Keresés

Részletes keresés

chilii Creative Commons License 2013.05.13 0 0 416

Igen, a blogra feltett vadragu már ebben főtt, én tökéletesen elégedett vagyok vele. Sütőben nálam még nem debütált, de hamarosan oda is betolom :)

Előzmény: bmari62 (414)
andfer Creative Commons License 2013.05.12 0 0 415
Érdemes megvásárolni a Pyrex öntöttvasedényt.Használtuk sütőben való hússütésre (lefedve) és induciós főzőlapon szintén hússütésre és más ételek főzésére. Mindkét konyhatechnológia alkalmazásnál egyenletesen megsülve készültek el az ételekMint minden öntöttvas edénynek, a súlyával kell megbarátokozni.Egyre célszerű ügyelni, főleg főzőlapon való alkalmazásnál, hogy nem hirtelen legyen felmelegítve, mert a zománcozás sérülhet az edény sajátosságából eredően. Az öntöttvas rideg anyag. Esetleg törhet is.
Előzmény: bmari62 (414)
bmari62 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 414

Van valakinek tapasztalata a tesco-s öntöttvas edénnyel,  vett már valaki?

Előzmény: chilii (407)
chilii Creative Commons License 2013.03.27 0 0 413

Köszi, ezt nem tudtam!

Előzmény: Hepci (412)
Hepci Creative Commons License 2013.03.26 0 0 412

Az (Five Star) még kovácsolt (gépi, persze), az újak (Motion) már lemezből préseltek.

Szerintem a nyele is jóval gagyibb a teszkósoknak, de ez már ízlés dolga (is).

Előzmény: chilii (411)
chilii Creative Commons License 2013.03.26 0 0 411

Nekem feltűnt, hgy a korábbi spáros szakácskésem súlya jóval több, mint a mostani teszkós santoku késé. Anno egy cimborámnál volt a kezemben a spáros santoku, és tudom, hogy nehezebb volt, szóval több anyag volt benne, mint ebben a mostaniban.

 

 

Előzmény: Hepci (408)
Boar... Creative Commons License 2013.03.26 0 0 410

Tizenpár éve vettem egy CRKT vadászkést valami négyezer forintért. Elég jól muzsikált, ennek megfelelően igencsak rosszul esett amikor elhagytam valahol a Mura partján. Nosza, felhívtam a moszkító műveket mint forgalmazót(a bolt, ahol vettem, már megszűnt), hogy pótolni kellene a szerszámot. Természetesen volt nekik, tizennégyezer forintért...

Rákérdeztem, hogy mire ez a brutális áremelkedés egy kifutott modellnél, a válasz az volt, hogy a dollár árfolyam...

Az én válaszomat nem írom ide mert kimoderálnának...

Előzmény: Hepci (408)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 409

No igen.... Messze nem a tesco által hirdetett 36 rugó (ami mostani árfolyamon kb. 100 GBP)

 

 

Előzmény: chilii (407)
Hepci Creative Commons License 2013.03.26 0 0 408

Jókora marhaságok/hazugságok vannak a cikkben, anno írtam is a szerzőnek (Tuna Judit). Jellemző, hogy nem válaszolt.

Nem túl etikus újságírói magatartás, ha egy akció kapcsán egy konkurens márka forgalmazóját (Czurkó János, Mosquito) kérdezik meg, aztán az általa adott "szakvéleményt" (hahahaha) szó szerint leírják, tehát egy másik márka promotálására, egyben a Zwilling lejáratására használják fel az írást.

Ki kellett volna alá tenni az X-et, akkor semmi baj nem lett volna vele.

 

Korábbi akció: talán nem mindenkinek tűnt fel, de a Spar akciójában lényegesen jobb/drágább Zwilling kések szerepeltek, ott az "eredeti" árat is kisebb tódítással adták meg, mint a Tesco esetében.

Előzmény: chilii (406)
chilii Creative Commons License 2013.03.26 0 0 407
Előzmény: Boar... (401)
chilii Creative Commons License 2013.03.26 0 0 406

Volt ez a cikk anno,  http://divany.hu/shopaholic/2012/11/02/zwilling/

sok okosság van benne, de én nem értek vele mindenben egyet! Az igaz, hogy nem kell megvenni az egész készletet, mert nincs rá szükség. Én anno a spárosból vettem hármat, és most a teszkósban egyet (ez utóbbihoz mind a 30 pontot ajándékba kaptam, a korábbinál is a jó részét a kollégák győjtötték). Ezekből én mindet használom is rendszeresen, nem bántam meg, nagyon beválltak! 
De ehhez nem költöttem el egy fejlődő ország éves költségvetését, hogy meglegyenek a pontjaim. Vannak fórumok a neten, ahol lehet csereberélni pontokat. Én pl. elég sűrűn járok a DM-be, de az ottani kuponfüzetekben ritkán találok olyat, amire feltétlen szükségem lenne, így én pl. azt cseréltem már el más pontokra.

A magam részéről örülök az ilyen akcióknak, ha hasznos, értelmes és számomra szükséges dolgok vannak benne.

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 405

Ezt nem tudtam...

 

 

Előzmény: chilii (402)
Hepci Creative Commons License 2013.03.26 0 0 404

Én is így gondolom (annyira még nem csúszott le a Zwilling, hogy normál ügymenetben is árulják a teszkóban).

Tehát nem ún. leértékelték, hanem valami olyat hazudtak csak a plakátokon, hogy a normál ára (listaára?) ennyi meg annyi, s helyette adják 60-70% kedvezménnyel plusz pontokért.

Mondjuk ez se volt igaz, de hazudni alkotmányos jog - másik nevén ezt marketingnek nevezik. :)

Előzmény: chilii (402)
chilii Creative Commons License 2013.03.26 0 0 403

én is csak nézelődni mentem be :)

Előzmény: Boar... (401)
chilii Creative Commons License 2013.03.26 0 0 402

Szerintem azért nem GVH-s, mert ezt a terméket egyébként nem forgalmazzák, csak mint promóciós termék van náluk a kampány ideje alatt. de ez csak szvsz

Előzmény: Törölt nick (397)
Boar... Creative Commons License 2013.03.26 0 0 401

Én nem jártam zwilling boltban, csak megnéztem a neten.

Előzmény: chilii (400)
chilii Creative Commons License 2013.03.26 0 0 400

Jártam már Zwilling boltban, ismerem az áraikat :)

Előzmény: Boar... (399)
Boar... Creative Commons License 2013.03.26 0 0 399

A kínai zwilling motion neten fellelhető árai nagyjából kétszer akkorák voltak mint amennyiért a tesco akcióban árulták őket. Azt a pénzt szvsz. megérték. A pontok meg hamar összejönnek, pelenka, kutyatáp, macskakonzerv, innivaló vonalon is, ezért nem kell észnélküli tescozásba kezdeni.

Előzmény: Hepci (393)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 398

pl:

http://fogyasztovedelem.info/node/107

 

A GVH Versenytanácsa gyakorlata szerint az árösszehasonlítás versenyjogi szempontból akkor jogszerű, ha a vállalkozás reklámjában az „akciós” árat az akciós időszakot közvetlenül megelőzően alkalmazott árhoz viszonyítja.

A reklámban ígért „több mint 50 % megtakarítás”, illetve „több, mint 35% megtakarítás” kifejezéseket a fogyasztó az akciót megelőzően alkalmazott árhoz képest érthette, s nem pedig – a Tesco által feltüntetett – hónapokkal korábbi árhoz képest.

A GVH Versenytanácsa rámutatott, ha a Tesco által közzétett „akciós” árat az akciós időszakot közvetlenül megelőzően alkalmazott árhoz viszonyítjuk, akkor a Tesco által forgalmazott egyik termék „akciós” ára nem alacsonyabb, hanem – ellentétben a reklám által sugalltakkal – közel azonos vagy kifejezetten magasabb volt.

Előzmény: Törölt nick (397)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 397

De, ez egyértelműen GVH. Mert ha pl. egy akcióban (nem pontgyűjtős, hanem sima árleszállítós) olyan "áthúzott" árat ír ki, ami korábban soha nem volt az adott boltban, azt meglehetősen drasztikus büntetésekkel díjazzák.

 

METRO, Teszkó, Auchan, és majdnem mindegyik nagy kereskedőcég kapott már 30-50 milliós büntetést ilyenek miatt.

 

 

Előzmény: Hepci (396)
Hepci Creative Commons License 2013.03.26 0 0 396

Szerintem ez nem a GVH dolga.

Amíg van hülye, lesz olyan is, aki átveri.

Forever.

 

Ráadásul meg lehet magyarázni, hogy azért jól jár, hiszen csak olcsóbb valamivel, mint máshol, miután megvett egy zsák használhatatlan kotont, ehetetlen húst, vagy kilikadó zoknit. :)

Előzmény: Törölt nick (394)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 395

Igen, így talán megéri.....

Előzmény: chilii (392)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 394

Mindjárt megnézem, van-e a GVH oldalán online bejelentési lehetőség... ;-)

Előzmény: Hepci (393)
Hepci Creative Commons License 2013.03.26 0 0 393

A késeknél is ez van/volt.

A kínai Zwillingek "eredeti" árat legalább 40-50%-kal a normál listaár fölé lőtték be, aztán abből jön a nagy engedmény.

Mondom, nyírni köll a magyar birkát... a legkisebb (birka) is számít... tessszkóó...

Előzmény: Törölt nick (384)
chilii Creative Commons License 2013.03.26 0 0 392

Van pár cuccom ilyen pontgyűjtős akciókból, de nekem sosem jönne össze ennyi pontom határidőre! Az biztos, hogy én csak azért nem vásárolnék, hogy több pontom legyen, meg szoktam kérni az ismerőseimet, hogy ha nekik nem kell, adják nekem, vagy szétnézek a neten, mindig lehet csereberélni :)

Előzmény: Törölt nick (391)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.24 0 0 391

Sajnos az emberek többsége nem ésszel vásárol.... 

Engem nem tudnak behúzni, mert nem szoktam impulzusvásárolni. Pontokat gyűjteni meg főleg nem. :)))  Az előző akcióknál is bebizonyosodott, hogy rohadt nagy átverés az egész... Már nem emlékszem, hogy a spar v. a tesco pontgyűjtéses cuccát szálazták szét egy cikkben....

 

Mindenesetre megérné megfuttatni a GVH-nál ezt az ügyet, hogy vajon volt-e valaha 36 rugóért a Tescoban ez a kotla....

Mert ha nem, akkor milliós nagyságrendű büntetés is kinézhet...

 

 

Előzmény: Boar... (388)
ZsuR Creative Commons License 2013.03.24 0 0 390

Nekem van zomanc nelkuli ontottvas edenyem - szeretem, talan jobban mint a zomancosat.

Előzmény: ke_fe (389)
ke_fe Creative Commons License 2013.03.24 0 0 389

40-50 évnél sokkal hamarabb megkezdődnek a repedések a zománcon. Kivétel ha vitrinben tartod.

Azért, mert az öntöttvas hőtágulása nagymértékben szór és mindig nagyobb mint a zománcé.  A hőtágulási együttható a kémiai összetételtől és az öntvény lehülési sebességétől (szövetszerkezetétől)  függ. Magas sziliciumtartalommal gyártott vastagfalu önvények jól zománcozhatóak. De ebből vékonyfalu lábas, fazék nem gyártható csak igen  magas selejttel. A selejt pedig növeli a gyártás költségét, végül pedig az eladási árat.

Az élet fintora, hogy az olcsó tömegcikknek számító öntöttvas csak nehezen-drágán zománcozható.

Nem véletlen, hogy a natur öntöttvas edények voltak az elterjedtek pl. skandináviában.

Hallottam intelligensnek tünő nőtől olyan véleménzt, hogy ő abban a ronda és nehéz vasedényben soha nem főzne. A teflon szebb is, könnyebb is.

Előzmény: H_G (386)
Boar... Creative Commons License 2013.03.24 0 0 388

Ésszel kell vásárolni és annyi. Kit érdekel, mit hazudnak, egy szempont van, olcsóbb itt ez az edény mint máshol? Olcsóbb. Harmincezer forintnyi vásárlás meg hamar összejön.

Második kérdés, hogy kell-e nekem ilyen?

A Zwilling késekből például vettem párat a csajoknak, ne az én késeimet gyimálják állandóan.

Előzmény: Törölt nick (384)
ZsuR Creative Commons License 2013.03.24 0 0 387

En nem tettem mosogatogepbe az enyemet - nagyon neheznek talalom hozza - de az elszinezodes az hogyismondjam... szoval nem a legszebb.

Előzmény: H_G (386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!