Keresés

Részletes keresés

zsigrai76 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 396

köszönöm a tanácsokat. akkor most ami van apróságom kiteszem, és nyár elején nekiállok betelepíteni. a paprikafának utánanézek, nagyon jól hangzik.

Anita

donciii Creative Commons License 2004.09.27 0 0 395

Szia Xukac!

 

Pajzstetű, FITO- ban kapható spary 700-850,- Ft körül. / vigyázz ha közelről pemetezed a levelet leperzseli!/

A szabadban tudsz permetezni akkor jó a zolona, egy tasak 10 liter vízzel.

 

Az elöző kérdésre addig legyen rajta a bura, amikor elkezd új hajtás nőni, és még utánna egy kicsit.

 

 

Előzmény: xukac (394)
xukac Creative Commons License 2004.09.27 0 0 394

Sziasztok. Megint segítséget szeretnék kérni. A már említett citromfámon a hét végén vettem észre, hogy mindenfelé nagyon sok kb. 2-3 mm átmérőjű, barna színű folt van, ami leginkább úgy néz ki, mintha valamilyen állat ürüléke lenne elterülve a levélen, illetve a növény szárán szerteszét. Viszonylag könnyen le lehet kaparni és a belseje valamilyen átlátszó, ragacsos anyag, valamint valami kis feketét is lehet benne látni. Legalább 30-40 db-ot eltávolítottam már róla. Mi a fene lehet ez? Hogy lehet ellene védekezni?

Még egy kérdésem lenne: búra alatt a dugvány hajtásokat hozott, de én úgy látom, hogy valószínűleg bimbók lehetnek, mivel kb. 2-3 mm-es száron egyenlőre még kis gömbszerű bigyók vannak. Meglátásom szerint ezeket le kellene szedni, hogy ne terhelje a növénykét, de azért hozzáértők véleményét kikérném a témában. Előre is köszi.

Keszthely1 Creative Commons License 2004.09.27 0 0 393

Igazad van  a nagyobb növényekkel kevesebb a baj mint a   fiatalabbakkal!

A teleltetés nagyon fontos ne legyen rajta véletlenül sem kártevő.pl üvegházi moly pajzstetű stb.;ha  a telelő helye beviszed előtte nézd át a növény alaposan.

 

Előzmény: Csiriba66 (391)
Csiriba66 Creative Commons License 2004.09.23 0 0 392
Nyugodtan próbálkozhatsz strapabíró növényekkel pl leander, vanilia!(botanikus kertben szokták szaporitani). Nagyszerűen működhet a szobarózsa (át kell ültetni jelentősen nagyobb cserépbe) is. Megpróbálkozhatsz cserépben paprika különlegességekkel is (rengetegen hirdetnek paprika fa magot is).
Előzmény: zsigrai76 (384)
Csiriba66 Creative Commons License 2004.09.23 0 0 391

Szia!

 

Az én tapasztalatom szerint (citrom, narancs, pomelo, clementina, babér, kefevirág stb) a lehető legnagyobb példányt kell megvenni amit kincs lehetővé tesz. Inkább évente 1 nagy, ami megmarad mint bárhány ami tönkremegy. A nagyok jobban elviselik az eleinte tapasztalatlanságból elkövetett hibákat, ill. az elkésett beavatkozásokat. Legalább ilyen fontos a megfelelő nyaraltatás. Egy jól felkészült növény könnyebben viseli a mostohább viszonyokat is. Fordítva is igaz, hogy egy jól telelt növény már a nyár elején meg tud indulni és virágokat, termést hozni és felkészülni a télre. Én évekig kínlódtam a megfelelő nyaraltató hely kialakításával holott elég jó hely állt rendelkezésemre teleltetni. Az előbbiek alapján javasolom a nyár elejei növénybeszerzést a kurrensebb, érzékenyebb  fajtáknál. Most egyszerűbb cserepes növényekkel tapasztald ki az új hely tulajdonságait.

Előzmény: zsigrai76 (384)
xukac Creative Commons License 2004.09.21 0 0 390
Búra alatt kihajtott a citromdugványom. Mennyi ideig hagyjam még rajta a búrát? Ha levettem, van esetleg valamilyen különlegesség a kezelésében, vagy bízzam a természetre a további növekedést? Mennyi az esélye, hogy megmarad? Várom a tapasztalatokat. Köszi.
Tozatu Creative Commons License 2004.09.16 0 0 389
Sétányrózsa,leander,kicsi citrom,kefevirág,hibiscus,és bármi más,csak ne drága legyen,ha véletlen nem sikerül,ne bánkódj.Nálunk a Pennyben szoktak lenni akciók,ott nem nagyon drágán ki lehet fogni.Kivéve,ha nem nyered meg az 5-st.
Előzmény: zsigrai76 (388)
zsigrai76 Creative Commons License 2004.09.16 0 0 388
Milyen fákat, növényeket tudtok esetleg ajánlani?
Előzmény: Tozatu (387)
Tozatu Creative Commons License 2004.09.15 0 0 387
Szerintem,jobb,ha óvatos vagy és kikisérletezed a télikertet és először olcsóbb fácskát veszel.
Előzmény: zsigrai76 (384)
donciii Creative Commons License 2004.09.15 0 0 386

A magról nevelt citrom tizév felet kezd el valamikor teremni általában, de akkor sem nagyon sokat. Be kell szemezni vagy oltani.

Régebben már szó volt erről itt régebben.

Előzmény: Grizda (385)
Grizda Creative Commons License 2004.09.15 0 0 385

Donciii! Köszönöm, akkor ezek szerint naponta kell locsolgatni.

A másik kérdésem, hogy szintén olvastam, hogy a magról nevelt citromfát be szokták oltani, hogy teremjen. Ki csinálja ezt, mi ennek a módja? Az enyém egy 2-3 éves fa lehet, még nem láttam rajta virágot sem. Metszeni kell esetleg, vagy majd csak tavasszal már?

 

zsigrai76 Creative Commons License 2004.09.15 0 0 384

Ma hozzák az üveget a télikertünkre és ezzel végre elkezdhetem virágokkal benépesíteni. Régi álmom egy kis citromfa. Mit tanácsoltok érdemes e venni egy méretesebb darabot, vagy magam is ki tudom nevelni? Ha a vásárlást tanácsoljátok mire kell figyelni? Honnan látom, hogy egészséges növényről van szó? Ha saját nevelést ajánlotok, hogyan kezdjek hozzá?

Szívesen veszek tanácsokat, milyen növényeket ajánlotok még télikertbe. A hőmérséklet itt télen is fagypont felett lesz.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Anita

donciii Creative Commons License 2004.09.14 0 0 383

Szia Grizda!

Kanalasodó levelek:

a somjazó növény tünetei. Ha csak egy-egy ág levelein látjuk e jelenséget, valamint a levelek nem hullanak le, hanem a hajtásokra száradnak, akkor előrehaladott gombafertőzés is lehet a kiváltó ok. A leirtak alapján inkább az elző azaz a száraztalaj lehet az ok.

 

Előzmény: Grizda (382)
Grizda Creative Commons License 2004.09.14 0 0 382

Sziasztok!

Kezdo citromos vagyok, kb egy hónapja kaptam a szüleimtol egy kb 80 cm-es citromfát. Kiraktam a teraszra, mert náluk is kint volt, de nálam nem tetszett neki. Aztán elolvastam, hogy nem szereti a tuzo napot meg a szelet, nálunk meg pont az van. Két hete most a lakásban tartom, de majd az összes levele összepöndörödött. Nem látok rajta semmi tetvet vagy bármi foltosodást. Két-három naponta locsolom. Szerintetek mi lehet a baja?

Elore is köszönöm a segítségeteket.

Tozatu Creative Commons License 2004.09.08 0 0 381
Olvasd el,hogy pontosan milyen levéltetű ellen jó,milyen töménységben.
Előzmény: xukac (380)
xukac Creative Commons License 2004.09.08 0 0 380
Van otthon Pirimorom. Szerintetek jó ezek ellen a dögök ellen? Vagy mivel kellene próbálkoznom? Köszi.
damogran Creative Commons License 2004.09.08 0 0 379
pajzstetű :-((
Előzmény: damogran (377)
damogran Creative Commons License 2004.09.08 0 0 378

Ja, ha ezek a kis pöttyök tényleg rovarkártevőktől származnak (mézharmat), akkor ezt nem csak pajzstetű választja ki, hanem az üvegházi molytetű és a levéltetű is.   :-( 

Előzmény: xukac (375)
damogran Creative Commons License 2004.09.07 0 0 377

Ha akár csak néhány palyzstetű is van a növényeden, akkor azok alatt is "kis fényes pöttyök" jelennek meg. Ezek barna színű bogarak, fényes páncéllal, belesimulnak a levélbe, gyakran az ember csak kb  "légypiszoknak" nézi. A levéltetvek általában a hajtáscsúcsokon ülő kis, zöld, sárga meg még ki tudja milyen színű bogarak. Tudnak repülni, de általában a hajtásokon ülnek. Rózsákon lehet sokszor ilyeneket látni, a bimbókat lepik be. A takácsatkákat leginkább onnan lehet észrevenni, hogy apró pókhálószerű dolog jelenik meg a törzsön és a levélszárakon. Az üvegházi molytetű meg már említve volt, a levelek fonákán lévő apró fehér bogarak.

Előzmény: xukac (375)
Tozatu Creative Commons License 2004.09.07 0 0 376
Általában a fonákon mászkálnak,vagy a peték láthatóak.Ami röpköd és fehér az üvegházi molytetű.A parin szok lenni.
Előzmény: xukac (375)
xukac Creative Commons License 2004.09.07 0 0 375
Ez a levéltetű dolog lehet hogy stimmel, mivel némelyik levélen kis fényes pöttyöket látni, mintha valami rácsepegett volna, de nem igazán láttam rajta élőlényt. Lehet hogy nem néztem elég figyelmesen? Egyébként a levéltetvek állandóan rajta vannak, vagy repdesnek a növények között? A citrom is az erkélyen van a paradicsommal és a virágokkal együtt. Lehet, hogy alapvető dolgot kérdezek, de fogalmam sincs. Köszi.
Előzmény: Tozatu (374)
Tozatu Creative Commons License 2004.09.06 0 0 374
Nincs a fonákon levéltetű,mert azoknak az édes váladékát is szeretik.
Előzmény: xukac (372)
hadria Creative Commons License 2004.09.06 0 0 373
Egyáltalán nem lessz baja, sött! Ezeknek a növényeknek még jót is tesz. Vedd figyelembe hogy mediterrán tájakon is téli időszakra esik a narancs-citrom szüretelése. És hiába hogy mediterrán, azért ott is elég hűvös van már akkor. Arról nem is beszélve hogy narancs és citrom megfelelő éréséhez, színéhez 16C foknál alacsonyabb éjszakai hőmérséklet kell. Szóval szerintem amit irtál szobát teleltetésre, az kiváló lessz a növényed számára. Csak visszafogotabban locsold és jusson neki elég fény. Ha el is dobálja néhány levelét még jobban is jársz, mert jövőre mégtöbb cidromod lessz:) Jó lenne még megtudni pontosan hogy milyen citrom, esetleg nem-e vadcitrom, vagy valamelyik hibridje, mert akkor tavasszal már ki is ültetheted, és nem is muszály késő összel behozni, mivel a vadcitrom és hibridjei télálloak, szabadon is termeszthetőek, feltéve ha elég nagy már a fácskád, bokrod.
Előzmény: Lace- (371)
xukac Creative Commons License 2004.09.06 0 0 372
Sziasztok. A hozzáértőktől kérdezném, hogy mi lehet az oka annak, hogy az utóbbi kb. 1 hónapban a citromon állandó jelleggel állomásozik 1-2 darázs. Állandóan ott vannak, mászkálnak a leveleken, körülötte repdesnek. Sem virág, sem termés nincs rajta. Mit érezhetnek? Valamilyen táplálékot találhatnak rajta, vagy csak az illata miatt csinálják. Ha esetleg valami betegséget jeleznek mit lehet vele kezdeni. Nagyon sajnálnám, ha elpusztulna, mivel magról kelt és már kb. 1 méter magas. Előre is köszi.
Lace- Creative Commons License 2004.09.04 0 0 371
Hello! Köszönöm a kimerítő választ, sokat segítettél ,még annyi kérdésem lenne, hogy most 10db citrom van a fán, olyan tojás nagyságuak és teljesen zöldek. Nem fog ezeknek megártani az 5fok körüli hőmérséklet? Ugyanis van egy fűtetlen szobám és itt szeretném teleltetni a növényt. És ha jol értelmezen az írásod, akkor egészen addig kinthagyhatom amíg 5fok körül lesz a hőmérséklet.
kiscipo0429 Creative Commons License 2004.09.03 0 0 370

 

Sziasztok.

Halott valaki a stevia nevü növényről. Most kezd beszivárogni magyarországra. Már próbáltam megtudni, hogy hol lehet hozzájutni, de eddig senki nem tudott segíteni. Ha valaki tud valamilyen infót, küldje el a kiscipo0429@freemail.hu címemre.

Elöre is köszönöm.

endru Creative Commons License 2004.09.01 0 0 369
Az én citromaim a levelek 2/3-át dobja le télen és nyáron csak a fele jön elő igy ahelyett hogy nőlne, fogy. Persze az is igaz, télen vagy olyan helyen tudom tartani ahol -3 is lehet, vagy ahol +20
Előzmény: hadria (367)
hadria Creative Commons License 2004.09.01 0 0 368

ja és még annyit hozzátennék: amíg a szabadban van, olyan helyen legyen ahol nem éri esső!

 

Előzmény: Lace- (366)
hadria Creative Commons License 2004.09.01 0 0 367

Szia.

Az attól is függ hogy milyen körülmények között fogod teleltetni. Ha tudod neki biztosítani télen a kb 10 C fokot, megfelelő fénymennyiség mellet, akkor nyugodtan elmehetsz 0, esetleg 1-2C fokig.

A citrusok szeretik a nyugalmi időszakukban a +10C fok alatti hömérséklet, ugyanis itt található a növény ingerküszöbe. Ez azt jelenti hogy ezalatt a hőmérséklet alatt piheni ki magat. Ha több a hőmérséklet, akkor a növény szabálytalan, megnyult vizhajtásokat produkál, jövőre kevesebb termést, vagy asszimetrikus leveleket, feléli a tartalékait. Személy szerint én azt ajánlanám hogy addig hagyd kint a nővényed, amig olyan hőmérséklet nem lessz, amit utánna tavaszig, tartósan biztosítani tudsz a növényednek. Pl, ha van egy fűtetlen, de világos garázsod, ahol a hőmérséklet nem megy télen sem 5-10C fok ala, van elegendő fény is, vagy egy ablak, ahova be tudod télire rakni. Citromod leveleinek akár 1/3adát is ledobálhatja. Nem kell megijjedni, ez természetes. Nagyon mérsékelten kell öntözni is, jo szaraz legyen a foldje. Kétheti öntözés elegendő. Tápoldatot véletlenül se adjál neki, csak tavasszal, ha már megindul a növény! Ennyi a titka a teleltetésnek csak. Jövőre meg fogja hálálni a nyövényed.

Előzmény: Lace- (366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!