Keresés

Részletes keresés

K. Zenóbia Creative Commons License 2016.07.26 0 1 5592

sziasztok,

a Be Live Collection Punta Cana 5* szállodát ismeri valaki? elég jó áron hirdeti az egyik iroda, 689 400 Ft 2 főre mindennel együtt szeptember végén, és kíváncsi lennék a véleményetekre mielőtt foglalok. https://www.facebook.com/indulhatunk.hu

előre is köszönöm

klindu Creative Commons License 2016.07.22 0 0 5591

Sziasztok !

 

Tudnátok olyan hotelt ajánlani, ami karibi stilusú pl. bambusz butorok, természetes anyagokbol készült kiegészitők, nyitott fürdő stb. vagyis nem modern, minimal design stilus, mert olyan itthon is van.

ha valaki üdült ilyen hotelben vagy látott kérem irja meg a nevét

Laci_BP Creative Commons License 2016.07.21 0 0 5590

Nem tudom melyik részre utaztok. Ha a Punta Cana-ra, akkor mi a VIK hotel előtt láttunk pár halat, de koral sehol nincs. Az ország más részein, vagy szervezett kiránduláson biztos lehet találkozni szép élővilággal, de A Punta Cana-i hotelsoron szinte semmi, oda nem emiatt érdemes menni.

 

Laci

Előzmény: Klaudi Bodó (5589)
Klaudi Bodó Creative Commons License 2016.07.19 0 0 5589

Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni. Tudnátok olyan hotelt javasolni, ahol egy kicsit gazdagabb a víz alatti világ, és van egy pár korall? Tudom, hogy Dominika nem sznorkerelezésre való, de gondolom, azért valami kicsi akad :)

Előre is köszönöm :)

Ricsee1986 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 5588

Szia!

 

köszi a választ!

 

Milyen volt a szálloda? Az ifa és Be live között hezitálunk :)

Előzmény: huesz81 (5585)
anonimusxxyc Creative Commons License 2016.07.16 0 0 5587

Sziasztok! 

Punta Cana Princess All Suites Resort and Spa-rol velemenyek szemelyes tapasztalatok valakinek? Elore is koszonom a valaszt

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.16 0 0 5586

Sziasztok!

Punta Cana Princess All Suites Resort and Spa-rol valakinek szemelyes tapasztalatok velemenyek? Orulnek ha megosztanatok velem koszonom

huesz81 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 5585

Szia Ricsi!

Egy hónapja jártam benne, valóban vannak munkálatok,de szerintem nem lesz zavaró mire mentek.

Előzmény: Ricsee1986 (5584)
Ricsee1986 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 5584

Sziasztok!

 

Október 10-én mennénk Dominikára, az IFA Villas Bavaro ami nagyon megtetszett, de most informáltak, hogy novemberig homlokzat felújítás van.

 

Valaki esetleg tud erről bővebbet? Mekkora volumen, mennyire zavaró, a bungalókat érinti e?

 

Vagy e valaki esetleg kinn vagy volt mostanában, mert elvileg már most is csinálják :)

 

Előre is köszönöm!

 

Ricsi

Iapa Creative Commons License 2016.07.14 0 0 5583

RIU szállodákat csak ajánlani tudom

Előzmény: briggg (5579)
a kockáshasú nyúl Creative Commons License 2016.06.30 0 0 5582

A Catalonia nem nagy hotel? Elég nagy az. Az épületei ráadásul nem a part mentén párhuzamosan helyezkednek el hanem befelé. Igaz ez legfeljebb is 5 perc sétát jelent. Szinvonalas valóban.

Előzmény: Laci_BP (5580)
briggg Creative Commons License 2016.06.30 0 0 5581

Köszönöm :) Ha jól emlékszem a mexikói fórumban is sokat segítettél. :) Amennyit most olvasgattam, mert nászút és esküvő is lenne egyben, pont erre a 2 szállodára csökkentettem le. :)

Előzmény: Laci_BP (5580)
Laci_BP Creative Commons License 2016.06.30 0 0 5580

Ha nem akarsz nagy hotelbe menni, de modern színvonalat keresel, akkor szerintem Now Larimar, esetleg Catalonia.

 

Laci

 

Előzmény: briggg (5579)
briggg Creative Commons License 2016.06.30 0 0 5579

Sziasztok!

Már eléggé visszaolvastam, igazából 5 csillagos szállodákról nem olvastam rosszat. Elég nehéz így dönteni....

Tudnátok abban segíteni, hogy ezek közül van olyan, ahol ilyen "kiskocsi" közlekedik szállodán belül? Mert olyanba nem szeretnénk menni. Fontos, hogy ne 30 perc legyen a strandig az út. Bármilyen tanácsnak örülök, ami megkönnyíti a döntésünket. :)

 

Grand Bahia Principe

Now Larimar

Hotel Dreams

Palm Beach Punta Cana

Catalonia Bavaro

a kockáshasú nyúl Creative Commons License 2016.06.26 0 0 5578

Ja és az még fontos minden odautazónak, hogy nem hülyeségből irják a nagyon erős napsütést és uv-t. Nem nagyon lehet érezni de 5 perc alatt meg lehet égni és meg is ég az ember. A naptej alap de a legjobb védekezés a barnaság. Az út előtt nyugodtan lehet venni egy 10 alkalmas szolárium bérletet. Elronthatja az élményt, ha 1-2 nap után mindig azt kell nézni hogy hol nem ér a nap mert már pirosra égett az ember bőre. Aztán kenegetheti akárhogy naptejjel, nem fog érni semmit ahogy csak a naptej sem magában. 

Előzmény: a kockáshasú nyúl (5577)
a kockáshasú nyúl Creative Commons License 2016.06.26 0 0 5577

Mi nem béreltünk széfet, elrejtettük jól a pénztárcát, de nem láttuk jelét hogy a takaritók kutakodtak volna. Nem tudom mennyi a bérlés. Már kérdezted, oltás nem kell. Vihetsz gyógyszert is otthonról. Mi mindketten kaptunk hányásos hasmenést. Eleinte az ingyenkaja miatt az ember mindent összeeszik ez is egy ok, a hirtelen megváltozott klima, erős napsütés is gyengithet az immunrendszeren és a hidegkajákat minden bizonnyal nem dobják ki minden étkezés után hanem addig kinn van mig el nem fogy és akár bacilus is kerülhet bele.  Fene tudja mitől kaptuk. Kell idő mig a szervezet alkalmazkodik. 

Előzmény: Szilveszter81 (5576)
Szilveszter81 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 5576

Köszönöm a válaszodat.

Széfet érdemes bérelni az értékeinknek, vagy nem nyúlnak hozzá? Ha igen mit kérnek érte?

Valamilyen oltás érdemes beadatni utazás előtt? Olvastam, hogy elég könnyű gyomorrontást is kapni a nyers zöldségektől, gyümölcsöktől. 

A magyar gyártójú gyógyszereket ki engedik simán, vagy vegyünk pl.:usa gyártmányt (fejfájás csillapító, meg ilyenekre gondolok)?

Előzmény: a kockáshasú nyúl (5574)
DiBa88 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 5575

Sziasztok!

Látom vagyunk többen is akik még az idei évben utazunk Dominikára.

Ki melyik utazási irodánál talált jó ajánlatot?

Mi az Amazonnal utazunk október 19-én Bécsből 9 nap 7 éj es 592 ezer ft volt 2 főre all inclusive ellátással.A szállásunk pedig a Be Live Collectionban lesz.Az ár mindent tartalmaz.

a kockáshasú nyúl Creative Commons License 2016.06.23 0 1 5574

Attól függ melyik társasággal mentek. De ilyen hosszú útnál 2X szoktak adni. Air Francenál 2X volt, italt adnak bármikor ha kérsz, sőt, a mi gépünkön odafelé a stewardesek az első etetés után beültek hátra és elő se jöttek a másodikig ami az út vége felé volt, mindenki kiszolgálta magát ahol a kajákat tárolták amikor akarta. Valami chipsnél nagyobb dolgot nem érdemes felvinni szerintem. Ha már oda mentek és netán pénzt váltanátok: ha a parttal szembe állva jobbra mentek a parton egész a hotel széléig, ott van egy kijárat ahol van egy két üzlet meg egy pénzváltó is. Ott ottjártunkkor három helyi pénzzel többet adtak egy euroért meg dollárért is mint a hotelben vagy a bazársoron a váltókban. Dollárt amúgy nagyon nem szeretnek adni sehol csak venni ha esetleg eurot váltanátok dollárra vagy a helyi pénzt vissza. A hotelből feltétlen sétáljatok el a part mentén jobb és balkéz irányba is, mert gyönyörű a part a pálmákkal és sok helyen a moszatmentes türkizkék tengerrel mint a filmekben a trópusi szigetek és alig jár valaki arra. Balra egyértelmű merre, jobbra az emlitett kijáraton majd tovább a plázának nevezett putriszerű bazár mellett. Lesz sorompó, őr, a delfin explorer de lehet menni nyugodtan mindenen keresztül, a kutya nem szól. Ingyenes busz is van amúgy napi 3X egy azt hiszem Pola pláza nevű bevásárlóközpontba ahol a szupermarketben sokmindent be lehet normál áron szerezni. 

Előzmény: Szilveszter81 (5571)
Driny Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5573

Szia! Mi oda készülünk decemberben nászútra. Irhatnál kicsit a szállodáról. Milyen a kaja? Van e wifi? Átalakítót adnak vagy vigyünk....A személyzet milyen volt? Borravalót mennyire kellett adni? Neked hogy tetszett a hely?

Előzmény: ivettn (5486)
briggg Creative Commons License 2016.06.23 0 1 5572

Ha adnak is kaját, nem túl finom....bár járatfüggő. Én azt tanácsolom, hogy vigyetek! Elég hosszú az út, júl fog jönni :D

Előzmény: Szilveszter81 (5571)
Szilveszter81 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5571

Köszönöm válaszod, már le is foglaltuk a szállásunkat a BE LIVE Collection, Punta Cana-n október végén megyünk november elején jövünk.

Nem repültem még 3óránál hosszabb utat, remélem nem lesz nagyon unalmas. 1x, vagy 2x adnak étkezést, innivalót, ennivalót vigyünk fel a gépre?

Előzmény: a kockáshasú nyúl (5569)
a kockáshasú nyúl Creative Commons License 2016.06.18 0 1 5570

Dolphin Discoveryt ajánlom. Tiszta, igényes medencében van, más delfinesektől eltérően itt csak legfeljebb nyolc személyes csoportokban. 150 dollár/fő plusz 100 dollár a képek. Kb. 50-60 profi kép készül csak rólatok. Üdv

Előzmény: Cukker79 (5550)
a kockáshasú nyúl Creative Commons License 2016.06.18 0 2 5569

A Be Live Collectionban voltunk, nemrég jöttünk haza. Mindenki Punta Canára megy, bizonyára az a jobb mint a többi rész. A hotel jó, bár abban az épületben ahol mi voltunk az épületen és a szobán is látszik kis lelakottság. Aki ilyenre nem annyira kényes és amugy sem a szobában akarja az időt tölteni, nem vészes probléma. Van amúgy minden, szép a kertje is, a part közvetlen ott van, nem kell gyalogolgatni nagyon egyik éületből sem. Többféle étterem van, mi csak a főkonyhán ettünk. Nagyon sokféle kaja van, izre nekem olyan mind egyformának tűnt, de egyébként rendben van. A moszatot takaritják minden nap a parton. Ez nagyon fontos, a hotelválasztásnál ennek mindenki nézzen utána mert a közvetlen mellettünk lévő hoteleknél nem takaritották és nagyon kiábránditó látvány volt a moszattól sötétlő viz, gyakorlatilag fürdőzésre alkalmatlan volt. Az nagyon tetszett, hogy a tengerpart sehol nincs lezárva, elkeritve, szabadon mindkét irányban lehet sétálni. Más hoteleknél is igy van, keresztül lehet más hotelek strandján is sétálni. Ha az őr nem figyel, be is lehet lógni. Mi belógtunk a nem messze lévő Catalónia hotelbe is aminek nagy és szép, különböző növényekkel és állatokkal, madarakkal tarkitott kertje van de ettől nekem nem tűnt jobbnak, többnek a Be Livenél. A személyzet amúgy kedves, segitőkész volt. A Delfin Explorer is ott van a hotel mellett kis sétára, a part ott is szabad, be lehet sétálni. Vannak ilyen napozók a parton onnan simán végig lehet nézni az előadást, lehet látni ahogy ugrálnak a delfinek meg mutatványoznak ha előadás van. A hotel mellett van egy bazársor is, ahol sokkal olcsóbban meg lehet venni mindent. (persze jó alkudozás után). A hotelekben semmit sem szabad venni, 2-3X-os áron van minden. Oltásokra nincs szükség. Internet 25 dollár 25 óra használatra 6 napig érvényes vagy 7 napig korlátlan 60 dollár. Gyors és jó net volt a szobánkban. A recepció mellett az internetezőben lehet venni. Milyen lesz az idő szeptemberben? Ki a fene tudja? Pesten milyen idő lesz szeptemberben vagy a jövő héten? Üdv!

Előzmény: Szilveszter81 (5563)
larbia Creative Commons License 2016.06.17 0 0 5568

Kedves Érdeklődők! 

Ha a Dominikai Köztársaságról szeretnétek napra készebb információkat kapni kérdéseitekre, akkor keressétek fel a Dominikai Köztársaságban élő magyarok és a Dominikai Köztársaság másképp Facebook oldalt. Regisztráljatok, nagyon sok hasznos jó tanácsot találtok nyaraláshoz, esküvővel, munkával és kinn tartózkodással kapcsolatban. Ha kérdeztek, akkor a többiek is azonnal látják és olvassák! 

Sziasztok!. N.E.

 

 

gombóc63 Creative Commons License 2016.06.17 0 2 5567

Aki először megy oda annak minden új. Nincs mindenkinek annyi ideje mint nekem, anno 2500 hozzászólást olvastam el napokon át és még így is volt kérdésem. Megértem akinek nincs erre energiája. Még egyszer, ha valaki kérdez és te már unod hagyd figyelmen kívül.

Előzmény: Stella70 (5566)
Stella70 Creative Commons License 2016.06.17 -1 0 5566

mert így semmi új info nincs a topicban, csak ugyanaz ezredszerre is 

én nem válaszolok 

Előzmény: gombóc63 (5565)
gombóc63 Creative Commons License 2016.06.17 -1 1 5565

Ez téged miért zavar? Ne válaszolj akkor a századszor feltett kérdésre, baromi egyszerű.

Előzmény: Stella70 (5564)
Stella70 Creative Commons License 2016.06.17 -1 0 5564

De százszor ugyanazt nem kell megkérdezni..

kicsit tájékozódni kell itt-ott, és máris megvan a válasz mindenre..

 

nem a sült galambot kell várni, hogy szerintetek mi a jó? jaj mit nézzünk meg? 

hívjuk Sandrot vagy ne hívjuk Sandrot?  

Előzmény: gombóc63 (5559)
Szilveszter81 Creative Commons License 2016.06.15 0 0 5563

Hello Mindenkinek!

 

Érdeklődni szeretnék pár dologgal kapcsolatban:

1. Punta Cana, vagy  Puerto Plata a jobb hely?

2. Néztem 3 szállás hasonló árban van-e valamelyikről valakinek tapasztalata:

- IFA Villas Bavaro Resort & Spa  Punta Cana 

- Be Live Collection Marien Puerto Plata

- BE LIVE Collection Punta Cana 

3. Az internet hozzáférés milyen árban van?

4. Oltások mennyire fontosak, vagy javasoltak?

5. Szeptember 1. hetében mennénk, milyen az időjárás.

 

Köszönöm: Szilveszter

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!