Keresés

Részletes keresés

olahtamas Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48225

100 km alatt lehet neked még valami húzós? :D

Előzmény: asciimo (48224)
asciimo Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48224

"Mi is egyben tettük meg annak idején, Bódvaszilas-Irota-Fancsal-Boldogkőváralja szakaszolással, és ebből egyedül az első nap volt egy kicsit húzósabb, kb. 26 km."

 

En is egyben tettem meg annak idején, Bódvaszilas-Boldogköváralja szakaszolással, és ebböl egyedül az elsö nap volt egy kicsit húzósabb, kb 65 km.

 

:)

 

Előzmény: kakukKata (48220)
HEV Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48223

Bódvaszilas 100 éves Vendégház.

Előzmény: Csuhás (48205)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48222

Sajnos, az április havi túratervem csak teljesítménytúra rendezésekből áll.

Előzmény: jzp2107 (48195)
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48221

És ahogy az egyik ládaoldalamon látszik, a geocachinget sem vetik meg :)


Mondjuk ez a kép már nem készülhetne el, a vadászles helyén immár ez van:


(teljesen értelmetlenül: kelet, és észak felé ugyanolyan a kilátás, mint a földről, nyugat, és dél felé pedig a fák takarnak)

Előzmény: Csuhás (48219)
kakukKata Creative Commons License 2015.03.09 -2 0 48220

Fancsalon a kocsmával szembeni házat is kiadták még annak idején (a kocsmában kell érdeklődni), ott nem volt lakó, tehát kutya sem. Viszont tényleg csak kulcsosház szintű volt :-( 

Mi is egyben tettük meg annak idején, Bódvaszilas-Irota-Fancsal-Boldogkőváralja szakaszolással, és ebből egyedül az első nap volt egy kicsit húzósabb, kb. 26 km.

Előzmény: Csuhás (48208)
Csuhás Creative Commons License 2015.03.09 -1 0 48219

Szabadon jönnek velünk az erdőben, nem távolodnak el 10..15m messzebbre. Ha vadat látnak akkor nem erednek a nyomába. Figyelnek, de simán visszatarthatók.

Előzmény: bmalag (48217)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48218

Szépek nagyon!

Most már értem a ragaszkodásodat, csak vigyázz nagyon rájuk, főleg ha szabadon van más kutya akkor. Rakacaszend szélén emlékszem ilyesmire, máshol szerencsére nem.

 

 

Előzmény: Csuhás (48216)
bmalag Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48217

szépek. múlt héten a 13. kerületben jött velem szemben egy ilyen párocska.

erdei vadakra hogy reagálnak? visszafoghatóak?

Előzmény: Csuhás (48216)
Csuhás Creative Commons License 2015.03.09 -1 0 48216

Róluk van szó:

 

Csuhás Creative Commons License 2015.03.09 -1 0 48215

Kutyákat vinnék. Az öregebb ugyan nem pecsételt, de kölyök kora óta járja velünk a kéket, kb 70% megvan neki. Másrészt nincs kire hagyni ha pár napra megyünk. Az hogy a falvakban ugatnak a kollégák azt már megszoktuk. Egyébként egyszerűen jó velük túrázni...

 

jzp2107 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48214

Mi Kisinassal a Boldogkőváralja-Bódvaszilas távot Fancsal és Irota ottalvásokkal oldottuk meg

Irotán el tudom képzelni hogy beengedik a kutyát, Fancsalon egy nagyon pöpec kis szállásunk volt, ott sem volt kutya az udvarban (ha jól emlékszem, a kocsmárostól kaptuk meg a szállásadó telszámát mert náluk épp teltház volt)

 

Ja és Miskócon raktuk le a verdát a strandhoz közel, volt a közelben buszmegálló

De még Miskolcról is elég szar volt a tömegközlekedés Boldogkőváraljára, pedig hétköznap volt

Előzmény: nagypapi (48213)
nagypapi Creative Commons License 2015.03.09 -2 0 48213

Az általatok tervezett tempóval tán a Szögliget - Bódvaszilas v. Bódvarákó - Irota - Fancsal megszakítás lehet ideális.

Én Miskócon leraknám az autót vmi biztos helyre (garass tán tud ajánlani vmit, én egyszer egy lakótelepnél Majláth környékén raktam le 2 éjszakára az autót, nem volt semmi probléma), onnan vonat-busz. Tényleg nagyon xar a tömegközlekedés a Cserehátban, Tán még Bódvaszilas ami értelmesen elérhető a Jósvafőtől Irotáig tartó szakaszról (utóbbiból Edelénybe van busz, onnan busz vagy vonat).

Bódvaszilasi szállások: http://www.bodvaszilas.hu/helyi-szolgaltatasok

Azt nem írják, hogy hová lehet bevinni kutyákat, én az önkorinál érdeklődnék.

Előzmény: Csuhás (48208)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48212

Én nem mennék kutyával a Cserehátra, de más olyan szakaszra sem ahol sok a kis falu.

Szálláslehetőség kutyával szerintem gyakorlatilag csak Irotán a Talentumban, ott nincsen saját kutya, az Óperenciást nem tudom.

 

Ahol van saját kutya ott a jószág meg fog őrülni ha te bemész kettő számára idegen kutyával. A falvakban sem lehet kellemes úgy végigmenni hogy az összes kutya üvölt, pláne ha szabadon is van egypár. Mert előfordulhat.

Jobb a békesség.

Előzmény: Csuhás (48205)
rozaa Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48211

A Cserehátban nem fog beválni szerintem a taktika, mert a hosszanti lefutású völgyekben fekszenek a falvak, és baromi nagy kerülő elautózni a végpontba, aztán a nap végén meg vissza. Talán két autóval, de a tömegközlekedés felejtős. A jelzésről ne térj le, ne kerülj, így is lesz olyan rész ahol azt fogod hinni, hogy eltévedtél.

Előzmény: Csuhás (48208)
imi_75 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48210

Saját meglátásom szerint arrafelé a tömegközlekedésre hagyatkozni elég nehéz. Jósvafőről Bódvaszilasra és onnan Rakacaszendre eljutni még csak-csak (bár néha a csatlakozások sem barátiak), na de Szendtől tovább keletre már elég necces eljutni buszokkal (emberi időn belül) egyik OKT által érintett faluból a másikba (néha kocsival is óriási kerülőutakon lehet csak). Mi ezeket a szakaszokat az autót Miskolcon hagyva és útközben itt-ott megszállva jártuk be (bár nem egyben, mint ti tervezitek), mert viszont Miskolcról a falukba és azokból Miskolcra vissza sokkal jobb a közlekedés, mint egyik faluból a másikba.

Előzmény: Csuhás (48208)
timetable Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48209

Szerintem a kocsit ott hagyni jó még Szögliget (akár egészen fent a Szalamandra-háznál), illetve Tornabarakony is. Előbbi helynek Jósvafővel van közvetlen buszos összeköttetése, amit így ki lehet használni.

Előzmény: Csuhás (48202)
Csuhás Creative Commons License 2015.03.09 -1 0 48208

Még nincs beosztás, napi 16..22km körül szeretném bontani, ha szükséges akkor kicsivel lehet több is.  Nagyon függ a dolog attól hogy akad-e társ és két kocsival lehet majd mozogni, vagy csak tömegközlekedésre lehet hagyatkozni. Mindig reggel szoktunk a napi szakasz elejére buszozni, majd vissza gyalogolunk az autóhoz.  Ahogy írtam nem vagyunk egyszerű esetek mert ketten vagyunk a párommal, és két skót juhász kutyával megyünk.

Előzmény: nagypapi (48207)
nagypapi Creative Commons License 2015.03.09 -3 0 48207

Hány nap alatt tervezitek legyalogolni?

Én is amondó vagyok, kerülni, körbe menni a falu szélén nem érdemes, egyrészt mert nem tudni, hogy éppen lesz-e ott út vagy sem (kis túlzással: a csereháti részen még ott sem biztos, hogy lesz út, ahol ki van jelölve), másrészt meg ahol kevésbé várt a turista megjelenése, ott nagyobb valószínűséggel lehetnek pl. kutyák elengedve.

Előzmény: Csuhás (48202)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48206

Szerintem Irotán nem fognak elhajtani, de ahogy a környékre emlékszem, minden pénzt szeretnek megfogni, és elég rugalmasak. 

Előzmény: Csuhás (48205)
Csuhás Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48205

Köszi, most tervezgetem a szakaszbeosztást, így hasznos információkat adtál.  Esetleg tud valaki kapásból olyan szállást a környéken, ami kb kulcsosház kategóriájú, és két kutyával is fogadják az embert?

Előzmény: Tavaszi Széll (48203)
Lud Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48204

OKT-Tátra összevetés:

a Magas-Tátra egyrészt teljes egészében nemzeti park, több-kevesebb természetvédelmi korlátozással (ha jól emlékszem ötszintű kategorizálás van).

a másik, hogy a sziklás részeken kiépített ösvény van - nem egy még a monarchia idejéből. ezt macerás és értelmetlen lenne átvariálni.

az OKT nyomvonalának szükségszerű változtatásait a terület tulajdonviszonya - és annak változásai határozzák meg. aztán vannak a nem szükségszerű változások, mikor valaki (az íróasztal mellől) a fejébe veszi hogy tud jobb útvonalat :)

Előzmény: jzp2107 (48194)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48203

Nincs olyan falu, ahol szerencsésebb letérni a jelzésről. Autót Jósvafőn, Irotán nyugodt szívvel hagyhatsz, de mi parkoltunk már a bódvaszilasi vasútállomásnál és a rakacaszendi temetőnél is. Csekély összegért valószínűleg parkolhatsz a bélyegzőhelyek fórumán található szálláshelyek vagy magánháznál lévő bélyegzőhelyek (Rakacaszend, Felsővadász) zárt udvarán is. 

Előzmény: Csuhás (48202)
Csuhás Creative Commons License 2015.03.09 -1 0 48202

A közeli jövőben tervezünk egy kéktúra szakaszt Jósvafő Boldogkőváralja között. Elég régen jártam arrafelé így nem ismerem a viszonyokat. Melyek azok a faluk ahol nyugodt szívvel ott lehet hagyni a falu közepén az autót napközben parkolni? Melyek azok ahol jobban járok ha inkább letérek a jelzésről és körbe megyek a falu szélén? 

donjuan1984 Creative Commons License 2015.03.09 -1 0 48201

Szia Jzp2107!

Nem tudom sikerült - e már bakancsot venned, de nekem egy AKU Transalpine gtx van és meg vagyok vele elégedve. Eddig egyszer sikerült kicsit beáznia a Téli Mátrán..de aki ott volt, vagy ismeri az idei körülményeket az ezen nem is csodálkozik, mivel a végén gyakorlatilag komplett "sárfolyamban" kellett menni és mivel a gtx nem egyenlő a gumicsizmával kicsit beszivárgott a lé :) De ettől eltekintve strapabíró és 2 év gari van rá, illetve ha kiváltod a túratárs kártyát akkor 20% kedvezmény az Overlandben :)

Don

Előzmény: jzp2107 (48124)
jzp2107 Creative Commons License 2015.03.09 0 1 48200

Romhány: itt van kicsit lentebb, 48130-as post

Előzmény: donjuan1984 (48198)
nagypapi Creative Commons License 2015.03.09 -3 0 48199

"E csábítás ellenében viszont   pecsételőhelyet tenne Encs vá.-ra. Hoztam is ajándékot, meg nem is!"

 

Szerintem az encsi pecsételőhely kérdése teljesen független a K+ jelzéstől.

Többször felmerült itt a fórumon is, Vencelék is tisztában voltak/vannak vele, hogy Encs vasútállomás népszerű ki- és beszállóhely, bőven megérdemel egy saját bélyegzőt. Gondolom, eddig is sokan igazolták itt az útmegszakítást.

Előzmény: garass (48174)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.03.09 -1 0 48198

Üdv Mindenkinek!

Most hétvégén tervezem letudni az Ősagárd- Becske szakaszt. Az egyik mobilra is letölthető alkalmazásban azt írják, hogy Romhány és a Romhány-hegy közötti szakaszon az erdészet kérésének megfelelően új útvonalra került elterelésre a jelzés. Erről tud valaki esetleg kicsit bővebbet; pl. hogy ez pontosan hol van és milyen hosszú?

 

Másik: olvastam a nagy vitát a vélt vagy valós elterelésekről, tervekről, stb. Az én szerény véleményem annyi, hogy ahol van lehetőség ésszerűsítésre - pl. aszfalt helyett erdő - ott legyen, vagy ahol visszaállítható a korábbi útvonal, vagy pl mint a Mátrában, ahol a módosítás miatt sokkal szebb "pályán" megy a kék, ott legyen, de ne minden áron (pl. az erdőíírtás,stb miatt tereléssel nem értek egyet, ki lehet táblázni, a túrázó meg elvileg tud olvasni, odafigyelni). 

Azt állítani, hogy az OKT vagy annak bizonyos szakaszai már soha ebben az életben nem fognak módosulni badarság, mert jelenleg is módosulnak szakaszok..Persze jó lenne az állandóság, már csak a túrázó érdekében is, de néha bizony kell a változtatás, ahogy a költő mondja: Varietas delectat :)

 

Béke!

Don

Jámbor Creative Commons License 2015.03.09 0 0 48197

Mi nem voltunk összekötve, ezért a kidőlt fák túloldaláról nézte röhögve kíváncsian, hogy hogyan jutok át.

Előzmény: bmalag (48187)
kakukKata Creative Commons License 2015.03.09 -2 0 48196

Tegnap a Vértesben jártunk, Szárliget és Mátyás-kút között a kéken, visszafelé piroson meg mindenfélén. Az út ragyogó, sár alig, Vitány-vár környékén nyílik a hóvirág. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!