Keresés

Részletes keresés

annamaria78 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 492

Kedves Kherion,

Köszönöm a gyors választ. Az uh n mást nem láttak, "csak" ezt a magzatvíz dolgot. Az orvosom szerint nincs baj attól, hogy több a magzatvíz. Én nem vagyok nyugodt....Más fejlődési rendellenesség nem volt. Voltam 28 hetesen szív un h is (sote I. re járok).

A baba egyébként kb 7 nappal nagyobb, mint a kora. Ez miatt lehet a magzatvíz több? 29+5 volt amikor 1556g nak mérték. Ez akkor a 31. terhességi hétnek volt megfelelő ha jól tudom.

 

kheiron Creative Commons License 2006.09.18 0 0 491
Kedves Annamari!

Előre bocsátom, hogy nem vagyok nőgyógyász.

A túl sok magzatvíz (polyhydramnion) leggyakoribb oka a terhességi cukorbetegség. Ekkor a magzat is gyorsabban nő, és akár "óriásbébi" is születhet. Az 5,5-5,8 mmolos vércukorérték elvileg jónak mondható.

A terhességi diabetes számtalan magzati fejlődési rendellenességgel járhat, de ezek látszanak az ultahangon is. Ha egyébként nem volt eltérés, akkor efelől megnyugodhatsz. A megszületett babák viszont hajlamosabbak néhány újszülöttkori betegségre (úgy 15-30 %-ban), ezeket viszont nem lehet előre megmondani.

Ha a vércukorértékeid rendben vannak, nem hiszem, hogy nagy baj lenne (a több magzatvíz önmagában még nem káros) - de mindenképp beszélj a szülészeddel!
Előzmény: annamaria78 (489)
kheiron Creative Commons License 2006.09.18 0 0 490
Igen, a Down-kór ultrahang-diagnosztikájában az egyik minor anomália a rövid csöves csontok. De önmagában a rövidebb combcsont még nem jelent semmi rosszat!
Előzmény: Mirapanni (488)
annamaria78 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 489

Kedves Kherion,

Terhességem 31. hetében járok. 2 hete az uh n átlagosnál több magzatvizet állapítottak meg.

Terhességi diabeteszem van, 175 g os ch diétán vagyok. Az orvosom szerint nem kell aggódni, a magzatvíz miatt, mert a cukortól van!!!! Utána néztem azért lehet ha jól gondom, mert a baba vércukorszintje magas még a diéta mellett is . Vagy nem jól gondolom? Csökkentesen a ch mennyiséget? A vércukraim a napi 6x profilozás mellett átlagban 5,5-5,8 között alakulnak. Elvileg ez még jó a babának nem? Akkor mitől lehet több a magzatvíz?

Köszönöm válaszát előre is.

Annamari

Milyen veszélyekkel járhat ez az egész dolog??

Mirapanni Creative Commons License 2006.09.18 0 0 488

Kedves Kheiron!

Igaz-e, hogy a Dawn-kóros magzat combcsontja rövidebb az átlagnál?

kheiron Creative Commons License 2006.09.16 0 0 487

(bocs, ez lemaradt)

 

...és a 2D mérések eredményét érdemes összehasonlítani a mostaniakkal.

Előzmény: kheiron (486)
kheiron Creative Commons License 2006.09.16 0 0 486

Kedves Ancsa, a 4D-s ultrahang során meg kell csinálni a "rendes" 2D-s vizsgálatot is.

 

Egy mért értékből én nem merek messzemenő következtetéseket levonni, látni kell hozzá a képeket is, mert a kettő együtt ad információt. (tudod: Mennyi? Harminc.)

Előzmény: Ancsa8888 (484)
ilony70 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 485
Köszönöm!
Előzmény: kheiron (477)
Ancsa8888 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 484

Kedves Kheiron,

 

 

nagyon szépen köszönöm a választ. Okt 1-jén megyünk 4D-s ultrahangra, remélem ott más értékeket kapunk. Még csak annyit szeretnék kérdezni, hogy ha az érték valóban ennyi, az utalhat-e vízfejűségre? Vagy milyen más betegség lehet?

Köszönöm!

Előzmény: kheiron (476)
kicsinap Creative Commons License 2006.09.15 0 0 483

Kedves Kheiron, kedves Ancsa!

 

Az én 18 hetes Uh-s adataom is hasonlóak:

BPD: 45 mm
FL:27mm

 

Nem mondták, hoyg ezzel bármi gond lenne.

 

MIre utalhat, ha kisebb a combcsont? A Down-kórra? (Mert az nálunk szinte kizárható, legalábbis a 3-as teszt szerint 1:5135-hör az esélye.)

 

Kicsinap

kheiron Creative Commons License 2006.09.15 0 0 482
Akkor várjuk meg a chorionboholy-biopszia eredményét.
Előzmény: gicca (481)
gicca Creative Commons License 2006.09.15 0 0 481
izé, bocs: a NEM invaziv vizsgálat eredménye lett rossz, ezért a parám.
Előzmény: gicca (480)
gicca Creative Commons License 2006.09.15 0 0 480

köszönöm, kheiron!

 

természetesen beszélek vele, ill. előjegyeztettem magam chorion boholy mintavételre is, mert az a biztos.

 

Csak ugye addig, amig nincs más aggasztó jel, az ember az uh. lelet adatait úgy veszi, ahogy mondod: ez az 1-2 hét eltérés normális. De ahogy megkaptam az invaziv vizsgálat rossz eredményét, próbáltam hibát keresni a legutóbbi mérési adatokban (nem mérési hibát, hanem rendellenességre utaló jeleket), hátha van összefüggés, és + vagy - irányba, de egy kicsit nagyobb bizonyosság.

Előzmény: kheiron (479)
kheiron Creative Commons License 2006.09.15 0 0 479

Kedves gicca, szerintem beszélj inkább a nőgyógyászoddal, ő valamennyi leletedet látja, és jobban ismer téged.

 

De csak magamat tudom ismételni: ezek a mérések ezer sebből véreznek, és 1-2-3 napos eltérés simán belefér (ha megnézed, te is láthatod, hogy legalább 2-3 hetes "pontosságuk" van)

Előzmény: gicca (478)
gicca Creative Commons License 2006.09.15 0 0 478

Kedves kheiron,

 

a kezemben van a nem túl jó hatmarkeres teszt eredményem, ami miatt elővettem a hétfőn elvégzett uh. leletemet, amin a babám méretei a következőek:

 

BPD: 32,0 mm - 14w1d +- 8d

OFD: 42,3 mm - 15w4d +- 8d

HC: 120,0 mm - 15w0d +- 8d

AC:  94,7 mm - 15w4d +- 11d

FL: 14,5 mm - 14w2d +- 7d

 

a súlya: 114 g, CRL: 102,1mm

 

a számítás szerinti kora 15 hét 1 nap. (az uh. a fenti adatokra a 14 hét 6 napot adta ki)

A legutóbbi 2 db uh-n viszont két nappal nagyobbnak mondták, mint a számítás szerinti kora.

 

Én nem értek hozzá, kismama vagyok, és nagyon izgulok, de épp a combcsont és a két halánték közötti távolság az, ami jóval kevesebb a baba valódi koránál, a többi méret nem.

 

Te a fenti adatok alapján valószínűsítenéd a down-szindrómát? Mit tanácsolnál?

kheiron Creative Commons License 2006.09.15 0 0 477

Kedves ilony!

 

Az a gép, amivel én dolgozom, a következőket dobja ki az általad megadott értékekre:

CRL=51 mm: 11 hét 6 nap,

CRL=57 mm: 12 hét 2 nap,

BPD=22 mm: 13 hét 4 nap.

 

Nem tudom, hogy az orvosod gépe melyik táblázatot tartalmazza, az enyémre azt írják, hogy Hadlock szerint, ami a legelterjedtebb számítási mód.  

 

Egyetértek, szerintem is reálisabb a 12 hét néhány nap. :-)

Előzmény: ilony70 (474)
kheiron Creative Commons License 2006.09.15 0 0 476

Kedves Ancsa!

 

A BPD 44 mm-e 19 hét 2 napos kornak, az FL 25 mm-e 17 hét 4 napos kornak felel meg, ez valóban nem a legjobb. Érdemes lehet megismételni a mérést.

 

A lepényed miatt szerintem nem kell aggódnod, lentebb, a 352-es hozzászólásban írtam a placenta previáról, ami neked nincs.  :-)

 

(Azt már meg sem mertem kérdezni, hogy fiam vagy lányom lesz, szerintem szó nélkül elzavartak volna.)

 

A nem meghatározása nem része egyik ultrahangos orvosi vizsgálatnak sem. Az, hogy a legtöbben megpróbálják behozni a nemi szerveket, egy extra és eléggé bizonytalan dolog.

Előzmény: Ancsa8888 (473)
Lady Killigrew Creative Commons License 2006.09.13 0 0 475
Köszönöm.
Előzmény: kheiron (472)
ilony70 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 474

 

Kedves Kheiron!

 

Múlt hétfőn voltam először 12 hetes UH vizsgálaton. CRL:51 mm Nucha:1,4 Mért terhességi hét: 11 hét volt. Az orvosom újra elküldött UH-ra, most hétfőn CRL:57 mm Nucha: 1,5 BPD: 22 mm. Ami meglepett, hogy 11 hét 3 napot állapítottak meg.

Két vetélés után szeretnék túljutni már az első trimeszteren. Nem lehet, hogy elírtáka hetet? Számomra a 12 hét 3 nap reálisabb lenne!

Szerinted? 

Ancsa8888 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 473

Kedves Kheiron,

 

 

19 hetes terhes vagyok, tegnap voltam az úgynevezett AFP utáni "nagy ultrahangon" a kórházban, ami egy 3 perces futószalagos vizsgálat volt, és teljesen el voltam keseredve. A következőket tudom a papírról:

BPD: 44 mm, THQ: 43 mm, FL: 25mm.

Az orvos ezeket diktálta be az asszisztensnek, majd mondta, hogy a többi sablon szöveget lehet írni. ( Ez jelenti azt, hogy ép gerincvonal, 4 üregű szív, stb. stb.)

Ezután annyit mondott, hogy írjuk még be, hogy: "lepénytapadás mellső falon, valamivel mélyebben." Kérdeztem, hogy ez baj-e, annyit mondott, hogy nem, viszontlátásra. (Azt már meg sem mertem kérdezni, hogy fiam vagy lányom lesz, szerintem szó nélkül elzavartak volna.)

Persze engem mindenki ijesztget, hogy ez igenis baj, mert bármikor bevérezhetek, és szigorúan feküdnöm kéne, nem emelhetek, úgyhogy most nem tudom, mi a teendő.

Kérlek írd le, hogy ez baj-e, és hogy a fenti értékek normálisak-e, mert az FL értéket én keveslem egy picit utánaolvasások alapján.

Köszönöm:

Ancsa

 

kheiron Creative Commons License 2006.09.12 0 0 472

Kedves Lady!

 

Mint te is tudod, az ultrahang-vizsgálat nagyon függ attól, hogy ki a vizsgáló, és epp ezért elvileg előfordulhat, hogy egy távolabb levő eltérés elkerüli a vizsgáló figyelmét.

Előzmény: Lady Killigrew (471)
Lady Killigrew Creative Commons License 2006.09.12 0 0 471

Szia!

Azt szeretném kérdezni, hogy az első terhességi ultrahangon mennyire alaposan néznek körül, és mit néznek a magzaton, meg a közvetlen környezetén kívül?

Például, ha mondjuk ciszta van valamelyik petefészekben, azt feltétlenül észreveszik, vagy előfordulhat, hogy nem arra koncentrálnak, és így elkerüli a figyelmet?

Előre is köszi.

Előzmény: kheiron (468)
orb1024 Creative Commons License 2006.09.08 0 0 470
Köszi szépen a választ.
Előzmény: kheiron (467)
kheiron Creative Commons License 2006.09.07 0 0 468

Szeretném Tőled megkérdezni, hogy kb. ezen mit lehet látni. Úgy értem mi az, amit néznek. Keringés? Végtagok? Gerinc? Ezeken felül?

Röviden: mindent nézünk. :-)

 

Szóval megnézzük a koponyát, az agyat, az arcot (ha látszik), a szívet, a tüdőt, a rekeszizom épségét, a gyomrot (van-e benne folyadék), a beleket, a veséket, a húgyhólyagot és a külső nemi szerveket (ami kétesélyes, ha a lába közé csapja a magzat a köldökzsinórt, akkor szinte semmi nem látszik). Megnézzük a mozgásszerveket, a gerincet és a végtagokat. A keringést csak nagy vonalakban - ver-e a szív, nincs-e fejlődési zavara, honnan erednek a nagyerek, ilyesmi.

 

Ami a papírokra nem kerül rá, olyan elvileg nincs. Ha minden rendben van, akkor az íródik le ("Az ervényben levő szakmai protokoll szerint végzett vizsgálatkor durva rendellenesség nem figyelhető meg."), ha meg valami eltérés adódik, akkor értelemszerűen az.

Előzmény: Törölt nick (466)
kheiron Creative Commons License 2006.09.07 0 0 467

Kedves orb1024!

 

A BPD értéke 13 hét 6nap, az FL meg 12 hét 1 napos kornak felel meg - ez nekem nem igazán jön össze. Nagy eséllyel valamilyen mérési hibára gyanakszom, nem ártana megismételni a mérést a közeljövőben.

 

Az NT teljesen rendben van, 2,7 mm alatt mondjuk jónak.

Előzmény: orb1024 (465)
orb1024 Creative Commons License 2006.09.05 0 0 465
Kedves Kheiron!

Most voltunk 12 hetes ultrahangon (12 hét 6 nap).
A következő értékeket mutatta a gyerkőc:
BPD: 23 mm
NT: 1.9 mm
FL: 7 mm.
A leletre azt írták rá, hogy minden normális, de egy kicsit aggódunk az FL értéke miatt. Azt olvastuk, hogy az FL értéke kb. 2/3-a a BPD értéknek, de a mi esetünkben ez kevesebb.

(Utálom, hogy minden egyes eredmény után van valamilyen érték ami miatt aggódni kell;((

Köszönjük előre is

kheiron Creative Commons License 2006.08.30 0 0 463
Kedves Mirapanni és Derszu Uzala, nyugodjatok meg. :-)
ancsika39 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 461

Kedves Derszu Uzala és Mirapanni!

Én vetettem fel a tarkóredő kérdést és most úgy érzem, hogy nagyon feszültek vagytok! Lányok, legyetek nyugodtak, én 25 évesen szültem a Down kóros kisfiamat, és minden vizsgálat, ami akkor volt ( 10 éve) tökéletes eredménnyel zárult. Semmi nem utalt arra, hogy baj lenne a picivel, ennek ellenére mégis beteg lett. Ez a sok mérés, adat mind arra jó, hogy a kismamák rettegésben éljék le azt a kilenc hónapot, ami a legboldogabbnak kéne, hogy legyen. Most 35 évesen mertem újra belevágni a kimamaságba, persze, én is félek, de ott van már a korion és a magzatvízvizsgálat lehetősége, amit két hét múlva csinálnak. Mindenkinek ajánlom, akinek a háborgó lelkét megnyugtatja. Egyébként a babák súlya szerintem teljesen rendben van, az én fiam 2550 grammal született a 39. héten, na az már kicsi súly!

Nyugodjatok meg és készüljetek a babázásra! ancsika

Előzmény: Törölt nick (460)
Mirapanni Creative Commons License 2006.08.30 0 0 459

Kedves khiron!

Köszi mégegyszer válaszoldat, és gratulálok a türelmedhez, amivel hozzáállsz a néhány (mint az enyém is) kicsit talán oktondi, fárasztó  kérdésekhez. Kitartás, és csináld még sokáig amit csinálsz, sokakat megnyugtatsz, vagy éppen felhívod figyelmüket valami fontosra......  Nekem meg egy maradt: kicsit rossz lelkiismerettel (amiért nem csináltattam meg az amniocentézist az alacsony AFP miatt)  kivárni még ezt a 4 hetet ami a szülésig maradt, és úgyis minden kiderül...

kheiron Creative Commons License 2006.08.30 0 0 458
A 26-27. hét tájékán érdemes elgondolkodni a dolgon, még van bőven időd. :-) Addig ugyanis meg lehet csinálni természetesen a 3D-t, de a magzatnak még annyira vékonyka az arcán a lágyrész, hogy inkább emlékeztet egy UFO-n érkezett idegenre, mintsem egy emberre.
Előzmény: orb1024 (456)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!