Keresés

Részletes keresés

Mis71 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 1473

Sziasztok!

 

Tudtok Pesten olyan helyet, ahol igazán jó kenyeret lehet kapni? Elsősorban az Erdélyi sűrű, kovászos, fatüzelésű kemencében készült kenyérre gondolok.

.ETNA. Creative Commons License 2011.02.28 0 0 1472

Bocsi, most látom, hogy új vagy az index.hu-n, szóval csak meg akarlak nyugtatni, hogy ha valakinek nyilvános az email címe, akkor bátran kérdezhetsz tőle, ez itt bevett szokás!!! Belinkeltem az előbb zozobra adatlapjának oldalát, ott csak rá kell kattintanod a   "küld"   feliratra...

Előzmény: Sajtrock (1470)
.ETNA. Creative Commons License 2011.02.28 0 0 1471

Szia!

Még 2009. decemberében Zozobra részéről volt hasonló kérés, szintén egy Trionnal kapcsolatban. Talán ő tud segíteni.

 

Ebben a topickban a 380... 383... stb. hozzászólásokat (illetve látod majd, hogy néhány napon keresztül beszélgettünk erről a témáról) olvasd vissza, pl. a 383-ban adtam zozobrának egy-két ötletet, hogy honnan tudna szerezni... stb. Nem is tudom, hogy végül talált-e valakit, akitől kapott használati utasítást.

 

Szerintem írj neki egy e-mailt és kérdezd meg, a címe publikus:

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=1074018

Előzmény: Sajtrock (1470)
Sajtrock Creative Commons License 2011.02.28 0 0 1470

Sziasztok!

Küldjetek nekem légyszi Trion comfort kenyér sütő gépemhez használati utasítást mert csak szerencsétlenkedek vele!!!:)))

Köszi, köszi, és még egyszer köszi!

Email: sajtrock@hotmail.com

.ETNA. Creative Commons License 2011.02.10 0 0 1469

Miután jó nagy terület már most is víz alatt van, ez a terület az olvadás után csak még több lesz, nagy rá az esély, hogy a helyzet valóban sokkal rosszabb lesz! Nem akarom az "ördögöt a falra festeni", de lesz még itt 500 Ft is egy kiló fehér kenyér, hogy egyebekről már ne is beszéljünk:-(

Előzmény: Törölt nick (1468)
.ETNA. Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1467
Árvacsalán Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1465

Írtam levélt.

Előzmény: Törölt nick (1464)
Árvacsalán Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1463

Van malom, bár már nem sokáig, be fog zárni. De felhívom őket . Az 5 kiló barátságosan hangzik, 50 kilót nem tudok, nem is akarok tárolni.

Előzmény: firmitudo (1462)
firmitudo Creative Commons License 2011.02.04 0 0 1462

Eddig én is pékségtől kunyeráltam kenyérlisztet, de pont ma voltam a helyi malomban(Vác) érdeklődni. Eddig azért nem mentem, mert azt hittem csak nagy tételben árusítanak. Pedig nem. Legkisebb kiszerelés 5 kg papírzsacsiban.

Kenyérliszt 740,-/ 5 kg

Sima liszt  750,-/ 5 kg

Nyitva tartás 6-14

Előzmény: Árvacsalán (1460)
Árvacsalán Creative Commons License 2011.02.04 0 0 1460

 

Lisztekről  : egy pékség dolgozójától kérdeztem, adnak-e el BL80 lisztet ,nemleges választ kaptam. Ez a probléma megoldódni látszik, kaptam  (spar) Pannon kenyérlisztet, amiből (teljes kiőrlésű rozsliszttel 3/4-1/4 arányban keverve ) végre (megint) tökéletes kenyeret sütött a teszkógazdaságos kenyérsütőm. A hiba tehát a lisztben volt ezek szerint, én hiába kevertem akármilyen arányban sima+réteslisztet (+ graham vagy teljes kiőrlésű rozsliszt ) nem tudtam normális kenyeret sütni  belőle. A teteje legjobb esetben is  lapos, esetenként horpadt volt,időnként még göröngyös is , a kész kenyér a felső részen belül olyan "ritka " állagú volt.  Szóval minden tiszteletem annak aki  sima/réteslisztből, kenyérsütővel, jó kenyeret tud sütni, nekem nem sikerült .

krnemarika Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1459

Nem. Zacsistól teszem a formába.

Előzmény: faqkac (1455)
firmitudo Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1458

Mindennapi kenyerünk:)...ott inkább a sütőteres kenyerezésről van szó.

Előzmény: Törölt nick (1457)
firmitudo Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1456

Válasz a másikon, mert már nagyon összekutyulódott a két topik :))

Előzmény: Törölt nick (1450)
faqkac Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1455

Formástól húzod a zacsiba???

Előzmény: krnemarika (1454)
krnemarika Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1454

Az ecet morzsálódás-gátlóként hat. Ugyanez a szerepe az aszkorbinsavnak is.

A sikér az élesztőnek segít. Jobb lesz a kenyér szerkezete.

 

Dagasztás után hagyom kb. 20 percig kelni a tésztát, aztán a te szavadat használva "virgolom", majd 15-20 perc után újra. A második gombócozás után hagyom a tésztát kelni. Ha már kb. duplára kelt, akkor a tésztát megfordítom, kézzel ellapogatom.(Ilyenkor jól "szuszog") Két oldalát kicsit behajtom, majd úgy formázom, hogy fentről lefelé, a két hüvelykujjammal igazgatva a tésztát feltekerem. Így hosszúkás lesz az alakja. A két végét megigazítom, s mehet a formába. (Sütőzacskóban.) Újra kelesztem kb. 40 percig. Amikor majdnem megkelt, akkor éles zsilettel 3-4 vágást teszek rá. Bekapcsolom a sütőt. Mire az bemelegszik, addigra a kenyér is megkelt, s mehet a sütőbe. 35-40 perc alatt megsül. A zacskóból kivéve rácsra teszem. Korábban spricceltem is, de nem látok az eredményben különbséget.

 

Előzmény: Törölt nick (1446)
krnemarika Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1453

Mi is így vettük a hűtőt. A garancia 5 évre szól, ha valami baj van, kicserélik a hűtőt.

 

Előzmény: .ETNA. (1437)
.ETNA. Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1452

Hupsz, beszúrtam egy emargit-os oldalt is... de lemaradt, hogy miért.  Tehát ahogy keresgéltem a neten, kiadta az ő oldalát is... korábban ő is ilyen Hausmeister gépet használt, s van a szövegben egy megjegyzés, amely szerint a gép külső éppen olyan, mint a  "Hauser Electronics honlapján látható BM-660" -....  lehet, hogy "belsőre" is hasonló, próba, szerencse :-)

Előzmény: .ETNA. (1451)
.ETNA. Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1451

Azért ez nem semmi, akkor feltétlenül használd ki a mosógép-csere bizniszt:-))

 

A lapát ügyében szerintem azért érdemes lenne felhívni valamelyik alkatrész boltot, attól, hogy nincs a weblapukon, könnyen lehet, hogy be tudják szerezni Neked, lehet, hogy van olyan lapát, ami a Te gépedbe is tökéletes, pedig eredetileg pl. az Afk kenyérsütőhöz való. Hátha szerencséd lesz! Pl. hívd fel a Rotovill-t, ez egy pécsi alkatrészes Tel: (72) 443-533, 442-478  -  a neten találtam, remélem még létezik, egy telefont azért megér és nem kell új gépet venni:-)

 

A Hausernek pl. van egy oldala, ahol termékeket lehet rendelni, s a gép tulajdonságainak felsorolása után az is szerepel, hogy  "Sütőedény és keverőlapát rendelhető!", van egy ügyfélszolgálatos telefonszám, talán tudnak Hausmeister ügyben is segíteni... vagy legalább egy telefonszámot adni, amin aztán elindulhatsz stb.stb.

http://www.hauserelectronic.hu/Termekek/Kategoria/79

http://emargit.gportal.hu/gindex.php?pg=5695141&nid=1310147

 

Már nem is emlékszem, hogy milyen oldalakat szúrtam be, de ezeket már nézted? 

 http://orczy.startuzlet.hu/termek/kenyersuto_ekszij_hauser_bm801_rendelesre.html

 

 

 ez a honlapjuk:

http://haztartasigep.sinilap.hu/konyhai_kisgep_alkatresz/kisgep.html    
http://www.sini.hu/

és a telefonszámuk: 06-1-433-0750

e-mal címük: sini@sini.hu

Előzmény: enen13 (1445)
firmitudo Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1449

Formában sütöm, csak úgy tudom a gőzt megtartatni.

Szerintem hagyományos sütőben lemezen ez nem megy, ha vizet is teszel alá, akkor sem, annyi lyuk van ezeken a sütőkön. Esetleg a sütőzacsi.

Előzmény: Törölt nick (1446)
faqkac Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1448

Na ja!

Előzmény: Törölt nick (1447)
enen13 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1445

Sziasztok!

 

Nos, sajnos, az ajánlott oldalakon egyik sem kompatibilis az én kenyérsütőmmel, ezt sajnos tudom. Úgy tűnik, hogy jó, de mivel próbáltam, tudom, hogy csak olyan megy bele, amit eredetileg is adtak. Az illesztésnél pár mm-en elbukik a kísérlet. Gondoltam rá, hogy utólag kicsit megreszelgetem, de akkor meg vagy végleg rászorul, vagy egy nagyobbacska kenyér leszedi, még a dagasztás alatt. Ezek szerint érik egy új kenyérsütő :). A www.szepsegaruhaz.hu viszont jónak tűnik, egy csomó féle géphez van alkatrész, nem csak a kenyérsütőkhöz. Nekem a mosógépemre van biztosításom, 3 évre szól, 12 ezer körül volt, és az eladó annyit mondott, hogy 3 év múlva vigyem be a régi gépemet, és kapok egy teljesen újat, feltéve, ha az enyém nem javítható. A nem javíthatóságba viszont minden beletartozik, így csak annyi lesz a teendőm, hogy kivegyem a kisbaltát, mielőtt kicserélik. Ugyanolyan típus meg már úgysem kapható akkor, tehát, ingyen lesz egy zsír új mosógépem, 3 év múlva. 

 

Sikért én minden rozskenyeremhez használok, mert a teljes kiőrlésű és a rozslisztek sikér tartalma alacsonyabb, így nem kelnek meg maguktól normálisan. Egy teáskanálnyi kell, és szépen feljönnek. Minden bioboltban kapható, nem egy egetverő összeg.

 

Azért köszi a tippeket!

vegyjel Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1443

Úgy néz ki, kezd működni. Íme az edény.

Egylapátos.

 

 

vegyjel Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1442

Íme az edény.

vegyjel Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1441

Sziasztok!

 

Van egy Clatronic BBA2323 típusú kenyérsütőgépem, aminek elromlott az edénye. Sajnos a Clatronic márkaszervíznek nincs ilyen edénye raktáron, és hosszú ideje várják az utánpótlást.

A német Clatronic oldalon az alábbi kódra bukkantam: BBA 2785/2787/2323 Backform

Ez 20 Euro + szállítási költség lenne, ami nekem a gép árához sok.

Tudja-e valaki, hogy milyen másik márka edénye lenne jó a gépembe?

 

faqkac Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1440

A sikér, segít megtartani a kelésnél keletkező gázokat!

Előzmény: Fishor (1436)
firmitudo Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1439

Hát, a virgolásra nagyon oda kell figyelni, főleg már ilyen korban :)). Apropó. Mit is jelent ez a virgolás? Nagyhirtelen nem jut eszembe :)))

Jól értem, hogy kétféle tésztából csinálod a rozscipót? Van egy belső- és egy külső tészta?

 

Én úgy tapasztaltam meg, hogy a lehető leglágyabb legyen a tészta, de még épp ne ragadjon az edény falához vagy a kezemhez. Ezért is váltottam gépi dagasztásról a kézi spirálra. Így bármikor leállítom a gépet, gyúrok rajta kettőt és már érzem. Én a tészta állagát csak kézzel tudom megállapítani. Pedig mindig mindent pontosan dekázok, egyedül a vizet adom szemre...ill. "kézre". A víz nekem mindig más, attól is függ, hogy frissen főztem a krumplit, vagy már állt mondjuk egy napot. Az ilyen lágy tésztám gyönyörűen belekel a sütőedénybe, teljesen kitölti a tetejét is és ha nagy bakit nem csinálok, akkor nem is esik vissza.

 

Nem kovászt használok, hanem öregtésztát. Ebbe 1 dkg élesztő kell, viszont nekem elég 3,5 kenyérre, szóval kb. 0,3 dkg jut egy adagra, plusz az aktuális 1 dkg élesztő, ami az éppen aktuális liszthez megy.

 

Egy óra mindenképp kell a pihentetéshez, de...egy ideje úgy csinálom, hogy húsz perc elteltével lazán átgyúrom csak úgy a tálban ahogy volt, majd megfordítom és a maradék 40 percet úgy kelesztem. Lehet, hogy köze nincs a megfordításhoz, inkább babona lehet:)), de amióta így csinálom lazább a szerkezete, szépen megkel.

Előzmény: Törölt nick (1433)
.ETNA. Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1437

A szüleim tavaly vettek részletre Whirlpool hűtőt és szerencséjükre olyan rendes volt az eladó, hogy külön felhívta a figyelmet, hogy összesen 5ezer Ft plusz költségért (a részletekre elosztva ez csak havi pár száz forinttal emeli a befizetendő összeget) feltétlenül kössön pluszban kiegészítő garanciát, vagy mifenét, mert az a gari nemcsak a főbb alkatrészekre vonatkozik.

 

Elmondta például, hogy ad absurdum előfordulhat, hogy a hűtő ajtaján elszakad a szigetelő gumi, akkor az ugye nem fő alkatrész, tehát a sima garancia nem érvényes rá!! Azt gondolnád, OK nem fog sokba kerülni egy vacak guminak a pótlása, kibírom. Igen ám, de ilyen gumit csak a hűtő ajtajával együtt (!!!!) cserélnek, ergo, hiába garanciás még a hűtőd, ki kell fizetned a komplett ajtó cserét, ami nem éppen két fillér. De ha van ilyen kiegészítő biztosításod, garanciában - külön költség nélkül - kapsz ingyen egy új hűtőajtót, új gumiszigeteléssel. Hát ez nem semmi, ugye? :-))

Előzmény: Törölt nick (1428)
Fishor Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1436

A sikér tudtommal lazábbá teszi ahogy a krumplipehely is (talán). Sikért bioboltban vettünk.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Törölt nick (1435)
Fishor Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1434

Sziasztok!

 

Végre igazán rásegítettek a kenyérsütésre. Egyik ismerősnek ugyanilyen gépe (Moulinex ow 502330) van mint nekünk, az egyik rokona meg pék, szóval most már nagyon jó kenyereket sikerül sütni. Receptet leírom nagyvonalakban:

 

fél kiló liszt,

2 ek VitaMill sokmagvas rozsos kenyérmix 

2dkg élesztő

1 ek sikér

2dkg só

1 ek cukor

1 ek krumplipehely

3dkg margarin

3dl tej (mostanában fele víz fele tej de így is jó)

és a lényeg: az előző kenyérből kivett öregtésztadarab

ritkán ha van itthon egy kis kanál krumplipüré is megy bele (el nem rontja, de szerintem nem hiányzik bele)

 

Ezzel a recepttel nem szokott már összeesni se és az állaga is nagyon jó. Ja és finom is, ezt már nem adnám oda egy bolti kenyérért. A végeredmény kb. 85 dkg és nem értem hogy 1.5 kg os kenyér hogy készíthető a géppel, mert már ez is olyan nagy, hogy a tartóból feljön és ha nagyobb lenne már akár a fedelet is megemelné.

 

Üdv: Fishor

firmitudo Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1432

"Sztem túl hosszú és mély a vágás"...valóban annak tűnik. De addig jó, míg ezt nem a sebész mondja és nem a mi ágyunk felett :).

 

Nem lett tömör, ez most egy 70 dekás-az általában 90 dekásak helyett-, mert kevés volt az öregtésztám és arányosan levettem mindenből.

 

Én is vizezem, de csak diszkréten a kezemmel bespriccelem.

 

Mit is sütsz ma?

Előzmény: Törölt nick (1425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!