Keresés

Részletes keresés

Hauanita Creative Commons License 2004.12.22 0 0 292

Balázs!
Azért Szeged nem az Északi sarkon van ám :-)
Tény, hogy a nyílt területeken, ha fúj a szél, akkor az nagyon rosszul esik, de ha meg enyhébb az idő, az lényegesen kellemesebb, mint pl. a hegyekben... Persze ettől még sejtem, hogy a hegyeket kedvelő társaságnak nem lesz kevésbé ingerszegény.

Mindenesetre, ha jön le társaság, akkor lehet, hogy valami Tésztaparty-féleséget fel tudok ajánlani, meg esetleg a túra végén egy kis meleg teát :-) (monnyuk a 60-as után még nem, mert én aznap dolgozok...)

Előzmény: -balazs- (289)
miki Creative Commons License 2004.12.22 0 0 291

OK, Sárváron megbeszéljük, úgy reggel felé :-), eddigra okosabbak leszünk. A példákból tényleg ez szűrhető le.

 

Olyan elmélet is van, miszerint az ultraedzés nem is annyira képességfejlesztés, mint inkább az agy megtanítása arra, hogy ne szabályozzon le túl korán. Ha valaki abban a tudatban él, hogy a maraton ez emberi teljesítőképesség felső határa, lehet, hogy pszichikailag képtelen annál tovább futni. Ellenpélda, hogy András vagy mások szinte edzés nélkül is le tudnak futni ultrákat, mert tudat alatt tudják :-), hogy képesek rá.

Előzmény: Rozita (290)
Rozita Creative Commons License 2004.12.22 0 0 290

Miki,

szerintem nem lehet/kell speciálisan 24 órás futásra edzeni. Bérces Edit nyilatkozott egyszer olyasmit, hogy az ultrafutás jó fizikai felkészültséget igénylő szellemi sport. Én ezzel teljesen egyetértek. Egy bizonyos távon felül fejben kell főként ott lenni, a lábak mennek maguktól :-)

Előzmény: miki (288)
-balazs- Creative Commons License 2004.12.22 0 0 289
Jó, ebben van komoly igazság. Havonta egy 60 fölötti terhelés talán kívánatos is. Az ellenérv: Januárban k. hideg van és az Alföldön, jeges szélben 9 órán keresztül tolni neki nem egy leányálom. Van bennem valami félelem, bevallom. A Piros 85-nek habozás nélkül mentem neki, pedig az nagyságrendileg keményebb, de ez most nagyobb falatnak tűnik az időjárás miatt. Mondom, tessék rábeszélni. Ha Ultrafutó és Te bevállaljátok, engem már meg lehet győzni. Én lrz-éknek azt javasoltam, hogy vállaljuk be de tegyük időjárástól függővé és akkor hozzuk meg a végleges döntést amikor már elég jól látjuk, hogy milyen idő várható.
Előzmény: miki (288)
miki Creative Commons License 2004.12.22 0 0 288
Jók ezek a 30-40-es hegyi túrák, csak félek, teljesen összemérhetetlenek a tavaszi 24 órával. Mit gondolsz? Arra hogyan kéne edzeni? Vagy nem is lehet, elég állóképességet szerezni és megerősíteni a lábunkat?
Előzmény: -balazs- (286)
miki Creative Commons License 2004.12.22 0 0 287
Kíváncsi vagyok, meddig jutottál volna ha csak heti 100-120-at futsz, és talán éppen ezért lappangó sérülés nélkül állsz rajthoz :-) Én úgy tudom, nagy egyéni különbségek vannak abban, kinek mennyi az ideális kilométer. Lehet, hogy két, egyforma eredményeket elérő futó közül az egyik heti 100-nál, a másik heti 200-nál van csúcsformában. Ezt ki kell valahogy tapasztalni.
Előzmény: Zámbori Zoltán (280)
-balazs- Creative Commons License 2004.12.22 0 0 286
Először azt mondtam, hogy baromság, aztán azt, hogy tök jó, menjünk. Most viszont ismét fázom a gondolattól. Nagyon korán van ez még. Úgy gondoltam, hogy az első jó erőpróba az lehetne, hogy megcsináljuk 29.-én a Téli Mátrát és 30.-án a HÓ-Fejérkét. Persze ha a csapat kimegy a gátakra, akkor miért ne. Hárman-négyen már jó lehet. Azt tudom, hogy a sötét oldal szószólói nagyon a nemre hajlanak. Vagyis Tapír kerek perec kijelentette, hogy nem megy. A többiek nem tolonganak. Esetleg egy 60-as kompromisszum? Azért én meggyőzhető vagyok.
Előzmény: miki (283)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 285

miki,

én szándéknyilatkozom: biztosan nem megyek.

Az indulóknak sok sikert, remélem jó időtök lesz, engem nem vonz egy fagyos, jeges, szeles, töltésen futott 90 km.

 

ATHOS,

a heti 120 km teljesen relatív. Te heti 160-okkal készültél és nem sikerült (nem az edzésben volt a hiba), ezért a 120-at kevésnek találod.

Én nagyon optimális esetben elérem a heti 75-öt, és komolyan gondolom egyszer a Spartathlont. Heti 120-szal már jövőre indulnék :-)

Előzmény: miki (281)
-balazs- Creative Commons License 2004.12.22 0 0 284

De ugye mint láttuk a "betli" nem feltétlenül az edzésmennyiségnek volt köszönhető.

 

Nem biztos, hogy érdemes ennyi "terhet" rakni a heti kilóméterszámra. Nem (csak) ezen múlik.

Előzmény: Zámbori Zoltán (280)
miki Creative Commons License 2004.12.22 0 0 283

http://ttt.tr.hu/naptar/tura.php?id=304

http://web.szote.u-szeged.hu/in1st/rosa/hirek/2005/hid-ki05.htm

Csak ezt tudom. Larzen már teljesítette 2 éve, ha jól emlékszem.

Nem szeretem, mikor ilyen marhaságokat kérnek, mint előnevezés és orvosi igazolás. Egyedül nem mennék el, csak ha összeáll a csapat.

Előzmény: ultrafutó (282)
ultrafutó Creative Commons License 2004.12.22 0 0 282

Miki!

 

Ha vannak információid a szegediről, oszd meg velünk.

Szállás, útvonal /futható-e, eltévedés veszélye/, frissítési lehetőségek /adnak-e valamit közben, illetve előre lehet-e küldeni pl. 60-hoz/

Szerinted mennyi idő alatt lehet végigvergődni? /tegyük fel, hogy nem esik le a nagy hó és akkor/

Ki gondolkodik még rajta?

Előzmény: miki (281)
miki Creative Commons License 2004.12.22 0 0 281
Mivel a szegedi 90 kilométeres túrára előnevezést kérnek dec 31-ig, érdemes lenne egy szándéknyilatkozatot tenni, ki szeretne indulni. Persze, ha aztán leesik a nagy hó, akkor értelmetlenné válik a dolog, de akkor is el kell már kezdeni valamilyen formában a hosszú futásokat. Nekem mindegy, hogy töltésen, erdőben, szigeten vagy háztömb körül, de a jan. 8-ai hétvége alkalmasnak tűnik.
Zámbori Zoltán Creative Commons License 2004.12.21 0 0 280

2003-ban heti 160 km-es átlagom volt éves szinten, mégis lebetliztem 92 kilinél!

Ezért inkább csak akkor állok neki megint, ha tisztességesen felkészülök (az a baj, hogy a lelkem nem engedi, hogy csak kocorásszak a pályán...én futni akarok!!!)

 

Ami a Török szervkereskedelmet illeti: ez csak kamu! De tényleg! Én már lassan 5 éve járok oda és legalább 600 emberrel végigcsináltam a különböző körutakat, de soha senkinek még csak afférja sem volt a helyiekkel. Nagyon vendégszerető nép, és minket magyarokat különösen szeretnek. Mivel rokonoknak tartanak minket. Attila a Hun vezér ugyanolyan szerepet tölt be a török történelemben mint a miénkben. Szerintük (és ezt az iskolában is így tanítják) a hunok török eredetűek, ugyanúgy mint a magyarok.

Szóval félelemre semmi ok!

 

Üdv: ATHOS

Előzmény: amat (279)
amat Creative Commons License 2004.12.21 0 0 279

A szavam semmit sem jelent, de ha nekem heti 100-120 km összejönne, akkor nem igazán tudna senki lebeszélni, hogy nekiinduljak a távnak, persze én nem megnyerni, "csak" teljesíteni szeretném !

 

Törökországgal kapcsolatban van egy pirinyó előítéletem, elég előkelő helyen állnak az emberi szervkereskedelemben, nem szívesen tünnék el örökre az 1200 m-s hegyek közt !

Hajrá !

Előzmény: Zámbori Zoltán (278)
Zámbori Zoltán Creative Commons License 2004.12.21 0 0 278

Szia Ispi!

 

Te aztán olyan vagy mint egy tornádó...végigsöpörsz néha a topicon, aztán hirtelen csönd...

Kegyetlenség volt tőled feltenni a kérdést, hogy ki akar menni jövőre a Spartathlonra! Majd szivem szakadt meg, mert nem írhatom azt, hogy megyek! Pedig nagyon jó lenne újra nekiveselkedni. Jelenleg úgy érzem jobb is vagyok mint 2003-ban, de nem tudok szisztematikusan készülni...akkor pedig csak pénzkidobás lenne. (Bár, ha addig nyerek a lottón...) Rengeteg hosszút futok, de elég esetlegesen. Vannak hetek amikor csak 110-120 km-ig jutok. Ez pedig édeskevés. Viszont feltett szándékom, hogy újra elmegyek egyszer és megcsinálom.

Komolyra fordítva a szót jó lenne összefogni azokat akik komolyan gondolják az indulást és tényleg kellene találkozókat, közös futásokat szervezni! Tehát a kezdeményezésed nagyon dícséretes!!! Ha más nem, akkor én is hozzáteszem a dologhoz a szolíd kis tapasztalataimat legalább ezen a fórumon.

Ezúton szeretnék "reklámot csinálni" egy remek országnak: Törökország!

Azok a futók akik szeretnének nyaralás közben edzéseket is csinálni, ráadásul magaslaton, azok jöjjenek el velem Törökországba június-július-augusztus hónapokban. Amellett, hogy nagyon szép helyeket láthatunk, jókat túrázhatunk és még futni is lehet majdnem végig 1200 m fölött. Nekem meg végre lenne futópartnerem és nem kéne egyedül rónom a kilométereket...

 

Ispi: Jössz valamelyik teljesítménytúrára a tél folyamán?

 

Üdv: ATHOS

Előzmény: ispi70 (276)
ispi70 Creative Commons License 2004.12.17 0 0 277

Ez az igazi hozzáállás!

Én úgy tartom, mindenkitől lehet tanulni, az csak hasznára válik az embernek. Biztosan neked is vannak olyan "trükkjeid", amelyeket ha én is kipróbálnék, jobb lehetnék.

Útvonal: akár a mac-ból is indulhatunk, és onnan föl a hegyekbe. Az időpontokat még egyeztetjük.

Előzmény: ultrafutó (265)
ispi70 Creative Commons License 2004.12.17 0 0 276
Az, hogy mikor kész az ember a Spartathlonra -mint láttuk- teljesen egyéni. Szerintem először gyógyulj meg teljesen a sérülésekből, aztán fokozatosan kezdd el a hosszabb futásokat.
Előzmény: amat (264)
ispi70 Creative Commons License 2004.12.17 0 0 275
Aki 50-est fut, az ne sopánkodjon, mert már megindult a lejtőn...
Előzmény: 7241gabi (262)
ispi70 Creative Commons License 2004.12.17 0 0 274
Szerintem a futómúltad befolyásolja ezt. A heti km-ek száma is befolyásolja. Kár, hogy nem jössz szombaton, ezen a témán órákon keresztül lehet csámcsogni... A túl sok verseny vállalása nem szerencsés, de ez egyénfüggő. Igazából jó, ha 1-2 fontos versenyed van, az összes többi meg az arra felkészülést szolgálja.
Előzmény: Rozita (261)
Rozita Creative Commons License 2004.12.16 0 0 273

Gabi,

köszi az invitálást! Nem aktuális, mert aznap van a Tortúra (Miskolc-Eger, 65km).

Különben attól hogy nem írok, olvasom ám az FB topikot!

Jó bulizást mindenkinek!

Előzmény: 7241gabi (263)
miki Creative Commons License 2004.12.16 0 0 272

Felmerült már a jan 8-i szegedi 90 kilométeres töltéstúra ötlete is. Ha nem lesz nagy hó, azt érdemes lenne megpróbálni.

 

Karácsony körül tervezem az első hosszú futásomat, második a szegedi, vagy annak helyettesítője, és az általad írt időpontok is jónak tűnnek. Foglalkoztat még a Dunamenti Szupermaraton és/vagy a veszprémi 6 órás, de még nem vagyok benne teljesen biztos, hogy elég fegyelmezett vagyok-e ahhoz, hogy ezeket edzésként fussam és ne versenyként. Mert a cél ugye Sárvár, oda tervezem a csúcsformát.

Előzmény: ultrafutó (270)
ultrafutó Creative Commons License 2004.12.16 0 0 271

Egy szülinapi buliért ennyit utazni? :-)

Előzmény: akibacsi (269)
ultrafutó Creative Commons License 2004.12.16 0 0 270

OK, legyen körözés. Nem, inkább legyen ilyen is meg olyan is.

Kérnék szépen konkrét időpont javaslatokat.

Lassan vége az alapozásnak és még egyet sem futottunk együtt.

Tavasszal meg már nem lehet megszervezni, mert minden hétvégén lesz valami túra.

 

Miki, kihagytad, hogy a 260-at 24 óráson is lehet teljesíteni, pl. Sárváron.

Előzmény: miki (266)
akibacsi Creative Commons License 2004.12.16 0 0 269
Ha már itt mindenki megnyilatkozik.
A titkos terv, amiről senki sem tud, hogy a 30 éves szülinapomat szeretném ott ünnepelni.
Tehát 2007. :-)
Előzmény: 7241gabi (267)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.12.16 0 0 268

Ha jól emlékszem, tavaly májusban az FB topikon elkezdtünk vezetni egy Spartathlon listát, akkor 3-4 ember volt rajta, azt mondtuk, hogy 10 (vagy 1?) évente fogjuk frissíteni.

Akkor még nem volt ekkora Spartathlon őrület az ultrafutni szándékozó FB-k körében. Ami persze egyáltalán nincs ellenemre, én is szeretnék egyszer nekiveselkedni, időpontokat szándékosan nem írok, az a típus vagyok, aki nagyon biztosra akar menni :-)

Bár tudom, hogy ezen a versenyen nem lehet biztosra menni.

 

A közös futásokban én is benne vagyok, tényleg jobb lenne talán a körözős pálya, hogy tényleg ne csak az elindulásnál találkozzunk.

Előzmény: ispi70 (260)
7241gabi Creative Commons License 2004.12.16 0 0 267

Nem nehéznek érzem, hanem egyáltalán nem érzem. Még.

Kicsi vagyok én, majd megnövök én,

Esztendőre vagy kettőre nagylány leszek én...

Na jó, legyen vagy kettőre. 2007. Szép kis topiktali lesz:-)))

Előzmény: miki (266)
miki Creative Commons License 2004.12.16 0 0 266

A közös edzésfutásokat mindenképpen meg kell tartani. Én inkább a körözést tartom jónak, mert ebben az esetben könnyebb saját tempót futni, pl. ha erős a közös tempó, lassíthatok, megvárhatom, míg leköröznek és visszaállhatok.

 

Gabi, ha a 100 kilométeres kvalifikációt nehéznek érzed, a 260 km-rel könnyebb lehet, pl. 48 órás versenyen :-)

Előzmény: ultrafutó (265)
ultrafutó Creative Commons License 2004.12.15 0 0 265

Én még nem tettem le róla.

Talán 2005-ben is megpróbálom.

 

Ispi, milyen információra van szükséged? Hátha segíthetek. :-)

 

Közös futások:

időpont javaslataim: február utolsó előtti hétvége /Pécs-Harkány előtti/ és

március első hétvége

útvonal és táv: csatlakozom Mikihez: aszfalton, kb. 6 óra terjedelemben, nem feltétlenül a Szigeten, pl. a Pilisben is vannak aszfaltutak.

Pl.: Szentendre - Dömör-kapu - Pilisszentlászló - Visegrád /fordító/ - Pilisszentlászló - Pilisszentkereszt /fordító/ - Dömör-kapu - Szentendre

De lehet más is.

Előzmény: ispi70 (260)
amat Creative Commons License 2004.12.15 0 0 264

amat jelentkezik a listára

 

A múltam remélem csak a múltam, eddigi két három ultra próbálkozásom kudarcba, de feladásba nem fulladt.

 

2004 Sárvár 12 óra   sérüléssel a 7-8 órától: 92 km

Kinizsi 100   30% futva: 20:15 ( első teljesítés, nem volt sokkal jobb tervezve, ez nem is annyira kudarc )

Rohonc 10 órás futás  sérüléssel a 6-7 órától: 75 km

 

A Spartathlon felé vezető út következő állomásának tartom, hogy a fenn említett versenyeket szeretném befejezni sérülés mentesen, természetesen jobb eredményekkel. A kinizsi 100-t 14 óra körüli teljesítéssel, ami valszeg jóval több futást igényel.

Talán reális lehet a 2007-s évben teljesíteni a távot ?! 

Előzmény: ispi70 (260)
7241gabi Creative Commons License 2004.12.15 0 0 263

OFF

Ispi, alow, ultrafutó, Timi, Rozita és akik ritkán írnak az FB topikra!

Szombaton karácsonyibuék buli este 8-tól a mac-ban. Gyertek!

ON

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!