Keresés

Részletes keresés

zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4249

Szerinted elolvastam? :)) Csak a képek és az ábrák miatt raktam be, de volt kedvem kivenni és elmenteni:))

Még egyszer kötözködsz kapsz egy nagy fekete pontot az ellenőrződbe:))

Előzmény: _chillout_ (4247)
gurabli Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4248

Hát igen, ezt eddig én is úgy tudtam:) Én csak azon a síkon haladtam tovább, hogy ha kidobja a szervezetem a csavart, akkor miért ne tenné ugyanezt az ácskapoccsal? :))) Persze nagyon remélem, hogy nem erről van szó, és semmi köze a csavarhoz. Emígy arra is gyanakszom, hogy a fájdalmat, ami kb. egy hétig tartott, pont a csavar okozta, ahogy mozgott ott a csontban:) Most is érzékenyebb, nyomásra is, de az meg persze lehet a bőr vagy körülötte valami. 

 

Elvileg nagyon sok sebész alapból kiszedi a csavarokat egy év után, ha nincs semmi panasz akkor is. itt a fórumon is volt ez téma kb. egy éve, hogy miért akarják kiszedni a csavart, amikor semmi panasza nincs és nem szeretné újra műttetni a térdét, ha már egyszer nagy nehezen rendbe jött. Annyi volt akkor az orvos válasza, hogy ki kell azt szedni, jobb az, ha nincs ott. Ez mondjuk nagyon tudományos válasz volt, de kiszedték és tudtommal nem is történt semmi gond. Itt legalább is nem jelentkezett az illető azóta sem. 

Az én dokim annyit mondott, még a műtét előtt, hogy ha nincs gond, nem kell kiszedni. Most persze valami van, így ki kell szedni. Továbbra is abban bízom, hogy csak annyi, amit Zkovaxxx is írt, egyszerűen nromál folyamat, kilöki a csavart a szervezetem. Pl. a csontépüléstől is szoríthatja kifelé, aztán ez elég volt ahhoz, hogy meglazuljon és szép lassan "rázkódik" kifelé, mint az autóban, amikor meglazul egy csavar:)

 

Reméljük, hogy nem jön ki magától teljesen és nem csúszik le a bőröm és a csont között a bokámig:)))) Most így ebbe belegondolva nem is olyan vicces:))))) Na jó, mégis az!

Előzmény: _chillout_ (4247)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4247

Az elso link mondjuk gyerekekre vonatkozik, de ettol fuggetlenul az acskapocs eredetileg ugy van kitalalva, hogy bent marad, nem veszik ki, nem esik ki, nem piszkaljak :-)

Előzmény: zkovaxxx (4246)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4246
Előzmény: gurabli (4245)
gurabli Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4245

Igen, jól emlékeztem, hogy a második pótlás miatt kellett a hely:)

Elvileg a protokoll nem írja elő ugyebár a csavar kivételét, ha nem okoz semmilyen gondot. Hát az, hogy kicsavarodott magától már szerintem gond:) Sajnos.

Nem vállalom helyi érzéstelenítésben, már csak azok a hangok, stb miatt. Bár mondom, a dokim szerint ami már így magától kijön, ott 2 perc vagy annyi se kitekerni. Na, de felületes, rövid altatást lehet 5 percre is, és akkor nyugalom van.

Abban bízom, hogy nem kell feltölteni, mert ahhoz ugye ép csontból kell "anyagot" venni, na az biztos, hogy fáj, az fájhatott neked is annyira. Meg jó sokáig rángatta, tekergette, cibálta szerintem a csavart, amire kijött.

Kérdés, a combcsontomból, ahol tudtommal ácskapocs van, érdemes egyúttal szintén kikapni, ha már úgyis AS lesz belőle, vagyis altatás? Vagy ezzel csak felesleges gondot okozok magamnak. Persze kérdés mi van, ha az is megindul kifelé?

Na, ezt majd szintén megbeszélem, meg az rtg-n remélhetőleg minden látszani fog, mi mennyire áll jól vagy rosszul csavar téren.

Előzmény: L0riana (4244)
L0riana Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4244

Nálam azért volt erre szükség, mert az újabb keresztszalagnak rossz helyen lett volna a régi csavar.

Viszont a régi keresztszalag is rossz volt, rossz irányba futott, kiszélesedett a csatorna.

Az egyik csavar beletört, csak a másikat kaptam meg emlékbe.

A csavar furatát nem töltötte fel TA, csak a régi, nem működő szalag bemeneti nyílását, ami ki volt szélesedve. Ezt a sípcsontomból vett csonthengerrel bélelte ki, mert túl nagy volt a luk. A röntgenen, rá 2 hónapra, már nem látszott a hiány, akkor csinálta meg a 3. pótlásom.

Nekem altatásban vette ki az ácskapcsolkat, mert elég sokat kellett barkácsolni azon kívül is, kaptam csövet, és baromira fájt. Egyébként a korábbi dokim is ki akarta volna venni ezeket a fémeket, de neki nem sikerült... szóval nálam épp ellenkezőleg, nem hogy kijött volna, hanem elég erősen bele volt gyógyulva a csontba.

Egy sima csavarkivételnél nem töltenek szerintem, bár helyi érzéstelenítésben aligha lesz fájdalommentes...

Előzmény: gurabli (4230)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4243

Én jelentem:Ácskapcsaim 8. napja történt altatásos kivétele után,az elhalt csontszövetek totál kipucolása után,stb:Csodálatos harmóniában élek ujra végre drága pici lábammal!!

Nagyon nagy megkönnyebbülést irhatok le,és csak az első éjjelem volt car!

Másnaptól,mintha minden fájdalmamat elfújt volna egy tornádó!!

Lassan 4 hónapja éltem fájdalmakkal állandóan,és ugye nekem az ácskapcsok felett keletkezett a sipoly 1 hónapja már..

 

Hm,én boldog vagyok,megszabadultam az ácskapcsaimtól!

 

Én most ezen dolgokat frissen tapasztaltam meg,és a felszabaditó műtétet is elvégezték rajtam,hegesedések oldását,amiből sajnos valamennyi akkor is visszatér,ha bármit csinálok vele..

 

De most olyan nagyon jó!!!

 

Nem lesz semmi baj gurabli!Minden rendben lesz Veled is!!!!

gurabli Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4242

Hát, ezért ebben én is bízok, hogy van még némi remény és mard porcom, de őszintén megvallva, ahogy már itt is annyiszor elhangzott, a porcsérülés gyanúja jó orvosnál gyakorlatilag garantáltan AS-hez vezet, vagy előbb, vagy utóbb.

Lehet, hogy ott már nincs érző ideg a csonthártyában, mivel valóban ott a csavar. De erről majd szépen kifaggatom a dokit januárban. Majd amikor tekeri ki, akkor ér hozzá olyan részhez, ahol van ideg:)))) Vagy inkább :(((( Na, mindegy.

Valahogy attól nem tartok, hogy beletörik. Ennyi minimális optimizmust megengedek magamnak:))) Szerintem már eltört, és a fenti része jön kifelé:))))

Előzmény: _chillout_ (4240)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4241

Szerintem a csont tolja ki és ez normális. Kevésbé releváns az anyag, mert a szervezet érdekes dolgokat produkál. Több mint 10 évig volt bennem egy repesz darab ( nem titán) kezemben. Minden röntgen után megvitatták, hogy ki kéne venni, de miután látták a korábbi leleteket, hagyták ha eddig jól elvolt:)

10 év után egyszer csak gondolt egyet és elindult kifelé és megérkezett egy pukli jelenlétében. Semmi fájdalom csak a pukli lett egyre nagyobb. Kisegítették:))

Jobban jársz, hogy nincs idegen anyag a szervezetedben, és nem fog sokáig tartani a beavatkozás. Nem kérdezted meg a dokitól, hogy mennyire fog fájni? Szerintem ha beletörne a kivétel közben akkor  a maradékot benne hagyják. Mikor kérdeztem Loriannát, hogy neki miért vették ki, azt mondta kellett a hely az új műtéten az új csavarnak:) Ő az köztünk akinek igazán széles körű gyakorlati tapasztalata van a tárgyban, de gondolom ezt simán elcserélné bármire:))

Előzmény: gurabli (4230)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4240

A crapitatio önmagában még nem egy halálos ítélet. Egyszer estem egy igazán hatalmasat, aazfalton, jobb térdre, nagyon fájt hónapokig (előtte is a jobb térdemmel volt gond a sport kapcsán), krepitáció is volt a térdkalács alatt, aztán az egész szépen elmúlt. Eltartott vagy fél évig, Condrosulf, fásli kellett, de elmúlt. Szóval bármi lehet.

 

Csonthártya: fogimplantátumokat is tesznek be helyi érzéstelenítéssel, pedig az is átmegy a csonthártyán. Csavar kivételnél lehet, hogy az van, hogy a környéken már "meghaltak" az érzőidegek. Máskülönben most is éreznéd a fájdalmat, hiszen egy idegentest van a csontodban, ami ráadásul mozog, jön kifelé.

Csavar: a ritkán kapunk vissza beletört csavart, nem egy nagyon gyakori dolog, de előfordulhat.

Előzmény: gurabli (4237)
gurabli Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4239

Hát, akkor én is jól tudom:) Ha pedig valami fáj, akkor az a csonthártya. Nem értem. Na, mindegy, pedig sokan írták bokatörésnél, hogy a csavarokat és a lemezt helyi érzéstelenítésben kapták ki. Pedig ott 5-6 csavar is van. Mondjuk lehet, hogy egész más fajta csavar, stb, ezt már a dokira bízom.

De nagyon nem tetszik ez a helyi érzéstelenítés dolog nekem sem.

Előzmény: _chillout_ (4236)
gurabli Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4238

Nem hiszem, hogy feltöltenék, az egészséges csont nagyon gyorsan újjáépül. De persze majd ez is kiderül januárban.

Inkább elegem van az egészből, már szinte rezignáltan tűröm, ez van, ezt dobta a gép. A fő gond, hogy nem akarok kimaradni a munkahelyemről és a családommal akarok lenni, játszani a kislányommal, ilyesmi, és nem azt, hogy na már megint műtik apát:))) Unom, hogy velem kell foglalkozniuk ilyesmik miatt.

Előzmény: Arzeen03 (4234)
gurabli Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4237

Persze, ezt alaposan át is fogom beszélni vele. A gond az, hogy egyik orvos a világon sem tud mit mondani, főleg nem műtét előtt. Abban maradtunk, hogy majd januárban az rtg után megbeszéljük a dolgokat.

MRI-nek semmi értelme, felesleges pénzkidobás lenne (és eleve ott a csavar, ha nem is mágneses, de még a végén kirántaná belőlem az MR:))

 

Mit tud csinálni? Altatásban kiszedi a csavart, legalább ez letudva. Remélhetőleg nem törik bele, nincs semmi gond, stb. Mondjuk ez letudva.

Közben belenéz a térdembe és pontosan meg tudja mondani a szalag, meniscusok, porcok állapotát. Ez a biztos. Na itt jön képbe a mi legyen, ha... Mert ha már altat és vág, akkor megnézzük, hogy milyen lehetőségeim vannak. Mondjuk nem sok. Ha sérült a porc, akkor azt kezeli. Meniscust kivesz, üvegporcot kezel, térdet kitisztít, szalagot ellenőriz, kb. ennyi. Nagyon más lehetőség nincs, sajnos. Ha porc, akkor nem lehet megúszni AS nélkül, illetve annak keretein belül el kell látni. Ha semmi, akkor a legjobb forgatókönyv lenne (sajnos kizárt, hiszen mitől ropogna, recsegne a porc).

 

Nem vagyok annyira magam alatt, mondhatnám nincs rá időm és energiám, hogy ezzel foglalkozzak:) Majd januárban meglátjuk. Tény, hogy nekem olyan komolyan szétment a térdem sérüléskor, hogy már az első műtétnél láttam, hogy ez nem lesz "klasszikus" eset.

Előzmény: _chillout_ (4233)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4236

Ja, még egy: csonthártyát nem lehet érzésteleníteni, ezt sajnos tapasztalatból tudom :-(

Előzmény: gurabli (4230)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4235

Jaj, ne legyél már ilyen finnyás! Azok alapján, amiket a Facebook falamra spammeltél, nem ilyen mimózalelkűnek ismertelek meg!

 

Mi lehet Pompommal? Maldív vagy Karib-szigetek?

Előzmény: Arzeen03 (4227)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4234

azt hiszem ilyenkor feltöltik a csavar helyét

próbáld meg jól átbeszélni az orvosoddal mi a pálya, mint laikusnak nekem is az hangzik jobban, hogy műtét során egyúttal  kiveszik a csavart is és kész

bár lehet az ilyesmikre külön protokollok vannak

szegény gurabli, biztosan nem túl fényes a kedved

 

na Chopper is visszatért, rendben vannak itt a dolgok

Előzmény: gurabli (4230)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4233

Hát, szép kilátások, Gurabli :-( A dokival tudsz ezekről előre beszélni? Hogy mégis mire számíts, stb, neki csak van elképzelése.

 

Chopi, üdv otthon!

Előzmény: gurabli (4230)
gurabli Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4232

Na, szinte egyszerre:))) Akkor jól van, üdv otthon!!!

Előzmény: Chopper63 (4229)
gurabli Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4231

Mi hír van Chopper felől? Nem volt nagyon időm folyamatosan követni a fórumot, de remélem minden OK vele!

gurabli Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4230

Hát igen, ki tudja, hogy mi az oka a csavar kilökődésének. Lehet, hogy az, amit írsz, hogy egyszerűen kilöki az immunrendszerem. Ezt ugye azért nem értem, mert elvileg ez titán és nem reagálhat rá a szervezetem. Aztán lehet az is, hogy a csont gyógyulása "tolja ki" a csavart. Az biztos, hogy a csavarnak gyakorlatilag a harmadik hónaptól nincs szerepe, tehát ilyen szempontból nem oszt nem szoroz, hogy kiszedik vagy sem. Persze ezer kérdés merült fel bennem. Egyrészt ennek az oka, amit fentebb is fejtegettem. Az orvosom szerint ez "normális", vagyis nem valami vészes forgatókönyv és komoly gond áll a háttérben.

A másik, hogy mi lesz a csavar helyén keletkezett lyukkal? Gondolom aránylag gyorsan benövi a csont, jó esetben normálisan. A harmadik: helyi érzéstelenítésben tervezi a kivételt, ez nekem több okból sem tetszik. Egyrészt a csonthártyát nem lehet tudtommal helyileg érzésteleníteni, vagyis baromira fájhat, abból pedig köszönöm, nem kérek. Annyi mindent átéltem már, nem akarok újabb "kínzást". Mi van, ha beletörik (bár ha már magától jön ki, akkor ez kevésbé valószínű).

Majd L0riana véleményére is kíváncsi vagyok, hogy nála hogyan is zajlott ez az egész. Mondjuk azt tudom, hogy nála sajnos beletört az egyik csavar:( De ha jól tudom, akkor mindez altatásban történt? Az alkalommal mást nem is csináltak, csak a csavarkivétel volt? Mennyire viselt meg a dolog, mert a dokim szerint másnap már terhelhető a láb (ez lefordítva kb egy hetet jelent, de az is még tűrhető, és szerinte 5 perc az egész).

No, majd az rtg után okosabbak leszünk, azon látszani fog, hogy

 

Persze itt a nagyobb gond, a porc. Ezzel erős a gyanúm, hogy nincs mit tenni, AS lesz belőle. De pontosan az vetődött fel bennem, amit írtál, hogy az egy dolog, hogy belenéz, de mit akar, sőt, inkább mit tud csinálni? Mert ha meniscus sérült, akkor kiszedi, ha egyáltalán maradt még ott valami. Ha üvegporc, akkor is kezeli, persze akkor már III. fokú vagy a feletti lesz a dolog, semmi jó. Na, ez az utóbbi már találgatás, ezért kell majd az AS. És akkor egyben kikaphatja a csavart is, nem kell sz*rakodni a helyi érzéstelenítéssel.

Nem is lenne mindez gond, hiszen ebből a bőrből nem tudok már kibújni, és hátha ezek után végre nyugtom lenne és rendben is lenne a térdem. Csak itt van a munkából való kimaradás, táppénz, gyógytorna. Na ez már rázósabb lesz. Persze nincs mit tenni.

 

Addig bízom benne, hogy nem lesz komolyabb gond, pl nem jön ki a csavar teljesen:))) Vagy nem akad be egy porc, sérül még jobban. A fenébe, mennyire egy nyomorult dolog ez a térd.

Legalább még biztosabb, hogy a focinak, fallabdának végleg lőttek. Most is azt mondta a doki, hogy hát te focizni kell! Mondtam én is, hogy persze, ha fizetnek érte, akkor vállalom. Emígy járni tudni és dolgozni kell. Ez a reality. Ha futni és nagyokat sétálni tudok, akkor azzal már megelégszem. Ez van.

Előzmény: zkovaxxx (4220)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4229

Szép reggelt mindenkinek!!

 

Itt aztán voltak virtuális történések!(Tetszik..!)

 

Chilli...szoritok Neked a problémás gondjaid megoldódjanak,bár nem tudom mi,mik azok.

Fontos lelkileg jó passzban légy,könnyebben gyógyulj!

 

Gurabli..a franc abba csavarzatba.Ha elindult kifelé,annak ott bizony nincs helye!

Remélem megoldják januárban,és nem lesz gond aztán vele.

 

 

A futást nem favorizálják az orvosok!A szobabicikli az,ami tehermentesen megoldja a tréninget,izom épitést!

(Ezt nekem is mondták az orvosok,ha egyszer majd addig elérek,az jó lesz!)

 

 

Én:Hétfő este 19 órakor elhagyhattam a kórházat..A szokásos szöveg kiséretében..(Hőemelkedés,láz,seb pirosság,forrósodás,lüktetés,azonnal start vissza a korházba..!)Gólya viszi a fiát módszerrel jutottam le a sok lépcsőn,járókerettel nem ment logikus.

 

Aztán jött egy nagy utazás az éjjel folyamán,hátsó ülésen,kibélelve környezetemet,és végre aludtam valamennyit.

Megérkeztem szerető segitő családhoz,és átok nagyon megdagadt egész lábam érkezéskor már.

 

Tegnap nagyon sok családi beszélgetés volt,látogatók,élő skypolások,igy elnézést kérek,csak most reggel tudtam visszaolvasni,és most irni!!

 

Szia Arzeen03!Nyugi,semmi nemű orrhúzgálás nem volt,nincs,nem is lesz!!

Azért köszönöm,Te legalább észrevetted eltünésem,jól esik emberileg!

 

Ma átkötöttem sebem,és ma reggelre végre eredeti állapotúra lelappadt végre lábam.

Sokat kell pihentessem.2 naponta kell itthon kötöznöm.Tenyésztés eredményeim még nincsenek meg.24-én kontroll,ha semmi gond nem lenne addig.

 

Mindössze ennyi történt velem.

 

Mindenkinek kellemes,térd gond mentesebb napot kivánok!

 

 

 

 

zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4228

Híveim már eddig is tudták, hogy a hit csodákra képes:)))

 

Előzmény: _chillout_ (4223)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4227

ne haragudj, de amit irtál privátban, oda nem megyek, én ehhez túl konzervativ és szemérmes vagyok.. ilyen oldalakat nem látogatok.. bocs Chilli.

jó éjszakát!

Előzmény: _chillout_ (4225)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4226

na de nem itt gondoltam.. :) ez a térdprobléma fórum!

na meg tudom, hogy pompomhoz gyengéd szálak kötnek.. megértelek.. 

 

de ugye nem nagy a baj..? kieszközölhető? idő megoldja..? helyzet kézben tartva? hm?

 

 

Előzmény: _chillout_ (4225)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4225

Az előbb azt írtad, pasizzak! Vagy délután 4-kor kéne pasiznom? :-))

Előzmény: Arzeen03 (4224)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4224

kezdjük ott, hogy már régen aludnod kéne, ezért nem gyógyul a térded! :)

Előzmény: _chillout_ (4223)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4223

Ha ezt megoldod, Istennek szólítalak mostantól... :-)

Előzmény: zkovaxxx (4221)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4222

Tekerj, tekerj mert nevezünk a Giró-ra vagy a Tour-ra.

Amit csinálsz az teljesen jó, nagyon jó kondiba lévő páciens leszel, és érezni fogod az áldásos hatását a műtét után:)

Előzmény: Arzeen03 (4213)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4221

Tudunk valamiben segíteni, a kezem messzire elér:))))

Előzmény: _chillout_ (4217)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.18 0 0 4220

A csavar az nem gond, legalább nem zavar be a későbbiekben. Jobb is ha kint van főleg ha ki akar jönni ez azt is jelzi, hogy a szervezeted erős és kidobta magából.  Loriana pont a múltkor ( kb 1-2 hete) mesélte, hogy neki beletört.

A porc az problémásabb, de ezt te tudod. Talán emlékszel rá, hogy mennyire futás ellenes voltam. Ez is saját tapasztalat sajnos, hogy egyszer egy üzlet beindul..... Átérzem a csalódottságod:((

Nekem múltkor mondták, hogy a szalagot soha nem tudják megegyező feszességgel beültetni, mint a gyári volt. Innen változik a terhelési helyzet az meg a porcra kihat.

Ezt az AS megmutatja, de a kérdés, hogy mit csinál utána azzal amit talált.

Tudom unalmas, de a bringa nagyon sokat segít abban, hogy az ízületi stabilitást a megváltozott helyzethez igazítsa.

 

 

 

 

Előzmény: gurabli (4214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!