Keresés

Részletes keresés

alac710 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 27189

Nekem nincs opinelem, de azt én is megerősítem, hogy a szénacél kések "acél íze" kiérződik a kaján amit vágsz vele, ha élelmiszert is érint akkor szerintem jobb egy rozsdamentes.

(Meg kell nekünk magyaroknak francia kés akkor már inkább Böker.)

Előzmény: erik365 (27177)
antalijozsef Creative Commons License 2012.01.11 0 0 27188

 

Egy viszont biztos, mindegy hol gyártották 3.000Ft-ért nem kapsz "jó" anyagból készült kést!

Az Audi sem olcsóbb attól, hogy a magyarok csinálják! Mért volna „arcoskodás”, ha valaki kézzel élezi a késeit és vigyáz rá? Lehet évekig gyűjtött rá, és milyen hülye, hogy nem esik neki köszörűvel barmolni! Nem mindenkinek 3.000Ft-os kése van, kíváncsi lennék Te nekiállnál-e egy 50.000-100.000Ft-os kést megköszörülni? 

 

Előzmény: Ugly Bob (27183)
H_G Creative Commons License 2012.01.11 0 0 27187

"amúgy a linder solingeni gyár olcsóbb verziója ha jól tudom ugyan ott készül ahol a drága cuccok csak más név alatt"

 

Ezt kurvára rosszul tudod. A legtöbb solingeni kis cég (és a nagyobbak is, pl. Puma, Böker) már csak a termékskála kisebb felét gyártja tényleg ott, egyesek már valószínűleg semmit (Herbertz stb.). Fő tevékenységük egy iroda üzemeltetése, ami megrendeli a késeket Kínából és Tajvanból, kisebb részben más olcsó helyekről is (Spanyolo., Portugália, Pakisztán).

 

Az áron kívül árulkodó a jellegzetes betűtípussal nyomott Solingen logó hiánya, arra azért valamennyire törekednek, hogy ez csak a helyben készült árun legyen rajta -- persze a kínaiak hamisítják ezt is, de az már más jogi kategória, eddig teljesen legális üzletről beszéltünk. (És ha rendelnek egy konténer kést Kínából, majd Németo.-ban papírdobozokba rakják, akkor már joguk van ráírni a Made in Germanyt is, ennyire rossz, laza a jogi szabályozás.)

 

 

 

Ha valamin a Linder szerepel, de a Solingen logó nem, az beismeréssel egyenértékű, ezt meg sem próbálják helyben készültnek beállítani.

 

 

 

Amellett ott van ez a "pakkawood" nevű laminált fa a panel anyagaként, ez kimondottan vagy spanyol, vagy kínai eredetre utal.

 

De a legfrappánsabb, ha megtalálod ugyanezt a kés-stílust a neten még mindenféle márkaneveken, illetve az ősforrásnál is, ahol nagy mennyiségben megrendelhetnéd saját logóddal. Ezekről a pakkawoodos Linderekről személy szerint elég valószínűnek látom, hogy ahol rendelik őket, az a Plenty Harvest Manufacturing Limited, Shenzhen city, Guangdong China.

 

http://www.plenty-harvest.com/diyhp/40388/enus/l69869-1-4/Wooden_Handle_Knife.html

 

Sok más cucc a Linder katalógusban a sapnyol Cudemann saját néven is kapható termékeivel egyezik meg.

 

"régebben itt írták a byrd és a sanremu késről, hogy nem csak ugyan abban a gyárban készítik hanem ugyan azon a gyártó soron is, mennyire érdekes.... az egyiket lehet fikázni a másikat nem."

 

Ezzel is baromira mellélőttél, mert itt -- az ár/érték arányt nézve -- a Sanrenmut is kimondottan dicsérni szoktuk. (Csak lennének normális méretű modelljeik is...) De ha valaki az egyiket fikázná a kettőből, az is teljesen igazolható lenne, mert nem ugyanazzal a filozófiával készülnek: ugyanazt az acélt a Byrdökhöz elég keményre föledzik, vállalva a ridegség, könnyebb kipattogzás veszélyeit, míg a Sanrenmukon valami öt fokkal puhábbra hagyják! (Kicsit megrongálni így könnyebb, egyszerre tönkretenni nehezebb.) Ez egyáltalán nem kis különbség a gyakorlatban.

 

Előzmény: Ugly Bob (27183)
H_G Creative Commons License 2012.01.11 0 0 27186

"nekem is van kettő és nagyon elégedett vagyok velük, semmi túlzás semmi fölösleges cicoma csak a bicska és kész, jó klipsz jó penge jó markolat és mindez jó áron,

"kicsit felhúztam magam a sok nagyzolós arcon"

 

Hol láttál itt nagyzolós arcot, B+? Pláne mindjárt sokat... Ehhez a bicskához ketten szóltunk hozzá összesen, és mindketten azt, hogy elég jó monőség az árához képest (ahogy említettem, nekem is van belőle), nyugodtan megvehető annak ellenére, hogy Kínában készült.

Előzmény: Ugly Bob (27184)
H_G Creative Commons License 2012.01.11 0 0 27185

Az Opinel 8-at nem annyira ajánlom! Ez a markolat-forma (a felfelé néző csücsök a végén) csak nagyobb méretben kényelmes, pláne nagyobb kézhez. A 8-at és 7-et előbb-utóbb majdnem mindenki megfaragja, hogy rendesen meg lehessen fogni. A 10-essel már nincs ez a gond. (9-est még nem használtam, de logikusan már az is jobb kell, h. legyen.)

Előzmény: erik365 (27177)
Ugly Bob Creative Commons License 2012.01.11 0 0 27184

OK!

 

nekem is van kettő és nagyon elégedett vagyok velük, semmi túlzás semmi fölösleges cicoma csak a bicska és kész, jó klipsz jó penge jó markolat és mindez jó áron,

kicsit felhúztam magam a sok nagyzolós arcon.

 

Kína egyre jobban tért hódít minden szinten egyre jobb cuccokat csinálnak persze vannak vacakok is de hol nincsenek,

nagy ország sok terméket gyárt mert más annyiért nem vállalja be de ott munkát kell adni

az embereknek és kapnak van mit csinálni van aki szalmaszál esernyőt hajtogat van aki

kést köszörül de legalább csinálnak valamit, amit aztán okosan el is adnak.

 

:)

Előzmény: Emdzsí (27181)
Ugly Bob Creative Commons License 2012.01.11 0 0 27183

1.

de lehet kínában csinálták és lehet a fallkniven is kínai meg benchmade meg a stb.. és a hazai gyártó iparosok is kínai acélt használnak és eladják saját készítésűnek, lehet???

lehet????

persze lehet.... minden lehet....

 

amúgy a linder solingeni gyár olcsóbb verziója ha jól tudom ugyan ott készül ahol a drága cuccok csak más név alatt mert kell legyen olcsóbb cuccokból is bevétel, ez így meg manapság de valszeg nem mondok újat vele és régebben itt írták a byrd és a sanremu késről, hogy nem csak ugyan abban a gyárban készítik hanem ugyan azon a gyártó soron is, mennyire érdekes.... az egyiket lehet fikázni a másikat nem. 

 

2.

ki mondta, hogy szerinte kínai?

 

hozzászólás: (27121) , (27122)

 

és igen az árához képest válallható nekem 4-éve megvan akkor ugyan ennyibe került kint mint most itthon és jó kis bicska.

 

Kicsit unalmas, hogy amit nem ismer valaki arra egyből rá vágja, hogy kínai

ez olyan mint az ismerősöm szerint csak a német autó az autó az persze lényegtelen, hogy tele van kínai alkatrészekkel de német óóóóóóóó...... erre mondtam neki az audit ami itt készül mégsem mondja senki, hogy az szar autó és nem német vagy a suzukira az szar mert itt készül közben japán, szóval sokan arcoskodnak az ilyan meg olyan késükkel aminek lehet a fele sem igaz nincs nekik csak osztani tudják az észt és ennyi, mint ahogy nem lehet köszörülni sem a pengét abból is volt vita de megnézném én azt aki egy használhatatlan pengét napokig húzgál a fenőkövön mire lesz belőle valami és ugyan úgy kopik mire eléri az eredményt mint ha egy csiszoló géppel vagy köszörűvel megigazította volna az élt ez is cseppet arcoskodás szerintem,

 

persze lehet mindenki tökéletes és mindenkinek igaza van.... és ez a nap vicce!

 

:)

Előzmény: spapda (27166)
Emdzsí Creative Commons License 2012.01.11 0 0 27182

Attól függ, nekem szénacél van, korrodálódik rendesen, ha nem szallonázok vele eleget. Azt mondják mellékize van a vele vágott ételnek...lehet. Mindenesetre nagyon jó az éltartása, a sandvikből készültekről nincs tapasztalatom.

Előzmény: erik365 (27180)
Emdzsí Creative Commons License 2012.01.11 0 0 27181

Már tréfálni sem szabad?:)) Csak úgy eszembe jutott, hogy gyakran már jobban megbizom abban a termékben ami felvállaja, hogy kinai, és itt jön a képbe a Sanrenmu. Úgyhogy kb azonos a felfogásunk:))

Előzmény: Ugly Bob (27179)
erik365 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 27180
Uraim opinelből szénacél vagy sandvik? Melyiket érdemesebb?
Ugly Bob Creative Commons License 2012.01.11 0 0 27179

Valami hibádzik a felfogásoddal, nem érted amit ír az ember.

 

:)

 

de nem baj.... vakainek ilyennek is kell lennie.

Előzmény: Emdzsí (27156)
GrG Creative Commons License 2012.01.11 0 0 27178
Egy érv a 860 kapcsán, olvasd el a tesztet, elég rövid http://prepplace.blogspot.com/2010/12/equipment-reviews-mora-860mg-knife.html?m=1
Előzmény: Fishor (27175)
erik365 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 27177
Ma megrendelem a mora 860mg companiont meg az opinel no8at. Majd írok róla hogy tetszenek:) meg ha valakit érdekel teszek fel képet.
spapda Creative Commons License 2012.01.11 0 0 27176

A sima 860MG (nem Companion) 2 mm vastag, most mértem meg tolómérővel. A Companion pedig 2.5 mm, ezt újdonságként említik a típusnál, meg azt is, hogy állítólag már 3/4 tang kialakítású, tehát a sima MG-hez képest mélyebben nyúlik be a pengetüske a markolatba (strapabíróbb). Ez utóbbi állítást nem tudom ellenőrizni, valamelyik fórumon olvastam.

Előzmény: Fishor (27175)
Fishor Creative Commons License 2012.01.11 0 0 27175

860MG-re valahol 2mm vastag pengét olvastam, még mintha az is rémlene, hogy itt is írta valaki. Gyártónál viszont nincs adat.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Emdzsí (27172)
spapda Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27174

Múltkor azt hiszem arra jutottunk, hogy másolat, ami minőségében (és apró, de fontos részletekben, pl. éltípus) elmarad a Morától.

Előzmény: Emdzsí (27173)
Emdzsí Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27173
Előzmény: Fishor (27167)
Emdzsí Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27172

Ne add fel, én értelek:)) Amúgy pont a Mora 2000, 2010 vége el van vékonyítva a 860-asé nem. Az elöbbiek kb 6mm hosszabb pengéjűek. Ebből adódnak a felhasználásbeli eltérések is, de ezt ebből a topikból is össze lehet ollózni. Mi az amiért + 5700FT-ot fizetsz. 6mm-rel hosszabb penge, elvékonyított pengevég, ami lehet hátrány is felhasználástól függően, kissé eltérő markolat, de a 860-é is tökéletesen jól szuperál. Fiskars hámozót ismerem, teljesen más. 860 pengevastagsága 2.5mm. Amúgy még a Mora Force is jó, erős penge, jó markolat, de itt is csak + 6mm pengehossz a különbség, meg némi ergonómiai változtatás a nyélen. Esetleg Triflex ha valami különlegesre vágysz. Kétféle, egy rugalmas, és egy keményebb acél házasításából állítják elő, de nem rozsdamentes.

Előzmény: Fishor (27167)
antalijozsef Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27171

Akkor vegyél egy ilyen kést :-))

 

Előzmény: Fishor (27167)
antalijozsef Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27170

:-))

 

antalijozsefválasz | megnéz2012.01.08 18:48:56 © (27020)

Úgy látom Te már eldöntötted milyen kést veszel, tőlünk csak megerősítést vársz, hiába strapáljuk magunkat! :-))

Előzmény: Fishor (27019)

 

Előzmény: spapda (27168)
alac710 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27169

Bahco: 2mm vastag a pengéje

Mora 860MG Comp. : 2.5mm

Eka Swede 8 : 2.76mm

most mértem meg őket úgy hogy ez tuti.

Előzmény: Fishor (27167)
spapda Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27168

"860 annyiból nem tetszik, hogy az csak hagyományos kés."

 

Miért, nem kést akartál venni?

Az a hagyományos kés egy skandináv pengeforma és skandináv él, ami nem kevés évszázada kb. így néz ki. Pont azért, mert ez a kialakítás vált be legjobban északi testvéreinknél. A vastagságra pedig azért nem találtál információt, mert általában mindegyik vastagsága 2 mm körül mozog (mondjuk 1.5-3 mm). De nem csak a Moránál, hanem úgy általában a skandináv késeknél, mert ez a vastagság vált be szintén északon. Szóval nem a gyártó oldalát kell ekézni, hanem picit elmélyülni a skandináv kések világában.

 

"Olyan mint a kis Fiskars hámozó csoda"

A Toyota Prius meg olyan, mint az új Lada Kalina. Ja. Első ránézésre. Meg olyan, mint a kínai konyhakés (2000 Ft/készlet), mert van nyele, meg polírozott pengéje. De mit szeretnél a késsel? Frenkizni a haverok előtt, vagy használni? Elég sokan, elég sokszor (többször is, mint kéne) leírták itt a fórumon a tapasztalataikat a 860MG-vel kapcsolatban. Köztük többen is aktív erdőjárók, akik rendszeresen használják (HASZNÁLJÁK, tehát nem csak nézegetik vagy képek alapján mondanak róla ítéletet a neten) terepen. Ha ez neked nem elég érv, akkor mindegy, hogy mit választasz.

 

Van egy olyan érzésem, hogy a tipikus netes kérdező esetével állunk szemben: a spíler kinézett valamit magának, rákérdez a fórumon, de alapvetően már eldöntötte, hogy azt akarja, csak jól esne a megerősítés. Aztán addig csűri-csavarja, amíg végül rábólint a netes közösség: vedd azt. És akkor a spíler elégedett, mert lám, a netes szakik is azt ajánlották, amit eredetileg kinézett. A spíler érdeklődhet késsel, órával, telefonnal vagy autóval kapcsolatban, ez mindegy, a lényeg ugyanaz: megerősítést, nem pedig tanácsot vár. Úgyhogy kénytelen vagyok azt mondani, hogy igen, jó választás a Mora 2010, vedd azt, nem fogsz benne csalódni, a lehető legjobb választás, sokkal jobban jársz vele, mint a 860MG-vel, de még a 2000-nél is jobb.

Előzmény: Fishor (27167)
Fishor Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27167

Ez elég ösztönzően hat :) Szóval akkor melyik Morát veszed nekem? 2010 vag 2000? Inkább 2010-est, de bármelyiket megköszönöm:D Utána nem kérdezem meg hogy miért azt vetted nekem :)

860 annyiból nem tetszik, hogy az csak hagyományos kés. Olyan mint a kis Fiskars hámozó csoda. Ez a 2 élű vagy milyen csak jobb tán, erősebb szerintem. Egyébként korábban írtátok miért nem a gyártó honlapját nézem, hát most megnéztem, a 860MG nek semmi infót nem ad a pengevastagságáról. Ennyit a gyártó honlapjáról...

 

Üdv: Fishor

Előzmény: antalijozsef (27148)
spapda Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27166

Két kérdés:

1. Attól, hogy egy kés Németországból lett hozva, még nem lehet kínai?

2. Ki mondta (itt, ebben a konkrét esetben), hogy a kés rossz, főleg attól, hogy kínai? Csak azért kérdem, mert én nem emlékszem ilyesmire, sőt olyasmi rémlik, hogy árához képest vállalható darabként lett említve.

Előzmény: Ugly Bob (27153)
erik365 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27165

Kennedy fenőkövet használt már valaki? Találkozott már valaki vele?

Emdzsí Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27164

Elkészítem:)

Előzmény: bku (27160)
Emdzsí Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27163

Elnézést a mobiltelefonos fotóért.

Előzmény: Emdzsí (27162)
Emdzsí Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27162

Most is megvan, így néz ki  immár 30 év után.

 

 

 

Előzmény: Emdzsí (27161)
Emdzsí Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27161
bku Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27160

Apropó tőled mikor látunk már egy jó kis videót a remekművek készítéséről? Nagy sikere lenne!

 

Videót a népnek!!! :-)

Előzmény: kocsisferi (27069)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!