Keresés

Részletes keresés

rauchkrake Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123391

Ó, ha nem akarsz az orrod előtt szigetet, hanem inkább ezt:

   

 

akkor ajánlom a helyet, ahol mi voltunk augusztusban (a félsziget csúcsán az utolsó ház, víz 3m, saját strandrész a ház előtt, nagyon kevés ember, kulturált apartman, árnyas,szélvédett terasz, saját kis udvarrész és grillező - mi a földszinti kétszobásban voltunk).

 

http://www.horvatorszagielszallasolas.hu/marina/apartmani-lana-sevid/

 

 

 

 

Előzmény: szikla2 (123389)
fvcc Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123390

Ja, hát ott sem sima minden :) Mi is lépcsözünk egy kicsit, vagy a hegyoldalon át ereszkedünk le a strandra (mikor mihez van kedvünk).

 

Háát, a hazaiak tudnak. A tulaj idén megmutatta az egyik kertjét (a sok közül). Kimentünk az országútra, átmásztunk a szalagkorláton, és másztunk lefele a 60-70°-os meredeken :). Az volt a kert.   Olajfa - ültetvény, mandula, szölő. Ha valahol van 2 méter lapos, akkor ott káposzta, miegymás terem.   Másik kertjének egy része nyáron parkoló, összel burgonyát ültet ugyanoda. Mit modjak?  20 nm-en 100 kilót ás ki. Évente 2x.

 

   Én dombvidéki vagyok, (elvesznék az alföldön: számunkra nincs tájékozódási lehetőség.  Nem tudjuk mihez viszonyítani, hogy 1 km-re vagy 10-re van-e valami). Ott meg helyben van a Magas Tátra, a lanka, meg a tenger is.  Nincs attól jobb.

 

   A páromat  is zavarja kicsit, hogy velünk szemben van Hvar. Szoktam neki mondani, nézzen Hvar és Brac közé - ott végtelen :)   . vagy várja meg, míg Hvar párába merül.

 

Jaj, a töltést ne emlegesd :D  96-ban Bosznián át mentem HR-ba. Slavonski Brod után tekeredtünk (mert a hídat lebombázták), míg láttunk egy "babkarót" horvát zászlóval. Biztos, ami biztos, megkérdeztem: jól megyünk-e Boszniába? Jól. Én meg rátapostam a gázpedálra.... Ami elöttem volt emelkedő, az a Száva töltése volt.... (sikerült megállni a tetjén. egy trozoga kompot épp javítottak, azzal keltünk át a folyón)

Előzmény: szikla2 (123389)
szikla2 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123389

Elmondhatod magadról, hogy az Adria egyik (ha nem a legszebb) vidékén töltöd az éves pihenésed. Ami az eredeti téma is volt, az az, hogy a hegyek és a tengerpart között lévő vékony mezsgyén, a helyiek hogyan tudták a szükséges infrastruktúrát megépíteni.

Igazad van abban, hogy nagyon kényelmetlen lépcsőzi, (sokszor 40 ℃ ban), viszont én alföldi vagyok, a legnagyobb homokdomb a környékemen, a Tisza töltése, és nekem ez is élményt nyújt.

2 éve amikor Mimicében voltunk, én is "ugytévedtemoda", eredetileg Brist lett volna a célpont, ( bosznián keresztűl), de teltház volt. Araszoltam északnak faluról - falura.


Tervezem az idei évet is: Sevid            (mert,nincs előtte sziget)

Előzmény: fvcc (123388)
fvcc Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123388

Így igaz, Mimice nagyon szép.  Miután leléptünk a lentebbi helyröl, mindent bejártam (faluról-falura) Gradacig.

 

Lokvát jó előre beterveztem (minden nagyon szép, minden nagyon jó - még fittnes terem is volt az appartmánban, meg Sat-TV, amin semmit sem lehetett megfogni).  Amikor leálltunk az út szélén, egymásra néztünk a párommal: itt kéne lennünk 2 hetet??? Na ne!!! Egyböl továbbálltunk, találtunk is egy vagány helyet.

- Jól megjegyezted a nevét ? (a falunak)

- Hogyne. Szép játékos neve van. (akik még tanultak ruszkiul: Igrane).

Csak sajna Zsivogoscse-nál mentünk ki a faluból (nem ott, ahol bementünk), a játékos név kirepült a fejemböl. Ezután vagy 10x mentünk Lokvától Gradacig, meg vissza. Az út szélén mindig állt egy 5-emeletes (kinézetü) templom, ami nagyon ismerős volt, csak nem tudtam lemenni a faluba (a le és bejárat 500 m-vel volt arrébb)...

   Három nap múlva lett happy-end. Szombaton beálltunk valakinek a parkolójába. Kérdezte, kell-e appartman. Mondtuk, megnézzük a tengerpartot és jövünk.... Keddre sikerült ismét odatalálnunk hozzá. :)

  Idén voltunk ott/nála 15.ször

 

   Ja igen: két bejárat van a faluba. Egy a templomnál, a régi. A hazaiak ott közlekednek.  Most már értem, hogy miért van az alváza megnyomva minden hazai kocsinak az első és hátsó ajtó találkozásánál. Az egyik meredek és éles kanyarban besegít az út a kerekeknek :D

  A másik, az enyhébb lejtésű, újabb meg kicsit arrébb... Ezt nem találtam meg sokadszorra. De ma már bekötött szemmel is tudom :)

 

 

Előzmény: szikla2 (123387)
szikla2 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123387

Mimice adottságilag is más. ( lásd képek) Viszont ott is vannak hegyoldali aprtmanok.

 

Ez a forum is annak van alárendelve, hogy aki időben tervez, és keres, azt kevesebb meglepetés fogja érni.

Előzmény: fvcc (123386)
fvcc Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123386

Az semmi, hogy a strandig annyi. Az a baj, hogy a strandtól az appartmánig (felfelé) szintén annyi.

 

Sokkal pocsékabb Lokva-Rogoznica (ott van a szomszédban). Az út egy oldalán a szállás (lehet, hogy csak 40 a lépcső), a másik oldalán meg a strand (szinte lépcső nélkül). üzlet nincs, vendéglő tán 1, lehet sétálni v 500 métert (az országúton), fagyit nem veszel sehol.  Ha a strandon vagy, mást se hallassz, csak motorzúgást (Jadranska magistrala), ha az appartmanban, ugyanazt. Ráadásul az utóbbiban a balkonról mindent lesöpört a szél, a pléh a tetőn szünet nélkül zörgött a fejünk fölött. Olyan volt az egész, mint az álom. Rémálom.  Két napig (se) bírtuk (szerencsére nem volt előre kifizetve), ott hagytunk 50 €-t oszt húztunk a fenébe...

 

Brelától lefelé már paráde Gradacig. Az olcsó makarskai szállásokat (állítólag 5 €/nap/föért is kínálják a hegyoldalban) azért kihagynám...

 

Előzmény: Rezsee (123384)
szikla2 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123385

2012 ben Mimicében voltunk, ez is Omis mellett van. Igazi gyönyörű vadregényes hely.

 

Véleményem szerint, akinek ez nem tetszik, az nem is igazán vágyik az Adriára.

 

http://www.mimice.net/index.php/en/accommodation/apartments/house-feral.html

 

Mi itt voltunk, igaz ez közvetlen tengerparti.

Rezsee Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123384

Nekem két emlékem van a hellyel kapcsolatban. Egyszer én is lementem autóval, a feleségem fent kiszállt!:-)

A másik: egy ismerősöm nyaralt ott pár éve családdal, állítólag megszámolta, 146 lépcsőn kellett lemenni az apartmantól a vízig! Mindenki döntse el, ez neki sok vagy kevés!

Nem egyedülálló a dolog, de jó ha tudja aki oda foglal, a parttól száz méterre hirdetett apartmanba!

Előzmény: Pilsner76 (123376)
kancsa80 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123383

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni.Jövő évben a Makarskai Riviérán keresünk szállást.Esetleg tudnátok tenger közeli apartmant ajnlani 2 személyre? Előre is köszönöm

fvcc Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123382

Van egy óriási előnye: minden szoba a tengerre néz, és (nagy) fák sem zavarják a kilátást.

 

Bár dombos/hegyes vidéken élek, nem szeretem, ha csak 2,5/3m széles az út, ráadásul még jócskán meredek is.

   Voltam a Biokovoi Nemzeti Parkban, végig autóztam az egészet http://biokovo.com/ , szerencsére szeptemberben, mikor már gyér a forgalom. Az igazi adrenalin az volt, amikor egy éles kanyarban találtad magad szemben egy másik autóval és két választás volt:  araszoló mozgással előre (10 cm-t te, 10 cm-t a másik), vagy pedig valakinek tolatni kellett úgy, hogy nem láttad az út szélét (mert nem volt kő vagy korlát, csak 400 m szakadék).

    Nos ettöl Pisak sokkal jobb :)

 

Előzmény: wdriver (123380)
wdriver Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123381

persze családtól függ kinek mennyire nehéz fel-le baktatni, lépcsőzni stb..

 

Előzmény: wdriver (123380)
wdriver Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123380

az biztos, hogy nagyon gyönyörűnek néz ki, de ilyen értelemben necces lehet ahogy nézem, hacsaknem közvetlenül a part mellett van a szállás.

én még nem voltam de szép így képekről.

emlékeztet Stara Baska-ra Krk szigeten.

 

Előzmény: fvcc (123377)
Stewe A. Creative Commons License 2013.12.09 0 0 123379

Szia.

Minket is érdekelne az apartmanotok.Szeretnék kapni bővebb információkat róla.Írtam az e-mail címedre,de visszadobta.Ha küldenél egy mailt megköszönném.

nyil13@freemail.hu

köszi

Stewe A.

Előzmény: virzsi (123311)
dokeee Creative Commons License 2013.12.09 0 0 123378

Véletlenül néztem be ide, 6-7 éve nyaraltunk ott, szerintem semmi dráma nincs benne, nem rossz hely.

Előzmény: Pilsner76 (123376)
fvcc Creative Commons License 2013.12.09 0 0 123377

Nem vagyok beszari alak, levezettem már vagy 600.000 km-t, de ebben a faluban jobbnak láttam fent az országúton hagyni a kocsit (a faluszélen). Egyébként nagyon szép hely.

Előzmény: Pilsner76 (123376)
Pilsner76 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 123376

Szia fvcc!

 

Ez tényleg komoly amit írsz a helyről?Mert jövőre oda tervezzük a családi nyaralást, ha más infókat is megosztanál nagyon megköszönném.Vagy ha bárki is tudna infókat adni Pisakról.

 

Üdv Pilsner76

Előzmény: fvcc (123375)
fvcc Creative Commons License 2013.12.08 0 0 123375

Szép hely, szép. .... de 45 - 60 fokos meredeken nem szívesen autózok / gyaloglok lefelé a faluban. Hagyom inkább a hazaiaknak.  (Persze a választ nem neked írtam, mert úgysem érted :D)

Előzmény: khojot (123373)
H_G Creative Commons License 2013.12.08 0 0 123374

Hogy ez milyen hülye cikk már! Sohasem hallott az írója arról, hogy a frissen ültetett fáknak évek kellenek a levegőből is látható méret eléréséhez? Meg hogy ha mindenütt meghagynák a természetes növényzetet, akkor pálmákban sem gyönyörködhetnénk Dalmáciában.

 

http://index.hu/x.php?id=inxcl&url=http%3A%2F%2Findex.hu%2Fkulfold%2F2013%2F12%2F07%2Felcsufitottak_a_sziv_alaku_szigetet%2F

khojot Creative Commons License 2013.12.08 0 0 123373
Előzmény: khojot (123372)
khojot Creative Commons License 2013.12.08 0 0 123372

Pisak,Horvátország 2014

 

Foglaljon szállást apartmanokban Jena Pisak . Három Az Ön rendelkezésére lakosztállyal (3 +1,3 +1,4), garázs, internet-csatlakozás, légkondicionáló, TV, szatellit, grill, kilátással a tengerre. Távolság a strandtól 150 m

 

További információ:

http://apartmani-jena.bravehost.com/jena-en1.htm

erzsébethely Creative Commons License 2013.12.06 0 0 123371

Bocsánat a cím:kar58@t-online.hu

erzsébethely Creative Commons License 2013.12.06 0 0 123370

Ketten megyünk,közvetlenül a víz mellett szeretnénk lakni. Stúdió is megfelel,de legyen igényes,szép és tiszta. Július második felében egy hét.

Előre is köszönöm!

micike10 Creative Commons License 2013.12.06 0 0 123369

Szia, ha adsz egy e-mail címet, küldök hétvégén ajánlatokat, de kellenek az infók: hányan, milyen, mennyiért, mennyi idősek a gyerekek, mennyire legyen a tenger, hány szobás legyen...stb? Köszi!

Előzmény: erzsébethely (123368)
erzsébethely Creative Commons License 2013.12.05 0 0 123368

Tengerparti apartmant keresünk Dubrovnik környékén (pl.Mlini ,Zaton Mali,Lapad félsziget,Cavtat)

Tud valaki ajánlani?

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.04 0 0 123367

Nekem küldhetsz forralt bort is! :)

Előzmény: sütöget (123366)
sütöget Creative Commons License 2013.12.04 0 0 123366

Ebben a zord időben, lélekmelegítőnek küldöm mindenkinek!

Oldboly Creative Commons License 2013.11.28 0 0 123365

A valalta-i naturista kemping esetleg megvan valakinek? Tapasztalat, vélemény, előre is köszönöm. :)

Prigradica Creative Commons License 2013.11.28 0 0 123364

Nem tudom ez miért meglepő. Horvátország Mala Kapela és Szent Rókus (Sveti Rok) alagutak közötti része konkrétan alpesi klímájú. Ugyan azt találod ott, mint az Alpokban, Kárpátokban (Medvékkel együtt: néhány éve egy turista medvét ütött el az autópályán).

 

Az igaz, hogy még Dél-dalmáciában is esik hó mostanság minden évben. Most meg éppen Montenegróban esett a tengerparton hó. Igaz, ezeken a helyeken nem marad meg, de Mala Kapelánál lehet, hogy csak tavasszal fog elolvadni.

Előzmény: szikla2 (123363)
szikla2 Creative Commons License 2013.11.27 0 0 123363

Aki mostanság indul Dalmácia felé, ne lepődjön meg, ha útközben ilyen körűlmények fogadják.

 

HAK vebkamera  Mala Kapela. http://www2.hak.hr/rmt/?id=9&l=71

lborli Creative Commons License 2013.11.25 0 0 123362

Rég láttunk. :)

 

Inkább kihagynám: "Sumartin-Makarska, Stinica-Mišnjak, Stinica-Stara Novalja, Zadar-Ist-Olib-Silba-Premuda-Mali Lošinj ferries, Mali Lošinj-Rijeka, Korčula-Hvar-Split, Ubli-Vela Luka-Hvar-Split, Mali Lošinj-Srakane Vele-Unije-Susak-Mali Lošinj catamarans do not operate due to bad weather."

Source: HAK

Előzmény: dingacs1 (123360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!