Keresés

Részletes keresés

vidiadv69 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123637

Esetleg Zvonimir Narovic Tea apartman ?

 

Előzmény: Hofi70 (123635)
wdriver Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123636

nna, a repülőt én írtam de nem azért mert rossz vot, igaz nem ott laktunk hanem 1 napra ugrottunk be Trogirba, de én a repcsiket szeretem is, itthon is néha megyek Ferihegyre le-felszálló gépeket nézni.

 

rogoznica jó hely bizony, kellően nyugis de közel van minden.

de egyébként minden jó hely :-)) ez semmit nem érő infó de tényleg.

mindenhol találni lehet egy kedvenc (kedves) helyet és nem lehet rossz a nyaralás.

 

ugyanakkor az sem biztos, hogy sokan mondják jó hely pl. primosten és valakinek nem fog tetszeni.

ez is benne van.

 

a zsúfolt híd szerintem nem Omis hanem Trogir.

Bár Omisban is egy fő híd van és mindenki ott kel át de a helyzet nem olyan rossz mint Trogirban.

(a rossz idézőjeles mert ott is szívesebben állok dugóban mint Budapesten :-)))  )

 

Előzmény: rodore (123633)
Hofi70 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123635

Egyetértek az előttem szólókkal. Rogoznica kitűnő választás lenne. Szállást is tudok ajánlani, a tulaj magyarul beszél, évek óta hozzájuk járunk, csak ajánlani tudom.

Előzmény: vidiadv69 (123627)
wdriver Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123634

na akkor ezt most a keresőmotornak beírom:

omis szobor omisszobor

:-)

hogy megtaláljam később a leírásod.

köszi mindenesetre a leírást,

én csak nézegettem guglimepsz-en hogy merre lehet nagyjából.

 

Előzmény: Rezsee (123615)
rodore Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123633

Egyetértek minden szavaddal! Horvátország csuda szép! Ja, minket a repülő se zavart, pedig tényleg ott húzott el!

Előzmény: hul (123632)
hul Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123632

Nem látod a lényeget. Ezek a helyek sok mindenért nagyon is jók. Ha nem voltál, nem tudod megítélni. Ráadásul, amit felsoroltál, igaz Dalmáciában van, de nem ezek jelentik Dalmáciát. Hanem a fantasztikus látvány, a tenger színei, ahogy görbül a Föld, az egész csodás, hidd el... Fürdeni, a sok gyümölcsöt, bort és pazar nyaralóhelyeket, a hajókat, a klímát megélni.

Menni kell és meglátod.

Nem is reflektálnék, csak kiemelném "az ott szállnak el a repülők felette" mondatot. Azért ez már túlzás.:-) Sehol nem 50 m-rel a fejed felett repülnek azok a fránya gépek, hogy rettegj és megőrülj, meg rossz nyaralásod legyen. Mert akkor mi van a hullámveréssel? Esetleg, hogy fúj a szél, aztán tud nagyon meleg lenni, (éget a nap) meg itt-ott forgalom is van, egy v.több autó formájában:-)

Szerintem felvállalható akármelyik. Pl. Makarskát (és környékét!!) bejárod, eltöltesz pár napot, tuti megszereted. Ciovó isteni hely az esti, szombati és esetleg reggeli dugókkal együtt is. Ott van Trogír, remek. Aztán a full tele Split se olyan rémísztó hely, bár a felsorolásból valamiért hiányzott.:-)

 

Előzmény: vidiadv69 (123627)
rodore Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123631

Ciovó trogiri részén mi 3X voltunk. Gyalog jártunk be Trogirba a dombon keresztül. Addig autóval is el lehet jönni. Távolabb mi nem mentünk, mert egész évben autóban ülünk, nyaraláskor le szoktuk tenni.

Egyébként is megvolt már zadar, Vodice, Krka vízesés régebben. Splitbe elmentem volna, de kimaradt. Rogiznica tényleg jó választás.

Előzmény: vidiadv69 (123627)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123630

Amennyiben a lenti link nem működik, akkor: Rogoznica 2010

Előzmény: Törölt nick (123629)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123629

Rogoznica kitűnő helyen van ahhoz, hogy Sibeniktől Splitig (a kettő között Primosten és Trogir) kirándulgass, ha ahhoz van kedved.

Rogoznica strandjai kövesek, vagy apró kövesek, válogathatsz, hogy mit szeretnél szemben látni; Olaszországot, vagy akár magát Rogoznicát. 

Mi 2010-ben voltunk itt utoljára, akkor ilyen volt.

Előzmény: vidiadv69 (123627)
nethmarcsi Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123628

A másfél óra nem rossz. Sőt, elég is szerintem, max. a gyerek nem ott éttermezik :-) Gondolom a Galebnél kiírják a menetrendet, megnézzük. Köszönöm az infót.

Előzmény: Rezsee (123626)
vidiadv69 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123627

Szépen lassan gyűlnek az infók dalmáciáról.

Nem szeretek melléfogni mert az elcseszi a nyaralást.

Ami tuti:

Vir és környéke nincs vezetékes víz.

Ciovo a közlekedés gázos. Illetve ott szállnak el a repülők felette.

Omisban a híd a gáz a forgalom miatt.

Brela és Makarska esetében a strandtól való távolságot függőlegesen kell érteni.

Pag kopár

Bibinje zadar ipari oldalán van.

 

Hát egyre jobban hajlok Rogoznica és Primosten irányába.

 

Esetleg valami ötlet.

 

Rezsee Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123626

Hát menetrendre már nem emlékszem, pár éve ültünk fel egyszer. Talán egy, max másfél órát van fent, de a jegy oda-vissza útra szól, elvileg egy következő járattal is lejöhettek, csak nem tudom időben mennyi az a következő! :-( Olyan 15-20 kuna lehetett a jegy, gyereknek olcsóbb. Útközben azt hiszem nem állt meg, tehát a legegyszerűbb a Galeb-nél, tumultus nem volt július második felében. Talán lesz itt valaki, aki megerősíti, vagy pontosítja az információkat! :-)

Előzmény: nethmarcsi (123625)
nethmarcsi Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123625

Azt esetleg tudod, hogy milyen gyakran jár a vonat, mennyibe kerül, és csak a Galebnél lehet felszállni? Indulás előtt mennyivel kell odaérni? Mennyi időt vár fenn? Július végén, augusztus elején megyünk, tehát főszezonban.

Előzmény: Rezsee (123624)
Rezsee Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123624

Persze, megoldható, én egy kicsit ,,kényes" vagyok a távolságra, szeretem, ha csak úgy le tudok még futni  akár félórára, egyet úszni, vagy éppen fel az ap-ba valamiért.

 

Előzmény: nethmarcsi (123623)
nethmarcsi Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123623

Igen, az nem lesz egyszerű.

De azt néztük, hogy a kavicsos részre vezetnek le a házak között lépcsők. Nem ragaszkodunk minden áron a homokhoz. Ha meg a homokos, akkor a város strand jön szóba. A gyerek nem ragaszkodik a homokhoz, mi sem. Ez a távolság még belefér bőven. Ducen első sorban laktunk, szeptember közepén is nagy volt a forgalom, és minket zavart. Így az is cél volt, hogy ha lehet messzebb a 8-astól.

Előzmény: Rezsee (123622)
Rezsee Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123622

Igen, most már látom, azt hittem azon a félsziget szerű részen van a gát mellett. Innen azért kicsit macerás lesz a strandolás lecuccolás! :-( Nekem Duce jobban tetszett, még a főúttal együtt is. Második sorban volt a ház, már nem zavaró a zaj, de még nagyon közel a part! :-)

Előzmény: nethmarcsi (123620)
nethmarcsi Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123621

Igen. Akkor ott nincs gond a parolással?

Elvileg Put Borak 27 vagy 29, nem emlékszem pontosan.

Előzmény: Rezsee (123619)
nethmarcsi Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123620

Rákérdeztem a parkolóra. Ennyit írt, hogy a ház udvara, vagy a nyugodt utca. A fénykép alapján nem derül ki számomra, hogy hány férőhelyes a parkoló a ház mellett, de itt talán látszik, hogy néhány autó befér:

http://www.omis-riviera.eu/hu/omis/5567-omis-apartmanok.html

Ennél az utazási irodánál is rákérdeztem, hogy mi van a parkolással, és itt sem mondták, hogy fizetni kell érte. Tény, hogy konkrétan nem kérdeztem meg...

Ezek már elég meredek utak, ahogy nézegettük, nem nagyon van az udvarokban parkolási lehetőség, nagy része az utcán parkol.

Tavaly volt először, hogy nem kaptam korrekt tájékoztatást az apartmanról. Nin melletti Vrsi-n voltunk. Én abban a hitben voltam, hogy csak Vir-en nincs vezetékes víz, így nem is kérdeztem rá. Na, az új utcákban itt is tartályos volt :-S Lehet, hogy én vagyok túl kényes, de engem fürdésnél is zavart (másra meg nem használtuk). Vszínű az alja jutott a tartályból, így kifejezetten büdös volt a víz szerintünk.

Előzmény: Rezsee (123617)
Rezsee Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123619

Most látom, hogy rossz képet néztem, akkor ez az apartman a makarskai oldalon, a hegyoldalban van!?

Előzmény: Rezsee (123617)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123618

Omistól (a Cetina mellett autózva) 25 km Zadvarje (a Sestanovac - Brela közötti úton található).

Itt lakik Horvátország első vízerőműve, 1912- ben épült.

 

Az út menti kereszttől fantasztikus kilátás nyílik a Cetina völgyére és a környező hegyekre.

 

 

 

Rezsee Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123617

Ez tényleg közel van mindenhez! :-) A városi strand öble kisgyerekkel ideális, érdekes, hogy bár a folyó torkolat mellett van, a gát miatt itt nem volt hideg a víz, a kemping előtt viszont nagyon érezni lehetett mondjuk a Duce-i részhez képest. A parkolásra azért rákérdeznék a tulajnál, mert az a rész emlékeim szerint egész a móló végéig fizetős, pontosan a stand miatt (is), tehát ha nem tudtok az udvarban parkolni, akkor... De találkoztam már olyannal, hogy a tulajnak volt szezonra bérlete, csak jobb ezt tisztázni. Ingyenes parkoló egyedül az alagút után, a vár alatt van, az meg azért elég messze van és zsúfolt is.

Előzmény: nethmarcsi (123608)
Rezsee Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123616

Ja, és a központtól talán jó negyed óra időben! :-)

Előzmény: Rezsee (123615)
Rezsee Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123615

Szerintem a nyíl nem jó helyre mutat, mert a szobor pont szemben van a folyó torkolattal. A lényeg, hogy Split irányából érkezve a híd előtt kb. 100 m-re balra le kell fordulni a főútról, majd csak ,,egyenesen" a szerpentines úton. Érzésre olyan 5 km lehet, talán még annyi sem. Nemrég aszfaltozták újra. Lesz egy elágazó, ott nem mész tovább, hanem jobbra letérsz  Gata irányába, tábla jelzi, innen még sacc 1,5-2 km. Van egy nagyon szűk kis alagút és már ott is vagy. Jobb oldalt lesz, autóban ülve még mindig nem látod!!! A kanyar után van egy leállósáv féle, ott lehet parkolni, picit vissza kell sétálni a szoborig.

Előzmény: wdriver (123613)
nethmarcsi Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123614

Köszönöm, itt kell várni a sort, ami a komp felé megy vagy lehet kerülni?

Előzmény: vargamarcs (123595)
wdriver Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123613

valahol ITT lehet ahol a zöld nyíl van

 

és "hátulról" lehet talán felmenni.

ha jó helyen találtam meg. :-)

 

Előzmény: Törölt nick (123609)
wdriver Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123612

anno én is bújtam a térképeket de nem találtam az odavezető utat.

majd valaki leírja ide. :-)

Előzmény: Törölt nick (123609)
nethmarcsi Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123611

Nem lehet kihagyni :-)

 

Az utóbbi években Zadar környékén voltunk, talán 12 éve voltunk Omisban, már vágytunk vissza.

Annyi mindent szeretnénk megnézni, hogy szerintem jövőre is ide megyünk.

Solint megnézném mégegyszer, és Klist nem láttuk még. Bracra is átmennénk egy kirándulás erejéig.

Előzmény: Törölt nick (123609)
nethmarcsi Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123610

Köszönöm, mindkettőt megköszönném.

Most már látod, hogy a vár alatti részen lesz a szállásunk. Arra emlékszem, hogy felfelé nagyon kanyargós úton mentünk, több órán át. Volt egy kisebb parkoló szerű rész, onnan közelítettünk, lefelé viszont szinte tök egyenesen jöttünk le, talán a google earth-ön látszik is :-S

 

A szobornál nem voltunk, megköszönöm, ha leírod az itinert!

 

 

Előzmény: Rezsee (123606)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123609

A "szobor"

 

Ivan Meštrović szobrász, a szobor neve: Mile Gojsalića

 

(forás: wikipedia)

 

 

 

Előzmény: wdriver (123605)
nethmarcsi Creative Commons License 2014.01.23 0 0 123608

Köszönöm Mindenkinek a segítséget!

 

Splitben valami olyasmi parkoló lenne az idális nekem, mint Zadarban pl. a parkolóház. Nem probléma, ha fizetni kell, tuti nem viszik el az autót, mert rossz helyen parkolok és közel az óváros. De akkor valószínűleg a busz mellett döntünk. Azok emlékeim szerint sűrűn jártak.

 

A kisvonatot a gyerek miatt kérdeztem :-) Anno többen mentek úgy, fel csónakkal és vissza a vonattal. Mi akkor csónakkal mentünk fel és vissza, fél órán volt nézelődni. Na, most a gyerek nagy éttermező, így biztosan nem hagyja ki ezt sem, a fél óra pedig kevés. Így gondoltam ,hogy fel csónak, lefelé pedig a kisvonat.

 

A Felső várban voltunk fenn anno, gyönyörű, most is tervezzük felmenni. Akkor Duce Splithez közel eső végén volt az apartmanunk, most pedig őt foglaltam le:

http://www.omisapartments.com/omis-apartments/accommodation-2854.html

Magán úton kerestem meg a tulajt a cím és a képek alapján. Az utolsó 5 kép a mi apartmanunk. Küldött még + képeket e-mailben. 60eurot kért naponta klímával, 100euro előleget utaltunk. Az egyetlen negatívum számommra, hogy kevés a parkoló az udvarban, így lehet, hogy az úton kell parkolnunk. Ja, és nincs szombati turnusváltás.

 

Azért ezt a részt néztük, mert messzebb van a főút, közel a felső vár, és a kavics strand is közel van és a "homokos" városi strand is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!