Keresés

Részletes keresés

gurabli Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4230

Hát igen, ki tudja, hogy mi az oka a csavar kilökődésének. Lehet, hogy az, amit írsz, hogy egyszerűen kilöki az immunrendszerem. Ezt ugye azért nem értem, mert elvileg ez titán és nem reagálhat rá a szervezetem. Aztán lehet az is, hogy a csont gyógyulása "tolja ki" a csavart. Az biztos, hogy a csavarnak gyakorlatilag a harmadik hónaptól nincs szerepe, tehát ilyen szempontból nem oszt nem szoroz, hogy kiszedik vagy sem. Persze ezer kérdés merült fel bennem. Egyrészt ennek az oka, amit fentebb is fejtegettem. Az orvosom szerint ez "normális", vagyis nem valami vészes forgatókönyv és komoly gond áll a háttérben.

A másik, hogy mi lesz a csavar helyén keletkezett lyukkal? Gondolom aránylag gyorsan benövi a csont, jó esetben normálisan. A harmadik: helyi érzéstelenítésben tervezi a kivételt, ez nekem több okból sem tetszik. Egyrészt a csonthártyát nem lehet tudtommal helyileg érzésteleníteni, vagyis baromira fájhat, abból pedig köszönöm, nem kérek. Annyi mindent átéltem már, nem akarok újabb "kínzást". Mi van, ha beletörik (bár ha már magától jön ki, akkor ez kevésbé valószínű).

Majd L0riana véleményére is kíváncsi vagyok, hogy nála hogyan is zajlott ez az egész. Mondjuk azt tudom, hogy nála sajnos beletört az egyik csavar:( De ha jól tudom, akkor mindez altatásban történt? Az alkalommal mást nem is csináltak, csak a csavarkivétel volt? Mennyire viselt meg a dolog, mert a dokim szerint másnap már terhelhető a láb (ez lefordítva kb egy hetet jelent, de az is még tűrhető, és szerinte 5 perc az egész).

No, majd az rtg után okosabbak leszünk, azon látszani fog, hogy

 

Persze itt a nagyobb gond, a porc. Ezzel erős a gyanúm, hogy nincs mit tenni, AS lesz belőle. De pontosan az vetődött fel bennem, amit írtál, hogy az egy dolog, hogy belenéz, de mit akar, sőt, inkább mit tud csinálni? Mert ha meniscus sérült, akkor kiszedi, ha egyáltalán maradt még ott valami. Ha üvegporc, akkor is kezeli, persze akkor már III. fokú vagy a feletti lesz a dolog, semmi jó. Na, ez az utóbbi már találgatás, ezért kell majd az AS. És akkor egyben kikaphatja a csavart is, nem kell sz*rakodni a helyi érzéstelenítéssel.

Nem is lenne mindez gond, hiszen ebből a bőrből nem tudok már kibújni, és hátha ezek után végre nyugtom lenne és rendben is lenne a térdem. Csak itt van a munkából való kimaradás, táppénz, gyógytorna. Na ez már rázósabb lesz. Persze nincs mit tenni.

 

Addig bízom benne, hogy nem lesz komolyabb gond, pl nem jön ki a csavar teljesen:))) Vagy nem akad be egy porc, sérül még jobban. A fenébe, mennyire egy nyomorult dolog ez a térd.

Legalább még biztosabb, hogy a focinak, fallabdának végleg lőttek. Most is azt mondta a doki, hogy hát te focizni kell! Mondtam én is, hogy persze, ha fizetnek érte, akkor vállalom. Emígy járni tudni és dolgozni kell. Ez a reality. Ha futni és nagyokat sétálni tudok, akkor azzal már megelégszem. Ez van.

Előzmény: zkovaxxx (4220)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4229

Szép reggelt mindenkinek!!

 

Itt aztán voltak virtuális történések!(Tetszik..!)

 

Chilli...szoritok Neked a problémás gondjaid megoldódjanak,bár nem tudom mi,mik azok.

Fontos lelkileg jó passzban légy,könnyebben gyógyulj!

 

Gurabli..a franc abba csavarzatba.Ha elindult kifelé,annak ott bizony nincs helye!

Remélem megoldják januárban,és nem lesz gond aztán vele.

 

 

A futást nem favorizálják az orvosok!A szobabicikli az,ami tehermentesen megoldja a tréninget,izom épitést!

(Ezt nekem is mondták az orvosok,ha egyszer majd addig elérek,az jó lesz!)

 

 

Én:Hétfő este 19 órakor elhagyhattam a kórházat..A szokásos szöveg kiséretében..(Hőemelkedés,láz,seb pirosság,forrósodás,lüktetés,azonnal start vissza a korházba..!)Gólya viszi a fiát módszerrel jutottam le a sok lépcsőn,járókerettel nem ment logikus.

 

Aztán jött egy nagy utazás az éjjel folyamán,hátsó ülésen,kibélelve környezetemet,és végre aludtam valamennyit.

Megérkeztem szerető segitő családhoz,és átok nagyon megdagadt egész lábam érkezéskor már.

 

Tegnap nagyon sok családi beszélgetés volt,látogatók,élő skypolások,igy elnézést kérek,csak most reggel tudtam visszaolvasni,és most irni!!

 

Szia Arzeen03!Nyugi,semmi nemű orrhúzgálás nem volt,nincs,nem is lesz!!

Azért köszönöm,Te legalább észrevetted eltünésem,jól esik emberileg!

 

Ma átkötöttem sebem,és ma reggelre végre eredeti állapotúra lelappadt végre lábam.

Sokat kell pihentessem.2 naponta kell itthon kötöznöm.Tenyésztés eredményeim még nincsenek meg.24-én kontroll,ha semmi gond nem lenne addig.

 

Mindössze ennyi történt velem.

 

Mindenkinek kellemes,térd gond mentesebb napot kivánok!

 

 

 

 

zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4228

Híveim már eddig is tudták, hogy a hit csodákra képes:)))

 

Előzmény: _chillout_ (4223)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4227

ne haragudj, de amit irtál privátban, oda nem megyek, én ehhez túl konzervativ és szemérmes vagyok.. ilyen oldalakat nem látogatok.. bocs Chilli.

jó éjszakát!

Előzmény: _chillout_ (4225)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4226

na de nem itt gondoltam.. :) ez a térdprobléma fórum!

na meg tudom, hogy pompomhoz gyengéd szálak kötnek.. megértelek.. 

 

de ugye nem nagy a baj..? kieszközölhető? idő megoldja..? helyzet kézben tartva? hm?

 

 

Előzmény: _chillout_ (4225)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4225

Az előbb azt írtad, pasizzak! Vagy délután 4-kor kéne pasiznom? :-))

Előzmény: Arzeen03 (4224)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4224

kezdjük ott, hogy már régen aludnod kéne, ezért nem gyógyul a térded! :)

Előzmény: _chillout_ (4223)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4223

Ha ezt megoldod, Istennek szólítalak mostantól... :-)

Előzmény: zkovaxxx (4221)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4222

Tekerj, tekerj mert nevezünk a Giró-ra vagy a Tour-ra.

Amit csinálsz az teljesen jó, nagyon jó kondiba lévő páciens leszel, és érezni fogod az áldásos hatását a műtét után:)

Előzmény: Arzeen03 (4213)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4221

Tudunk valamiben segíteni, a kezem messzire elér:))))

Előzmény: _chillout_ (4217)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4220

A csavar az nem gond, legalább nem zavar be a későbbiekben. Jobb is ha kint van főleg ha ki akar jönni ez azt is jelzi, hogy a szervezeted erős és kidobta magából.  Loriana pont a múltkor ( kb 1-2 hete) mesélte, hogy neki beletört.

A porc az problémásabb, de ezt te tudod. Talán emlékszel rá, hogy mennyire futás ellenes voltam. Ez is saját tapasztalat sajnos, hogy egyszer egy üzlet beindul..... Átérzem a csalódottságod:((

Nekem múltkor mondták, hogy a szalagot soha nem tudják megegyező feszességgel beültetni, mint a gyári volt. Innen változik a terhelési helyzet az meg a porcra kihat.

Ezt az AS megmutatja, de a kérdés, hogy mit csinál utána azzal amit talált.

Tudom unalmas, de a bringa nagyon sokat segít abban, hogy az ízületi stabilitást a megváltozott helyzethez igazítsa.

 

 

 

 

Előzmény: gurabli (4214)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4219

nincs, január 06.-án kontroll, ott kapok elvileg időpontot, ambuláns lapra rá van irva, kontrollt követően január végére előjegyzést kérünk..

 

mindenki odavan itt...?

Chilli, be kell pasizz... ez a legjobb megoldás, hidd el a gyógyulás is gyorsabb lesz :)

Előzmény: _chillout_ (4217)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4218

Ez nem jó hír :-( és nem is fáj, csak úgy lazul a csavar, meg ropog a meniszkusz? Jaj :-(

Előzmény: gurabli (4214)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4217

Hát, most más miatt is padlón vagyok, szerintem az is ráerősít.

 

Van már konkrét időpontod a műtétre?

Előzmény: Arzeen03 (4213)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4216

hű, ilyen rossz hirekre nem voltam ma este felkészülve, ez szomorú...

csak nem fog beletörni a csavar, ha már magától is jön ki!

együttérzés, minden okés lesz, ettől függetlenül lehangoló a szitu.

 

Előzmény: gurabli (4214)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4215

hm, emailban nem ezt irtad, értem, nagyon cseles vagy, nagyon furfangos, szuper.. :) ezek meg itt most azt hiszik hogy... hehehe :))

nagyon jó...

 

nézze Gurabli Mester.. /remélem szólithaton igy Önt.../

5000 forint alappal kezdenénk, havi szinten 15 ezer forintot tudnánk e nyerni?

/megbeszéltek alapján kis számokat irok, szívbetegek is olvassák a fórumot/

mit gondol, belevágás céljából merjük e alkalmazni a tevékenység kifejtését célirányosan a kitűzött céloknak megfelelően egyébiránt, miegymást követően?

Előzmény: gurabli (4212)
gurabli Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4214

No, ma voltam az orvosomnál, még akkor bejelentkeztem, amikor előjött a fájdalom. Azóta persze el is múlt, kb két hete volt, de nincsenek jó híreim:( Totál szívás.

A sípcsontomban lévő csavar kijjebb jött, ezt nagy valószínűséggel ki kell szedni. Bumm. Én nem is mondtam a dokinak semmit, ahogy elkezdte vizsgálni, egyből mondta. Tehát nem csak beképzeltem, hogy a csavar helyén nagyobb a púp, mint volt, valóban nagyobb. Január elején rtg és meglátjuk. Ez nagyon gyakori és szerinte nem nagy ügy. 5 perc kikapni és helyi érzéstelenítésben is megcsinálják. Hmm, gondolom nem nagy ügy, ha gond nélkül kijön. De ha nem, vagy beletörik... No, mindegy ez rá van bízva, nem egyet szedett már ki.

Ami nagyobb gond, hogy a belső oldalon valószínűleg összeszedtem egy porcsérülést, meniscus is lehet, mert rotációnál úgy ropogott, recsegett, mint a ropi. Szép magyarul: berotatioban hajlításkor med. ízületi résben crepitatio. Ezzel együtt erősen készülhetek rá, hogy jövő év elején jön a harmadik AS. Bele szeretne nézni ez utóbbi miatt. És persze akkor a csavart is egyúttal kirántaná (ha bírja, bár ha már megindult kifelé, akkor lehet könnyebben ki is jön). 

A szalag egyébként tart rendesen, azzal szerinte nincs gond. Továbbra is Lachmann +, fiók negatív, ez voltam ACL-pótlás után is.

 

Na tessék, benne vagyok abban a 30%-ban, akinek ACL-pótlást követően szüksége lesz még egy AS-re, illetve a csavar is aránylag ritkán okoz gondot. Mondjuk gondot nálam sem okoz, szerintem. Azon kívül, hogy jön kifelé:) Erre kb. 40% az esély. Bumm, ez is megvan.

 

Szóval most letört ezerrel, mint akit leforráztak, de hát ez van. Meglátjuk január elején, addig pedig futás, úszás, biciklizés. 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4213

akkor csak nem olyan fényes a helyzet!

otthoni tornával kapcsolatban esetleg kaptál felvilágositást? azt csinálgatod? 

fontos lenne ám, véleményem szerint

amúgy meg mindent megirni, vagy megműttetlek gurabliékkal, hiányozna? :))

 

láblógatást visszavettem. persze mindig van, de már nem olyan mértékben

már nem fog javulni a térdem többet, max erősödni

meg próbálom azokat a gyakorlatokat kerülni amikor ropog, meg kattog, az úgy gondolom rombolást végez olyankor odabent

most a szobakeró tekerésen emeltem.. reggel kelek, kb fél óra, 40 perc torna, utána még kétszer nap közben tekerés délelőtt meg délután

kösz az érdeklődést amúgy :)

 

Chopper jelentkezz már be ne sértődősködj itt vagy ellopatom a motorod, a hét szentségét neki, fenyegetőzni kell??? /gyenge poén/

Előzmény: _chillout_ (4210)
gurabli Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4212

Természetesen, kedves kolléga, nyugodtan kérdezhet:) 

Nem játszom fogadósat, mert szvsz csakis veszíthetek. Ezt pedig nem engedhetem meg magamnak. Kis pénzben lehet szórakozni, pár ezer forintban, arra nem érek rá, nagy pénzem pedig sajnos nincs. De ha lenne, akkor meg nem fogadnék. Esetleg a makaó nevű kártyajáték, de akkor vigyáznom kellene a Nobel-díjamra, mert a végén még valaki elnyerné, szóval azt sem.

Céges tippelést szoktunk rendezni VB-re, EB-re, ezeket rendre megnyerem:) Ahogy történt ez most is. Persze aki a németekre fogad:))) Válogatott szinten számomra a német az alfa és az omega. 

Tippeket szívesen adok, bármikor:) 

Emígy pénzt nyerni ötödrangú ligákon lehet, pl. iráni, meg bármilyen ázsiai liga:))))

 

Előzmény: Arzeen03 (4207)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4211

És magácska, főorvos úr? Láblógatás ezerrel??? :-))

Előzmény: Arzeen03 (4209)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4210

Köszönöm a kedves érdeklődést, nincs rosszabbul, a többit neg hagyjuk... A fizikoterápia fogja a megoldást jelenteni, úgy érzem...

Előzmény: Arzeen03 (4209)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4209

hogy van a térde sportolónő, javulás? :) valami közérdekű információ, ezzel kapcsolatban esetleg, vagy sikerélmény..?

Előzmény: _chillout_ (4208)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4208

Sajnos errol en is csak belso forumokon hallok, de az publikus forrasbol is tudhato, hogy mar 3D nyomtathato szervekrol beszelnek. A jovoben kb az var rank, hogy barmink elromlik, biokompatibilis utanpotlas fog rendelkezesre allni, ami ezert eleg josag :-))

Előzmény: zkovaxxx (4206)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4207

Gurabli Úr!

 

OFF, engedjen meg egy személyes kérdést, mint térd és professzionális futball szakértő irányába Ön felé privát jelleggel! 

 

Érdeklődésem tárgya, hogy Ön /mint térd és professzionális futball szakértő/ sportfogadás vonalon tevékenykedik e magán jelleggel? Értem ez alatt, hogy Milano Barcelona 2-1, Ön ezt eltalálja és összegeket zsebel be ez által. 

Amennyiben a kérdésre adott válasz esetleg kellemetlen, megtenné, hogy a privát email cimemre válaszol? Ide a fórumra pedig ennek vonatkozásában bármilyen félrevezető válasz adható, annak függvényében merre akarja terelni ez irányban az olvasó közönséget. 

 

Nagy tisztelője: Arzeen, kórházi felvételis, jelenlegi státusz: térdfájós és egyéb

 

zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4206

Tényleg te közel vagy a tűzhöz. Mesélj légy szíves mi vár ránk a jövőben:)

Előzmény: _chillout_ (4205)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4205

O tudom, nagyon meno es igeretes dolgokat latni ezen a teren, ilyenkor aldom a sorsomat, h az a munkam, ami :-)

Előzmény: zkovaxxx (4203)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4204

tök mindegy, ugyis mátrixban élünk, egy folyadékkal teli műanyag tartályban lebegünk és ennyi

Előzmény: zkovaxxx (4203)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4203

Ma még ezt elvicceljük, de láttam már komoly eredményeket az ügyben. Szerintem ez 15-20 éven belül gyakorlati elérhető realitás lesz egy meniscus pótlás 3D nyomtató segítségével.

Előzmény: _chillout_ (4202)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4202

Igaz! Párszor megpróbáltam már a helyi szatócsboltban kiállított 3D nyomtatót feltűnés nélkül megközelíteni, hogy óvatlan pillanatban egy hetyke meniszkuszt nyomtassak magamnak, de eddig még mindig megakadályozták ;-)

Előzmény: zkovaxxx (4201)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4201

A térdünk jövője a 3D nyomtatásban rejlik:)

Előzmény: _chillout_ (4200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!