Keresés

Részletes keresés

elesek Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2748
milyen problémámat?

egyelőre csak tervben van az út, és leghamarabb tavasszal lesz belőle valami, ha lesz
de megírom mindenképp
Előzmény: D.a.C.o.o.l. (2745)
romesz Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2746
New Yorkban senkinek nincs nyugta
persze egy fecske nem csinal nyarat :D
D.a.C.o.o.l. Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2745

Irigylem a problemaidat! XD

 

 

Majd az elmenybeszamolod elolvasom. Csakhogy lassam a te szemszogedbol is.

 

 

Nem olcso.

Előzmény: elesek (2743)
elesek Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2743
érhető a válaszod, igaz

másfajta kérdés: nézegettem repülőt bud-nyc odavissza, én economyn 150.000-ért láttam retúrt, ha 2-3 hónapra előre foglalom

ennél szokott olcsóbb lenni? na most találtam a klm-nél 130-ért is:)
melyik társaságot ajnljátok? érdemes közvetlen járattal utazni? (ez elég ritka járat ahogy látom)

köszi!
Előzmény: denes (2737)
romesz Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2742
Nem csak NY state van bajban, CA is es a tobbiek is.
Minden allamban csokkentek az ado jovedelmek.
Ezert is vagyok az adok ellen, a politikusok megszoktak a rengeteg penzt es most azon gondolkoznak, hogy tudnak tovabbra is behajtani azt.
A cikk vegen van egy erdekes dolog. Ha bele gondolsz akkor nem a gazdagokal szurnak ki, hanem a szegenyektol veszik el a penzt.
Ugyes trukk mondhatom.
Előzmény: Törölt nick (2740)
romesz Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2739
Akár mennyibe került eddig NY-ban a kaja, mostantól 8 centtel többe fog kerülni.
Nincs elég baja az embereknek, most még ez is.
D.a.C.o.o.l. Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2736

Latom, itt aztan mindenkinek eszmeletlen sok ideje van.

Nekem is!

 

 

Ez a leany (ma`r ha az- kell az ekezet),  akkor nem a legjobb modon kerdez. Agyonreagalni felesleges.   Mutassunk peldat.

 

 

A "nyugaton" nem ugy van mint itt. USA-UK pl. mind a penz iranyaba mozognak. Azaz tobbet is keresel, tobbet is koltessz. Ez tartja mozgasban a gazdasagot. Nem ugy van, mint Mo-n.

De ezt o honnan tudja? Egyresz a tojashej, masreszt a tapasztalatlansag.

 

 

Akarhogy is, en rohadtul utalom ezt az EN-kozpuntusagot. Ha olyan vacak ez a forum, a forumozok itt olyan trogerek, akkor tanuljon meg toluk kerdezni! Hogy akar o NY-ban alkalmazkodni, ha a country-fellow kat sem birja?

 

Azert, hogy  igy elkuldtetek es megsertodott, csak o a felelos.

 

 

ON:

 

Na, vissza mindenki, mert az elmneybeszamolokert olvasom ezt a topikot. Tobb szemelyes velemeny, tapasztalat nem artana.

Koszonom

Előzmény: denes (2735)
Mrs.E. Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2733
Szerintem ebben a fórumban próbálkozz,

USA vizum topik
Előzmény: emergency nurse (2731)
emergency nurse Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2731
Sziasztok

Szeretnék érdeklődni az "M-1"-es vízumról.Tehát ezt a vízumot adják ki annak aki az USA-ban szeretne tanulni de a tanulmánya az nem főiskolai vagy egyetemi hanem kb. olyan okj-s tanfolyam szerű.
Aki tud a vízum kiadásának pontos menetéről azt nagyon szépen megkérem hogy írja le legyen szíves.Előre is nagyon szépen köszönöm.
elesek Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2729
hali, bocs, hogy megzavarom a vitát, de a 2721 sz. hsz-ban feltettekre tudnátok választ adni?

röviden annyi a kérdésem, hogy 1 hétre az alap kaja+pia ára mennyiben tér el a magyar áraktól?

köszi
Rob_ Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2728

Azert eleg sok mindent magadra szoktal te is venni... ami felett elszallhatnal ugyanugy...amugy ha vki banto stilusban valaszol vmire az bantja a szemem, es bar sokszor nem, de neha leirom en mit gondolok rola. Ez van.

Amikor anno en kerestem segitseget nem sok hasznos forumot talaltam, lehet ezert szoktam ide vissza, de szerintem sokszor nem jo tema megy itt. A segitsegnyujtas helyett csak fikazza mindenki a masikat meg megy a kopkodes. Pedig lehetne ezt maskeppen is.

Ja, es nem tartom magamat esznek US temaban, sok mindent en is csak talalgatok, de neha a kis segitseg is jol johet es miert szivjon vki? csak azert mert en szivtam?

Ja, jo vagy matekbol, mondtam en, hogy sok itt a ven...:)

Előzmény: denes (2727)
Rob_ Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2726

Bujdosni? Ki mondta. Ezert van a forum, hogy leirhassa (mintha most ideznek vkit)De, azert ha ezt o komolyan irta, azt eleg sok ember bantonak erezheti. Amugy is, 13 voltam a rendszervaltoskor, akkor en most comikolyok vagyok aki ide is kovette a "nagy politikai" menekulteket? Ugyan mar.

Előzmény: denes (2725)
Rob_ Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2723
Ez poen akart lenni? Mert ha komolyan gondolod akkor szanalmas.
Előzmény: Törölt nick (2715)
elesek Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2721
Sziasztok, jó estét!

Ha az ember egy ismerőséhez menne NY mellé, tehát a szállás adott, mennyi pénzzel kell számolnia kb 2 hétre?

Enni-innivaló, ott lakásban elkészítve, néha gyorskajálda?

A szórakozás menniyvel drágább, mint itthon?

Az utazás menniybe kerül, ha környező településekre is menne az ember? Kocsi/vonat/busz?

köszi a válaszokat
üdv
big apple Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2718
Sziasztok!

Bocs, hogy eltüntem, de net mentes környezetben voltam pár napig.

Az én témámhoz köszönöm mindenki hozzászólását, segítségét, ötleteit.

Várom még ha valakinek van észrevétele, s szívesebben olvasom, mint az elmúlt hét kicsit hangos, kicsit ellenséges bejegyzéseit.

Szerintem mindenki nyugodjon le ha mondhatok ilyet, ismeretlenűl viszonylag újként.
Gondolom a 19 éves azt gondolta, hogy a magyarok valami szolidarításból vagy nem tudom, lesz aki segít neki, esetleg útba igazítja, talán kevésbé jól fogalmazta meg.

Aki régóta kint él, az meg esetleg félre értelmezte azt a néhány mondatot, s az Ő értelmezésükben Nekik is igazuk lenne, miszerint nem várható el senkitől, hogy ismeretlenűl pesztráljon valakit.

szerintem. Bocs, hogy beleokoskodtam ebbe a párbajba, de ez olyan méltatlan .

A lényeg, hogy 11 nap múlva azaz jövő pénteken este már N.Y-ban leszek!!!! Hurrahhhh!!!
*Jázmin86* Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2716

Comikölyök???? Te miről beszélsz??? Más talán nem kezdhet ott új életet???

Annak idelyén te is csak egy comimenekült voltál! Hamar felejt az ember, miből

és honnan jött! Még jó, hogy te ott egy utólsó senki vagy, és nem rajtad múlik

ki mehet ki és ki nem! :) Ha ki megyek lehet én is utólsó senki leszek,

de nem így fogok viselkedni másokkal, annál sokkal emberibb, és értelmesebb leszek!!! PANCSER a te szavaiddal élve!!!!

Előzmény: Törölt nick (2715)
Rob_ Creative Commons License 2010.08.22 0 0 2713
Mitől lennék rosszul? Ettől? Ugyan már.
Előzmény: Törölt nick (2712)
Rob_ Creative Commons License 2010.08.22 0 0 2711
Le lehet szállni rólam...
Előzmény: netöreg74 (2710)
netöreg74 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 2710
mond mög mit csinyájjon más,te vagy az ÉSZ
Előzmény: Rob_ (2709)
Rob_ Creative Commons License 2010.08.20 0 0 2709
Nem kell egybol felkapni a vizet... Probalj az iwiw-en keresni valakit, vagy van pld NY-i levelezo lista a yahoo-n, ott is meglehet probalni. De azert az hogy kisergessen valaki ismeretlenul kicsit sok elvaras, de szerintem neked egy sima telefonszam is nagy segitseg lenne, hogy megkerdezz vkit ha valamiben megakadsz. Sokat er az is egy idegen varosban hidd el. Vagy nezegess a tanulos topicokban, vegulis lassan kezdodik a suli szezon tuti van kint par osztondijas.
Előzmény: drejjus19 (2707)
drejjus19 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 2707
...úgy látom segítséget nem nagyon kaptam de próbálkozok tovább csak NEm ITT !!!kizárólag emiatt a topik miatt regisztráltam magam mert próbálom valakivel felvenni a kapcsolatot.nem mindenki lehet barátságos és segítőkész ..tisztelet a kivételnek!


(Northfeld neked meg ajálanám a "Nem Yorkban élő parasztok" topikot!!! az a neked való)
Rob_ Creative Commons License 2010.08.20 0 0 2706
Ja, nem vagyok, vannak itt vének elegen :-), de kb egy het regisztralas utan, első hozzászólásnak megereszteni egy ilyet... nem szoktam nézegetni amúgy ki milyen régi itt, de annyira kiemelte, hogy csak megnéztem.
Amúgy inkább a stílusa zavart mint a tartalma... Lehet, hogy furcsa volt a kérés, de tök normálisan írta meg. Miért nem lehet normálisan válaszolni?
Előzmény: denes (2705)
Rob_ Creative Commons License 2010.08.20 0 0 2704
Koncentrálj az utolsó 3 szóra: "ne is fáradj"
Előzmény: Törölt nick (2703)
Rob_ Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2702
A tiéd pedig elég parasztra sikerült... amúgy is pont te firtatod kinek hány hozzászólása van (nem mintha számítana)? Ha ilyen értelmesen tudsz véleményt írni akkor inkább ne is fáradj...
Előzmény: Törölt nick (2701)
drejjus19 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2700
sziasztok ! a segítségeteket szeretném kérni...(19éves lány vagyok)megyek californiába fél évre és előtte szeretnék new yorkban eltölteni egy -két napot.és azt szeretném kérdezni hogy va e vki vagy esetleg tud e vki olyan embert aki szivesen felvenné velem a kapcsolatot hogy mikor megyek legyen valaki akire számíthatok , megmutatjanekem a helyi nevezetességeket illetve segít kiigazodni az ottani dolgokban.szállásról megpróbálok magam gondolskodni de ha vki tud abban is segíteni nagyon megköszönném!szép napot mindenkinek!
netöreg74 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 2699
1775-ben brooklyni magyar telefont hívd.ITT
Előzmény: bokusz (2698)
bokusz Creative Commons License 2010.08.16 0 0 2698
Kedves Fórumozók.
3án megyünk New York-ba.Szükségem lenne egy lakásra.2-3hétre.Kulturált,normális környéken szeretnénk Brooklynba lakni...Ha tudtok vmi közvetítőt,vagy kiadó lakást vagy weboldal címet ,megköszönném...
netöreg74 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 2697
obama muszlim IS.mulatt is.sehova se tartozik igazán se hús se hal a pasas . ki kéne köpnie amerikának de nem tudom képes e rá e puhány ország
Előzmény: denes (2691)
Rob_ Creative Commons License 2010.08.16 0 0 2696

Neked ami szoba johet az a H1B visa, Romesz be is masolt sok lenyegeset rola. Ami meg lenyeges, hogy korlatozott az elerheto darabszam, evi 55e korul, es april 01 nyit az evi csomag es tart amig tart. Ha megkapod akkor okt 1tol lesz ervenyes 3 evre. Ha egy ceg bevallalja az ugyintezest erted akkor meg is fog varni, a nehez ugy a "ha". Amugy a H visahoz nem kell ujsagban hirdetni, eleg a cegnel kirakni vhova meg persze le kell kerni a min. bert a poziciora. Persze kerhet a ceg zk-t is egybol, de akkor nagyon jonak kell lenned a szakmadban es azt tenyleg ujsagban is kell hirdetni. Nagyon nehez ceget talalni aki bevallalja a zk vagy a H visat. olvass vissza, volt mar ez tema parszor.

Előzmény: big apple (2685)
Mijo Creative Commons License 2010.08.15 0 0 2694

"Bár nem teljesen idevág, de szeretném,ha tudna valaki válaszolni, mert a mások fórumon nem adtak rá választ és fontos lenne."

 

Mi szükség van ilyen állításokra, amikor az USA-vízum topikban eddig mintegy tucatnyi választ kaptál az aggályaidra? :(((

 

Előzmény: veronik82 (2178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!