Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10022

Mi az hogy hivatalos magyarországi forgalmazó?

Az EU a szabad piac...tudtommal.

Bár írtam már kérdést az EU képviselőnknek, de a 47eFt-os jövedelméből még válaszra sem méltatott ilyen irányú kérdéseimben.

Előzmény: votinka (10021)
votinka Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10021

Mindenkitől kérdezem!

Például Bencsics Úr Gbelcén lehet hivatalos Magyarországi forgalmazó?

Kérheti, van rá lehetősége,vagy talán az is?

 

Előzmény: kalmangg (10019)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10020

Amúgy meg mit kell ezen annyit törpölni, meg egymást marni !

A magyar már csak ilyen !

Ha egy sokkal drágább autóval megreszkírozza azt, hogy nem hivatalos márkaszervízbe hordja "me ócsóbb" a szervíz és így oda a garancia...akkor egy kazánnal miért ne tennné meg?

Má csak ilyenek vagyunk.....török sanyargatott, labanc sanyargatott.....örülünk ha valamit megspórolunk,"megtarthatunk" magunknak !   :-)))

 

Amásik amúgy meg....

a beüzemelő/szervízes olvtársakat meg miért érdekli annyira mások garanciájának meglte, nem megléte ?

Aki főzte...egye meg.....

Ők meg még jól is járhatnak ezzel....

Akkor meg ?

Ez van .....

 

Sokkal nagyobb problémák vannak itten kérem szépen.....

- fogy a fa

- vannak olyanok aki olyan nagylábon élnek, hogy nem átallanak elpocsékolni 47000Ft-ot egy hónapban....megélhetésre..kaja, rezsi.....szumma...

 

kalmangg Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10019

"A garancia csak akkor érvényes, ha az adott ország hivatalos forgalmazójánkeresztül történik az értékesítés. A külföldi vevőinknek felhívjuk a figyelmét, hogy csak abban az országban vegyék meg a készüléket, ahol az később beüzemelésre kerül majd.

A garancia csak akkor érvényes, ha képzett, a gyártó és a forgalmazó által kiadott oklevéllel rendelkező szerviztechnikus üzemeli be a kazánt."

A VIGAS honlapján www.vimar.sk olvasható a fenti szöveg magyarul is! Mellesleg 7 éve én is kint vettem a gyárban és a garancia elvesztése mellett saját magam üzemeltem be.... 

 

votinka Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10018

Sziasztok!

Érdekes ez a vita!

A saját tapasztalatomat szeretném leírni,remélem nem sértek meg vele senkit.

Az nyár vége felé nekiálltam nézegetni a kazánokat.

Sokat megnéztem,utánnaolvastam.

A vége az lett,hogy két márka maradt,amik közül döntöttem.

Felhívtam a Gbelcei urat,érdeklődtem a kazánjai felől.

Nagyon kedves és rendes volt,segítőkész, stb..

Ahogy már többen leírták jóval olcsóbb volt ,mint itt nálunk.

Mondta ,hogy a garanciát, beüzemelést ő végzi. Azt is megemlítette nekem,hogy ő hivatalosan is adhat el Magyarországra kazánt és ugyanúgy szervizelhet is,mint itt egy magyar ember magyar cégnél.

Végül mégsem őt választottam.

Felhívtam az itteni egyik magyarországi Atmos forgalmazót és mondtam neki,hogy kazánt szeretnék vásárolni.

Mondott egy árat+szállítási költség.Természetesen az árból nem engedett semmit.

Azt ismondta,hogy ez most nekem nagyon akciós, majdnem ,hogy legyek hálás stb...

A beüzemelésről is kérdeztem.(Tőlem ő 100 km-re van)

Többet kért üzemanyagköltséggel együtt,mint a Gbelcei úr, aki 300 km-re van tőlem.

Nézegettem tovább,hogy ki árul még Atmos kazánt.

Találtam egy webáruházat(magyar),ahol akkor kb 35-40 000 Ft-tal olcsóbbért megvettem a kazánt,úgy,hogy ingyen kiszállították emelőhátfalas autóval és betették a kazánházba,hozzá sem kellett nyúlni.

Így lett nekem Atmos kazánom.

 

 

Üdv!

gmkiev Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10017

Valamit nagyon elértettetek! Én azt mondottam, vagy legalább akartam, hogy a magán importban behozott berendezések száma országos szinten nem lehet több (becsült szám) mintegy 10 db.-nál. (faelgáz) Ezeket is mi javítjuk egy idő után.

Nem lehet 10 db.-ól megélni ne aggódj.

Mi európa egyik legnagyobb kandallógyárának, és a VIGAS, EKO-KARBON-nak vagyunk szervize, másfél tucat munkatásammal együtt. Persze ehhez még jön egynéhány gázkészülék tipus is.

Van közöttünk olyan aki csak szervizes, van aki, mint mi is, kereskedik is.

Aztán végzünk csak rákötéseket, kpl házakat, illetve csak kazánházakat.

Beüzemeléseket, cseréket karbantartásokat tisztításokat.

Meg, hogy egykori mesteremet idézzem: " a kútását is fiúk, csak legyen rá fizetőképes kereslet"

 

Nem tudom ki mennyit ad el, pontosabban a VIGAST azt tudom de a többit nem. De vezető darabszám az országban, így nem gondolnám, hogy annyira "szar" lenne! :))))

A SK. árképzésre volna egy két ötletem, de mivel nem értek hozzá, nem teszem.

Előzmény: fázunk (10016)
fázunk Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10016

Tudom Te a Vigas ágon futsz,de tényleg mond meg nekem,ilyen szarok a Vigasok,hogy pár darab szervizelésén így élsz?Tudom elitélitek a szomszédból behozott kazánt,de mond meg nekem miért ad Gbelce 1260Eur ajánlatot arra az Attackra,amire itt 520000Ft-mond a forgalmazó?

Előzmény: gmkiev (10012)
gmkiev Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10015

"Tehát nekem sem nem harag, sem nem irígység a történet!"

 

"Ha nem megy a bolt nem kéne annyit rárakni"

No, látod ezzel egyetértek.

Előzmény: Samsam1974 (10013)
Marge-lio Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10014

Szia PrakticaB!Csak egy gyors kérdésem lenne.Látva a fényképedet,a tartályon milyen szigetelő anyag van? (na jó,több kérdés is)Ez az anyag jó lenne a kazán szigetelésére is? (az enyém maszek kazán és a külső oldalak nincsenek szigetelve.Mekkora egységcsomagban kapható és kb mennyiért?? Köszi előre is a válaszokat :)

 

Samsam1974 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10013

"Ne erőlködj Én is vívtam ilyeneket régen. Most inkább jól élek a sok behozott jótállás nélküliből."

Nem akarok veled vitázni de te is árulsz vigas-t is.Remélem a jótállásos dolgokat te is annyira gyorsan és jól intézed mint akitől én vettem.

De tudomásom szerint ez a fórum azért van hogy leirjuk a tapasztalatokat. Ha ez meg valameik kereskedőnek nem tetszik sajnálom.Ha nem megy a bolt nem kéne annyit rárakni :-)

A válság sok embert megtanitott rá megkell fogni a pénzt én nem érzem magam"rossznak" mert kint vettem.

Előzmény: gmkiev (10012)
gmkiev Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10012

Kár hogy fogalmad nincs miről írsz, alkotsz véleményt. Itt mindenki tudja, tisztelet a kivételnek, hogy milyen berendezésekben vagyunk, mint szervíz érdekeltek. Nem igazán szeretek kereskedni. Kizárólag muszályból teszem. Tehát "nekem nyolc" hogy ki hol vesz. Én a beépítésben szervízben vagyok érdekelt.

És amit említettem az SK.-ba való eladást azt sem én teszem (mivel elvek is vannak a világon) hanem azok a kereskedők akik éppen olyanok mint a másik oldali ide értékesítők.

Tehát nekem sem nem harag, sem nem irígység a történet!

Előzmény: Samsam1974 (10010)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10011

Ez az kolléga , ne hagyd magad...!

Előzmény: Samsam1974 (10010)
Samsam1974 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10010

Ennyire jól élsz a behozott attackokból? :-)

Vagy a 10 db.-on kaszálsz?

Elnézést mindenkitől hogy nem tőletek vesz az ember kazánt tényleg bocsi.....

Előzmény: gmkiev (10009)
gmkiev Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10009

Ne erőlködj Én is vívtam ilyeneket régen. Most inkább jól élek a sok behozott jótállás nélküliből.

Mellesleg éves szinten az országba kb (becsült érték) 10 db ha érkezik. Ennyit mi is eladunk a SK.-ba, más fűtőeszközből. Persze a jótállás oda-vissza alma.

Előzmény: Cgabesz74 (9994)
PrakticaB Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10008

Köszönöm mindenkinek a gratulációt.

Joe:

- Mögmontam ;) És éppen 14-e volt a határidő gondolatban, véletlenül sikerült is tattani.

- Szakszer, 3 szerelő + 1 villanyszerelő, két hosszú napon át, villanyszerelő csak a 2. napon. Nagyon szép és profi mmunkát végeztek. Ők is vitték le a pinyóba, és a munkára is adtak garanciát (most, fejből nem tudom, hogy hány évet).

- Az Indirekt és a 300 lityós tágulási a keskeny helyiségben, a gázbojler helyén. Reggel elfelejtettem erről fotót csinálni.

- Ebből következően a gázbojler helyére lett bekötve.

- Szintén ebből következően a gázkazán maradt a helyén, felemlítettem nekik a te variációdat, de nem volt útban nekik, csak a 2 bekötést fabrikálták rá.

- Huzatról fogalmam sincs, annyit tudok, hogy ha leállítom a ventillátort, akkor is szépen duruzsol. A kéményt nézve is szépen jön ki a "füst", ami fehéres gáz. Ha esetleg valakinek volna egy huzatmérő műszere, azt megköszönném.

- Puffereken felül és alul van 1-1 hőmérő, a két rézcsőpár 1-1 oda-visszamenő tagja között, kerek, fehér.

- Üzemi hőmérséklet adatok még nincsenek, mivel tegnap este volt az első befűtés, és 2 m3, közel 0 fokos vizet kellett felmelegíteni, + 200 l kb. 20 fokosat. Raktam, mint állat. :) És ma reggel is, akkor 40 fok körül voltak a pufferek. Pontos mérést majd ezután érdemes végeznem szerintem, ezt meg is teszem szívesen. ;)

- Bármikor szívesen látlak, sőt, felvilágosíthatnál, hogy hogyan működik a rendszer :D Egyébként mnden automatára lett csinálva.

- A gázóra méréssel az a gondom, hogy nekünk még kintre szerelték, és a kertalakítás miatt végül is egy szúrós sövény tövében, egy 1 méteres lejtő alján van a gázóra, egy zárt vasszekrényben, szóval nem kényelmes. A legutolsó 2 napot mértem, de nem akarok most hülyeséget írni, fejből nem tudom.

Üdv.

Előzmény: joevagyok68 (10006)
sagayaga Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10007

Gratulálok !!!

Legyen sok örömed benne!

Előzmény: PrakticaB (9997)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10006

"még februárban megAKAROM csinálni"

Csak összejött ?

Ha mögmondtam, hát mögmondtam !  :-))))

Gratula.

 

Végül ki csinálta ?

Indirekt a mosókonyhában ?

Gázkazán maradt a helyén ?

Kémény melyik lett ?

Huzat megfelelő ?

Pufferen nincsenek hőmérők ?

 

Próbafűtés volt már ?

Üzemi hőmérséklet ?

 

Esetleg ha elolvadt a hó egy tanulmányút ? Mit-hogyan-miként  kötöttek ?  :-))

 

 

Azt végül megnézted, hogy a nagyon hidegekben egy nap mennyi gáz ment el ?

 

Előzmény: PrakticaB (9997)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10005

Igen,de még akkor is olcsóbb7%-al, ami az áfa különbözet. És a komplett szettből is van kedvezmény....Így gyorsan összejön 10-12% különbség, ami már elgondolkodtató...Tavaly áprilisban egy Soproni ( ha jól emlékszem) cégtől kértem ajánlatot ugyanerre a kazánra, kiegészítők és puffer nélkül volt 738e bruttó. Ez nem bizonygatás, hanem tény!

Előzmény: fázunk (10000)
Samsam1974 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10004

Gratula sok örömöd legyen benne.

Előzmény: PrakticaB (9997)
Samsam1974 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10003

Én sose voltam népszerű :-)

Mikor elegem lett a 700.000Ft-os gázszámlámból akkor lépni akartam sokat segitett ez a fórum ezért vagyok csak itt.

Előzmény: Törölt nick (10001)
tomaxpe Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10002

Ez igen! Kérném a tapasztalatokat rendszeresen megosztani! :-) Én még csak most tervezgetem, mi hogy legyen...

Előzmény: PrakticaB (9997)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10001

Hozzám hasonlóan a Te népszerűségi indexed is esni fog az ilyen megállapítások után!!!

Előzmény: Samsam1974 (9990)
fázunk Creative Commons License 2012.02.15 0 0 10000

Ha saját részre hozod be magánszemélyként,az áfáját kint ki kell fizetned ugyi.

Előzmény: Törölt nick (9996)
Biga Cubensis Creative Commons License 2012.02.15 0 0 9999

elvágódtunk a külvilágtól, bazinagy hó van.

remélem túl sokáig nem tart, mert kábé egy hétre elég a fám..

Biga Cubensis Creative Commons License 2012.02.15 0 0 9998

gratula! :) egy újabb szép rendszer.

 

Előzmény: PrakticaB (9997)
PrakticaB Creative Commons License 2012.02.15 0 0 9997

 

Bye-bye gázszámla!

Sok voltl nekem!

Elmentél és azóta

a fámat tüzelem!

 

 

Örömmel értesítem a T. fórumozókat, hogy tegnap este óta működik az új rendszer:

- DC 25 S

- 2 x 1000  l-es M (az 1 db nagy nem fért volna be az ajtón)

- Drazice két hőcserélős 2,2 kW

 

 

Ezúton is köszönöm a fórumozók korábbi segítségét, különös tekintettel Joevagyok-ra, aki renkdívül sokat magyarázott, segített.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 9996

Nem !!! Saját részre behozható, ha tovább adom , akkor kell áfát befizetni. Hidd el, vásárlás előtt utánjártam!

Előzmény: Cgabesz74 (9986)
Samsam1974 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 9995

Na azért ez nem igy van.A köztásrasági elnökünknek is volt hasonló problémája mert leforditott vmit magyarra attól még nem az övé gondold csak át

Előzmény: Cgabesz74 (9994)
Cgabesz74 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 9994

Ha már a századikat adja el akkor jönnek a problémák! Nem fogja bírni a melót. De sok sikert, mindenki a maga szerencséjének a kováca. Megjegyzem akkor sem köti semmilyen törvényi kötelezetség a M.o.-i garancia megadására. Ha a készüléknek van magyarnyelvű leírása, amit a M.o.-i forgalmazó fordítított, és azt másolva adja tovább, az már bűncselekmén, tán plágium, és annak akár jogi következménye is lehet. A kár a végfelhasználó részére is.

Előzmény: Csabapa10 (9988)
CAT man Creative Commons License 2012.02.15 0 0 9993

Hát azért az tulzás :) De nagy a ház az nem vitás. Meg vannak hőhidak is de gondolkodom a megszüntetésén.

Előzmény: pohikopó (9955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!