Keresés

Részletes keresés

dokeee Creative Commons License 2018.12.29 0 1 3427

Esztergom.

Előzmény: mann85 (3426)
mann85 Creative Commons License 2018.12.29 0 0 3426

Sziasztok! Budapest környékén, illetve 1-1,5 óra autózású sugarú körben van-e olyan wellness/szauna, ami akár egész nap koedukált és naturista? Amennyiben igen, tudnátok mondani pár infót (pl csak szauna van, vagy van-e esetleg medence, mint a V8-ban Szentendrén, stb...)

 

Köszönöm előre a válaszokat!

5556969 Creative Commons License 2018.12.28 0 3 3425

Ráckeve összefoglaló mindenkinek akit érdekel:

 

Voltunk többször manapság.

A hangulatot barátinak mondanám, jó hangulat, a felöntésekhez hozzátartozik a zene, és a hülyéskedés is.

Sok állandó vendég van, de vannak mindig új arcok.

Lepedőt természetesen lehet használni, a fürdőruha viszont még a medencékben is tilos. Van aki takargatja magát a szaunában van aki nem, mindenki ahogy szereti.

Van aki a közösségi terekben is meztelenkedik, de törölközőbe tekert vagy köntösös emberek is vannak.

Felöntésekre nem kell regisztrálni, velünk egyszer előfordult hogy valamelyik felöntésre nem jutottunk be, de ez viszonylag ritka, és mivel fél óra múlva jött a következő nem volt téma.

 

Ami fontos, a fő szauna bejárata kültéren van, tető van a fejünk felett, de azért néha hideg van. Ez minket abszolúte nem zavar, csak gondoltam szólok.

 

Nekem nagyon bejön a feeling.

Elvileg jan 4-én megyünk ismét, ha szeretnétek valamit tudni, akkor kérdezzetek!

Előzmény: n.csongor79 (3423)
nudrob Creative Commons License 2018.12.27 0 0 3424

Jegyet előre kell rendelni vagy elég ha helyben vesszük meg ? Mennyire szokott lenni teltház? Nem csak a szauna részlegen. Egyébként a szauna részlegen "csak" merülőmedence van vagy van nagyobb medence is amiben úszni lehet ?

Előzmény: n.csongor79 (3422)
n.csongor79 Creative Commons License 2018.12.27 0 0 3423

Ráczkevéről tudnátok néhány szóban írni?

Kinek mi a tapasztalata a textilmentes estéken?

Milyen a hangulat, mennyire vannak sokan?

Lepedőt lehet használni, vagy mindenki lepedő nélkül van?

Most pénteki programról tudtok e már részleteket?

 

n.csongor79 Creative Commons License 2018.12.27 0 1 3422

Elfogadott a meztelenség is bent a szaunában, ha az a szaunázás céljából történik és nincs kirívó viselkedés. Szerintem a szabályzatban le is van írva!

Jellemzően több a lepedős mint a nem lepedős. Minden korosztály képviselteti magát.

Nem fognak rád csúnyán nézni, ha nem vagy lepedőben, mert ez teljesen normális a megfelelő Szuna etiket betartásával.

Kevés ilyen kulturált szauna van ma Magyarországon! Természetesen ebben nagy segítségre vannak az ottani szauna mesterek.

 

 

 

Előzmény: nudrob (3421)
nudrob Creative Commons License 2018.12.26 0 0 3421

Vauu.Kösz. Végre a közelben egy textilmentes szauna. Ki is próbálom nemsokára. És azért járnak ?Milyen az etikett? Szaunában,merülőmedencében írtad hogy fürdőruha nélkül. Gondolom a szauna részlegen kötelező a lepedő használata.Vagy meztelenség elfogadott ? Járnak sokan ?Arány? Férfi-nő: 50-50% ? 

 

Előzmény: n.csongor79 (3420)
n.csongor79 Creative Commons License 2018.12.26 0 1 3420

Véleményem és eddigi tapasztalataim alapján a legjobb szauna világ a debreceni Aquaticumban van.

Amihez viszonyítani tudom: Mórahalom, Sárvár, Zalakaros, Szolnok, Cserkeszőlő, Gyula, Kehidakustány, Siklós...

 

Meztelenül lehet szaunázni, de nem ez a tipikus. Az esetek kb 60 százalékában lepedőbe tekerve vannak bent a résztvevők,

de mindig vannak aki bátrabbak és lepedőből kitekerve ülnek fel a szauna padokra. Ha összehasonlítom a másfél évvel ezelőtti tapasztalataimat a mostanival azt látom, hogy az arány lassan, de változik. Egyre többen fogadják el a klasszikus szauna kultúrát és ez miatt levetkőzik gátlásaikat. Sajnos Magyarország még nagyon messze van azoktól az országoktól ahol ez több évtizede természetes és normális.  A merülő medencébe kénytelen vagy meztelenül bemenni, de ott és a nyitott zuhanyzóban engedélyezett a fürdőruha használat. Fürdőruhás embert a merülő medencében az elmúlt másfél évben mialatt több száz emberrel találkoztam max. 2x  láttam. De a szaunába nem jöhetnek be azzal. Azonnal kizavarják őket. Múltkor bejöttek valami szláv népek, de 5 lépést nem tudtak tenni odabent és ki is zavarták őket!

 

Profi szaunamesterek, nagyszerű szaunaszeánszok, időnként többnapos rendezvények ( Pl. olasz est, szauna bajnokság stb..)

Minden szempontból csak ajánlani tudom!!!

 

 

Előzmény: nudrob (3419)
nudrob Creative Commons License 2018.12.26 0 0 3419

Debrecen Aquatica. Volt oda közületek valaki ? Lehet meztelenül szaunázni? Látogatottság ? 

informania Creative Commons License 2018.12.26 0 0 3418

Sziasztok,

 

mi január első péntekén (4-én) tervezzük felfedezni a ráckevei lehetőséget, ezért minket is érdekelne bármilyen hasznos info. Pl., hogy a felöntésekre előre (akár online) kell / lehet regisztrálni, egyéb praktikus tudnivalók. Előre is köszi!

Előzmény: Törölt nick (3417)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.23 0 0 3417

Sziasztok, 

 

Ráckeve engem is érdekelne. Meg tudnátok írni milyenek a hangulatai a péntek esti textilmentes esteknek? Illetve, hogy a szaunákon felül a medencék, közösségi terek is textilmentesek e ilyenkor? Mert a honlapon írt info alapján nem egyértelmű.

 

Köszi :)

Előzmény: rifekke (3416)
rifekke Creative Commons License 2018.12.23 0 0 3416

Sziasztok!

 

Van innen aki Ráckevére jár a pénteki textilmentes estékre? Milyen a társaság? Egy összeszokott brancs van lenn, vagy inkább más-más emberek mindig?  A szolgáltatási színvonal milyen? Érdemes lemenni? 

dokeee Creative Commons License 2018.12.22 -1 1 3414

Olvasd el a topik címét. A második szóra felhívnám a figyelmed. Neked itt semmi keresnivalód.

Előzmény: magnum52 (3413)
dokeee Creative Commons License 2018.12.20 -1 1 3412

Te mekkora tahó vagy, ember. Volt már neked bármi közöd nőhöz?

Előzmény: magnum52 (3409)
magnum52 Creative Commons License 2018.12.19 -1 0 3411

A csajtól? :)

Előzmény: stv69 (3410)
stv69 Creative Commons License 2018.12.17 0 1 3410

nem is értem miért nem kérdezted meg....

Előzmény: magnum52 (3409)
magnum52 Creative Commons License 2018.12.17 -1 1 3409

Köszi. Én is arra tippelek hogy már a vége felé volt a csajszi és csak biztonságból tette be.

Előzmény: radio111 (3408)
radio111 Creative Commons License 2018.12.17 0 1 3408

Igaz én nem vagyok nő, de a párom szokott olyankor is (mondjuk nekünk saját szauna van, közszaunát valószínűleg kihagyná). Első két napon nem de a gyengébb napokon minden további nélkül szaunázik. Merülőt azt olyankor mellőzi csak zuhany. Meg természetesen szauna előtt tesz friss tampont. Semmi "baleset" nem volt még belőle.

Előzmény: magnum52 (3407)
magnum52 Creative Commons License 2018.12.17 -1 0 3407

Elsősorban nők véleményét várom. Tegnap a textilmentes szaunában láttam egy nőt akiből kilógott egy kék gyújtózsinór.

Menses alatti szaunázás?????? Mondjuk nem volt piros a merülő medence de azért na..

Loick Creative Commons License 2018.12.14 0 1 3406

Veszprém megyei kirándulás alkalmával kikötöttünk Pápán, kicsit pihentőztünk a fürdőben. Az elmúlt években sokat változott, modernizálták. A szauna részleg kellemes burkolatokat és új tereket, kabinokat kapott. A fejlődés jegyében az eddigi vegyes használatú szaunarészleg szigorúan Textiles ! lett ... igen. nem gépeltem mellé

BAZS Creative Commons License 2018.11.30 0 1 3405

radio111 Creative Commons License 2018.11.27 0 0 3404

Azt nem ismerem

Előzmény: tottival (3403)
tottival Creative Commons License 2018.11.27 0 0 3403

hotel füred?  szaunaclub.hu-ra mutató link van a menüpontjuknál

Előzmény: radio111 (3402)
radio111 Creative Commons License 2018.11.25 0 0 3402

Aura egész jó csak az a kár hogy nem textilmentes 

Előzmény: tottival (3401)
tottival Creative Commons License 2018.11.25 0 0 3401

Balatonfüreden melyik hotel szaunáját ajánljátok?

Törölt nick Creative Commons License 2018.11.23 0 1 3400

Sziasztok, 

 

Volt szerencsém kipróbálni a gyulai várfürdő szauna részlegét, ami stílusosan

Castello szaunapark névre hallgat. Külön jegyet lehet váltani és a fürdő egyéb részeitől

elég elszeparált részen van. Van egy beltéri része és ki lehet menni az udvarra, itt további 3 bungalló szerű kis szauna épület van. Zuhanyzó, merülő, pihenő a beltérben. Kultúrát tekintve az egész hely

textiles (a szaunamester még fel is vonta a szemöldökét mikor kérdeztem, hogy van e natúr rész)

kivéve az egyik udvari szaunát ami Casanova néven fut és ki van írva rá, hogy fürdőruha viselete tilos. 

Nos az itt szaunázókról nem tudok nyilatkozni mert egyedül voltam, a bentieket pedig csak futva figyeltem meg de a szokásos agymenések (térdig érő fürdőnaci, papucs, zuhany mellőzése, kis iszogatás etc.) befigyeltek. A natúrban minden esetre nem uavart senki :) Ez papíron 80 fokos de szerintem inkább 70 volt. Bent jó nagy, halk zene. Ha kijössz 1-2p séta a főépület és itt lehet merülni

természetesen textilben. Röviden ennyi a hely. Szerintem ha arra jársz és nagyon nincs jobb program

érdemes egyszer kipróbálni, de természetesen a gyógyvíz kihagyhatatlan! 

 

Üdv mindenkinek

 

radio111 Creative Commons License 2018.11.17 0 0 3399

"Megterítve" szaunázáshoz 😀

BAZS Creative Commons License 2018.11.16 0 1 3398

Szia, pl épp most, november 17-én este a NaVKE naturista havi uszodai rendezvényén. Már 3 gyermek biztos lesz ott, ők már bejelentkeztek. Két finn szauna van az usziban, az egyikben szaunaprogramokkal zajlik a szainázás, a másikba bármikor bárki mehet szaunázni, ott nincs felöntés. Bővebben a honlapon. http://www.navke.hu/index.php?main=program&lang=&year=2018&pr=hajos  

Előzmény: csakúgy1100 (3393)
akos 740d Creative Commons License 2018.11.16 0 0 3397

Szia! 

 

Ballószög, pl. holnap este nyolctól. Aranykor Wellness. 

Előzmény: csakúgy1100 (3393)
Thomas Konroy Creative Commons License 2018.11.16 0 1 3396

Az élet úgy alakult, hogy pár hete sikerült kiköltöznöm Németországba, valószínűleg véglegesen. Habár a munka és a felfedezés öröme vezérelt, felszabadító érzés végre valódi szauna kultúrában élni.

Nem kell tovább lesni az itt ott 30-50-70 perc kocsitávolságban megrendezett felöntés eseményeket, nem kell tovább túrni egy egy wellness weboldalát és kommenteket, hogy vajon van e normális szauna-részleg.

 

Van pár remek hely az országban, de a mindennapokban, a fővárosban élve munka után semmi se volt megközelíthető távolságban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!