Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

_Brazil_ Creative Commons License 2004.07.15 0 0 6940
Boogy: Kedvesem Doboza nulla kilométeres korától fogva becsörög ha alacsony fordulaton történik a váltás. A 16V motoroknak alacsony fordulaton nem nagyon van nyomatékuk, mondjuk a Wagonnak magason se túl sok.
boogy Creative Commons License 2004.07.15 0 0 6939

Helló!

 

Egy ideig kicsit távol voltam, de visszatértem. Emlékeztetőül: 76LE/Sárga/2003.02.

 

Nekem is a Suzuki Pestnél szervizelik a gépet -csak kötelezőn volt még. Ott 2000.- forintot adtam a fickónak -mondjuk ő kérte- a slagozásért. Megérte.

 

Viszont most kezd már a motorom igencsak csörögni. Eddig is megvolt, csak nem ilyen gyakran. Jelenség: kettestől fölfelé, alacsony fordulatszámon fölé váltva -pl 10kmh/2.eb vagy 50khm/5.seb- padlógázra ciripel egyet a motor. A 24 éves golfomon volt ilyen hangja, akkor beállították a gyújtást és minden jó lett. Ennél a szervíz szerint nem lehet állítani semmit. Viszont olvastam itt, hogy a motor az alacsony fogyasztás érdekében megpróbál minél kevesebb benzint hozzákeverni a levegőhöz, és, ha kevésnek bizonyul korrigál. Lehet, hogy ezt hallom? Az a helyzet, hogy 98-as oktánszámtól fölfelé nem hallható, csak ha 95-öst tankolok. Shell és Mol kutaknál is próbáltam. A VPower95 ugyanúgy csörög.

 

Na szakik, mi a magyarázat? Lehet, hogy a gyertyák? 35000 km-t mentek 99% városban.

Előzmény: Danny Zuko (6933)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.15 0 0 6938
Üdv Reggeli hülye kérdés: mitől függ, hogy a Wagonon elöl vagy hátul van az antenna? A miénk két hónapos GLX és elöl van, de láttam több újat, amin meg hátul. Mondjuk láttam olyat is, amin elöl, de kevesebbet. A nappali robot elölre fúrja, az éjszakai meg hátra? :-) Jan
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2004.07.15 0 0 6937

Üdv Mindenkinek!

 

tizennyóccker:

Akkor mondjam azt, hogy a család eredetileg a Baross utcában lakott????

:-))))

 

Javítófesték:

Apywrc:

Van ilyen festékem, a Tescoban vettem, de az a sárga inkább az Agila ananászsárgájára emlékeztet. Mivel nem nagy felületet kellett javítani, elmegy, de látszik ha jobban megnézed...

Benben:

Azt hiszem, a következő hónap elején megkérlek egy ilyen beszerzésre, mert a saját szervízemet (Milyen nagyzolás...) kérdeztem, akik csak titokzatoskodtak, de forrást nem említettek.

 

Azért a méregdrága olajok és kiegészítők forgalmazása mellett nem férne be a márkakereskedések tevékenységébe gyári festékek "kiporciózása"????

Előzmény: apywrc (6904)
totte Creative Commons License 2004.07.15 0 0 6936

Üdv fiuk-Lányok!

 

Látom, megint szervíztéma van. Én ma viszem 30 000 es szervízbe a gépet a suzuki szabolcshoz Pécsre. Az olajat, szűrőket természetesen vihetem én.

 Full szintetikus olaj Komlón a Fülöp csapágyboltban (formula excel Q8 5w-40) 6780 Ft volt a négy liter. A 15 ezresnél így a szervízben 4600 ft-ot fizettem. Ma lehet, hogy több lesz, ha gyertyát is cserélnek, bár 60 000 km-t ki kéne bírniuk.

Nekem múltkor szintén lemosták a motort és kívűl az autót is.Az autó vétel más ügy. Abban gazemberkednek. Eddig kétszer voltam ott és mindig rá akartak beszélni másra, mint amit én akartam.

 A volt Astrámat is 700 ezerért akarták beszámolni, Lánycsókon ugyanazért 850 et adtak és még dicsérték is, hogy milyen jó állapotban van. A Szabolcsnál meg csak szarholták!

Szóval otthagytam őket, de a szervíz bejött.

Majd holnap beszámolok, hogy mi volt.

halford Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6935
:-)))))))))))))
Előzmény: tvonitu (6934)
tvonitu Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6934
Annyi volt a vizslában, mint egy sörös lóban... Megijedtem, hogy csőrepedése van szegény wagonkának... :) Most már elmondhatom, hogy verébszarta, kutyahugyozta autóm van, csak ennél nagyobb vész ne érje... és a mecseki tigris - tignincs - kerüljön el... (Záróra)
Előzmény: halford (6927)
Danny Zuko Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6933

Benben!

Sajna most máshol nyekereg a járgány, meg kattog a rugó is a huppanóknál.

A rugóra tudom a megoldást, csak a szerelőm épp szabin van.

A nyekergés gyanusan a pótkerék fele keresendő, mert megpakolva meg se nyikkant semmi, csak a rugók kopogtak.Ezt egyébként garanciában slaugozzák  fel?Vagy ez extra szolgáltatás?

 

Egyébként én is a Suzuki Pesthez járok, de nekem a 15e-es szervíz 6000Ft volt, és én vittem a szűrőt meg az olajat. Pár hete csináltattam a 30e-est az 22e volt és nem kellet semmit vinnem, meg a betétet sem kellett cserélni sem a tárcsát szabályozni, pedig 99%-ban Bp-i közlekedésben robogunk.

30e-nél cserére szorul:

-Gyertyák (kb.1500/db!!!!)

-Olaj+szűrő

-Levegőszűrő

Lehet vmi kimaradt, de már volt azóta egy nyaralásom és nem emlékszem pontosan csak az összegre.Volt motormosás, külsőt csak azért nem kaptam mert én lemosatva viszem szervízbe a Piros Nyilat, meg így biztosan észreveszik ha valami van a kasztnival.Ja és a szerelőm folyton ad tanácsokat, meg elmondja miket tapasztalt más Wagonokon. :o)

 

Előzmény: Benben (6903)
halford Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6932
"t.lantosnak üzenném, hogy még mindig szeretnék motortér szigetelést a kocsihoz, de mindig közbejön valami a munkahelyem miatt... :-("

Szintén ezt üzenem.
Előzmény: Törölt nick (6931)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6931
Üdv Csak azért szólok, hogy jelezzem, ami automata Wagonkánk - Jerry névre hallgat a rendszáma okán - is pestlőrinci... :-) ráadaául nem messze lakunk a korábban szólottaktól A korábban nagy port felvert Wagon teszt engem nem rázott meg különösen. valóban enm egy Suzi párti írta, de olyan nagyon nem húzták le, több helyen zavaros volt, aztán meg némi dícséret. A pontozásnál azért nem várja senki a full 10-est, de összességében jó minősítést kapott szerintem. A Bocskor más téma. Én nem csípem, mert mindenkit lenéz, aki nem férfi, nem dohányzik és nem Mercis... t.lantosnak üzenném, hogy még mindig szeretnék motortér szigetelést a kocsihoz, de mindig közbejön valami a munkahelyem miatt... :-( Szép hangja van a motornak, de már messziről hallom, ha jön a párom, ami picit furcsa nekem, mert a 19 éves Opelem kevésbé hangoskodik. Nekünk egyébként 2 iskolás gyermekkel és egy bébivel nagyon bejött az új Wagon. A korábbi Agilánkhoz képest is ég és föld. Azt a felvetést támogatom, hogy készítsenek belőle 6 vaqy 7 személyes változatot. Csak érdekesség - sokaknak biztos nem az - hogy vezettem a céges Ignist. Őszíntén szólva sokkal inkább a Wagon. Autópályán még csak-csak, mert stabil 140-150 meg se kottyan neki, de egy keskenyebb vidéki autóúton 70 felett már tengeri beteg lettem a dülöngéléstől. A kocsit mi - is - Varróéknál vettük, de tutira nem oda megyünk fizetős szervizre. Az autó átadás még zökkenő mentes volt, de a biztosításokkal majdnem megszivattak csak azért, hogy nekik nagyobb jutalékuk legyen rajta. Aztán meg érdekes - trágár - szavajárása volt a kedves Varrónénak, a férfiak meg mind meccest néztek. Inkább Carkomplex vagy Gézu mester. Üdv Jan
halford Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6930
Jut eszembe!
Milyen gyári' lenolajjal küldik le a kicsiket a szalagról?
Szar? Vagy szódával a következőig még elmegy?
Előzmény: foldimogyoro (6921)
t.lantos Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6929

Megfelelo viszkozitasu es miosegi szintu olajat kotelesek elfogadni.

Valamint azt az olajat, amit meg tudsz venni 7-8e/4 liter aron, ok megkapjak felearon hordoban, beletolti a 3.5-ot, es leszamlazza a 4-et (mert ugye csak egesz litert lehet), amaradekot (ami nem is volt) nem kapod meg, es bonuszkent 10e folott szamlazza. Nos ilyen hozzaallas eseten szepen el kell bucsuzni toluk.

 

Előzmény: SzáSa (6923)
t.lantos Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6928

Igen, rovidebb, mint a VVT-re rakott antennak. Amugy elhajthato. Csak a veteli hatekonysaga szar, ezert csereltek le. 1 ev kellett hozza.

Konkret tipusmegjeloles a Swifteken volt csak, ebbol az idoszakbol maradtak feliratok, de csak GS es GC. Meg persze van VVT is, ezek mind 500 ft/db aron vannak.

 

Előzmény: WagonR+ (6910)
halford Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6927


Még jó, hogy nem ennyien vótak!:-)
Előzmény: tvonitu (6913)
szmeagol Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6926
szvsz ha a vitt anyagok (olaj, o.szűrő, levegőszűrő, gyertya, stb...) megfelelnek a gépkönyvben előírtaknak, el kell hogy fogadják. az ilyen "akkor nincs garancia" duma csak partizán akció, be kell inteni nekik és továbbállni. kis utánjárással sok pénzt meg lehet spórolni ezen. mi az hogy belekötnek egy bontatlan gyári csomagolású motorolajba v. bármibe???
alacska Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6925
Tényleg kicsi a világ........ Na ezentúl nyitott szemmel fogok közlekedni a Tölgy utcában.
Előzmény: Vinicius (6916)
alacska Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6924
Köszi, hogy szóltál. Már beszéltem is Gézu Mesterrel. Holnap reggel viszem a szekeret.
Előzmény: foldimogyoro (6892)
SzáSa Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6923
Elég buták vagytok, ha elfogadjátok a szervíz méregdrága olaját. A Varróék is ebből akasztanak nagy lóvét, de persze mások is. Hordókban áll az olaj amit drágán adnak el és jó jutalékot kapnak az olajos cégtől. Én is érdeklődtem szerviz elött telefonon és rögtön kihúztam azt ahova nem engedtek olajat vinni. Olvassátok rendesen át a szervizkönyvet és máglátjátok hogy a gyár elég tág lehetőséget ad az olaj kiválasztásához. Sőt a csillagal jelölt műveleteket magatok is elvégezhetitek, persze erre tényleg nem pecsételnek a szervizben. Én mindig viszem az alkatrészt mert olcsóbb és tudom hogy tuti amit veszek. Nekem a Suzuki Pestnél 11E ft-ba került a 15000-es szerviz amihez vittem olajat.
zoli2k3 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6922
Szerintem tök felesleges a horror drága Castrol. Ez úgy meg hogy a gyár csak a viszkozitást adja meg, 10W40, és a szervízek megalkudnak olajos cégekkel aztán azt nyomják orrba szájba. Nekem nem írtak semmit a szervízkönyvbe hogy én vittem az olajat. De azért az elgondolkodtató volt, hogy lesték a szerelők a Mobil1 dobozomat, hogy hű aztán ez hátasztán. Ha nem állok ott akkor nem vagyok meggyőződve hogy nem nyúlják le és valami pancsolt szart raknak helyette...
Előzmény: foldimogyoro (6921)
foldimogyoro Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6921

amíg garanciális, addig nem akarnak más olajat belerakni, különben beleírják a szervízkönybe, hogy hozott olaj volt, és a motorra ugrik a garancia. Legalábbis ezt olvastam itt.

 

Amúgy utánanéztem ennek a Castrol TXT olajnak, ez tényleg k. drága, ajánlott végfelhasználói ár 3500 Ft/liter, én is kb annyiért kaptam. Nem akarom elvinni a topikot az olajos topik irányába, de tényleg muszáj ilyen drága olajat rakjanak bele, amikor auchanban Castrol gtx (nem szintetikus) olaj 4 liter 6500 Ft? Mondjuk nem tudom, ez egyáltalán jó-e bele, ehhez meg kéne nézzem a gépkönyvet, mert nem értek hozzá... de az árkülönbség igen jelentős.

Előzmény: zoli2k3 (6920)
zoli2k3 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6920

Miért ne lehetne olajat vinni? Én jól megvettem Mobil1 10W40-t nagykerben aztán azt töltettem bele, így tudom hogy jó került bele, végig álltam a kocsi mellett.

Elötte próbálkoztam egy agyonhirdetett AutoExpressNet vagy mi a bánat céggel, hogy cseréljenek olajat, de ők nem vállaltak hozott anyagra.

Ezért aztán felhívtam az ismerőst márkaszervízben és jól megszervizeltettem az ótót ottan.

 

 

Előzmény: foldimogyoro (6919)
foldimogyoro Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6919

előkerestem az egy éves szervizről annó írt hozzászólásomat (4388). Ide kattintva megtekinthető: katt ide

 

Lényeg, hogy 26-27 rugó volt a szervíz összesen, ebből kb 15 rugó volt az olaj ára. Nekem pedig nem mosták le sem a motort, sem a kasztnit. Tehát biztosan vannak jobb szervizek a topauto szervizénél.

 

De legalább nem próbáltak átb*szni, mint amiről már olvastunk, hogy beletöltenek pár deci ablakmosót, és kiszámláznak rá 1500 Ft-ot... Ez a tipikus átb*szás kategória, hiszen ablakmosót bármelyikünk tud tölteni a kocsiba, és egy liter kerül 100-200-300 Ft-ba, és nem 1500-ba. Ezért jó ottlenni a kocsi mellett, mert az ilyennél bele lehet szólni, hogy azt a munkát ne csinálja meg, mert nem kérem, és nem is fizetek érte. Mondjuk engem lehet, hogy a közel 4 liter olaj 15 rugós árával b*sztak át, dehát nincs mit tenni, az olajat ők adják, vinni nem lehet, és az árát is ők szabják meg.

Előzmény: foldimogyoro (6892)
deao Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6918
Köszönöm a gyors választ, meg fogom keresni!
Előzmény: Benben (6915)
Király E. Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6917

Szia!

Ő nem Wagonos, eddig Suzukis volt, most cserélte le, és hűtlen lett a márkához is!!! :-) (Seat Cordoba)

Üdv Mindenkinek!

Előzmény: Vinicius (6907)
Vinicius Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6916

alacska,

a 3-ban lakom, a korábbi dobozom színe mimózasárga volt, a jelenlegi acélkék.  Én is ritkán állok a ház elé, mivel garázsban tartom.

 

Úgy látom újra indítható a "Szomszédok" sorozat Wagonos alapokon! :)

 

Üdv.: Vinicius

Előzmény: alacska (6914)
Benben Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6915

Hali!

Nagyon szívesen. Szal. menel kifele a Petőfi sgt-n majdnem a Rákóczi u. + -ig.

A + előtt kb. 30 méterrel, balra található a Palinal színkeverde. Ők a ..max nevű áruház melletti kereskedés retusáló műhelyének "hivatalos" színkreátorai.

Előzmény: deao (6912)
alacska Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6914
És melyik részén laksz? Én az 5/B-ben. Piros a kocsi szine de az utcán nem nagyon látod mert garázsban tartom.
Előzmény: Vinicius (6906)
tvonitu Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6913
Mint írtam volt, ritkán, dűlőúton megyek ki a birtokra - így tegnap is. Előre kitervelt módon, de nem aljas szándékból, nagyollóval elkövetett sövényvágási célzattal. Kisrakással leparkoltam a dűlő kiöblösödött részén... és elkezdtem a művi beavatkozást a sövényen. Fertály óra múlva nézek az álldogáló szürke csacsi felé - Jézus! Mi az a tócsa a hátsó jobb keréknél? - Odamegyek nézem, matatom, olajos-e, nem... fékolaj?... á, nem... szagolom, benzin?... nem. Mi a ...? Szomszéd könyököl a kerítésen... szól: - A Lord volt, az a szép kan vizsla a harmadik háztól... Hogy az a...! de jót röhögtem - magamon.
deao Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6912

Benben!

 

Ha már futottál néhány kört körömlakk ügyében itt Szögedében, nem osztanád meg velem a fellelt beszerzési helyet? (Én is Szegedi lennék.) Megspórolhatnád nekem a köröket, amit nagyon megköszönnék Neked!

Deao

Előzmény: Benben (6903)
WagonR+ Creative Commons License 2004.07.14 0 0 6911
Kersekedőik = Kereskedőik
Előzmény: WagonR+ (6910)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!