Keresés

Részletes keresés

Mbrio Creative Commons License 2001.10.03 0 0 139
Na a tűzfalam is szórakozik a hozzászólásoknál. :((
Mbrio Creative Commons License 2001.10.03 0 0 138
Nem tudom hanyadszor próbálok beírni, de mindig történik valami a fórummal manapság. Még szombaton beírtam, hogy vendetta a lapjárás miatt. Röfögött az asztal és nem volt zöld posztó!
Horse-Car Creative Commons License 2001.10.02 0 0 137
:-))
Előzmény: Pepin (136)
Pepin Creative Commons License 2001.10.02 0 0 136
Erre öreg tanárom mondását tudnám idézni: "Nézd fiam, ha lenne egy olyan, amelyik egyértelműen jobb a többinél, akkor a többi nem létezne."
Előzmény: Horse-Car (135)
Horse-Car Creative Commons License 2001.10.02 0 0 135
(Felhozommá...)

Múlt hétvégén, játék közben merült fel a különböző licitrendszerek összehasonlításának témaköre.
Természetesen függ a játékosoktól, a pontozási rendszertől, és így tovább, de mégis: milyen empirikus tapasztalatotok van (ha létezik ilyen: azonos játékkörülményeket és hasonló tudású játékosokat feltételezve) az egyes rendszerek versengésével kapcsolatban?

Horse-Car

moga Creative Commons License 2001.09.23 0 0 134
Ha ajánlhatok bridzsklubot.
Akkor nagyon (ujra)kezd?knek az Óbudai Társaskörben lév?t ajaánlanám, az egy nagyon kedves családias hely igen vegyes mez?nnyel, vannak kiemelked?en jó párok, es szerényebb tudásuak is. Ugyhogy lehet sikerélményed is, és tanulhatsz a náladnál sokkal jobbaktól.
A Galim klub szerintem egy nagyon er?s hely, sok igen jó játékossal.
Fiataloknak (egyetemistáknak) Az ELTE bridzsklubja ajánlott, ott lehet belejönni az alapokba.

A magam részéröl még szeretem a Budai Brigsz klubot is.

moga

Előzmény: Venyigeszu (131)
Venyigeszu Creative Commons License 2001.09.22 0 0 133
Nem haragszom, akkor visszanézem, mert csak átfutottam:-)))
és a Plankton
Előzmény: Pepin (132)
Pepin Creative Commons License 2001.09.22 0 0 132
Most ravasz voltam, mert kivártam, amíg válaszolsz.:-)
Ha visszakeresel a topikban, akkor találsz egy csomó linket, ahonnan el tudsz indulni. Itt van az MBSz lapja, vagy a Galim klubbé, mindegyik jó kiindulási pont. (Ha nem haragszol, most nem linkelek, mert meló mellett kevés az időm.)
Előzmény: Venyigeszu (131)
Venyigeszu Creative Commons License 2001.09.22 0 0 131
És hol van ilyen? Mert ez nekem is eszembe jutott már...
és a Plankton.
Előzmény: Pepin (130)
Pepin Creative Commons License 2001.09.22 0 0 130
Szerintem sétáljatok el egy bridzsklubba, jobban működik. Tudom, mert próbáltam. Amikor abba kellett hagyni a rendszeres bridzselést, megpróbáltam szervezni egy össze-összejáró társaságot - egy ideig ment is, de aztán hol ez nem ért rá, hol a másik, végül elhalt a dolog. Pedig mindannyian élveztük, de van egy kor az ember életében, amikor tényleg nagyon sok dolga van.
A bridzsklubban az a jó, hogy ott mindig van valaki, aki játszani akar... ott nincs olyan, hogy a társaságban valaki épp nem ér rá és emiatt elmarad az összejövetel.
(Van egy másik módszer is, de az kicsit hosszabb. Úgy kezdődik, hogy nemzzél két gyermeket...:-))
Előzmény: Venyigeszu (127)
Venyigeszu Creative Commons License 2001.09.22 0 0 129
Engem Papám vitt el Zánkay tanfolyamra. (Szerintem azt gondolta urinőnek bridzsezni muszáj:-). Kifejezetten nagylányos dolognak tartottam, amolyan elegáns dolog volt:-)))
Szerintem próbáld ki...
és a Plankton beleszól mindenbe...
Előzmény: Pepin (128)
Pepin Creative Commons License 2001.09.22 0 0 128
Ezen most elgondolkodtam.
Lassan abba a korba érnek a gyerekeim, hogy el lehet kezdeni csöpögtetni a sok okosságot a fejükbe... de a bridzsben nagyon nehéz a nulláról egyre lépni. Viszont ez a whist szoktatásnak nem is lenne rossz...
Előzmény: 7NTredoubled (123)
Venyigeszu Creative Commons License 2001.09.22 0 0 127
Kibicnek pedig nem rossz, sosem szól bele:-))) Tényleg, barátnőmmel keresnénk még két vállalkozó szelleműt aki néha, néha játszana velünk... Szerintem nem játszunk rosszul (én 12 évesen tanultam meg, azóta többet, kevesebbet, amikor lehet játszom), ő pedig 5 éve játszik...
amolyan nőiesen játszunk:-)))

és a Plankton

Előzmény: Pepin (126)
Pepin Creative Commons License 2001.09.22 0 0 126
Azért a vadászblézert inkább hagyd az ajtó előtt...:-)
Előzmény: Venyigeszu (125)
Venyigeszu Creative Commons License 2001.09.22 0 0 125
Sziasztok!

Na végre nem csak én:-))) Sokat gondolkodtam miért pont bridzs topic nincs, amikor ennyi progmatos van köztünk:-)))

és a Plankton

moga Creative Commons License 2001.09.22 0 0 124
Idézet az Akadémia Kiadó (1993) kiadásában megjelent Kártyalexikon -ból.

"A játék ?se a whist, amelyb?l el?bb a bridge whist majd a 20. század els? évtizedeiben az aukciós bridzs alakult ki.
A kontrakt bridzs ez utóbbiból fejl?dött ki. Els? változatát Harold Stirling Vanderbilt dolgozta ki 1925-ben az aukciós bridzs eredményszámításának lényeges módosításával."

"A (bridge) szó eredete vitatott.Egyes szakemberek szerint orosz eredet?, az orosz whistb?l, a biritch-b?l [biridzs] származik. A British Múzeumban ?riznek egy röpiratot, amelynek cime: Biritch, az orosz whist. A népetimológia magyarázat szerint köze van az angol bridge (=híd) szóhoz. Ennek az a magyarázata, hogy valóban nagyon fontos a bridzsben a kéz és az asztal közötti közlekedés, a híd. Ennek a magyarázatnak ellentmond, hogy a "hid" mint a bridzsszókincs szava, csak az 1950-es évekt?l adatolható. Korábban ugyanis a kéz és az asztal közötti közlekedést a rantré illetve az átmenet szavakkal fejezték ki."
ui.
remélem ezzel a röpke beírással nem sértettem a szerz?i és azzal szomszédos jogokat ...

moga

7NTredoubled Creative Commons License 2001.09.21 0 0 123
Nem.

A whist-ben nem volt licit, az utolso lapot felforditottak, az volt az adu.
Az oszto a felvevo, a partnere terul.
En legalabbis igy tudom.

7NTxx

Előzmény: GPF (122)
GPF Creative Commons License 2001.09.21 0 0 122
Ez a Whist, ha jól sejtem, a Bridzs őse.

Ilyet játszottunk, azzal a kiegészítéssel, hogy minden elhangzott licit után egy új lapot felcsapnak.

Előzmény: 7NTredoubled (121)
7NTredoubled Creative Commons License 2001.09.21 0 0 121
Sz'asztok,
Tanultam egy modszert, hogy mit lehet csinalni, ha 3-an vagytok. (ulti hejett)
Jo, nem az igaz bridzs, de idotoltesnek nem rossz.
Szoval leosztod rendesen 4 fele, a negyedik lesz az asztal. Ebbol 7 lapot felfordítasz es a licit soran mindenki az asztal latott (es a csak sejtett tobbi) lapja alapjan licital. Persze a legmagasabbra meno jatekos lesz a felvevo, ha kell az egyik atul ugy, hogy az asztal jo helyen legyen (gyk:felvevovel szemben), majd indulas utan feltarul a maradek 6 lap es innen minden a mexokott modon megy tovabb.
Jopofa, probaljatok ki.
Persze egesz mas strategiak es ponthatarok vannak, nem reszleteznem, hogy miert. Nagyon kezdoknek szerintem nem javasolt, mert megzavarhatja oket.

na csa
7NTxx

moga Creative Commons License 2001.09.18 0 0 120
Sziasztok!
A magam részér?l a IV. osztályban teszem a lapokat.
A tanulásról...

Mindenkinek azt ajánlom, hogy a jövend? párjával kezdjen el tanulni, egy tanfolyamon. Az MBSZ (Magyar Bridzs Szövetség) is szervez ilyeneket.

Tényleg az elején minél kevesebb konvenciót kell megtanulni. (Nem attól lesz valaki jó játékos, hogy 15 kg. kovenciót tud. Az európabajnokságon is játszott olyan pár, akik szinte az ászkérdésen és a Stayman-en kív?l nem játszottak semmilyen más konvenciót. És mégis ott játszottak ...) A lényeg a lejátszás és az ellenjáték alapjainak elsajátítása. Ha ezekkel már tisztában vagy és van kell? gyakorlatod, akkor érdemes bonyolítani a licitrendszert, de csak addíg amig emlékeztek rá.
Semmi értelme az olyan rendszernek amire csak a pár egyik tagja emlékszik. (Nem is olyan régen pontosan ezért irtunk egy akkorát !! Szóval az egyik játékos adott egy Kantar-t, amit a másik színnek gondolt és elpasszolt. Mivel én ültem az utolsó helyen és éltem a gyanúperrel, hogy ez bizony Kantar volt, én is gyorsan passzoltam. Eredmény -2 bellben, 3NT volt a lapban ...
Azért nem mindegy, hogy +600 helyett -200 !!!

Az er?s passzos rendeszerr?l.
Nem tiltották be, de a licitrendszereket színkódokkal látták el, mint természetes rendszer pl. Standard America, mesterséges rendszer pl. preciziós treff, er?sen mesterséges rendszer, pl. er?s passzos rendszer.
Ezután versenyenként a kiirásban szerepel, hogy milyen rendszert lehet használni az adott versenyen.
A versenykiirásaban úgy szerepel, hogy er?sen mesterséges rendszereket, csak az I. osztályban lehet hasznáni.

moga

_ Liar _ Creative Commons License 2001.09.18 0 0 119
üdvözlet, látom már ilyen topik is van....
Horse-Car Creative Commons License 2001.09.18 0 0 118
Szunya, iceride

Sikerült (és ha nem, hogyan :-) ) belecsatlakoznotok vhol, vkivel a bridzsbe (bele)? :-)

Horse-Car

Előzmény: Szunya (27)
Horse-Car Creative Commons License 2001.09.17 0 0 117
Szeretünk ultizni (naná!), dehát ha már beleszerelmesedtünk ebbe a négyszemélyesbe, hát mit lehet tenni :-)
Előzmény: Gyalogk (115)
Horse-Car Creative Commons License 2001.09.17 0 0 116
Teljesen igaz, viszont addig mi helyette is :-)
Hogy állsz? Mondjuk 2 hét múlva, szombaton, egy live-show?
Előzmény: Mbrio (114)
Gyalogk Creative Commons License 2001.09.17 0 0 115
Ja, ha csak hárman vagytok, akkor inkább ulti programot kereshettél volna. :)
Előzmény: Horse-Car (113)
Mbrio Creative Commons License 2001.09.17 0 0 114
A computerrel még mindig nem elég hangulatos a party pláne, hogy nem tud koccintani közben. :))
Előzmény: Horse-Car (113)
Horse-Car Creative Commons License 2001.09.17 0 0 113
Szia!
mvpbridge kipróbálva, ahogy ripsz-ropsz (50 perc :-) ) rájöttünk, hogyan kell egymásra csatlakozni, már működött is.
Mivel hárman voltunk, egyikünk a computerrel volt párban, és hát bizony ez a computer nevű elég csapnivaló játékos...:-))
Köszi a tippet!
Horse-Car
Előzmény: Gyalogk (112)
Gyalogk Creative Commons License 2001.09.15 0 0 112
Mintha ismertem volna. Volt egy licit, aztán bárki is lett volna a lejátszó, te játszottad le a partit. Asszem 11-12 éve láttam utoljára.
Előzmény: sztyopka-remix (110)
Horse-Car Creative Commons License 2001.09.15 0 0 111
Spektrum?? Bár... lehetne R-20 is :-) Azé' kiváncsi vagyok arra, lesz-e ilyenje valakinek...
Előzmény: sztyopka-remix (110)
sztyopka-remix Creative Commons License 2001.09.15 0 0 110
A múltkor összefutottam egy fickóval aki még spektrumra megírta az első magyar fejlesztésű bridzses progit. Neki sajna már nincs meg. Nem porlad valakinél?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!