Keresés

Részletes keresés

venoruti Creative Commons License 2010.07.17 0 0 144
Az elmaradást át is utalhatod egy összegben. Megjegyzésnek írjad be, hogy 2008. decembertől x-ig. Aztán havonta utalhatod vagy csekken fizetheted.
Előzmény: vicente87 (143)
vicente87 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 143

Sziasztok!

 

Előre is elnézést kérek, ha nagy hülyeséget kérdezek!

2008. decembere óta kellene TB-t fizetnem, de eddig még nem tettem meg. Most kaptam az APEH-tól 24 db csekket. Egy összegben befizethetem az elmaradt összeget, vagy különkülön kell minden csekket feladnom? És ha külön kell feladni, akkor rá kell írni, hogy melyik hónapot fizetem be?

 

Köszönöm a segítséget!

liliana01 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 142
Azért ráfér némi pontosítás a kérdésedre. Konkrét válaszhoz kevés az info, én az általános megoldást javasoltam.

Pl. a " beküldtük a papírt " alatt 10T1011 adatbejelentőt érted?
Amennyiben ezt igazolták vissza a másodpéldány visszaküldésével amelyen rajta van az APEH iktatási bélyegzője akkor illene hogy küldjék majd a csekkeket is.

Ha ez volt, akkor ebben a 10T1011-ben milyen dátumot írtatok járulékfizetési kötelzettség kezdetének? Esetleg 2010.07.17. napját?

Ezt a járulékot mindig a tárgyhót követő 12-ig kell befizetni, tehát a júliust majd aug.12-ig.
És júliusra időarányosan a tp. utáni időszakra ami kb. 2400 Ft lesz.

Szerintem várjatok még kicsit.
Előzmény: iceakos (141)
iceakos Creative Commons License 2010.07.11 0 0 141

Ezt így megcsinálom,  mmint az utalást és a többit intzéik ők, más adminisztráció nem szükséges?

 

 

Előzmény: liliana01 (139)
mzsuzsi1988 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 140
Sziasztok!

Olyan jellegű kérdésem lenne, hogy nekem is most szűnt meg a hallgatói jogviszonyom, és egyelőre magam fizetem a TB-m. Viszont előző hónapban anyagi gondok miatt elmaradt a befizetése. Ebben az esetben ha két csekket adok fel egyidejűleg akkor az is rendezésre kerül? És ha csak egyet, akkor az melyik időszakra kerül beszámításra, valamint ez mennyiben befolyásolja a TB-támogatottságot?
liliana01 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 139
Lakossági bankszámláról is el lehet utalni az alábbi számlaszámra:

APEH EGÉSZSÉGBIZTOSÍTÁSI ALAPOT MEGILLETŐ BEVÉTELEK 10032000-06056229

Az összeg jelenleg 4900 Ft/hó.
Saját adóazonosítóját ( zöld kártya ) a közleménybe feltétlenül írjátok rá.

Aztán meg lehet keresni telefonon az apek illetékes osztályát.

Vagy személyesen bemégy a papírral a kezedben a legközelebbi ügyfélszolgálatra csekkeket kérni.
Előzmény: angelov (138)
angelov Creative Commons License 2010.07.07 0 0 138
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.
Édesanyámnak beküldtük apapírt,hogy maga után fizetné. Vissza kaptuk a papírt lebélyegezve de se határozat se csekk se semmit nem mellékeltek. Ilyenkor mit kell csinálni? E hónap (július) 16-tal a 45 napos passzív tb-je is lejár.
Válaszotokat előre is köszönöm!
3x Creative Commons License 2010.06.28 0 0 137
Basszus, elképesztő, hogy mi folyik ebben az országban.

Apósom német állampolgár, dec. 28 óta van itt, április 19-én megszűnt az állása, azonnal pirosra tették a tb-státuszát. Bementünk a tb-hez, ott visszaállították zöldre azon az alapon, hogy 45 napig mindenkinek jár. Utána bement az apeh-hez, megkötötte a szerződést, direkt befizette a 4950-et előre, mert mondták, hogy lehet, hogy közben pirosra vált, de a csekkel menjen vissza a tb-be.
Pirosra is váltott, múlt pénteken bement a tb-be az apehes papírral és a csekkel.
Ott azt mondták, hogy a pecsétes APEH papír és a csekk nagyon karcsú, semmit nem ér vele, menjen az APEH-hez, kérjen egy igazolást, hogy megkötötte a szerződést és az elbírálása folyamatban van. Ma (hétfőn) bement az APEH-ba, ott azt mondták, hogy nem jár neki semmi(!), hiába német állampolgár, rá nem érvényes, mert nincs egy éve Magyarországon, hanem helyette valami 38.500 forintot kell fizetnie, de ahhoz is teljesen újra kell kezdeni az egész cécót.

Na, most mit lehet ilyenkor tenni?
mcmester212 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 136
Köszönöm szépen a segítséget.
Előzmény: venoruti (135)
venoruti Creative Commons License 2010.05.21 0 0 135
Június első felében (lehet, hogy 12-ig, de ebben nem vagyok biztos). Tehát nem előre kell fizetni az adott hónapot, hanem a következő hónapban.
Előzmény: mcmester212 (134)
mcmester212 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 134
Azaz mikor kell fizetnem a május 15-május 31 időszakot?
mcmester212 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 133
Sziasztok!

Megszünt a hallgatói jogviszonyom, és már a 45 nap is letelt utánna, május 15-töl nekem kell fizetni a TB-t, már megkaptam a csekkeket is hozzá, csak azt nem tudom, hogy mi a rendje a fizetésnek
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.14 0 0 132
http://www.apeh.hu/bevallasok/nyomtatvany/adatbejelentok/10t1011.html
Előzmény: optimka (131)
optimka Creative Commons License 2010.05.14 0 0 131

Sziasztok,

 

Férjem 2010. januártól 5 éves tartózkodási vizummal él Magyarországon. Mivel nincs munkahelye (állást keresünk) igy nincs tb-je, egészségbiztositása.

A tartózkodási engedélyhez kötöttünk egészségügyi ellátásra vonatkozó biztositást, egy biztositó társasággal, melynek a következő fél évi befizetése júniusban válik esedékessé. Mivel ez nem teljeskörű egészségügyi biztositás, szeretnénk hivatalosan fizetni a tb-t. Kérdésem, hogy mi a tennivalónk, hol kezdjük el? TB? adóhivatal? Fizethetem én a tb-t a munkahelyemen a férjem részére? vagy csekken? Másik kérdésem mennyit kell fizetni ilyenkor? 4500.- Ft ? Kell-e visszamenőleg fizetnem?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv.

optimka

 

Erika8O Creative Commons License 2010.04.30 0 0 130
Sziasztok! A segítségetek szeretném kérni. Tavaly májusban igényeltem eus tajkártyát és június 3O.án megszűnt a munkaviszonyom.Akkor én külföldre mentem szerencsét próbálni, jelenleg is külföldön tartózkodom. Azóta bejelentett munkaviszonyom nincs, viszont szeretném a Tb járulékot magam után befizetni online, azaz banki átutalással, vagy hitelkártyás befizetéssel. Nem tudom, hogy van-e erre valamilyen lehetőség, illetve azt szeretném még megtudni, hogy visszamenőleg is ki kell-e fizetni a járulékot, azaz julius1 től a mai napig, vagy kezdhetem csak most a befizetést, mondjuk május elsejétől?Köszönöm a segítséget. Üdv
seke Creative Commons License 2010.04.12 0 0 129
Üdv!


Egy kis útbaigazitást kérnék.Párom 2007 ben települt ki Magyarországra. Romániában gyesen volt tehát fizette a tb-t Romániában,ezért nem is jártunk útána,volt EU-s kártyálya,ez elfogadták a regisztrációs kártya ügyintézésnél,majd az állampolgársági kérelemhez már nem kellett semmi.2008 decemberber lejárt a gyes és 4 hónapot nem dolgozott sehol,majd ismét Romániában(mivel itt nem talált munkát)egésszen 2010 febr 1 ig volt munkaviszonya,tb stb,erről igazolások is vannak.2010 febr 15től itt Magyarosrszágon regisztrált munkanélküli,az igazolt fizetése útán kap is valamit.(mivel EU-s államban dolgozott).A munkanélküli intése közben derült ki hogy nincs taj száma sem,honnan is lenne.Kértünk és kapott is,de kérték hogy intézzük apehnál a jogviszonyt.Ők onnantól számolták hogy kellett volna fizetni,amikortól magyar lakcime van ,tehát 2007től.De mondtam hogy végig dolgozott kivéve azt a négy hónapot,illetve gyes stb.2009 julis 1 kapta meg a magyar állampolgárságot,tehát ezért sem jelentettem 2008 ban , hogy külföldön dolgozik.

A következőket kérdezném:
1.Mire számithatok most az APEPnél? megdorgálnak
2.Most kell e fizetnem valamit útána?mióta munkanélkülin van
3.Visszamenőleg kell e fizetnem valamit útána,és mit követelhetnek.Külföldről minden igazolás megvan kivéve azt a 4 hónapot.

Sajnos,én nem tudtam hogy kell e ezt fizettni kötelezően. Már érdeklődtem,hogy nem e lehetne hogy pl mától fizetem utána a járulékot,de azt ugy nem lehet mert stb stb.

Megköszönném ha valaki téjékoztatna,a héten készülök az APEHHOZ,nem szeretném ha ők keresnének.
Málnalekváros pite Creative Commons License 2010.03.31 0 0 128
Köszönöm szépen! Egyetemtől be lehet ezt hajtani? Mert azóta nem dolgozom sehol sem.
Előzmény: erdandrea (127)
erdandrea Creative Commons License 2010.03.23 0 0 127

Szia

Neked biztos nem kell semmit fizetned, az Apeh majd behajtja az elmaradt járulékokat a volt munkáltatódtól.

Szia Andi

Előzmény: Málnalekváros pite (126)
Málnalekváros pite Creative Commons License 2010.03.09 0 0 126
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, a történetem kissé hosszú.
2007 Januártól augusztusig melóztam, előtte gimis voltam. Tehát fizettem TB-t.
2007 szeptembertől egyetemista lettem, de levelezőn.
És most derült ki, hogy nem fizették a TB-t utánam, mert levelezőn tanultam/tanulok.
De államin, tehát nincs bevételem, Anyukám egyedül nevel. Nyártól viszont megyek melózni, tehát ugye lesz TB-m.
Orosnál nem voltam ez idő alatt,csak magán úton, viszont fogamzásgátlót váltottam ki és nem szóltak, hogy "piros" lennék. Oké, hogy nincs rá támogatás, de automatikusan beolvassa a TAJ-számom akkor is.
Tehát ilyenkor mi van? Nem fogok semmit visszamenőleg fizetni, az fix.
Dec.ben államvizsgázom, tehát addig lesz tanulói jogviszonyom, de ha dolgozom, akkor egyértelmű, hogy fizetni fogom.
A lényeg: cirka 2008-tól nincs fizetve utánam a TB. És ha most besétálok az APEH-ba, akkor mit mondanak?
Semmi féle levelet nem kaptam sehonnan, hogy valami gubanc lenne.

Köszi a választ.
liliana01 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 125
Regisztrált munkanélküliként jogosult vagy eü. ellátásra.

Az egyénileg fizetett havi 4950 Ft csak természetbeni ellátásra jogosít ( azaz ellát az orvos, labor, kórház, kapsz gyógyszert ), de pénzbeli ellátásra nem ( pl. táppénz).

Ez csak eü. ellátás, nyugdíj téma itt nem játszik.
Előzmény: depmod (123)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 124
http://www.apeh.hu/bevallasok/nyomtatvany/adatbejelentok/10t1011.html
Előzmény: depmod (123)
depmod Creative Commons License 2010.03.08 0 0 123
Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy az APEH-nél milyen nyomtatványokat kell letöltenem/kitöltenem egyéni tb fizetéshez. Most kerültem ki az egyetemről másfél hónapja, munka eddig nincsen, munkanélkülinek jelentkeztem, viszont jön a baba, és nem akarok pofára esni. Semmi gondom a 4950ft-al, én fizetném, de ez az APEH-es elektronikus letöltés és kitöltés egy agyrém.

Tehát, tud valaki adatlap típust mondani, hogy ezen bevalláshoz melyik szükséges?

Köszönettel
András
jacquline19 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 122
Köszönöm az infot! :)
Előzmény: freyya (121)
freyya Creative Commons License 2010.02.26 0 0 121
Megkérdezik, hogy akarsz-e visszamenőleg is fizetni, vagy csak mostantól. Minimális az esélye, hogy valaha utólag ellenőrizgetnek, de ha mégis, a késedelmi pótlék a jegybanki alapkamat kétszerese (összesen kb. 12%), amit utólag maximum 3 évre tehetnek rá. Vagyis ha tartozol mondjuk 30ezer forinttal, akkor is legrosszabb esetben 40ezer lesz belőle évek múlva, ha utólag lebuksz. Egyébként most már havi 4950 Ft-ot kell fizetni.
Előzmény: jacquline19 (120)
jacquline19 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 120
Hello Mindenki!

Van egy pár munkanélküli hónapom, ami alatt nem fizettem a tb-t, a munkaügyin is már csak nyílvántartva vagyok.
Kérdésem az lenne, hogy ha most bemegyek az apeh- hoz, hogy mától szeretném fizetni a tb-met, azt a havi 4500-at (ha jól tudom), akkor visszamenőleg is ki fogják velem fizettetni? Esetleg büntetésre is számíthatok?

Köszi.

J.
edicica Creative Commons License 2010.02.24 0 0 119
szia Mindenki!
segítséget szeretnék kérni..
2001-ben fél évet, majd pedig 1évet voltam fizetés nélküli szabadságon (közeli hozzátartozó ápolása jogcímen). ezek alapján ugye nem kaptam fizetést, így nem fizettem a járulékot sem..akkor azt mondták, hogy nem kell erre megállapodás.már aki hozzá tudott szólni.most a munkáltatóm számolná a munkaviszonyomat,ahhoz kéne tudnom, hogy az az idő hogyan számíthatna bele a jogszerző viszonyba.azt hallottam,hogy 5 év után már nem lehet "utólag" fizetni..pedig ha lehetne méltányosságból kérni,lehet,hogy befizetném.hogy ne legyen "kieső" időszakom.a másik kérdésem,hogy mikor megindult a fizetés nélküli szabadság,ilyenkor is vonatkozik-e rá a 45 nap (tehát mikortól nem volt befizetés,a fél évből lejön-e a 45 nap?), amíg még jogosult az ember az ellátásra.segítségeteket előre is köszönöm.remélem érthetően kérdeztem.edicica
Nuti49 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 118

Köszönöm a válaszod! Szerencsére-ma kaptam a hírt- kivételesen nem vár a Nyugdij Intézet, hanem kiszámolja a nyugdijat és ha meg lesz a Kormányrendelet majd módosítja a nyugdíjat. Vagyis lesz törzsszám rövidesen!

 

Üd. Nuti

Előzmény: freyya (117)
freyya Creative Commons License 2010.02.22 0 0 117
Ennyi idő után még nem fog pirosat mutatni (ezt tapasztalatból mondom, a jelenlegi átfutás mellett nagyjából félév nemfizetés kell ahhoz, hogy piros legyen), de ha mégis, akkor valamelyikőtök bemegy a helyi apeh-irodába, kér csekket, és befizeti az elmaradt néhányezer forintot. Az orvosnál egyébként semmilyen borzalmas következménye nincs annak, ha valakinek pirosat mutat a rendszer, annyi, hogy az orvos megkérdezi, lehetségesnek tartod-e (ergo tudod, hogy nem fizeti utánad senki) vagy szerinted hiba van a rendszerben (ilyen is bőven van), és javasolja, hogy alkalomadtán nézz utána az apeh-nál. Ugyanúgy kapsz ellátást, ugyanolyan kedvesek, szóval nem kell félni tőle!
Sikeres műtétet és jobbulást a párodnak!
Előzmény: Nuti49 (116)
Nuti49 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 116

Üdv mindenkinek!

Ha tudtok, segítsetek!

Párom 2010 jan.1-el korengedményes nyugdijba ment /megy?/. Igen ám, de a valorizációs szorzók miatt, talán májusba már kaphat is nyugdíjat!!!! ha egyáltalán meg lesz a kormányrendelet! Ami azonban nagy baj, február 15-vel lejárt a biztositási jogviszonya, lévén, hogy semmiféle "viszonyba" nem áll, ellátatlan. Márciusba mütéte lesz, amire közel 8 hónapja vár. Ha a TAJ kártyája "pirosat" mutat .....? Hova fordulhatunk? Hisz még nincs nyugdijas törzsszáma, munkaviszonya 2009 dec.31-el megszünt, előnyugdíjat nem kaphat mert Ő nem "állami" nyugdijas !! Hogyan tovább? Köszönöm a segítséget!

Nuti

katucc Creative Commons License 2010.02.21 0 0 115
Nagyon szépen köszönöm még egyszer,most már minden kérdésemre választ kaptam!:-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!