Keresés

Részletes keresés

jocika24 Creative Commons License 2017.08.13 -1 1 137000

Tényleg egyre több helyről hallom hogy a borsómentes a fiataloknak is hasznos lehet. Szenvedek én is a colival lehet hogy ez is probléma volt. A széklet már majdnem jó, a repülési kedv még aggasztó. Most jegyzetelek hogy jövöre mit csináljak másképp. Reméltem elkerülöm ezt a betegséget, nem jött össze pedig itattam a csodaszert is. Az talán szerencse hogy nem az autón jött elő, meg az hogy csak a tréningek vannak. Az utolsó tréningre ha szerencsém van már tudok pakolni.

Előzmény: Wittenbuik (136991)
subigalamb Creative Commons License 2017.08.12 -1 1 136998

Nem kell félni Misi!Mi anno röptettük és semmi gond nem volt!Igaz nekünk keleti volt az irány!

 

Előzmény: mis99 (136993)
subigalamb Creative Commons License 2017.08.12 0 1 136997

Miért?Szerinted hány kerületnél végeznek minden ut után fertőtlenitést a szállitó jármüben vagy a ketrecekben?(Holott előirás,kellene,főleg a fiataloknál!)

Előzmény: GáborA3 (136989)
mis99 Creative Commons License 2017.08.12 -1 0 136996

Mi azzal tisztában vagyunk,hogy ez a versenyprogram öngyilkosság de az okostojásoknak,lehetetlen megmagyarázni!Az a problémájuk,hogy az egyesületünkből 7en vagyunk  az első 20ban,mindent elkövetnek,hogy elűzzenek a kerületből minket!Nemcsak a fiatalokkal akarnak Mo-ról versenyezni de már a tavaszi versenyeket is onnét szeretnék rendezni olyan vissza jelzést kapunk!

Előzmény: kék sereg (136995)
kék sereg Creative Commons License 2017.08.12 -1 0 136995

Ilyen program öngyilkos,semmi értelme.Nem sok galambot kell etetni télen.

Előzmény: mis99 (136993)
mis99 Creative Commons License 2017.08.12 -1 0 136993

A sok okostojás megcsinálta a verseny programunkat ami a következő!3 tréning út Kis Bér,Nagyigmánd,Ercsi utána 5 verseny 2X Cegléd,2X  Kecskemét,és egyszer Szeged!Majd meglátjuk mi sül ki belőle,ha mi befürdünk akkor ők is!Galambjaink felköthetik azt bizonyosat!

Wittenbuik Creative Commons License 2017.08.12 -1 2 136992

Két éve egy szakértő tanácsára a szájon át adható gyógyszerek helyett NOROCLAV-val oltottam, ami a Betamox egyik tovább fejlesztett formája. Háromszor oltottam 0,1-el. Azon kívül, hogy jól elfáradtam három reggel egymás után, semmi különbséget nem tapasztaltam a szájon át adott gyógyszerekhez képest.

Én a szájon át adható (itatással) gyógyszerekben hiszek. Ezek közül is az egyik legalapvetőbb a Colisztin-szulfát. Ezt megelőzésképpen szoktam adni, amikor megjönnek a közös tréningről.

Előzmény: Orsó pergő dúc (136978)
Wittenbuik Creative Commons License 2017.08.12 -1 2 136991

Sajnos látom megint aktuális a téma! Egy-két saját tapasztalat ahhoz, amit írtál. Egyébként minden soroddal egyetértek, és remélem több mint eggyen komolyan is veszik!!!

Szóval úgy 2010 körül járhatott az idő és már két három éve küzdöttünk a 13-as tagszövben a "nyavalyával", amikor az akkori fiatal galambok bajnoka Burucs Józsi bá' bedobta köztudatba, hogy sok borsót adunk a fiataloknak ezért küzdünk a betegséggel! Bizony nála nincs ilyen baj,- mondta Ő- mert amikor elkezdi a tréningeket akkor felhagy a borsó etetésével! Hát annak rendje és módja szerint kiröhögtük az Öreget! Csakhogy nekünk megmaradt a fiatalok 20-30%-a, neki meg 90%. E helyen is megkövetem az Öreget, mert amit mondott az teljes mértékben igaz.

Tavaly túl sok borsómentes özvegy kaját kevertem és maradt belőle annyi, hogy a 70 fiatalnak-árpával kiegészítve- elég volt a tréningek elejétől az utolsó versenyig. Nem mondom, hogy nem küzdöttem a betegséggel de sokkal könnyebb volt leküzdeni.

A másik fontos dolog amiben sokan hibáznak az az, hogy amikor már azt gondolják, hogy a fiatalok kigyógyultak akkor újra ugyanott folytatják a terhelésüket, mint a megbetegedéskor. Súlyos hiba! Meg kell győződni FOKOZATOSAN, hogy a fiatalok mennyire terhelhetők!!! 3-4 tréning a fokozatosság elve szerint, és úgy jöhet egy hosszabb út.

Az idegen fiatalokkal való eljárással is egyet értek! De ugyanígy kell eljárni a tréningről vagy versenyről később jövő saját galambbal is.

A fiatalokra igen is nagyon kell vigyázni, mert valóban sok klasszist veszíthetünk el. Rajtunk múlik,hogy a versenyek végére ne a szerencsés, hanem valóban a tehetséges fiatalok maradjanak meg.

Előzmény: GáborA3 (136982)
frici608287 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 136988

Szerintem ha kánikula várható,akkor nem célszerű elkezdeni a tréningeztetést.Ha már van a fiataljainkban több tréning,akkor már nem annyira veszélyes ilyen napokon tréningelni,de célszerűbb a reggeli órákra hagyatkozni.

Vagyis az első tréningeket úgy időzítsük, hogy ne azokra a napokra essenek,amikor kánikula várható!!

A ketrecet sem árt megszoktatni velük.

Volt olyan időszak (amikor még szorgalmasabb voltam én is:-)),hogy este összeszedtem a fiatalok nagy részét,és egy-egy ketrecben töltötték az éjszakát.Mindezt azért csináltam,hogy kevesebb galamb legyen a dúcban éjszaka a melegekben.

Igaz a célom az volt, hogy a többi galambbal akartam jót tenni,de igazából a ketrecbe került galambokkal is jót tettem,mert későbbiekben abban is "jól érezték magukat".Ennél fogva könnyebben rászoktattam az ivásra is Őket!

Vagyis sokkal jobb esélyekkel indultak a fiatalok versenyeinek!!

Előzmény: Zsákó dúc (136977)
frici608287 Creative Commons License 2017.08.12 -1 1 136987

Látod Gábor,ha okos dolgokat írsz,akkor kapod a + jeleket, "- "meg nincs!:-))))

Előzmény: GáborA3 (136968)
frici608287 Creative Commons License 2017.08.12 0 1 136986

Ja és még egy gondolat,amit nem szabad figyelmen kívül hagyni.

Nagyon sokan óriási baklövést követnek el azzal,hogy a gyűjtés előtt nem sokkal teleetetik a galambjaikat,ami által óriási bajt okoznak a galambjaiknak.Persze ezt még lehet "fokozni" azzal,hogy nehéz kaját adnak nekik.

Így aztán a galambjaik előbb készülnek ki a kosárban,mint másoknak!!Ezzel aztán sikerülhet óriási károkat okozni maguknak és galambjaiknak.

Előzmény: frici608287 (136985)
frici608287 Creative Commons License 2017.08.12 0 1 136985

Te is nagyon jól összefoglaltad azokat a tényezőket,amit a nem megfelelő "szervezés" miatt el kell szenvednie a fiataloknak.

Odáig kellene mindenhol eljutni, hogy este 8 óránál előbb ne kezdődjön gyűjtés (augusztus elejéről beszélve), főleg ha meleg van. A darabszámokkal vigyázni kell a rakodásnál,egyértelmű,hogy a tűzzel játszanak,akik kicsit is zsúfoltan pakolnak.

A gyűjtéseknél meg kell itatni a galambokat,illetve eléjük kell rakni a vízet.Mindig újabb galambok "kapnak rá" az ivásra,a sokadik pakolásnál már jóval több iszik mint az elején.Hogy ez az ívás jól működjön,már az öregek versenyei idején  célszerű a gyűjtőkosárban való itatáshoz szoktatni őket.Erre nagyon alkalmas az az időszak,amikor például hosszútávról várjuk a galambjainkat.Ez is egy nagyon hasznos időtöltés lehet a várakozás közben.

Aki erre megfelelő hangsúly fektet,annak sokkal jobb esélyei lesznek a fiatalok versenyein,következésképpen a fiataljaiból nagyobb eséllyel lesz több jó galamb,jobb eredményeket tud elérni velük fiatalon,majd öregebb korban.

Olyan ez mint a gyerekeknél az ovoda-iskola váltás.

Amelyik gyerek "éretten" megy az iskolába,netán tud már számolni, netán olvasni is,annak könnyebben fog menni az iskola.Ez így  van a galamboknál is, a fiatalok versenyeit könnyebben teljesítik azok,akiknek a galambjai tudnak inni a gyűjtőkosárban, (persze ha nem itatják meg őket a gyűjtéskor az gáz,persze mindenki maga is meg tudja itatni ha akarja!) megfelelő számú tréning van bennük stb.

 

Hogy ezt mindenki meg tudja csinálni, be kell szerezni olyan ládákat,amiben lehet itatni a fiatalokat (különösen hasznos,ha ugyanolyanok,mint a gyűjtőkosarak,de az sem baj,ha kisebb méretű) továbbá néhány itatót kell csináltatni,vagy venni,amikkel itatni tudjuk őket.

Aki ezekkel a dolgokkal hajlandó bibelődni,azoknak a fiataljainak sokkal könnyebb lesz az "iskolatáska".

Előzmény: itiati. (136984)
itiati. Creative Commons License 2017.08.12 0 4 136984

 Jól összefoglaltad a dolgokat. A borsóhoz még annyit fűznék hozzá, hogy nehezen emészthető takarmány, mely az emésztés során eléggé igénybe veszi az emésztőrendszert. Ha az ember csak magából indul ki, ez kb olyan mint, ha valakit 37 c°-fokban jól lakatnak töltöttkáposztával, vagy csülökkel. A hatást mindenki ismeri...

 A másik nagy probláma az itatás hiánya a Tgsz tréningeken, vagy ahol itatnak is, a fiatal nem tud inni, mert rutintalan benne, azt sem tudja ketrecen belül a vizet hol keresse. Vagy ha tudná is nem fér oda a zsúfoltság miatt, mondván még pakoljunk rá, mert a fiatalból több fér! A több galamb meg még több hőt termel.

 Ha valakinek ebben a kánikulás időben kell a galambjait vinni gyűjtésre és már du kettő vagy háromkor el kell kezdenie összeszedni őket, azoknak a fiataljai garantáltan kitikkadnak, úgy, hogy  a nap még le sem ment. Aztán jöhet az éjszaka, reggel meg az engedés...

Előzmény: GáborA3 (136983)
kék sereg Creative Commons License 2017.08.12 0 0 136979

Igen.

Előzmény: Orsó pergő dúc (136978)
Orsó pergő dúc Creative Commons License 2017.08.12 0 0 136978

Sziasztok. Betamox adeno- coli ellen hatásos?

 

Zsákó dúc Creative Commons License 2017.08.12 0 0 136977

Sosem vezérel a rossz szándék!

 

Csak a Gábor által megcélzott "réteg" (Kezdőknek, vagy a nemtörődömöknek írom, saját érdekemben is talán....) miatt szeretem volna a pontosításokat kérni! Minden más számomra egyértelmű volt és mintha csak a szívemből szólt volna.

 

1; Délben a legnagyobb melegben ne engedjünk? Vagy a melegnek ígérkező napokon egyáltalán ne? Még a reggeli hűvösebb órákban sem? Ha nagyon meleg van a házkörül se tréningezünk?

 

2; Mi az a távolság ami javasolt? A kosár okozza a stresszt, vagy az, hogy haza kell jönniük?

 

3; Melyik fiatalokra gondol? Az összesre vagy azokra amik megbetegedtek?

 

Csupán csak ennyi.........

Előzmény: guilden stern (136976)
guilden stern Creative Commons License 2017.08.12 -1 0 136976

Ne baszogassátok egymást! Gábor javasolt, tanácsolt, köszönjük meg!

Ha ellenkezőt tudunk, az szép, de nem tudunk.

Én egyetlen dologban kételkedem, a fehérje részedésben. Hogy ne adjunk borsót...

Sok száz millió év evolúciós múlt után nagyon erősen kétlem, baromi erősen kétlem, egyenesen nem hiszem el, hogy táplálék közre játszik meghatározó betegségekben.

Előzmény: Zsákó dúc (136975)
Zsákó dúc Creative Commons License 2017.08.11 -2 1 136975

LIKE!

 

De azért lenne egy-két kérdésem. Minden rossz szándék nélkül.

 

- "A legnagyobb melegbe NE tréningezzétek a fiatalokat!" Ezalatt mit értesz? Én sokféleképpen tudom értelmezni.

- "Nem távot kell repülniük még, csak szokni a szituációt! A plusz stressz és megterhelés hamarabb a betegség kialakulásához vezet." Ezt is fejtsd ki nekem, légyszíves.   

- "Ezekből a fiatalokból lesznek később majd a Klasszisok, vigyázzatok rájuk!" Ezt végkép..........nem értem. Help!

 

Előzmény: GáborA3 (136968)
kék sereg Creative Commons License 2017.08.11 0 0 136974

Igen,volt időm toporogni.

Előzmény: Törölt nick (136973)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.11 0 0 136973

jóval előbb hazaértél mint ők?-:)

Előzmény: kék sereg (136972)
kék sereg Creative Commons License 2017.08.11 0 0 136972

Ma első útjuk 20 km,későn is engedtem 1,5 óra,de egybe jöttek,keresték az itatót,meg jött mind.

Előzmény: Törölt nick (136971)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.11 0 0 136971

Volt aki ma tréningezett nálatok. ,,Fogós" volt a szél miatt?

Előzmény: GáborA3 (136970)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.11 0 1 136969

,,Mai hírek szerint" Derbys?

Előzmény: GáborA3 (136968)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.10 0 3 136967

Leírta, hogy hol érdeklődhetsz.

Előzmény: Karak óhh szörcsög! (136966)
Karak óhh szörcsög! Creative Commons License 2017.08.10 -3 0 136966

a miszter Prágát menyiért adná?

Előzmény: mrfitos (136965)
mrfitos Creative Commons License 2017.08.10 -1 1 136965

Kedves Sporttársak,

Úgy döntöttem, hogy befejezem a postagalambászatot, ezért a tenyész galambjaim sporttársi áron ( megeggyezés szerint) elvihetők.
A galambok Boronyák Andrástól, Pintér és fiaitól származnak, illetve ezek leszármazottjai. Van köztük több, kerületi díjat repült galamb is.

Érdeklődni a 0630-3771707-es számon lehet.
Sporttársi üdvözlettel,
Fitos Mihály

Bobo772 Creative Commons License 2017.08.10 0 1 136963

Jó ez csak sok a vita és a mellébeszélés :-)

kék sereg Creative Commons License 2017.08.09 0 1 136961

Nagyom jó ez a fórum,sok építő hozzászólás van,aki nem követi így járt.

Előzmény: GáborA3 (136959)
Zsákó dúc Creative Commons License 2017.08.09 0 3 136960

Jelenlegi állapot szerint, szerintem:

- Van 20-25 aktív író.

- Van 35-40 nyomkorászó.

- Van 400 olvasó.

 

Ezeket a számokat az 1211 hozzászóló számából következtettem ki! A tévedés jóga fenntartva. :)

 

Előzmény: guilden stern (136958)
guilden stern Creative Commons License 2017.08.09 -1 3 136958

Van egy pár felmérés, amely a rákattintások ip-címét is statisztikázza. Nagyjából tízszerese a hozzászólók számának a passzív, csak olvasók száma. Azaz pár száz fő meglehetősen rendszeres olvasó van. Kevesebb, mint 500, de a 30-50 főnél jóval több.

Előzmény: Zsákó dúc (136955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!