Keresés

Részletes keresés

szocske_ Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8282

igenigen, 30ezer a negyedéves limit, elgépeltem, de utána már 120-ból vontam a ktsgeket.

a sima onecard elég soványka a negyedéves 10ezerrel, amiből ráadásul levonják a havi 600Ft költséget is...

Előzmény: djmythos (8281)
djmythos Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8281

köszi! megnéztem. ilyen nagy 0%-os nekem nincs, mert az máshonnan megy, de jó tudni! igen, kicsit figyelni kell, de augusztusig a telekom miatt nekem megéri, azzal meg van a max visszítérítés.

de köszi a tippet, utána szerintem megyünk akkor át erre a raifis one cardra. viszont a gold lehet nem éri meg... (nekünk az már akkor 2*17ezer, és a gránit miatt nem használjuk ki, amit +-ban ad.)

havidíj, zárlati díj talán még kicsit kevesebb is, mint az erste-nél. nálam itt az 5%-os kategória "de". végig gondolva a költéseinket, ez kb. az esélytelen.

na igen, a hó közi visszatöltés az nálam is bejátszik, főleg utazás körül.

amúgy itt: https://www.raiffeisen.hu/documents/bank/kondicio/onecard_penzvisszateritesi_szabalyzat.pdf már csak "A visszatérítés összege negyedévente OneCard Gold Hitelkártya esetén legfeljebb 30.000,- Ft, OneCard Standard Hitelkártya esetén legfeljebb 10.000,- Ft" (De szerintem te is 30-al számoltál csak, csak 40-et írtál.)

Előzmény: szocske_ (8279)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8280

Én csekkautomatát használok,  arra jár az %, kicsit furcsa, épp le akartam állni teljesen a csekkezésről, de ha ez az ára.... Amúgy a csekkautomaták nem viszik a cetelemes csekkeket (már sokadjára próbáltam), a 0% THM-es vásárlás miatt csinálom így, ott kénytelen vagyok icsekken beolvasni a QR kódot, hogy arra jár-e a százalék, még nem tudom.

 

Citinél havi 5 ezer volt a visszatérítés, most is kb. ugyanott vagyok, úgyhogy nincs gond nekem vele a választott kategóriák jók nekem, az erstés befizetés meg egyszerűbb.

 

Előzmény: szocske_ (8279)
szocske_ Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8279

nem értem az erste max mitől lenne annyira jó...
Szerintem nagy gond vele, hogy csak a havi első elköltött 200ezerre ad visszatérítést, ha ebbe beleesik 50ezerért 0%os kategória a hó elején, pl. egy vaskos téli gázszámla, akkor máris csak 150ezerre lehet visszakapni bármit is.
Akinek van másik kártya minden költésre és kizárólag kiemelt kategóriában költi el a havi 200ezret, és minden hónapban el is költ ennyit ezekben az üzletekben, az kap havi 8000Ft-ot, mínusz a költségek (ami ugye változó, mindenki azt kapta ami a citinél volt neki éves kártyadíj/havidíj).
Szóval az elméleti maximum évente 12x8ezer Ft = 96ezer, de azért elég kevesen tudnak sztem 4% kategóriában 200ezerért vásárolni, így jó ha ennek fele összejön a legtöbbünknek.

Ezzel szemben pl. ott a raiff. onecard gold, ahol 1-3-5% kategóriákban elköltheted a teljes hitelkereted (mintha a hó közbeni visszatöltést már ők sem kedvelnék, de ebben nem vagyok biztos...), negyedéves 40ezer a visszatérítési limit, igaz a költség sem kevés 16000 éves kártyadíj + havi 600 számlazárási díj, így éves 96800 az elméleti max. visszatérítés, de itt sokkal könnyebb ezt elérni, mint a maxnál.


Előzmény: djmythos (8277)
mzsombi Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8278

BB-UPC

Előzmény: djmythos (8277)
djmythos Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8277

A következőkön filóztam, most itt a váltás kapcsán:

  • a Gránit-os platinum betéti kártya megéri nekünk már csak a biztosítás miatt is, így a többi bank arany vagy sima betéti kártyája nem ad sok pluszt
    (talán az OTPklub a Tesco miatt, de már ott is csak 12ezer után van az 500 Ft visszatérítés, ami még mindig egy 4%-nak felel meg)
  • World hitelkártya a 15%-os és "One Car Class Upgrade" Hertz kedvezmény miatt, ami tudtommal csak a K&H-nál van csak
  • Gold hitelkártya sok helyen van, de egyiknek se olyan jó a visszatérítése szerintem, mint amit az Erste Max ad (esetleg ha valaki specifikusan Wizzair, vagy egyéb hasonlót akar)
  • Platina hitelkártya (talán Erste, Raiffeisen) csak privát banki státusz mellett van (ami ez a kb 20-40 milliós náluk tartott egyenleg)

Ergo akkor lennék kicsit boldogabb, ha Erste Max is arany kártya lenne. (De ez már csak az én hülyeségem. :D Illetve augusztusig, amíg még él a Telekomos csoportos beszedések utáni jóváírásos buli, addig megtartom. De nem hiszem, hogy lesz jobb visszatérítést kínáló kártya sajnos.

 

Tudtok esetleg bármi jobbat?

Előzmény: nyman (8254)
djmythos Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8276

most néztem a otpklub-os akciót most már csak 12000 vásárlás után van 500 ft visszatérítés (régebben én csak a 10000 ft után 500-ról tudtam.)

Előzmény: Törölt nick (8255)
bounty112 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8275

Nekem a citinél le volt mondva, miután néhányszor hiába vártam a megerősítő sms-re. Meglepve tapasztaltam a minap, hogy az ertés kártya kérte egy oldalon, de itt legalább megbízhatóan jön az sms. Mindenesetre így sok értelmét nem látom, hogy az oldalak 0.01%-ánál kérik, máshol meg nem.

Előzmény: Törölt nick (8272)
djmythos Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8274

nekem amúgy azóta már az egyik kártyát le is tiltották, most várom a pótot. eddig nekem se volt securecode.

Előzmény: szocske_ (8273)
szocske_ Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8273

nekem a citinél volt, amióta átkerültem az erstéhez nem, és minap én is tapasztaltam, hogy újra van. én örülök neki, még ha macerásabb is kicsit.

Előzmény: Törölt nick (8272)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8272

(elvileg) eddig is volt SecureCode nem? igaz nekem még egy sms sem jött...

szerintem ezek ingyenesek, én nem ajánlom, hogy lemondd, mert ez egy biztonsági funkció, így ha ne adj Isten megszerzik a kártyaadataidat a neten, akkor sem tudnak olyan oldalon vásárolni, ami tudja a SecureCode-ot

Előzmény: Törölt nick (8271)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8271

Haligali!

 

Az erste májustól kér internetes vásárlásnál SecureCode-ot sms-ben.

Ez kerül valamibe? Vagy le lehet mondani?

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.02 0 0 8270

Nincs hivatalos tagdíj, vagyis van ez a kétezres, de mióta nincs cafeteriám (két éve), nem is csesztetnek miatta, sőt, kaptam azóta új kártyát. De ha követelnék a tagdíjat, az is költhető:)

 

Igen, valószínű csak év végén élek majd vele, nagyon távoli az a 20%, amit jövő ilyenkor kapnék vissza. Addig meg fájó a 7-8% levonás, mégha adják is a 4%-ot az ersténél.

 

Viszont ha mondjuk hetetne egyszer megyek gyógyszertárba, akkor kb. a 2-3. héten már 0%-os a visszatérítésem a többi költés miatt, ezért volt ez a patikás gondolatom csak, hogy havi egyszer kellene feltölteni. Persze ez csak pár száz forint, annyit nem költök patikában. (Zárójel, némely Gyöngy Patika ad törzsvásárlói kártyára 5% kedvezményt a nem vényköteles termékekre).

 

 

 

 

Előzmény: szocske_ (8268)
szocske_ Creative Commons License 2017.05.02 0 0 8269

Azt nem tudom, hogy 4% kategóriába esik-e, attól függ mi az MCC kód, de legegyszerűbb, ha kipróbálod egy kisebb összegű befizetéssel.

Nagyobb összeget úgyis csak novemberben érdemes a patikára befizetni...

Előzmény: Törölt nick (8267)
szocske_ Creative Commons License 2017.05.02 0 0 8268

azt nem tudom, hogy a 2000/hó min. befizetéssel mi a helyzet.

pontosabban tudom, lehet előre/utólag fizetni, szóval egy összegben min. 24ezer helyettesíti a min. tagdíjat, de elképzelhető, hogy a havi 2000-ből még ezen felül levonják az x % költséget.

Nem tudom mennyi a patika költsége, de ha 10% és még további 2400 Ftot is levonnak a kb. 1500-on felül, tehát 4000 Ft a teljes levonás egy akár 750ezres befizetésből, az még mindig elég jó.

Előzmény: nyman (8266)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.02 0 0 8267

Én patikás vagyok, csak arra gondoltam, hogy fordulónap után feltöltenék x ftot minden hónapban, így tuti jár a 4%, aztán azt költeném, minap is a - vegyesen 1-4%- 200e túllépése miatt buktam elég sok erste forintot.

nyman Creative Commons License 2017.05.02 0 0 8266

Az igy jo. Novemberben mar lehet tudni, hogy mennyi szamla gyult ossze, es meg kb. mi varhato.

 

Ez beleszamit a min 2000 Ft/hoba? V. azt minimum be kell fizetni minden honapban?

Előzmény: szocske_ (8265)
szocske_ Creative Commons License 2017.05.01 0 0 8265

a patika pénztár évek óta minden novemberben csinál egy akciót, a novemberi befizetés összegétől függetlenül csak az első 20ezer Ftból vonja le a költséget, így vmi 1500 Ft körüli levonással fizethetsz be akár 750ezret (akár többet is, de ez az adókedvezmény felső határa, így többnek nem sok értelme lenne..)

Viszont HK visszatérítéssel pozitív lesz a befizetés mérlege...

Előzmény: nyman (8264)
nyman Creative Commons License 2017.05.01 0 0 8264

Ennek nem tudom mennyi a mukodesi koltsege, de ugy jellemzoen vhol 3-10% kozott vannak az egeszsegpenztarak. Tehat a befizetett osszeg ennyi resze eltunik. Van ahol van fix osszeg is, illetve eves kartyadij is, sok helyen savos a mukodesi koltseg.

 

Ez ugyan mar nehany eves osszehasonlitas.

 

http://kiszamolo.hu/a-nagy-egeszsegpenztari-osszehasonlitas/

 

 

Ha csak ezt nezem nem eri meg. Ugye lehet online bankartyas befizetes, arra is jar az x szazalek, illetve fizethetsz gyogyszertarban, sok orvosnal bankkartyaval, amire szinten jarhat x szazalek, majd a szamlat bekuldve visszautaljak neked. Igy mar a mukodesi koltseget kinullazhatod.

 

A befizetesek utan adokedvezmeny jar, tehat itt fordulhat pozitivva. A kerdes, hogy mennyire egeszseges a zember.

 

En fizettem mar be igy, es "dijnet" kozlemenyel jelent meg es jart a visszaterites.

Előzmény: Törölt nick (8263)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.01 0 0 8263
nyman Creative Commons License 2017.04.30 0 0 8262

Teljesen kiszamithatatlan, hogy mikor mukodik, mikor nem az atvezetes.

 

Majdnem napi szinten vezetek at - igy tudjuk a csaladi kozos kolteseket elvalasztani legkonnyebben a privat koltesektol - es hol megy este is, meg hetvegen, hol meg csak a kovetkezo munkanapon reggel. Azonos mintat meg nem talaltam, igy nem tudom mi a logika.

Előzmény: edkedk (8258)
blueye Creative Commons License 2017.04.30 0 0 8261

"jó lenne, ha nem volna néhány hetente olyan rendszerkarbantartás vagy fejlesztés, ami miatt megáll a banki rendszer 1-2 napra."

A citi migracio ota rengeteg hiba van benne, jo ha kijavitjak.

Előzmény: mov (8260)
mov Creative Commons License 2017.04.30 0 0 8260

Mea culpa, úgy látom valóban van. Az zavart meg, hogy április elején is ebbe futottam bele és most is. Ráadásul ki is volt írva a netbank felületen, de én a mobilis appot használom inkább. Ma teljesült is a pénteken este feladott átvezetés.

Sokat segített volna, ha az átvezetés indításakor nem azt mondja a rendszer, hogy a következő banki munkanapon fog teljesülni, hanem a valós dátumot, azaz a mai vasárnapot.

 

Ennek fényében máshogy fogalmazom meg a problémám: jó lenne, ha nem volna néhány hetente olyan rendszerkarbantartás vagy fejlesztés, ami miatt megáll a banki rendszer 1-2 napra.

Előzmény: edkedk (8258)
svedmalac Creative Commons License 2017.04.30 0 0 8259

Így van!

Nekem múltkor 5.000 után adott 1.000-et egy hónapig (20%!), most meg 10.000 után 1.000-et, de még az is 10% kedvezmény.

Nem is használtam semmilyen hk-t :-)

Előzmény: Törölt nick (8255)
edkedk Creative Commons License 2017.04.29 0 0 8258

Péntek délután után az ERSTE-nél a következő munkanapig nincs számlák közötti átvezetés.

 

Én úgy tudom, van. Kivéve most szombaton (valamit fejlesztenek), de vasárnap már igen.

Előzmény: mov (8257)
mov Creative Commons License 2017.04.29 0 0 8257

Nekem pont az volt a bajom, hogy a teljes összeget szedték be méghozzá egy héttel a fizetési határidő előtt. Az ügyintéző azt mondta, hogy dolgoznak a "fejlesztésen", hogy ha volt köztes befizetés, akkor annyival kevesebbet szedjenek be. Hangsúlyozom, a beszedés is ERSTE számláról megy, nem is értem hogy nem merült fel eddig, hogy ilyet is kellene csinálni.

Túltettem magam rajta. Nekem nem felel meg, hogy véletlenszerű időpontban leemelik a teljes tartozást, átvezetem egyedivel és kész amennyi akarok. Kiszámolnom sem kell, ugyanis az rendszer összeszámolja mennyit fizettem be a forduló óta. (Ezért is nonszensz, hogy maradék összeget nem szednek be, hiszen két általuk kiszámolt összeg között kellene egy kivonási műveletet végrehajtani)

 

Ami most maradt mint idegesítő tényező az megint érthetetlen. Péntek délután után az ERSTE-nél a következő munkanapig nincs számlák közötti átvezetés. Így ha a hitelkártya egyenlegen nincs elég összeg, akkor így jártál, jelen esetben legközelebb kedden használhatod. Oké, a mostani hétvégén bukom a Wizzair jóváírást, ezt túlélhető. De mi van akkor, ha valahol kifejezetten a Wizzair kártya vagy kifejezetten hitelkártya kellene. Tudom, gondoltam volna rá előre, hogy a bankom saját számlái között nem tud összeget átvezetni...

 

Jelenleg ennyi. Sajna mindent összevetve az én pénzügyi szokásaimmal még mindig ez a legjobb. Majd ha lesz máshol tisztán nulla költséges folyószámla és hozzá legalább egy olyan hitelkártya, ahol a hitelkeret a visszatérítési limit(vagy minimum valahol 500E-1M között), akkor átnézem a konstrukciót :)

Előzmény: judit56 (8250)
szocske_ Creative Commons License 2017.04.28 0 0 8256

http://hvg.hu/gazdasag/20170428_erste_letszamcsokkentes

ha jól tudom a cititől átvettek jó sok embert, most elengedik őket :S

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.28 0 0 8255

otp meg debit (!) kártyára is ad változó kedvezményeket (aki ritkán használja Tesco 10000-nél 2000, aki gyakran, annak 10000-nél 250-et...

nyman Creative Commons License 2017.04.26 0 0 8254

Na kozben a CIB megszunteti a vasarlas utani visszateriteseket julius 1-tol, igy meg sem olyan jo valasztas.

 

 

Előzmény: nyman (8253)
nyman Creative Commons License 2017.04.25 0 0 8253

A platinum kartya a Granitnal szerintem ar/ertek aranyban jo, ha utazol.

 

Nekem meg CIB arany van, ott is az utasbiztositasnal turheto az ertekhatar, illetve viszonylag szeles koru a szolgaltatas. Hertz kedvezmeny nincs, ugyanakkor ha autot bereltem mindig arosszehasonlito oldalakat neztem. Volt amikor a Herzt volt a nyero, de ez nem volt szempont.

 

Asszisztencia van ehhez is, az otthoni is, meg ha az auto megall az ut szelen, akkor is jonnek segiteni.

 

A visszateritesek ugyanakkor nem tul vonzok. 1% jar sok kategoriaban, de nem fizet pl. csoportos beszedesre, meg vannak kategoriak amik kiesnek. Pl. autoszerviz. Az elmult 2-3 evben negyedevente mindig valtozo kategoriaban van extra visszaterites 10-20% valamiben. Most 10% van pl. uzemagyagra 100 ezer forintig. Ilyenkor 100 ezerrel feltoltom az uzemnyagkartyat. Az elozo negyedevben 20% volt pl. elelmiszervasarlasnal 75 ezer forintig.

 

Mondjuk en ezt soha nem ereztem premiumnak, mert szinte barkinek lehet. Szokott jonni Mastercard premium selection hirlevel, de az tele van sznoboknak valo, szamomra ertektelen hulyesegekkel.

Előzmény: djmythos (8251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!