Keresés

Részletes keresés

huray888 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1643

Nincs mit szivesen,amúgy Miami zip cod-ja 33101-től kezdödik és 33196 a vége.De ezt mind megtalálod a neten.

Előzmény: Irenke49 (1642)
Irenke49 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1642

Neked is köszönöm a segítségedet. Biztos vagyok benne, ha felhívnám fogalmuk sem lenne róla miért telefonálok. Bár az is lehet, hogy bemutatkozna nekem Calvin Hiltonként. Mert ez is meg van szervezve.

Előzmény: huray888 (1640)
Irenke49 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1641

hiltonc64@yahoo.com

Ez vette fel velem a kapcsolatot. Ez vagy ugyanaz, vagy többen is ebben utaznak. Most meg gátlástalanul azt írta, hogy a JFK-n lévő hotelnél vár a feleségével, majd innen repülünk tovább Miamiba. Persze csak akkor, ha elküldöm a pénzt Nigériába. Mi a fenét csinálnak Nigériában? Ez egy világhálózat? Köszönöm a segítségedet.

Előzmény: romesz (1639)
huray888 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1640

Teljes képernyő
206-350-3682
Owner Name: Click Here
Line Type: Landline
Location: Seattle, WA    ITT A CÍM EZ NEM FLORIDA. VEZETÉKES TELEFONSZÁM.

Előzmény: romesz (1639)
romesz Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1639

A telefonszam talan amerikai,  a cim is floridai, de ott egy konyvtar van a google maps szerint

 

Ezek vettek fel veled is a kapcsolatot?

 

From: Chris Jordan <jordanchris70@yahoo.com>

Hello Aupair,
Thank you for writing us, we are elderly couple from the States. Our daughters are married and my wife decided that we hire an online live-in aupair to help us with home duties and errand runnings only with no childcare positions and working schedule is 5-8 hours daily, we can provide free accomodations and $500 weekly salaries. Kindly tell us if you are interested and available immediately. Attached are some of our recent photos for your views.
Thank you,

-
Chris F. Jordan
+1 206 350 3682

Előzmény: Irenke49 (1635)
romesz Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1638

Behivo szamok listaja itt van

Előzmény: Irenke49 (1636)
romesz Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1637

nem amerikai a szam

Előzmény: Irenke49 (1636)
Irenke49 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1636

Azt akartam csak kérdezni, hogy ez a szám Miamiban van? A lakcím létezik?

Előzmény: Irenke49 (1635)
Irenke49 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1635

 Sziasztok! Miamiban lakók segítsetek már legyetek szívesek. Au-pair közvetítő kiközvetített egy családhoz, akik nannyt kerestek. Leveleztünk, majd kijelentették, hogy engem választottak ki. Befizettem nekik a vízumra a pénzt, én idióta! Ezt a telefonszámot adták meg : +1206 350  3682  és ezt a lakcímet: : 101 West Flagler Street, Miami, Florida 3310. Most megint kérnek tőlem pénzt. Nigériába a DHL központba, mert feladta a dokumentumokat...Már tudom, hogy felültettek, de hátha tanul belőle valaki!

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1634

ilyet már láttunk itt is, kijött emberünk nagy mellénnyel, pár hónap alatt tönkrement, majd Mo-n nyitott egy biznic-tanácsadó irodát, hogy ő segít a helyi tapasztalatokkal :)

Előzmény: Túlélőblog (1630)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1633

Nem mondtam hogy nem működik. Épp csak bűncselekmény. Nem is tudom mit mondjak erre. Inkább semmit.

Előzmény: huray888 (1632)
huray888 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1632

Szia! Reagálnék a megjegyzésedre,hihetetlen de tényleg működik a fekete munka,2005-ben én is így mentem ki és soha semmi gáz nem volt,autot vettem házat béreltem,rengeteget utaztam autoval,persze a szabályokat be tartva,de még egy igazoltatásom sem volt.Nagyon sok Magyar dolgozik kint feketén.Tudom ezért kitoloncolás jár,de én be vállaltam. Már zöldkártyás vagyok és jelenleg itthol vagyok.De nem bántam meg,hogy annak idején belevágtam.

Előzmény: Túlélőblog (1630)
huray888 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1631

Szia! Azt azért nem árt ha tudod,hogy ez fekete munka!!!Ezt nem közlik a honlapjukon.Napi 10 óra munka főleg szállodában,hát legjobb esetben 8 óra és akkor,örüljél nagyon.Álltalában szállodában a takarítók,napi 6 órát dolgoznak és heti 3-4 napot,legjobb esetben 6 nap,ha bizi a szálloda.A másik a napi 20 szoba,ez is sántit,16 a norma,de hétvégén mikor mindenki ki csekkol a 16 is nagyon sok.A borravalóra nem lehet alapozni,álltalában az idősebb korosztály ad tippet,ha szerencséd van megtalálod a szobában vagy a kezedbe adja a vendég,de van olyan is,hogy elötted lejárják a szobákat és összeszedik a tippet.Szerintem kérd el a kinti kontaktor számát vagy egy olyan emberét aki már kint van és dolgozik,ha korrektek oda adják.

Előzmény: kicsimoncsy (1629)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1630

Ez?

 

http://usamunka.5mp.eu/web.php?a=usamunka

 

Biztosan érdemes belevágni, ha egy ingyenes béna weblapszerkesztővel összedobott weboldalon hirdetnek, és még egy domain nevet se vettek a weboldalnak.

 

"Az USA work stábja"

 

Nagyon kecsegtető. Nem is beszélve a köteg százdollárosról a weboldal tetején.

 

Se telefonszám, se levélcím, csak egy email cím, az is gmailes. Lehet, hogy egy 15 éves kissrác szórakozik egy vidéki magyar faluban. A helyesírásból ítélve is csak egy vicc ez az oldal.

 

Ez a legjobb rész:

 

"Legális munkavállalásról van szó?

Mi nem intézünk munkavállalási engedélyt. Ez nem a mi dolgunk. Mi munkát adunk bárkinek, aki megfelel a munkára. A magyarok 99.99%-a e nélkül dolgozik az USA-ban. A legutóbbi USA statisztikák szerint megközelítőleg 40 Millió ember dolgozik bejelentés nélkül. Ez ott úgymond teljesen megszokott dolog. Ha valaki elakarja intézni, akkor tudunk segíteni neki benne tanácsokkal, de általában ez ritka a költségek és az idő miatt. Van olyan, aki hat éve dolgozik nálunk, és ebből még gondja sohasem volt."

 

Tehát ők akár engedély nélkül is adnak munkát, feketén dolgoztatnak embereket, csak mert úgy vannak vele, hogy 40 millióan ezt csinálják, akkor ők is megtehetik.

 

Itt meg a bizonyíték, hogy aki ezt a weboldalt készítette, az nincs az USÁban.

 

"Ez ott úgymond teljesen megszokott dolog."

 

Különben azt írta volna, hogy "ez ITT úgymond teljesen megszokott dolog".

 

Ez is nagyon vicces:

 

"Miért csak e mailban lehet jelentkezni?

Régebben telefonon lehetett nálunk jelentkezni, de a napi 200 hívást nem tudtuk kezelni. Ha csak minden hívás 5 perc, az is 1000 perc naponta. Volt olyan is, aki szitkozódva hívott fel minket, hogy minek hirdetünk ha nem vesszük fel a telefont. Dehát ha foglalt a telefon, akkor nem tudjuk felvenni!"

 

Tehát egy komoly cég, aminek még telefonszáma sincs, és arra panaszkodik, hogy túl sok az érdeklődő, azért nincs náluk telefon. Ha olyan jól megy az üzlet, akkor mire fel nem vesznek fel még egy titkárnőt? És rendes levélcímük miért nincs? A postás hátát akarják kímélni, mert túl sok lenne a beérkező levéláradat?

 

"A mi cégünknek több mint 800 dolgozója van. Ezeknek nagy része amerikai állampolgár. Van egy 180 főnyi magyar dolgozókból álló csapatunk."

 

Aha. És nincs aki felvegye a telefont. Hihető!

 

És egy sincs aki tud egy weboldalt készíteni. 800 embert foglalkoztatnak, de nem telik egy domain név vásárlására, ami 10 dollár / év. És a 800 emberből egy főnök sincs, aki a weboldalra kiírná a nevét.

 

Szórakoztató volt kielemezni. :D

kicsimoncsy Creative Commons License 2011.06.06 0 0 1629

Sziasztok!

 

Most találtam ezt a honlapot  " usamunka5mp.eu " ! Hallottatok-e már róla? Ment-e már ki velük vki? Előre is köszi a segitséget.

Szép napot mindenkinek

Irenke49 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 1628

Romesz! Azt megtudod mondani, hogy az I-765 sz. nyomtatvány  milyen esetben kell?

Előzmény: romesz (1616)
Irenke49 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 1627

Nagyon köszönöm. Aranyos vagy, hogy így segítesz.

Előzmény: romesz (1616)
gabi19g Creative Commons License 2011.06.05 0 0 1625

Azt kerdezem meg, akihez megyek, valoszinuleg neki jo lehet, ha egyszer ott van.

Előzmény: Törölt nick (1624)
gabi19g Creative Commons License 2011.06.05 0 0 1623

Nem is a kovetseget kerdezem.

 

Ezt a nagyon okos szoveget meg hanyagolhatod, ugy erzem normalisan kerdeztem valamit.

Előzmény: Törölt nick (1622)
gabi19g Creative Commons License 2011.06.05 0 0 1619

Ok, az utlevelet ma megtudom kerdezni, elvileg nem eloiras a biometrikus.

 

A vinyora igazibol kepeket szeretnek meg zeneket, esetleg nehany kisfilmet, ami kedvesebb nekem. Az elofordulhat, hogy kiveszik a taskabol es radugjak gepre? Csak mert akkor nem viszek semmikeppen, nem szeretnem, hogy ezzel pocsoljenek a beleptetesnel, nem kockaztathatom meg, hogy akar csak eszukbe is jusson visszatartani meg hasonlok. ::)

Előzmény: Rob_ (1618)
Rob_ Creative Commons License 2011.06.05 0 0 1618

szerintem hozhatod nyugodtan, náunk volt 4 is anno... de legyen rajta jelszo mert ha esetleg nem legalis a tartamla akkor van egy kicsi esely, hogy megnezik de a jelszot nem vagy koteles elmondani, feltorni meg nem torheti.... de eddig nekem soha nem neztek laptopot vagy vinyot. Az útlevelet meg kérdezd meg a követségtől.

 

Amugy latom megy itt a milyen paraszt a magyar, nem segítenek a kintlévők... ennek azért az is lehet az oka, hogy nincs egy normális moderált fórum us meló témában, vagy csak én nem találtam még meg. Elég fárasztó a hülyeségeket olvasni amikor néha idetéved az ember.

Előzmény: gabi19g (1617)
gabi19g Creative Commons License 2011.06.04 0 0 1617

Azt olvastam, hogy nem kell biometrikus utlevel az usa-ba, ez igaz? Vagy erdemes akkor mar azt csinaltatni?

 

Ja es merevlemezt ki lehet vinni a tatyoban? Csak mert akkor veszek egy 2 terasat es felnyomok ra egy csomo mindent.

 

Koszi elore is!

romesz Creative Commons License 2011.06.04 0 0 1616



Magyar állampolgárok és magyarországi tartózkodási engedéllyel rendelkező külföldi állampolgárok megbeszélnek egy időpontot a 06-90-603-703-es számon, mely hétfőtől péntekig 8:00 és 18:00 között hívható. A hívás díja 400.-Ft/perc plusz ÁFA.

Ha munkavállalói vízum (beleértve az egyházi munkavállalói vízumot is)igényléséhez kér időpontot, kérjük, adja meg az I-797-es nyomtatványon szereplő ügyirat-számát (case number). (Ez csak a munkavállalói engedéllyel rendelkező vízumigénylőre vonatkozik, családtagjaira nem.)

Ha sürgős az utazás, akár üzleti akár személyes okok miatt, lehetőség van felgyorsított ügyintézés igénybevételére. Ilyen esetekre plusz időpontok állnak a kérelmezők rendelkezésére, de csak korlátozott számban. A többi esetben minden kérelmezőnek időben, jóval a tervezett utazás előtt szükséges időpontot egyeztetnie a szokásos módon.

A fogadóórák rendje megtekinthető Általános tudnivalók a nem-bevándorló vízumokról oldalunkon.

 

Előzmény: Irenke49 (1615)
Irenke49 Creative Commons License 2011.06.04 0 0 1615

A vízumkérelem miatt be lehet jelentkezni a nagykövetségre e-mailen?

nyuszika001 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1614

Sziasztok!!Június első hetében utazom SFO-ba!!Munkát szeretnék válalni SFO és környéke!!Ha valaki tudna nekem segíteni az jó lenne!!Köszi előre is!!

 

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.06.01 0 0 1613

Új-Zéland

 

és terméeszetesen én is kértem segítséget, kaptam is. kértek tőlem és kaptak is - de ezeknek a dolgoknak van egy ésszerű határa.

Van akinek az a segítség, hogy elvigye valaki a reptértől a szállásig, van ki csak jobban érzi magát, ha odaadod a telefonszámod, hogy hívj, ha elakadsz* van aki viszont azt akarja, hogy dobj félre mindent és kezdjél el az ő útjának egyengetésével foglalkozni. Utóbbi nyilvánvalóan képtelenség, mindenki dolgozik, igyekszik, és azok is, akik hajlandóak önzetlenül lemondani a szabadidejük egy részéről, tőlük sem várható el ép ésszel szerintem, hogy egy idegennek kezdjenek kitaposni valamit. Senkinek se könnyű, annak sem, akinek könnyűnek látszik.

Elég sokféle emberkét láttunk már megfordulni errefelé, elég kicsi a magyar közösség, gyorsan terjednek a hírek, olyan is volt aki azt se tudta igazán megfogalmazni, hogy miért jött el idáig, mit akar, de panaszkodott mindenre. Ezt azért gyorsan megunja a legsegítőkészebb ember is és elzavarja a komát - aztán jön a panasz, hogy a magyarok szemetek.

 

 

*= volt ez a srác, még Mo-ról megkeresett, hogy jön és hát sose járt itt, szeretné megvetnni a lábát, stb. Amikor megérkezett odaadtam neki a számom, hogy hívjon fel, akármikor, ha baj van, vagy ha csak egy jó szó kell. Hónapokig nem tudtunk róla semmit, aztán egyszer csak felhívott és megköszönte, hogy ott volt a számom a tárcájában, mert úgy érezte, hogy nincs egyedül, de saját magának akarta kitaposni az ösvényt. Sosem találkoztunk személyesen, nem tettem semmit, de neki jobb érzés volt, most meg dolgozik és ezt ő maga érte el, egyedül, amire szerintem tök büszke lehet. Fog erről blogolni? Túrót. Mit írjon? Pályázott, küzdött, interjúk, meló, munkavállalási engedély és kész.

 

Ha nem sikerült volna, akkor telesírná a netet, hogy ki mindenki és mi minden miatt nem sikerült neki és különben is szar a hely és mindenki dögöljön meg és a magyarok szemetek egymással. Ez nem csak itt igaz, rengeteg példát láttam már a neten. Ettől még a magyarok nem jobbak/rosszabbak mint a nem magyarok.

Előzmény: vaesz (1612)
vaesz Creative Commons License 2011.05.31 0 0 1612

Hayloft Ezekiel, megkérdezhetem, hogy melyik a ti vidéketek? Nem kötekedésnek szánom, hanem tényleg érdekel.

És sajnos igaz, itthon a magyarok nem hogy nem segítenek egymásnak, hanem átgázolnak a másikon. Talán az önzetlen segítséggel csak kis falvakban találkoztam. Ott tényleg jönnek az emberek segíteni, és nem várnak cserébe semmit. Az más kérdés, hogy te is segítesz nekik, de ez természetes dolog. A vidéki "sárga buszon" nálunk nem fordulhat elő, hogy egy idős, vagy terhes ember álljon, míg a fővárosban nap-mint nap leesett állal veszem észre, hogy nem így működik...Ez csak egy része az egésznek, de remélem, érted mit akarak ezzel mondani. Azt, hogy itt is vannak emberek, akik segítenek, és a fordítottja is.

 

Örülök, hogy írtál, mert nagyon sok minden igaz, amit írtál. Nagyon jellemző, hogy úgy kérnek segítséget, 1. hogy nem olvasnak először utána, 2. megsértődnek, ha megmondja az ember, hogy itt és itt nézz utána...Pedig szerintem már az is nagy segítség, ha esetleg abban segít valaki, hogy hol keress.

És tényleg jellemzőbb, hogy a negatívumot jobban leírják, valahogy szeretnek az emberek panaszkodni. Pont nemrég olvastam erről egy felmérést, hogy a magyar az egyik legpesszimistább népcsoport.

Én olyan negatívumot tapasztaltam, hogy megkérdeztem azokat, akik kijutottak, hogy mesélje el, milyen kint élni, mutassa be egy picit a jó és rossz oldalát, hogy mit tapasztalt. Azért kérdeztem, mert minél több embertől hallja az ember, annál jobban tudja, mire számíthat. Nem kisregényekre voltam kíváncsi, mégis sokszor megkaptam, hogy gyere ki, majd megtudod. És nem száraz, tényszerű adatokra, amiket a neten meg tudok nézni, hanem olyan tapasztalatokról, amik a mindennapi életben előfordulnak...

Előzmény: Hayloft Ezekiel (1606)
vaesz Creative Commons License 2011.05.31 0 0 1611

Én élvezném az USÁ-t, de egyelőre marad a green card lottery. :) Ez van. Remélem, te pedig kiélvezed a nyugdíj adta lehetőségeket!

Előzmény: Törölt nick (1609)
vaesz Creative Commons License 2011.05.31 0 0 1610

Köszönöm, este megnézem, ha lesz egy kis időm:)

Előzmény: Törölt nick (1607)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.05.31 0 0 1606

hát én nem tudom, itt a mi vidékünkön nincs ilyen magyarkodás, illetve elenyésző. otthon a magyarok mennyit segítenek egymásnak? otthon elvárja az ember, hogy a szomszédja oldja meg a problémáit? külföldön miért tenné?

 

biztos én vagyok szerencsés, de én ilyen irigy, ostoba magyarkákkal nam találkoztam itt, igaz nem is akartam, hogy helyettem megoldják a problmáimat.

 

amennyire én olvasgatom a blogokat, csomó magyar kószál európában meg a világban, aki betanított munkás akar lenni, nem beszéli a helyi nyelvet (vagy azt hiszi, hogy beszéli) és persze, hogy elakad, ilyenkor segítséget kér valakitől akivel tud szót váltani, az meg nem tud segíteni és még ő érzi kellemetlenül magát - a blogban meg leíródik, hogy mekkora parasztoka magyarok, nem segítenek...

 

én is kapok csomó emailt, hogy mi merre, ha meg azt válaszolom, hogy olvasd el, légyszi a bevándorlási hivatal veboldalát, mert az a hivatalos info, akkor én leszek a szemét magyar, nem segítek. (mondjuk az is igaz, hogy esetünkben az angolul van, ha azt nem érti a kivándorolni vágyó, akkor hogy akar munkainterjúra menni?)

 

arról nem is beszélve, hogy a negatív tapasztalatokat leírja az ember, ha meg valaki segít, akkor azt nem, az olyan normális, azon nincs mit puffogni - ettől meg úgy látszik, hogy a magyarok kiszíjják egymás vérit, ami szimplán nem igaz.

 

 

Előzmény: vaesz (1600)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!