

Sötétedés után metróra szálltunk, és megnéztük az érdekesebb megállókat. Nagyon sajnálom, hogy nálunk milyen fantáziátlanok a megállók, elmehetnének a mi tervezőink oda egy kis ötletet gyűjteni.

Következő reggel, még lett volna pár óránk, de sűrűn havazni kezdett, így inkább felszálltunk a reptéri buszra.

Nem mondom, hogy túl sokat láttunk, de ennyi fért az időnkbe, és kaptunk egy kis csipetet Stockholmból.

Biztos vagyok benne, hogy nyáron napfényben, még szebb lehet a város, amikor a hajók jönnek mennek a szigetek között, de így is meseszép volt.

Képeink még feldolgozás alatt állnak, majd egy zenés összeállítást is készítek, de ahhoz idő kell. Amint meg lesz fel fogom rakni a linket, hogy hol lehet megnézni.

Egy pár képet most is mellékelek azért.

hooker007 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 344

van valakinek  személyes tapasztalata a következő 2 szállóda valamelyikérőll , netán mindkettőről :)

 

Mälardrottningen  és  Crystal Plaza

vagy ha valaki tud 35000/éjszaka/szoba árig jó szállodát hév vagy metró közelében Stockholmtól max 20 percre , annak is megköszönöm ha leírja :)

 

köszönöm a válaszokat:hooker

demjengi Creative Commons License 2009.03.06 0 0 343

Köszönöm. Fotók lesznek.

Vasánapra még havat is igérnek, reméljük nem lesz.

Előzmény: hooker007 (342)
hooker007 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 342

jó :)

 

jó utat és érezd jól magadat :)

Előzmény: demjengi (341)
demjengi Creative Commons License 2009.03.05 0 0 341

Sziasztok!

Holnap után indulunk.

Kell-e átalakítót vinni Stockholmba, vagy jó-e a itthoni szabvány csatlakozó?

 

demjengi Creative Commons License 2009.02.23 0 0 340
Nagyon jókat találtál. Köszi szépen.
Előzmény: Sárgarózsa71 (339)
Sárgarózsa71 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 339
és ezt is találtam árak nyitvatartás a főbb látnivalókhoz.ez hasznosnak tűnik. itt azt írja, hogy van őrségváltás is sz,szo, és vasárnap most is. link: link
Előzmény: Sárgarózsa71 (338)
Sárgarózsa71 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 338

Én is találtam neked egy részletes busztérképet. Itt:

 

Stockholm busz
Előzmény: demjengi (337)
demjengi Creative Commons License 2009.02.21 0 0 337
demjengi Creative Commons License 2009.02.21 0 0 336
Palermóban volt ilyen, hogy bukósisakot adtak egy templomnak a tornyának a megmászásához. Elöször nem értettük, de hamar rájöttünk. :-)
Előzmény: hooker007 (335)
hooker007 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 335

Stor kyrkan ami az óvárosban vagyis Gamla Stanba van :)

 

megjegyzem ez spec szerintem az egyik érdekes a sok közül :)

Vasa museet-nál ajánlom a kültéri részt is :) Nem tudom most menyni hajó van ott , amikor mi voltunk 4 volt :) mindegyikre fel lehet menni , és szétnézni .

Fontos figylemeztetés: a hadihajóba 1,70 felett nem árt a fejeket lehúzni , különben úgy járhatsz mint én aki jópárszor lefejelte az "ajtót":)

 

 

Előzmény: demjengi (332)
Emőke1 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 334
+néztem :))) Kössz:)))
Előzmény: y42 (333)
y42 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 333

Tessen parancsolni itt

 

http://www.flygbussarna.se/Default.aspx

 

meg itt

 

http://www.sj.se/

 

körülnézni.

A buszos "beszél" magyarul is.  :-))

Előzmény: Emőke1 (322)
demjengi Creative Commons License 2009.02.20 0 0 332

Köszönöm a tanácsokat, 2 napból egy a Skanzenre kicsit sokallom. Bár elhiszem, hogy több napot is el lehet tölteni ott.

Egyéb kihagyhatatlan épület? Azt hiszem a városházát még meg kell nézni. Van valami nagyon különleges templom?

hooker007 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 331

Skanzen és Vasa alapban 1 teljes nap :)

igaz amikor én voltam arrafelé , akkor 2 lett belőle :)))

Előzmény: demjengi (329)
Sárgarózsa71 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 330

Szia!

Az Őrségváltást ne bánd. Semmi különleges. Masíroznak,zenélnek, mint mindenhol máshol a turisták forgatagában akik nem látnak egymástól.

A szórólapokat megnéztem, a legkorábbi is Márc.végén írja a városnéző hajózást. A honlapon is csak  májustól van:(((  De ha ott vagytok, a királyi palotától és az Akadémia elől indulnak hajók az utóbbitól olyanok is amit ők folyamatosan használnak,(munkába járásra) úgyhogy szerintem egy kirándulásra biztos el tudtok menni. Pl. Vaxholm is egy kedves kis város ahol sétálgatni lehet, és a hajóút oda-vissza nagyon szép. Én legjobban azt élveztem amikor az Óvárosban csak úgy mentünk cél nélkül "eltévedni" isteni volt. Kis szűk sikátorok, utcák, imádnivaló.

Üdv.

Ja és még mindig Djurgarden:))))  Persze az időnek is jónak kell lenni hozzá.

Előzmény: demjengi (329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!