Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.16 0 0 345

Megtaláltam a megoldást a gombásodásra !

Az ujmedicina.huoldalát átolvasgatva kiderül hogy a gombásodás csak a lebontási, gyógyulási ciklus. Ami pedig a folyamatot kiváltja az a saját szervezetünk ami akkor indul be ha arra fixálunk hogy gombás lesz a lábunk, tartós érzelmet párosítunk a fertőzési félelmünkhöz.

Ha ezt megoldod márpedig ha valakinél el-eltűnik akkor meg tudja oldani, akkor már csak nem kell újra meg újra előszedni a paránkat a gombától. Nekem működik, tünetmentesen jól vagyok, pedig régebben kentem mindenfélével a lábujjaimat én is, nem gyógyultak gyorsabban, mint anélkül.

Okoskák legyenek szívesek saját magukon tesztelni, odafigyelve magukra és aztán lehet kritizálni az elméletet. És abba kell hagyni a gyógyszergyártók támogatását.

Köszönöm hogy átadhattam az infót !

egy49-es Creative Commons License 2014.03.06 0 0 344

Kézköröm gombára is jó ami a lábköröm-gombára ??? Mit ajánlotok ??? (Loceryl)?

kagi35 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 342

Én szerintem mindent kipróbáltam már, amit csak létezik (hagyományos és alternatív gyógymódok sokaságát) a körömgombám kezelésére, amellyel több éve szenvedek. Május óta járok Dr. Kolat Zsuzsanna doktornőhöz lézerkezelésre, és öt kezelés után már látványos javulás volt látható. Nem mondom, hogy olcsó ez a terápia, de mindenképpen ajánlom, ráadásul a doktornő nagyon lelkiismeretes, alapos, és abszolút egyénre szabottan alakítja ki a szükséges kezelési metódust.

rituska73 Creative Commons License 2013.11.05 0 0 341

Szia!

Érdeklődni szeretnék, hogy honnan lehet rendelni a Formula3-at és mennyibe kerül?

 

 

Előzmény: Vuple (311)
gombóc63 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 340

Arról nincs.

Előzmény: yina (338)
yina Creative Commons License 2013.11.03 0 0 339

Vagyis köszi :)

Előzmény: yina (338)
yina Creative Commons License 2013.11.03 0 0 338

Szia! A mycosanról is van tapasztalatod? Engem ez érdekelne, höszi!

Előzmény: gombóc63 (332)
felültetett62 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 337

Bocsi  tudom, hogy nem Te mondtad,  de lentebb olvastam,  meg más oldalon is,  írták, hogy hosszadalmas a kikezelése, 

Előzmény: gombóc63 (336)
gombóc63 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 336

Én nem mondtam, hogy egy éven át....de a 8 hét az 2 hónap, gomba tekintetében nem sok.

Előzmény: felültetett62 (335)
felültetett62 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 335

Köszi a gyors választ, nem a legbiztatóbb  egy éven át gyógyszert szedni  ami  Nekem elég drága, 

Előzmény: gombóc63 (334)
gombóc63 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 334

Először is türelem....alaphangon 3 hónapig szedtem legutóbb a gyógyszer, de úgy 10 évvel ezelőtt szintén sikerült összeszednem egy körömgombát, akkor fél év volt. Házipraktikák tekintetében olvasd vissza a fórumot, van elég ötlet.

Előzmény: felültetett62 (333)
felültetett62 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 333

Üdv mindenkinek aki ezt az oldalt böngészi ,,  Én most írok ide előszőrm , mert a  segítségetekre lenne szükségem,  A nyáron összeszedtem valahol egy Tinea nevű lábgombát,   Voltam bőrgyógyásznál, felírta a Fluconer nevű gyógyszert meg a Pevaryl krémet,  Már a nyolcadik gyógyszert veszem be (heti 1szem és 1000 Ft/db  )  de még semmi javulás nincs,  Azt szeretném kérni  aki tud valami házi praktikát, népi gyógyítási modszert segítsen nekem és írja meg,  előre is köszönöm  

Előzmény: gombóc63 (332)
gombóc63 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 332

Van. Melyikkel? Az ecsetelők leginkább a nagyon friss fertőzésre hatnak, ha hónapok, évek óta megvan a gomba akkor pénzkidobás.

Előzmény: egerke014 (331)
egerke014 Creative Commons License 2013.09.08 0 0 331

Sziasztok  !  Van  valakinek tapasztalata   ecsetelőkkel  kapcsolatban ?

Happy Bear Creative Commons License 2013.08.31 0 0 330
Szia,igazad van.De ... mar lehet kapni 1000ft-ert egy honapra elegende foghagyma kapszulat.Maskulonben,egy gerezdnel tobbet nem erdemes enni mert nem fog jobban hasznalni. A cipobe szort szodabikarbona,kivalo mellek kezeles.Ket ecseteles kozt !!!!
Előzmény: gombóc63 (329)
gombóc63 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 329

Abban igazad van, hogy a gombaellenes gyógyszerek nem épp májbarátok. De az nem igaz, hogy nem segítenek. A fokhagyma is nagyon-nagyon egészséges, de a hosszútávú szedésének a következménye, hogy embertársaim messze elkerülnek. Mert hogy 1 gerezd nem sokat ér, viszont ha többet rágcsálsz el egy nap....:-((((

Előzmény: Happy Bear (328)
Happy Bear Creative Commons License 2013.08.26 0 0 328
Szia,ha nem hasznaltal volna 20%-os ecetet,akkor szepen lenott volna. Egyebkent,ha naponta megeszel egy gerezd fokhagymat,az belulrol tamogatni fogja a vedekezest,segiti a kezelest.Beallitja a vernyomast,tisztja a vert-ereket. Sok embertol hallotam,hogy a gyogyszeres kezeles kikeszitette a majat vesejet. Eleg durva cucc lehet,ja,es nem is hasznalt !!!! Sok sikert kivanok,es mielobbi gyogyulast.
Előzmény: Procyon1 (327)
Procyon1 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 327

Tisztelt Fórumozók!

 

Egyet értek azokkal, akik szerint egyénre szabott gyógymódokkal lehet csak leküzdeni a problémát. Én is évek óta küzdök a kór ellen és valóban talán kicsit egészségtelenül is élek, de úgy vagyok vele, hogy ne már a körömbomba miatt mondjak le a sütikről, vagy a körömpörköltről. Biztosan igaza van annak, aki a belső gyógyszeres kezelést is fontosnak tartja és ez szerintem is rendjén van.

Az én esetem elég sajátságos, mert a gomba által okozott másodlagos tünetek, mint a kéz ujjainak kirepedezése, fejbőr gombásodása is hozzá járult a tünetek elviselhetelenségéhez. Nem szedek gyógyszert, kipróbáltam a Nailer stiftet, a Scholl körömgomba elleni szerét, orvoshoz nem mentem, talán ez hiba, de úgy vélem meg találtam a gyógymódot a jelek biztatóak.

Az aki azt mondja hogy a gomba a savas közegben szaporodik, az bocsánat a kifejezésért hülye. Nem csak azért, mert alapvető dokumentált tényekkel megy szembe, hanem mert a gyakorlat is ellene szól. Miután meguntam a pénzkidobást a sorban következő szerhez folyamodtam, nem dobtam ki a sholl ecsetelő tégelyét, hanem megtöltöttem 20 %os ecettel és egy szép nagy darab összetört fokhagymával. Kb. egy hétig hagytam állni mejd elkezdtem a kúrát ugyanúgy mintha az ecsetelővel végezném naponta kétszer reggel este kentem. Kb. 1 hónap után a sárgás és nagyon rondán benőtt körmöm egyszerűen leesett. Először betördezett, kettévált, majd fájdalom nélkül egyszerűen lejött, minta szétrothadt volna. Tudom nem túl gusztusos, de így igaz. Meg is döbbentem, hogy most folytassam vagy sem a kezelést. Végülis folytattam. Nem bántam meg. Három tégelyt kentem rá, vagyis kb. 15-17 ezer forintnyi schollnak megfelelő mennyiséget (ami semmit nem használt) kentem rá ebből akivonatból. Ezzel párhuzamosan kénes samponnal és ecetes-vizes  öblítéssel kezdtem el hajat mosni. Kb. 10 hónap után a körmöm, szerencsére nekem csak egy volt fertőzött, teljesen lenőtt. Még a végén látszik egy kis sárga szíín, de ez kb. még egy hónap múlva levágásra kerül. Szóval ennyi. A kezemen lévő tünetek is jelentősen csökkentek, de még biztosan folytatni kell a teljes gyógyulásig. Az étrendemet nem borítottam fel de azért odafigyelek a túlsúlyra. Mindenesetre szerintem felesleges gyógyszereket bekepkodni, amíg ecet és fokhagyma van a világon, vagyis az én javaslatom, hogy előbb a felületi kezelést kell elkezdeni és mellőzni a méregdrága szereket, mert semmit nem érnek.

Happy Bear Creative Commons License 2013.07.09 0 0 326
Sziasztok,hat en is megosztom amit tudok.Hatha segit valakinek.Szoval,orvosi szodabikarbona a cipobe.Elotte a kovetkzo keszitmenyt hasznald,2dl 10%-os ecetben 3-4gerezd fokhagymas le.Ugyanis ahhoz hogy elkezdodjon a gyogyulad vissza kell allitani a lab ph-erteket.Ameddig ez nincs meg,vehetsz-hasznalhatsz barmit.Ugysem lessz hatasos mert allandoan visszafertozodik.
Lab aztatas pedikur elott,szinten ecetes vizben.(20-perc)
rita kamélia Creative Commons License 2013.06.27 0 0 325
kints70 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 324

sziasztok. ajánlom a grépfrútmag cseppet. minden gombát kinyír.

üdv.

exlaser Creative Commons License 2013.04.24 -1 0 323

Szia Bokrocska! laser@citromail.hu

Előzmény: bokrocska (322)
bokrocska Creative Commons License 2013.04.24 0 0 322
Kedves Exlaser!Szeretnélek személyes emailben megkeresni további információk kérése végett. Kérlek, tedd ezt lehetővé. Köszönettel: ebokor@vipmail.hu.
Előzmény: exlaser (319)
ikoko2 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 321

Mivel volt itthon teafaolajam, gondoltam megpróbálom. Egy fehér csík jelent meg már hónapokkal ezelőtt az egyik nagylábújjam körmén. A lenövést szinte hiába vártam.

3 napi teafaolajos bedörzsölés után már csak a csík teteje van.  Most úgy tünik bingo.

Ha abbahagyom, lehet visszajön, de igazán megéri próbálkozni.

Előzmény: yina (317)
rita kamélia Creative Commons License 2013.04.22 0 0 320

Hol lehet a Furmula3-at beszerezni? Próbáltam Kaposváron nagyobb gyógyszertárakban. Sehol sem hallottak róla.

 

Előzmény: Vuple (311)
exlaser Creative Commons License 2013.04.19 -1 0 319

Mindenki próbálja átadni a saját tapasztalatait, én is ezt teszem, hátha más is kipróbálná, és esetleg beválik neki is, mint nekem. Régóta, (sok éve) szenvedek miatta, nekem a két nagy lábujjam fertőzött, vagyis most már csak az egyik, de azon is elkezdett lenőni már az egészséges köröm. A gyógyult teljesen lenőtt. Tavaly szeptemberben elkezdtem egy lézeres kezelést, 10 perc, fájdalom mentes, egy hónapon át hetente egyszer, 1500/köröm alkalmanként, aztán havonta egy ingyenes kontroll. Teljesen rendben van, az egyik már lenőtt, mert közben rájöttem, hogy amit a lézer elégetett, az elporlik. Közben, heti két alkalommal 1 l víz, egy evőkanál ecet, két evőkanál tengeri sóval áztatni, és a felpuhult körömágyat valamilyen eszközzel kitisztítani, a bőrt levágni, és visszanyomkodni. Örülök, ha segíthettem.

drexe Creative Commons License 2013.04.16 0 0 318

Kb. 20 évig voltam körömgombás, a nyúl szőrtől kaptam el, sok mindennel poróbálkoztam, de egyedül Dr Tamási Piroska szakorvos segített:  Ung. yconafine 250 mg..Ez ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza, mint a Lamisil, de lényegesen olcsóbb, napi 1 tablettát elegendő beszedni, míg el nem múlik, és soha sem jön vissza !!!

yina Creative Commons License 2013.04.10 0 0 317

Kezdődő gomba esetén meg lehet próbálni a 100%-os teafaolajos kenegetést. Amennyire csak lehet a köröm alá is betunkolni! Zárt műbőr cipő és műszálas holmik csak fokozzák a terjedését.

Solaris48 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 316

Hozzátartozik az étkezési szokások megváltoztatása (lúgosító ételek aránya) vitamindús immunerősítő ételek, zöldségek, gyümölcsök. Ez nem azt jelenti hogy nem lehet zsíros vagy húsos ételt fogyasztani. lehet de csak módjával. Erre nagyon sok egészséges életmóddal és étkezéssel kapcsolatos ajánlat van a neten is! (mozgás sem elhanyagolható!) Étrendkiegészítőket ne szedjük, csak súlyosabb esetekben, de akkor már orvosi segítség kell! Jobb a megelőzés. Ha jelentkezik elváltozás (viszketés, bőrszín, bőr köröm állagának megváltozása, elszíneződése, benövés, töredezés akkor szükséges a gyors beavatkozás. A gombának annyi fajtája van mint ahány ember és az Ő életmódja! Lehet hogy egyiknek jó a másiknak meg nem! Tehát jobb a megelőzés!!!

 

Előzmény: Doctor Morreau (286)
ikoko2 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 315

Valamikor /kb. 2o évvel ezelőtt/ a Lamisil tabletta volt a tuti. Kb. 3 havi szedéssel egy életre kiirtotta a körömgombát, pedig elég kinos volt már, 4-5 körmöm elszineződött, megvastagodott.

Úgy tudom, csak teljesen egészségesek szedhették, mert a májat elég jól megviselte.

Talán már nem is írják, csak a kenőcsöket.

Hatóanyagára lehet keresni hasonlót.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!