Keresés

Részletes keresés

TamiBT Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2488
- koszi rakerdezek a rozsdamentes verziojuk van-e? (am i van az picike)
- masik mit tudsz a gumimembran elettartamarol?
Előzmény: freex (2487)
freex Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2487
http://www.hidroszer.hu
Szerintem egyik legolcsóbb cég, futárral el is küldik a cuccot, másnapra ott van.
Most néztem, bruttó 31e a 80l-es tartály, árban ez éri meg a legjobban, a következő a 100l-es, ott már nagy az ugrás, 39e Ft.
Előzmény: TamiBT (2486)
TamiBT Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2486
- a temanal maradva, kilyukadt a puffertartalyom.. (80l)
- tudtok beszerzesi forrast valamilyen rozsdamentes anyagbol keszult 5-6bar-t biro tartalyra?
Előzmény: freex (2485)
freex Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2485
Kellene venni mélybúvárt. Épp most valamelyik multiban akciózzák (obi vagy praktiker) az Alko egyik búvárját ha jól emlékszem 34.900 Ft-ért. Erre mindjárt rá kellene tenni egy visszacsapó szelepet, majd mehet felfelé 1"-os kpe-vel. Innét többféleképpen lehet megoldani: Vagy tartályt töltesz (ülepítésre, hőmérséklet emelésre, vagy csak pufferolni) és egy felszíni szivattyúval nyomod amerre kell, vagy a nyomáskapcsolós tartállyal vízműként használod. Vagy rögtön mehet a víz a nyomáskapcsolós tartályba, a nyomáskapcsoló pedig a mélybúvárt kapcsolja.
Valószínűleg a 32 mm-es fekete cső a kpe cső, egy kék csík fut rajta és speciális idomok, végszerelékek kellenek hozzá. Meg ne próbálj menetet vágni rá, mert nem így kell. Csak azért írom, mert apósom nem tudta, vágott menetet a kpe csőre, magamban meg jót nevettem rajta.
Előzmény: Coupe1 (2484)
Coupe1 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2484

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Egyszer régebben már írtam ide, de nem érkezett válasz.

Vásároltunk egy házat, ahol van egy 110mm-es kút. Az aknában van egy 60l-es Reflextartály és egy valószínű nyomáskapcsoló. A szivattyú tönkrement és az előző tulaj gyermekei kidobták, csak a járókerekek maradtak meg. 4"-os csőkút szivattyú lehetett a kútban 10db kereket találtunk. A kút kb 16m mély, a vízszint jelenleg kb. 11,5m mélyen van, tegnap leengedtem a 32mm-es fekete csövet amire a szivattyú volt kötve.

Milyen szivattyút kellene alkalmazni?

A választ előre is köszönöm.

do-xa Creative Commons License 2008.07.02 0 0 2483
6 bart ír állandóra. A próba nyomás tudtommal az ilyen edényekre 16 bar. Nekem bojler a levegő tartályom és volt már 20 barron. Beragadt a mágneskapcsoló. Egyébként 10-nél több nem kell. Érdkesség: Németo.-i söröshordó gyárban a próbanyomást szakadásig növelték. Hihetetlen, de 60 bar fölött történt.
Elöregedett rendszerre nincs mit tervezni. Ott az történik aminek történnie kell.
Előzmény: kisrobert (2481)
freex Creative Commons License 2008.07.02 0 0 2482
Köszönöm a válaszokat. Egy kis gázbojlerünk van, az még nincs bekötve. Majd ha meglesz a vízlabor eredménye és az megfelelő lesz. De akkor megy a fürdésre is a víz.
Az az egy bajom van, ha kicsi a vízvételi keresztmetszet, pl. mosógép, a szivattyú akkor is nyom folyamatosan, s mivel puffertartály nincs a rendszerben, szinte fojtja a szivattyút, legalábbis a felszínit. Még azt lenne jó valahogy megoldani, hogy a beépített időzítést kiiktatni, azaz ha nincs átfolyás, ne pörgesse és ezzel fojtsa még 7 másodpercig a szivattyúkat.
Előzmény: kisrobert (2481)
kisrobert Creative Commons License 2008.07.02 0 0 2481
Hát azért nem minden bírja a 10 bart. Például a (melegvíz)tartályok többsége 6 barra készülnek.
No meg a helyi viszonyoktól is sok minden függ. Egy elöregedett vezetékrendszernél előbb lehet hiba nagyobb nyomás alatt.
De a 6 bart elvileg mindennek bírnia kellene.
Előzmény: do-xa (2479)
Pharaoh85 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 2480
Hi!

Tud valaki Miskolcon vagy esetleg Pesten (könnyen megtalálható) szivattyús szakboltot? Főleg a Pedrolló érdekelne.
do-xa Creative Commons License 2008.07.01 0 0 2479
10 bart kell kapásból bírniuk.
Előzmény: freex (2478)
freex Creative Commons License 2008.07.01 0 0 2478
Az átalakítást ma fejeztem be, ezek szerint a dolog a következőképpen néz ki:
Vettem egy Brio 2000-MT áramlás és nyomáskapcsolót. Ez úgy müxik, hogy amikor a nyomás egy beállítható érték alá esik, akkor bekapcsol, s addig tartja a szivattyút bekapcsolva, amíg van átfolyás. Pontosabban a vízvétel befejeződése után pár másodperccel kapcsol ki. Tehát a lényeg az átfolyáson van, a felső nyomást a szivattyú képessége határozza meg, vagyis amíg akárhol átfolyást tud produkálni, addig bekapcsolva tarja a szivattyút. Sajnos a mélybúvárom elég mélyen van és elég kopott, így 2 bar-nál nem tud többet a felszinen. Ez pedig elég kevés ahhoz, hogy egy 3 szintes családi ház legfelső szintjére is felnyomja a vizet, középen pedig a mosógép is alig tud töltődni. Ezért még a Brio elé bekötöttem egy felszíni szivattyút is (a búvárral "sorba"), így mindkét szivattyút egyszerre kapcsolja. Ezzel átestem a ló túlsó oldalára, ugyanis a 2 szivornya együtt nyom 6 bar-t.
Kérdésem az lenne, hogy a tartós 5.5-6 bar-t a vízgépészeti elemek mennyire bírják, nem kell-e attól félnem, hogy egyszer csak szétdurran valami (kpe-elemek, csapok, mosógép szelep stb.) és éjjel elárasszák a lakást?
Vagy ha az 5.5-6 bar veszélyesen magas - tudom esetleg hülyeséget írok - olyan eszköz kellene, ami a szivattyúk kikapcsolása után bekapcsolna, azaz valami szeleppel leengedné a nyomást mondjuk 3-4 bar közé.
Előzmény: freex (2476)
xukac1 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 2477
Hogy néz ki a résszűrő? Venni kell, vagy lehet csinálni? Addig rendben, hogy a végét le kell dugózni, de előtte anélkül szívassam, hogy tisztuljon, vagy majd kitisztul úgy is?
Előzmény: LRNELSON (2470)
freex Creative Commons License 2008.07.01 0 0 2476
Sziasztok!
Átalakítottam a vízrendszeremet, ezért feleslegessé vált pár dolog.
Van egy ugyanolyan tartályom, mint ami do-xa 2422. hsz-ben a képen van, abronccsal, raklappal együtt. 10e Ft-ért eladó.
Szintén eladó egy házi vízmű, 24 l-es tartállyal, nyomáskapcsolóval stb. kompletten. TIP gyártmányú, a szivattyú rendes fémházas. 15e Ft az ára.
Van 1 db orosz búvárszivattyúm, keveset használt felsőszívású, 30m 3/4"-os tömlővel. 10e Ft lenne.
Ezenkívül van 35-36 m hosszú zöld 1"-os tömlőm. Ezért olyan 4e Ft-ot kérnék.
rferi Creative Commons License 2008.07.01 0 0 2475

Lassan kell kiemelni a vizet, hogy ne rántson sok homokot magával.

Azt utána pufferelni, és ülepíteni, majd onnan már lehet rendes sebességgel kitolni a felhasználás felé.

De hogy milyen szivattyúval, arról fogalmam sincs sajnos.

 

Előzmény: kisrobert (2473)
opti71 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 2474
Felénk egy bácsi úgy oldotta meg ezt a problémát, hogy kézipumpás kutat (norton kút) egy hajtókar-közlőmű-villanymotor kombinációjával működteti. Persze így kell egy nagyobb tartály ahol üllepitve, pufferozva van a víz, majd egy hidrofór a locsoláshoz.
Előzmény: kisrobert (2473)
kisrobert Creative Commons License 2008.06.30 0 0 2473
Van egy csőkút, a Balaton partján a nádastól kb 50 méterre.
Emlékeim szerint kb 120 mm-es csőből készült. A víz kb 4 méternél kezdődik.
Az alapvető gond az, hogy rendkívül homokos - rendkívül aprószemű, lisztszerű homok.

A hagyományos csőbúvár kb fél órát ment majd megállt. Szétszedtük: a szivattyú alkatrészeire vastagon rátapadt ez a rendkívül finom homok - ami megette az összes tömítést és csapágyat is.

Erre kellene ötlet, hogy milyen szivattyú bírná többé-kevésbé tartósan.

(A kútfúró előre szólt, hogy ezen a környéken jó kutat nem lehet fúrni - de úgy gondoltuk, hogy egy rossz kút is jobb a semminél.)
do-xa Creative Commons License 2008.06.30 0 0 2472
Az említett 105 méteres luk, -feltételezem, nem az Alföldön van. Ez a bizonyos beomlás mi következtében történt?
Előzmény: tuutuu (2468)
LRNELSON Creative Commons License 2008.06.30 0 0 2471

Nem kis pénz az.

 

2 m magas vízoszloppal számítva az aljzatnak 32 tonna terhet kell hordani.

Mehet oda a vas és a beton bőven!

 

Aztán csak kellene valamilyen szigetelés is a felszínre ...

Előzmény: tuutuu (2469)
LRNELSON Creative Commons License 2008.06.30 0 0 2470

A kutasok résszűrőt használnak olyan 0,3-0,5 mm vastagságban.

A belógaott cső végét le kell dugóznod.

Ha jó a vízhozam, akkor a két cső közötti rést kaviccsal kell feltölteni.

Előzmény: xukac1 (2467)
tuutuu Creative Commons License 2008.06.30 0 0 2469

Egy ilyen hatalmas tározó építése költsége és gépészeti berendezése biztosan 1 millió Ft felett van.

 

Én 4x4 méter alapterületű, oldalfalain kb. 10 centis vasbeton, a födém E-gerendákkal, béléstestekkel, rajta rendes vasalt 10 centi beton - na ez nem került 10 éve még tán 50ezerbe sem. Azért annyival nem romlott a pénz-bár ahogy elnéztem a zsák cement árát...

Ja, a hidrofor 38ezer volt...

Előzmény: LRNELSON (2428)
tuutuu Creative Commons License 2008.06.30 0 0 2468

Nekem van egy 105 méter mély ( persze rég beomlott) lyuk a telken, ebből a fölső 28 méter kb. 200-as átmérőjű acélcsővel , ami száraz ( naná, azért rakták bele, hogy kizárja a talajvizet.)

Miután ez megvolt...:}}}, csináltam egy 32 m3-es ciszternát. Eddig egyszer száradt ki, de akkor nagyon...:}}

 

Most majdnem tele van ( kb.100 m2-ről jön az esővíz). Igazából arra volt jó -amíg nem lett vezetékes -, hogy a WC, meg mosogatás-fürdés elment . ( Rendszeresen hypóztam.)

 

Most azon töröm a fejem, befenekelem a 28 méteres csövet, és valami csellel perforálom ( 7-14 méter közt volt talajvíz, de 1-2 liter/perces, azért folytattuk tovább). Viszont így, hogy ott a marhanagy tartály, nekem bőven elég lenne az a napi ~2 m3, ami csordogálna a talajvízből. A nagy csőből átnyomnám a ciszternába, onnan meg gravitációsan mehetne a fákhoz, meg a szőlőhöz csöpögtetősen ( lejt a pálya, de nagyon.

Előzmény: do-xa (2421)
xukac1 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 2467
Az utóbbi idő témájához nem illik :) , de azért szeretnék valamit kérdezni:

Ha minden jól megy, a közeljövőben ingatlant vásárolok, ahol van egy kb. 300 mm-es átmérőjű kút, amelynek csak a felső kb. 1 méterében van cső, a többin nincs. Évek óta nem használták, így azt sem tudták megmondani, hogy milyen mély lehet, most kb. 4-5 méterig ért le a kötélen leengedett vasdarab és kb. 1 méter vizet mutat. Locsolásra szeretném majd használni.

Úgy tervezem, hogy egy 200 mm-es csövet, amelyet az alján kilyuggatok (tényleg, milyen átmérővel szokták, vagy egyáltalán hogyan oldják meg?), leeresztek a fenékig, majd belülről először egy szennyvízszivattyúval az üledéket jól kiszívatom, aztán ha tiszta, akkor teszek bele egy búvárszivattyút.

Szerintetek jó ez a megoldás? Ha igen, mennyit szívassam a szennyvízszivattyúval, mielőtt a másikra cserélem? Valaki csinált már hasonlót?
tuutuu Creative Commons License 2008.06.30 0 0 2466

Pár évtizede még pár 10 liter volt az egy főre eső napi vízfogyasztás és milyen jól felnőttünk!

 

 

Van egy '80-ban kiadott könyvecském, amiben 150 l/fő/nap a méretezési érték.

Mit ad Isten, pont annyit használtunk, míg a gyerek kicsi volt, sőt, a ház (16 lakás) átlaga is annyi volt...

 

A WC, meg a mosás baromi sokat elvisz, ha nem vigyázunk..

Előzmény: LRNELSON (2406)
tuutuu Creative Commons License 2008.06.30 0 0 2465

Szorgosan jövök föl, már vagy fél éve olvasgatom a topicot...:}}

 

Nálunk is sokkal több, inkább 500 felé tart.

Ha nem lehet külön mérni, be kell szépen perelni a hiénákat.

Merthogy másutt lehet, és így alkotmányellenes a helyi zabrálás...:}}}

Előzmény: MZ/Y (2393)
LRNELSON Creative Commons License 2008.06.30 0 0 2464

Tök szuper fejtegetés.

 

Amit nem találtam: mennyi egy liter etanol önköltsége?

Mert abból látszana, hogy gazdaságos-e, vagy sem.

Előzmény: MZ/Y (2453)
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.30 0 0 2462
Vallásháború? :o)
Előzmény: Törölt nick (2459)
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.30 0 0 2461
off
Vegyél 800-ast. :o)
Nekem tényleg bejött, fejfájásra is meg jó kis köszvényes rohamoknál a lábamra is. Nélküle egész éjjel nem tudok aludni, ha a köszvény bedurvít.
on
Előzmény: rferi (2460)
rferi Creative Commons License 2008.06.30 0 0 2460

Próbáltam, molyfing!

Nekem olyan migrénem szokott lenni, hogy szagokat hallucinálok, meg elzsibbad a fél fejem hosszában, például a nyelvem bal fele érez,jobb fele meg el van zsibbadva.

Szóval az algoflex nem jöttbe :(

Előzmény: MZ/Y (2458)
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.30 0 0 2458
:o)
Egyél Algoflexet, nekem nagyon bejött. És nem vagyok gyógyszerügynök. :o)))

Nekem a szemeteléstől van herótom, nem igaz, hogy ennyire igénytelen nép tudunk lenni. Pénzbe sem kerülne, de nem, úgy a jó, ha mindent eldobálunk. :o(((
Előzmény: rferi (2456)
do-xa Creative Commons License 2008.06.30 0 0 2457
A bio üzemanyagról itt is.
A vallás is befolyt.
Háborús szelek fújdogálnak máris?
-
Kérdeznék egy topic címhez méltót: Alföldről, méginkább Békésből van-e itt valaki olyan aki már vízöblítéses fúrást végzett?
Előzmény: MZ/Y (2453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!