Keresés

Részletes keresés

Rezsee Creative Commons License 2014.01.22 0 0 123597

Ne hidd el amit mondanak...az igazság rosszabb! :-)) Tapasztalat! Persze túl lehet élni, de meg  tudja keseríteni a nyaralást! Ha sokat akartok ki-be járkálni és esténként bemenni Trogírba, akkor bele fogtok szaladni a dugóba. Nem ritkán...

Előzmény: vidiadv69 (123596)
vidiadv69 Creative Commons License 2014.01.22 0 0 123596

Ciovon tényleg annyira rossz a közlekedés ahogy olvasom. Akinek van tapasztalata ne fogja vissza magát a válasszal. Köszönöm

vargamarcs Creative Commons License 2014.01.22 0 0 123595

Splitben a vasútállomás parkolójában szoktunk parkolni, mindig van hely, a kompkikötőnél lévő "bazársorról" lehet behajtani a parkolóba, közvetlenül a buszállomás előtt

Előzmény: nethmarcsi (123590)
Rezsee Creative Commons License 2014.01.22 0 0 123594

Ha nem titok, hol és milyen szállást sikerült foglalni?

Előzmény: nethmarcsi (123590)
Rezsee Creative Commons License 2014.01.22 0 0 123593

Még tavaly is járt! :-) Mi egy régebbi alkalommal mentünk fel vele, nekem annyira nem jött be, leginkább azért, mert szerintem elég kevés az ott tölthető idő. Perc pontosan nem tudom, de ha kicsit el akarsz ott időzni, kicsit feljebb sétálni a partján, netán beülni a vendéglőbe, akkor  kevés! Talán kis gyereknek érdekes lehet! :-) Inkább menjetek fel autóval, van parkoló.  A szobornál konkrét parkoló nincs, de van egy kis leállósáv forma  kb. 50 m-re a szobortól, ott mindig meg tudtunk állni.  Mi Splitben a kikötőhöz vezető lejtős úton parkoltunk több ízben is, ott még nem fizetős, kb. 5-10 perc séta és addig maradsz a városban amíg kedved van.

Előzmény: nethmarcsi (123590)
wdriver Creative Commons License 2014.01.22 0 0 123592

ha ez segítség, én 6 éve voltam ott akkor még járt :-))))

 

és az alagutakban alap volt a huhogás-sikoltozás, mindenki nézett mi közeledik, pedig csak a szokásos kisvonat volt.

:-)

http://www.radmanove-mlinice.hr/index.php/en/radman-s-mills

 

 

 

Előzmény: nethmarcsi (123590)
hul Creative Commons License 2014.01.22 0 0 123591

A spliti parkolásról annyit, hogy főidényben isteni szerencse kell, hogy a belváros közelében meg tudj állni. Két irányban érdemes próbálkozni, pl. az alagút felé eső városrészben, itt vannak nagy sorompós parkoló placcok is. Vagy közvetlen a kikötő előtt, balra kanyarodni. A strand felőli oldalon is vannak parkolók, meg ennek a városrésznek az utcáin, ahol van hely meg lehet állni. Mind fizetős.

Egyetlen dolgot nem szabad: tilosban megállni, értsd ezalatt ahol tiltott + kijáró/kapu/közintézménynek fenntartott stb. Garantáltan elviszik a kocsit. Olyat még nem láttam, hogy vkinek lejárt az ideje és megbüntették volna (bár biztos van ellenőr, de nem ez a nálunk szokásos pénzbehajtás jellegű "szigor" van), viszont a tilos helyen állókat percek alatt felemelik és viszik. Mehetsz keresni, válthatod a pénzt.

Az is igaz, bármelyik irányból közelítesz gyalogosan tényleg csak pár perc a "belváros" és a Diocletianus palota. Split Horváto. második legnagyobb városa, kb. 300 ezer lakossal, de a tengerparti óváros nem túl nagy területű. A bevezető utak melletti "impozáns" toronyházak nem mondhatóak szépnek, de ezen túl varázslatos a város régi része, meg a kertjei, kikötői! Aki belebotlik Stefan burek-üzletébe, ne hagyja ki. A sétányon este érdemes felemelni a fejeket, fenn az emeleteken az utcára néznek a kis kávézó, vacsorázó "erkélyek", teli azok is emberrel:-)) Az egész oltári jó hely.

Előzmény: nethmarcsi (123590)
nethmarcsi Creative Commons License 2014.01.22 0 0 123590

Sziasztok!

 

Omisban foglaltam szállást. Már jártunk ott tizenpár éve.

Tudjátok, hogy jár-e még a kanyonba a Galebtől a kisvonatszerű dolog? Ha jól emlékszem akkor 2* ment naponta, most is így van?

A szoborhoz gondolom célszerű autóval felmenni, ugye? Van ott vmi parkoló?

Splitben az óvároshoz közel van parkoló? Nem kell, hogy ingyenes legyen. Anno busszal mentünk át Omisból Splitbe, de apjuk azt mondja, menjünk autóval.

 

Köszönöm a segtséget!

 

m.

AZS Creative Commons License 2014.01.21 0 0 123589

Pár hülyegyerek magyarelleneskedett meg randalírozott.

Előzmény: vidiadv69 (123588)
vidiadv69 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 123588

Talán ha összefoglalnád. Nem igazán beszélem a nyelvet.

Előzmény: Prigradica (123582)
lborli Creative Commons License 2014.01.21 0 0 123587

Ne áltasd magad...

Előzmény: szikla2 (123586)
szikla2 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 123586

Politikai provokáció ( vagy újságírói)

Előzmény: Prigradica (123582)
lborli Creative Commons License 2014.01.21 0 0 123585

A hála nem történelmi kategória...

Előzmény: Prigradica (123584)
Prigradica Creative Commons License 2014.01.20 0 0 123584

A szép az, hogy a várdaróciak (mármint az ottani magyarok) Horvátországot védték ~20 évvel ezelőtt a szerbektől.

 

Az előzményről nem tudni semmit. Úgy tudom sok észak-boszniából elüldözött horvát telepedett le Szlavóniában is - és lehet, hogy a Drávaszögbe is jutott belőlük. Lehet, hogy ugyanaz a gond, mint Vajdaságban a betelepített szerbekkel. Valahogy mindig mi magyarok szívunk a végén. Remélem a horvát rendőrök nem maszatolják el ezt úgy, mint a szerb társaik a Vajdaságban. (Azért egy ilyen ügy nem szokott csak úgy kipattanni. Annak valami mélyebb oka van.)

Előzmény: AZS (123583)
AZS Creative Commons License 2014.01.20 0 0 123583

agymosott idióták mindenhol vannak...

Előzmény: Prigradica (123582)
Prigradica Creative Commons License 2014.01.20 0 0 123582

A horvát hírekben ennek nem találtam nyomát:

 

2014 jan. 13, Várdaróc:

Vandalizam u Vardarcu sa antimađarskim predznakom

Proteklog vikenda u subotu jedna grupa mladih od oko petnaest članova iz mesta Belje u Hrvatskoj u obližnjem mestu Vardarac sa pretežno mađarskim stanovništvom pravila je nerede, ostavljajući iza sebe oštećene automobile, prozore i ograde.

Prema pisanju lista na mađarskom jeziku iz Hrvatske „Uj mađar kepeš ujšag“, grupa mladih je oštetila i terasu mesnog kafića. Dok je trajalo iživljavanje, oni su uzvikivali rečenice: „majku vam jebem, Mađari“ i „zaklat ćemo vas“. Policija je trojicu maloletnika lišila slobode.

Prema izjavi portparola policije, reč je „o jednostavnom vandalizmu i o oštećenju svega tri vozila“.

Zamenik predsednika sreza Belje Gabor Laslo duboko osuđuje ove događaje, tvrdeći da su ovakve pojave neprihvatljive u području gde su do sada Mađari i Hrvati živeli u miru.

Vršilac dužnosti Demokratske zajednice Mađara u Hrvatskoj Robert Janković takođe govori o ovom događaju sa nerazumevanjem, naglašavajući da je u medijima u Hrvatkoj u krugovima političara u poslednje vreme prisutno antimađarsko raspoloženje zbog slučaja INA-MOL.

Déenes Creative Commons License 2014.01.20 0 0 123581

Bibinje egy egyebkent szeretheto tengerparti kis porfeszek.

Sok latnivalo helyben nincs, de ott van a kozelben Zadar, ami bovelkedik benne.

Boltok, helyi kis piac, etterem, szinte minden van ami feltetlenul szukseges.

Az ipari negyed latvanya valoban nem tul epuletes, de az csak a Zadar feloli oldalt jellemzi. A Sukosan feloli resze egeszen szeretheto.

Kerekparral erdemes a regi gazgyar teruleten keszesztul Zadarba atgurulni, pont 10 km az ovaros, es ott a forgalom is elfogadhato. Persze, csak ha az ipari resz nem zavar. Foutakon en ott nem nagyon bringaznek. Ha atkelsz a 8-as fouton es elindulsz Babindub iranyaban fenn a "hegy"gerincen lathatsz kilott romokat es kiegett szerb T-55-os harckocsit is. Erdekes latvany, ezen a kornyeken valoban gyakran "balkani" a latvany.

Tobb mint 10 evig jartunk oda egy magyar szarmazasu nenihez, igy van nemi tapasztalatunk.

Ha sikerul a Padrele reszen kifognotok egy kozvetlen tengerparti nyaralot, akkor biztos nem fogtok csalodni. Persze igenyek es pofonok...

Előzmény: Hetta2 (123573)
wdriver Creative Commons License 2014.01.20 0 0 123580

akartam már ajánlani neked is ezt az oldalt

http://www.adriatic.hr/hu

 

én nagyon szeretem.

szálláskeresős, beírsz mindent mikor mennyien hova

és dobálja ki a szállásokat. elég jó sok képet feltesznek róluk a tulajok,

plusz térképen is mutatja általában hol van a ház.

 

mi is készülünk Zadarba a jövőben valamikor mert még kimaradt ez a rész, de ez nem azt jelenti hogy közvetlenül Zadar, hanem úgy környéke lesz ahol tetszik a part meg a szállás is ugye.

szokták a képeken a partot is mutatni, főleg van olyan album mindegyik ajánlatnál hogy strand vagy ilyesmi.

 

 

Előzmény: Kovácsné Éva (123579)
Kovácsné Éva Creative Commons License 2014.01.20 0 0 123579

Igen.Miért? ill akkor hol?

Előzmény: fvcc (123578)
fvcc Creative Commons License 2014.01.20 0 0 123578

... az óvárosban? ...

Előzmény: Kovácsné Éva (123577)
Kovácsné Éva Creative Commons License 2014.01.20 0 0 123577

Zadarba szeretnék menni nyaralni a férjemmel. Én az ó vársosban szeretnék szállást foglani.Ki tud segytséget adni annak melyik részén,ahol jó a strand és nem kell 3-4 km-t sétálni hogy be jussak oda.

Előzmény: Törölt nick (123576)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 123576

A képek (és a környék képei) alapján eléggé lapos a kerékpározáshoz, én jobban szeretem a hegyes-völgyes helyeket, a sűrített információk 

 

Előzmény: Hetta2 (123573)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 123575

Mert van egy kis bibi ? :)

 

"A kisváros egyetlen hibája, hogy a mindössze 3 km-re fekvő Zadar rondábbik felével határos, Bibinje nyugati oldaláról jól láthatók Zadar ipari negyedének építményei."

Előzmény: lborli (123574)
lborli Creative Commons License 2014.01.20 0 0 123574

Úgy tenném fel a kérdést: érdemes-e Bibinjébe menni?

Előzmény: Hetta2 (123573)
Hetta2 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 123573

Sziasztok!

Bibinje lesz az úticél augusztusban. Valamiféle tanáccsal tudnátok szolgálni, hogy mit érdemes megnézni, merre érdemes kajálni...mennyibe kerülnek az élelmiszerek, merre érdemes vásárolni...

kerékpárt érdemes-e vinni stb.

Minden tanácsot szívesen fogadok.

 

Köszönöm előre is

przita Creative Commons License 2014.01.19 0 0 123572

Üdv!

 

Ezt a Krk dombon van dolgot kicsit helyre szeretném rakni (ha esetleg vmit rosszul értettem volna, akkor elnézést). Tehát Krk város nem dombon van, hanem lent a kikötőben alapvetően, más kérdés, hogy az idők folyamán mivel nem tudott merre terjeszkedni, ezért felfele kellett a dombra építeni a házakat).

Krk központja nem a szállodáknál van. Ott max a sok szálloda van, ez a város szélén helyezkedik el, a strandok mentén. Bent a városban, a város központjában egy hotel van a kikötői Marina.

A város központja a kikötő és környékén található, az óváros Fő tere, a közigazgatási központ, a rendőrség, földhivatal, igazságszolgáltatási központ.... minden erre van. Természetesen ezen a környéken is lehet apartmanokat bérelni (tőlünk is óvárosban) innen 50-100-150-200 m-re van a kikötő, strandok, boltok, üzletek gyalog teljesen sík terepen, mindez néhány percet jelent max. Persze a városi rendezvények, koncertek, kulturális események, látványosságok, gasztro napok is itt az óváros főterén, a Vela Placan, az óvárosban, a Kamplin téren vagy a kikötőben zajlanak.

Például Balatonfüred esetén a város valóban fenn van a dombon és az üdülő rész pedig lent a Balaton mellet. Ez Krknél nem így van. A város lent van a tenger mellett a kikötő körül. Egy közös pontjuk van, mindkét városban a kikötő és környéke köré összpontosulnak a programok leginkább.

Feltöltöttem egy képet Főtérről szilveszter napján, illetve néhány képet, amin talán érzékelhető az óváros és környezete, toronnyal a katedrális látható, az óváros terül el körülötte egy városfallal körülvéve, ahogy az lenni szokott és az óváros körül épül tovább folyamatosan napjainkban is a város felfele és jobbra-balra, amerre tud és amerre lehet.

 

Előzmény: hul (123545)
fvcc Creative Commons License 2014.01.18 0 0 123571

Változó. Kis maszek appartmánok némelyike jún. végéig tartja az olcsóbb árat, míg mások jún. közepétől már emelik a főszezon-árakra. + 30 - 50%   (Mindenki olyan árat szab meg, amennyiért ki akarja / tudja azt adni)

    Igen, szezonon kívül olcsóbb a kaja (legalábbis a kenyér :D.  )

2013-ban szinte üres volt a tengerpart júniusban. Mindenki (a turisták) várta az EU-t.

   

Előzmény: Törölt nick (123570)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.18 0 0 123570

Mi június utolsó 10 napjában mennénk. Ez még előszezon? Úgy tudom, július 1-től ugranak az árak. Legalábbis a szállásoknál. A boltok is olcsóbbak július előtt? Mekkorák a különbségek, leginkább a szállás terén?

fvcc Creative Commons License 2014.01.18 0 0 123569

Volt hogy én is megszívtam. Fizettem 400 kuna büntetést.

Júliustól horvátok is benne vannak az EU-ban, tehát a határon NINCSENNEK vámosok.

Előzmény: Törölt nick (123567)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.18 0 0 123568

Hoppsz, most ugrik be, hogy a horvátok is az EU tagja. Akkor lehet határ sincs már?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!